Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 114
» Najnowszy użytkownik: Hayde von Piruli
» Wątków na forum: 3.318
» Postów na forum: 21.711

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 5 użytkowników online.
» 1 Użytkownik(ów) | 3 Gość(i)
Bing, Stanisław Dmowski

Ostatnie wątki
Suderlandzka Telewizja Pu...
Forum: Telewizja Publiczna
Ostatni post: Stanisław Dmowski
12 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 62
Prośba o sporzadzenie lis...
Forum: Suderlandzka Akademia Nauk
Ostatni post: Stanisław Dmowski
20 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 35
Szafa
Forum: Pogaduchy
Ostatni post: Stanisław Dmowski
25 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 42
VII Felieton - Miarka się...
Forum: Obserwator Narodowy
Ostatni post: Ferdynand Dugosz
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 16
Witajcie
Forum: Przedstaw się
Ostatni post: Ferdynand Dugosz
5 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 13
» Wyświetleń: 222
Sojusz wojskowy na Nordac...
Forum: Zagranica
Ostatni post: Jan Lubomirski-Dostojewski
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 286
Zagrożenie powodziowe w R...
Forum: Resort Spraw Wewnętrznych
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 36
Susza w okręgu
Forum: Okręg Uhraiński
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 49
Administracja forum
Forum: Polityka i Społeczeństwo
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 204
» Wyświetleń: 12.839
Wkrótce
Forum: Obserwator Narodowy
Ostatni post: Ferdynand Dugosz
9 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 42

 
  VII Felieton - Miarka się przebrała, sąsiedzi z Nordaty...
Napisane przez: Karl von Schwarzengrau - 6 godzin(y) temu - Forum: Obserwator Narodowy - Odpowiedzi (1)

Cytat:
26 czerwca 2019
VII FELIETON
PT. "MIARKA SIĘ PRZEBRAŁA, SĄSIEDZI Z NORDATY..."

Tak. Miarka się przebrała. Ileż można ciągle patrzeć na prostackie zaczepki, stylem ze świętej pamięci gimnazjum czy spod monopolowego.
Aż tak Was, drodzy Bialeńczycy uraziły słowa Prezydenta Dmowskiego, cytuję: "Wspomniano o sojuszu, z kim zatem mielibyśmy do niego wejść? Z Sewerbią i FN? Śmiechu warte. Mamy aliansować z grutinowskim chochołem i tą chuliganerią? Ewentualne nasze dołączenie w taką współpracę oznaczałoby naszą aprobatę dla klonerstwa, dla chuligaństwa, dla łamania prawa a tego chyba nikt z nas nie chce zrobić. Bialenia widocznie jest gotowa, no cóż, widać od czasu wyjścia z KS Wasze standardy spadły do dawnego poziomu. Tak jak szanujący się człowiek, gdy wyczuwa z daleka spelunę to ją omija tak i my chcemy trzymać się z od tego piekiełka z daleka. Kretynom się nie przyklaskuje, kretynów się omija a w ostateczności do nich strzela."?
Nie zrozumieliście Szanowni Sąsiedzi, co Pan Dmowski miał na myśli, do czego się odwoływał? Zapomnieliście przez kogo doszło do zapaści Bialenii i puczu? Zapomnieliście o tym jak skończyło wspólne forum państw Nordaty? Zapomnieliście całej Waszej historii przed stowarzyszeniem ze Sarmacją?
Najwyraźniej tak. I podzielam zdanie Prezydenta Dmowskiego, że wasze standardy spadły do dawnego poziomu. A jeśli ktoś uważa, że te stwierdzenie jest za mocne, to przyzna, że Wasze standardy - spadają. Wracacie umyślnie, niczym bita żona do swojego śmierdzącego męża alkoholika i damskiego boksera, do tego co spotkało Was przed stowarzyszeniem ze Sarmacją. Najpierw się wzajemnie w atmosferze miłości przy herbatce i ciasteczkach poprzytulacie jacy to z Was i obywateli Federacji Nordackiej bracia. Wejdziecie w pakt. Znając zapędy Pana Swarzewskiego i jego ksenofilię, a także gimnazjalne zapędy jednoczenia wszystkiego co tylko daje oznaki życia wśród obywateli Federacji Nordackiej, ten pakt zacznie się przeradzać z współpracy wojskowej, na współpracę gospodarczą, polityczną, a potem wspólne forum i jakieś stowarzyszenie, czyli włączenie Bialenii do Federacji Nordackiej. 
Co będzie następnie? Ktoś się na kogoś obrazi, wyłączy wspólne forum, połowa Bialeńczyków odejdzie zniesmaczona sytuacją i zacznie się lament - umieramy, nadchodzi nasz koniec, musimy dołączyć do kogoś silnego i poważnego, co zachowa wasze dziedzictwo.
Znacie to skądś? 
A teraz przejdźmy do waszych sojuszników. Sewerbia to nie ukrywajmy - Wasza przystawka. Zaprzeczycie? Ale po co? Jak inaczej nazwać państwo, którego założyciel więcej się wypowiada o sprawach Sewerbii na forum Bialenii niż na samym forum Sewerbii?
Federacja Nordacka... I tu odpalam grilla. Zostanie sam węgielek. Od sporu mającego miejsce w lutym, całkowicie unikałem waszego tematu, unikając jakichkolwiek uszczypliwości i naprawdę starając się o zachowanie neutralności. Tak było do teraz. Naprawdę, ktoś Wam musi mówić, że jesteście prymitywami cierpiącymi na fobię związaną z moją osobą. Widzicie mnie tam, gdzie mnie nie ma. A żeby było jeszcze lepiej i można było się podłożyć, na waszym czacie na discordzie, na który może wejść każdy, jestem chyba tematem nr 1 waszych rozmów. Nawet alfabet z Hitlerem robicie jako alfabet ze Schwarzengrauem. I chociaż to może wydawać się zabawne (sam bym za to uznał) to aby wskazać co jest moją kwintesencją, to poza słowem "wojna", wybieracie same wstawki rodem z gimnazjum. A przecież było znacznie więcej pasujących kwestii w tym "alfabecie". Do tego dochodzi nieustanna PRÓBA obrażenia Suderlandczyków i Suderlandu przyszywając gębę faszyzmu. Z każdym takim czymś, jedyne co robicie to się ośmieszacie. Bo jakbyście posiadali minimum wiedzy historycznej, byli ciut więcej zainteresowani w temacie I połowy XX wieku niż internetowa husaria co potrafi tylko wjechać z tekstem, że "faszyzm, nazizm i komunizm to to samo gówno" nie mając pojęcia o niczym, to jak i kogo chcecie obrazić? Światopogląd ma być obrazą? Doktryna ma być obrazą? Jeśli tego każdy oczekuje to tak, jestem faszystą i możecie mnie, jak i każdego obywatela, a zarazem Republikę Suderlandu, po prostu cmoknąć.
W okresie od skolonizowania Nordaty, miałem przyjemność rozmawiać z Panem Janem Lubomirskim Dostojewskim i starałem się po prostu odizolować temat Federacji Nordackiej od Suderlandczyków na rzecz świętego spokoju i neutralności. 
Jednak dosyć przypadkowe wpadnięcie na waszą ankietę o relacjach z nami i insynuowanie, że ja tu wszystkim steruję, że na wszystkich wpływam, pewnie, że wszyscy to moje marionetki, a potem jakieś wyjazdy Prezydenta Waksmana na bialeńskim krzykopudełku o zaoraniu "szmurdenfandu", a potem stwierdzenie przez jednego z obywateli FN, że nie będzie normalizacji stosunków dopóki pewni obywatele nie odejdą... 
Pytam - po co normalizacja? Czy ona nam lub wam jest naprawdę potrzebna? 
Jak przywołałem już krzykopudełko. To tutaj też wychodzi tylko to, że Pan Dmowski miał rację, pisząc, że Bialenia daje przyzwolenie na chuligaństwo. Pan Swarzewski, ani nie zwrócił uwagi gościowi, że nie powinien robić chlewu na jego ziemi, ani nic nie uczynił. W dodatku nic nie uczynił również aby zapobiec dziecinnym przycinkom w stylu "Sudercoś tam" czy "gdzie to leży?". 
Niedługo dojdzie do końca kadencja Pana Dmowskiego. Jeśli nie zdecyduje się ubiegać o reelekcję, a nie będzie kandydata, jako Marszałek Senatu będę Pełniącym Obowiązki Prezydenta. I od razu mogę zapewnić, że podtrzymam stanowisko Pana Dmowskiego i nie przeproszę. Już wolałbym sobie uciąć dłoń niż wystukać nią na klawiaturze przeprosiny.
Kończąc. Obywatele Federacji Nordackiej. Jesteście bandą zwykłych hipokrytów, nieudaczników i prymitywów, oczywiście nie licząc kilku wyjątków, ale jak to się mówi - wyjątki potwierdzają reguły. A do Was drodzy Bialeńczycy kieruję przestrogę, że sprzymierzając się z Federacją Nordacką i jej " dziedzictwem" (jak to powiedział Pan Swarzewski - nie może się wyrzec dziedzictwa Nordaty - ale jakie ono jest? Na poziomie stepowych dzikusów?) spotka Was powtórka z rozrywki, ale jak będziecie następnym razem walczyć o niepodległość, z Republiki Suderlandu nie popłyną żadne słowa poparcia względem Was. Zastanówcie się z kim paktujecie i kogo macie za przyjaciół, bo niekiedy ma się takich przyjaciół, że już nawet wrogów nie trzeba.
Rozumiecie to?
Tym samym kończę temat nordackiego kociołka. Jak chcecie to do niego wskakujcie i się zagotujecie w nim. My w tym nie weźmiemy udziału.

Wydrukuj tę wiadomość

  Szafa
Napisane przez: Hans von Eichenblatt - Wczoraj, 11:30 - Forum: Pogaduchy - Odpowiedzi (7)

Karl, wiesz jak tu duszno?

Wydrukuj tę wiadomość

Photo Odbudowa Noklezji
Napisane przez: Gregory Mykko - Wczoraj, 01:02 - Forum: Okręg Noklezyjski - Odpowiedzi (1)

Choć minęło już kilka miesięcy od ustanowienia Suderlandzkiego panowania w Noklezji, wciąż w niektórych miejscach widoczne są ślady dawnej działalności komunistycznych watażków oraz prowadzonych na tych terenach działań wojennych. Wywołały one liczne zniszczenia, na szczęście zaradni mieszkańcy, przy pomocy Suderlandczyków zdołali sobie poradzić z zaistniałą sytuacją i wyprowadzają region z ruiny. Postanowiłem przybrać rolę reportera, zabrać ze sobą w drogę swój stary aparat fotograficzny i zobaczyć z czym muszą sobie radzić tutejsi mieszkańcy. Niniejszym zapraszam do tej małej galerii zdjęć:

[Obrazek: ExQxzGD.jpg]

Mieszkańcy Noklezji podczas przerwy w odgruzowywaniu


[Obrazek: 0gyHIZb.jpg]

Generalna odbudowa starówki w Mittelburgu. Dzięki użyczonym przez wojsko pojazdom przebiegła ona nadzwyczaj szybko.


[Obrazek: 72288151_35766643_lokal-wroclaw-stare-mi...-rynek.jpg]

Odbudowana i odnowiona starówka w Mittelburgu. Firmy handlowo-usługowe oraz mieszkańcy już się wprowadzili do wyremontowanych budynków.

[Obrazek: hx6Fnym.jpg]

Odgruzowywanie jednej z głównych ulic Sudgrenzdorfu. Wozy konne odegrały kluczową rolę w przywracaniu regionu do normalności zastępując samochody ciężarowe - dobro rzadkie w Noklezji.

[Obrazek: 14PkUGw.jpg]

Ratusz w Grenzdorfie. Choć budynek uległ poważnym uszkodzeniom, to struktura jest praktycznie nienaruszona, więc jego renowacja nie powinna stanowić problemu.


[Obrazek: Jou0k9A.jpg]

Mittelburg. Niedawna fala upałów zmusiła miejscową ludność do stosowania alternatywnych źródeł zaopatrywania w wodę. Studnie to nic niezwykłego w tej części kraju.


[Obrazek: MpMhJM9.jpg]

W niektórych miejscach ludzie zostali zmuszeni do życia w tak ekstremalnych warunkach. Choć to smutne, w jaki sposób poszkodowała ich sytuacja polityczna Noklezji, to należy im się niewątpliwie podziw za przetrwanie w takich warunkach.

Aktualnie sytuację w regionie można uznać za poprawną, jednak bez inwestycji i dalszego wsparcia regionu, zacofanie względem reszty Suderlandu może się znacznie pogłębić.

W ten sposób zamykam tą oto galerię poikazującą życie Noklezyjczyków. Być może ponownie wybiorę się w podróż po regionie, jednak na razie zamierzam zabrać się do pracy w Noklezji.

Wydrukuj tę wiadomość

  Opuszczenie Ambasady
Napisane przez: Thomas von Lisendorff - 25.06.2019, 23:15 - Forum: Ambasada Republiki Bialeńskiej - Brak odpowiedzi

Szanowni. 
W związku z zaistniałą sytuacją oraz faktem mojego odwołania z urzędu Ambasadora Republiki Bialeńskiej w Suderlandzie, z wielkim żalem i smutniem opuszczam Suderland.
Życzę wszystkim obywatelom wytrwałości i szczęścia.

Wydrukuj tę wiadomość

  Rozporządzenie KRSZ 1/25/06/19
Napisane przez: Albrecht Pringsheim - 25.06.2019, 21:57 - Forum: Rozporządzenia - Brak odpowiedzi

Data:25.06.2019
Miejsce: Deliland
Osoba wydająca rozporządzenie: Albrecht Pringsheim 
                                        
                                                           Rozporządzenie KRSZ 1/25/06/19
                                                                                 
     w sprawie 

                                        zawieszenia ambasady Republiki Suderlandu w Republice Bialeńskiej.

§1. Zawiesza się do odwołania funkcjonowanie ambasady Republiki Suderlandu w Republice Bialeńskiej.

§2. Rozporządzenie wchodzi w życie wraz z jego ogłoszeniem.

Podpisano
Albrecht Pringsheim 

Wydrukuj tę wiadomość

  Policzmy szable!
Napisane przez: Stanisław Dmowski - 25.06.2019, 19:13 - Forum: Pogaduchy - Odpowiedzi (6)

Dla niektórych to koniec bolesnej sesji egzaminacyjnej, dla innych roku szkolnego, jeszcze inni mają trochę większy luz w robocie. Policzmy się, kto jest z Suderlandem w wakacje? To ważne, bo nie wiem, czy się przebudzić z laby i zaoferować wakacyjne atrakcje.

To kto jest z nami? Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Witajcie
Napisane przez: Hayde von Piruli - 25.06.2019, 18:20 - Forum: Przedstaw się - Odpowiedzi (13)

Hej, właściwie nie mam pojęcia od czego zacząć Big Grin

Prywatnie nazywam się Julia i jestem 19-latką, a trafiłam tutaj po lekkim researchu tematyki mikronacji. Nie ukrywam, że prywatnie interesuję się geopolityką i historią, co być może przyda się w tym zakątku internetu. Prócz studiowania literatury historycznej (polecam chociażby ostatnio przeczytaną pracę Andrew Robertsa o Napoleonie) i słuchania muzyki klasycznej jestem zapaloną fanką gier być może znanego wam studia Paradox Interactive. Poza osiąganiem mistrzostwa w grach z gatunku grand strategy i ogólnym byciem piwniczanką zdarza mi się wyjść na dwór - kocham wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Jeżdżę na rowerze i biegam po ziemiach małopolskich, a poza tym chętnie grywam w koszykówkę, dzięki czemu moja kondycja fizyczna jest w wyśmienitym stanie.

Coś zaś się tyczy czysto roleplayowego aspektu zabawy, nazywam się Hayde von Pirulli i przybyłam tu z południowego-wschodu. Jestem byłą księżniczką, a w moich żyłach płynie błękitna krew rodu von Pirulich. Po masakrze mojej rodziny byłam przekazywana z rąk do rąk, aż w końcu uciekłam od statusu niewolnicy na wyspę Suderland, gdzie być może odzyskam dawną chwałę. Na razie jednak przybywam tu z niczym prócz zapału do pracy i umiejętności administracyjno-dyplomatycznych wpojonych mi przez mojego ojca.

Myślę, że udział w istnieniu fikcyjnego państwa starającego się jak najlepiej odwzorować prawdziwe realia kraju może być dla mnie ciekawym doświadczeniem, a społeczność zyska odrobinę na mojej obecności. Byłabym poza tym wdzięczna, gdyby ktoś mi pokazał, z czym to się je - poprowadził mnie niemalże za rączkę podczas stawiania pierwszych kilku kroków w Suderlandzie. Napiszcie mi również, czy tego typu opis postaci tutaj przejdzie, czy może oczekujecie czegoś w zgoła innym stylu.

Pozdrawiam was kochani, Hayde von Piruli

Wydrukuj tę wiadomość

  Relacje Suderland - Bialenia
Napisane przez: Karl von Schwarzengrau - 24.06.2019, 23:15 - Forum: Resort Spraw Zagranicznych - Brak odpowiedzi

Szanowny Kierowniku Resortu Spraw Zagranicznych

W związku z ostatnimi działaniami Bialenii ora wypowiedziami jej obywateli, wnioskuję o zawieszenie do odwołania funkcjonowania placówki dyplomatycznej w wyżej wymienionym państwie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Nota dyplomatyczna
Napisane przez: AndrzejSwarzewski - 24.06.2019, 21:49 - Forum: Kancelaria Prezydencka - Odpowiedzi (1)

Wasza Ekscelencjo Szanowny Panie Prezydencie,
Z największym smutkiem przyjąłem wypowiedź Waszej Ekscelencji, jakoby Republika Bialeńska była gotowa na aprobatę klonerstwa, chuligaństwa i łamania prawa. 
Jeszcze większy ból sprawiła mi oraz wszystkim Bialeńczykom sugestia, że w czasie niesuwerennego bytu Bialenii standardy były wyższe. Jak z pewnością Wasza Ekscelencja wie, kwestia suwerenności jest dla Bialenii sprawą honoru, dlatego też nie mogę pozostawić tej wypowiedzi bez reakcji.
Podjąłem decyzję o wycofaniu ambasadora Republiki Bialeńskiej w Republice Suderlandu Thomasa von Lisendorffa, co też niniejszym czynię. 
Mimo tego, pokładam wiarę w dobrą wolę Waszej Ekscelencji oraz całej Republiki Suderlandu, którą darzę dużą estymą. Chcę wierzyć w możliwość kontynuowania pozytywnych relacji pomiędzy naszymi państwami, w szczególności we wspomnianych w Traktacie sferach gospodarki, nauki oraz kultury. 
Z wyrazami poważania, 
Andrzej Swarzewski, Prezydent Republiki Bialeńskiej.

Wydrukuj tę wiadomość

  Przywołuję Pana do porządku
Napisane przez: Stanisław Dmowski - 24.06.2019, 21:04 - Forum: Zagranica - Odpowiedzi (3)

Na podstawie art. 8 ust. 2 Konstytucji Republiki Suderlandu przywołuję Pana Piotra Pawłowicza do porządku. Jako, że jest on obywatelem Republiki Suderlandu ciążą na nim obowiązki wierności Ojczyźnie i strzeżenia jej granic. Słowa o tym, że Republika nie ma prawa opiniować kogo chce i w jaki sposób chce są haniebne i niegodne obywatela Republiki. 

Panie Piotrze, pozwolę sobie na odrobinkę prywaty i ordynarnego języka, który fakt, nie przystoi osobie prezydenta, bo niewątpliwie temat nordacki poprawił mi dzisiaj humor. Jak dla mnie to może Pan wycofać uznanie dla Suderlandu, droga wolna, obnaży Pan jednak Himalaje dyplomatycznej głupoty. Powtarzam, Himalaje! Więcej tych Brodryjczyków w rządzie...

Cieszy mnie, że swoją lekko prowokacyjną wypowiedzią zachęcam Pana Prezydenta do podjęcia słusznego wyboru, dla nas słusznego Smile

Wydrukuj tę wiadomość


Forum software by © MyBB Theme Crafted By Nasyr Modificated by Ryszard Maj