Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 101
» Najnowszy użytkownik: Fausto Gigi
» Wątków na forum: 2.927
» Postów na forum: 19.170

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 4 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 3 Gość(i)
Bing

Ostatnie wątki
Gabinet Pana Karla
Forum: Resort Obrony Narodowej
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
Wczoraj, 22:46
» Odpowiedzi: 82
» Wyświetleń: 3.976
Poszukiwanie korupcji w s...
Forum: Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
Wczoraj, 22:36
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 21
Rozporządzenie Kierownika...
Forum: Rozporządzenia
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
Wczoraj, 22:24
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 10
Wyniki Egzaminów Nobilita...
Forum: Suderlandzka Akademia Nauk
Ostatni post: Norbert Byfyj
Wczoraj, 20:16
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 576
Szukam pracy
Forum: Wynajmę się
Ostatni post: Stanisław Dmowski
Wczoraj, 18:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 16
Huta Tygrys
Forum: Działalność gospodarcza
Ostatni post: Norbert Byfyj
Wczoraj, 18:11
» Odpowiedzi: 140
» Wyświetleń: 2.777
Kandydaci do służby w Pol...
Forum: Policja
Ostatni post: Marcel Nowiński
Wczoraj, 17:58
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 91
Czym był Wunikun?
Forum: Kultura, Nauka, Sport i Gospodarka
Ostatni post: Ryszard Maj
Wczoraj, 16:57
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 27
Kancelaria Prezydenta Sta...
Forum: Kancelaria Prezydencka
Ostatni post: Ryszard Maj
Wczoraj, 16:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 90
Projekt historii nowożytn...
Forum: Projekty
Ostatni post: Ryszard Maj
Wczoraj, 16:25
» Odpowiedzi: 16
» Wyświetleń: 100

 
  Rozporządzenie Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych 2/23/04/2019
Napisane przez: Karl von Schwarzengrau - Wczoraj, 22:24 - Forum: Rozporządzenia - Brak odpowiedzi

Data: 23.04.2019
Miejsce: Deliland
Osoba wydająca rozporządzenie: Karl von Schwarzengrau

Rozporządzenie Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych 2/23/04/2019
w sprawie 
uzupełnienia przepisów prawnych dotyczących uzyskania pełnego obywatelstwa

§1. Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, jako organ, w którego kompetencji leży przyjmowanie wniosków o obywatelstwo oraz nadawanie obywatelstw, wydaje poniższe rozporządzenie będące uzupełnieniem przepisów konstytucji Republiki Suderladu.
§2. Pełne obywatelstwo może uzyskać obywatel, który bez przerwy przez co najmniej 6 miesięcy od uzyskania niepełnego obywatelstwa nie posiadł obywatelstwa innego państwa lub nie pełnił jakiejkolwiek funkcji państwowej w innym państwie.
§3. Pełne obywatelstwo automatycznie wygasa wraz z uzyskaniem przez obywatela Republiki Suderlandu obywatelstwa w innym państwie, bądź rozpoczęcia pełnienia funkcji państwowej w innym państwie.
§4. Rozporządzenie wchodzi w życie wraz z jego ogłoszeniem.

Podpisano
Karl von Schwarzengrau

Wydrukuj tę wiadomość

Gryf Szukam pracy
Napisane przez: Marcel Nowiński - Wczoraj, 17:50 - Forum: Wynajmę się - Odpowiedzi (2)

Byłbym zainteresowany stanowiskiem w polityce/wywiadzie. Słyszałem, że jest szukany ktoś na miejsce ambasadora a ja aktualnie szukam zajęcia. Aktualnie ubiegam się także o stanowisko w policji.

Wydrukuj tę wiadomość

  Czym był Wunikun?
Napisane przez: Stanisław Dmowski - Wczoraj, 15:45 - Forum: Kultura, Nauka, Sport i Gospodarka - Odpowiedzi (5)

Od razu uprzedzam, wybaczcie moją naukową ignorancję.

Pragnę obywatelom, którzy są tutaj zdecydowanie dłużej ode mnie zadać pytanie brzmiące jak w tytule. Natrafiłem przy okazji czytania projektów historii na tą nazwę. Wiem, że chodzi o jakiś kraj, wiem, że związana jest z tym postać Henryka W. i nic poza tym. Oświeci mnie ktoś?

Oj przydałoby się naprawdę porządne opracowanie naszej historii od 2016 Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  "Republika pełna możliwości" - poradnik
Napisane przez: Stanisław Dmowski - Wczoraj, 14:30 - Forum: Poradniki - Odpowiedzi (1)Kochani!

Popełniam tą pracę dla wszystkich tych, którzy do nas przybyli a nie bardzo wiedzą, gdzie dotarli i czym się zająć. Popełniam dlatego, by każdy miał szansę i mógł bawić się razem z nami. Musimy iść z duchem czasu, kiedyś w tajniki zabawy mikronacyjnej wprowadzali nas znajomi na wieczornych seansach, obecnie coraz trudniej o wystarczające objaśnienie i trzeba pokusić się o porady tekstem pisane. Poradnik będzie na bieżąco aktualizowany. Postaram się co jakiś czas uzupełniać go o wskazanie kolejnych dróg, jakie oferuje życie w Suderlandzie. 

Każdemu kto się z tym zapozna życzę powodzenia, to nie jest łatwy świat, ale z pewnością da Wam zdecydowanie więcej pożytku niż bezmyślne gry i aplikacje.

Autor

Początki.

"Na początku było słowo" - tak głosi ewangelia św. Jana. Można dokonać parafrazy do naszej mikronacji. Każdy z nas życie tutaj rozpoczyna od przywitania się w wątku powitalnym. Na forum znajduje się specjalny dział, gdzie można takowe wątki rozpoczynać, jest on tutaj. Dobra rada - pokaż się z dobrej strony, opowiedz o swoich zainteresowaniach, oczekiwaniach. W taki sposób możesz zyskać sympatię u innych mieszkańców.

Obywatelstwo, oczekiwanie.

W wątku z pewnością ktoś zasugeruje Ci, byś złożył wniosek o obywatelstwo. Obywatelstwo jest pewną przynależnością, na mocy której można zyskać prawa i obowiązki. W naszym przypadku, posiadając obywatelstwo możesz u nas zamieszkać, zacząć pracę, zarabiać i działać politycznie. Żeby je uzyskać, powinieneś złożyć wniosek w specjalnym wątku umiejscowionym w Resorcie Spraw Wewnętrznych. Jest on tutaj. Wypełnij dokument według wzoru, nie zatajając żadnych faktów. Jeśli nie przybrałeś jeszcze imienia i nazwiska, możesz to zrobić w tymże wniosku. Wystrzegaj się kopiowania w pełni imion i nazwisk realnych np. Jarosław Kaczyński (w tym państwie tworzymy swoje postacie a nie plagiatujemy realnych polityków). Po 7 dniach uzyskasz w drodze rozporządzenia obywatelstwo, dzięki któremu będziesz mógł w pełni rozwinąć skrzydła.

Wielu narzeka na tak długi czas oczekiwania, jakim jest tydzień. Ja radzę Ci, byś w trakcie tego tygodnia nie tracił impetu i nie próżnował:
 • zapoznaj się dokładnie z forum, poznaj jego budowę, przejrzyj najważniejsze działy tj. prawo - tam znajdują się wszystkie akty prawne, jakie wydają władze, czyli Konstytucja, ustawy, rozporządzenia, polityka i społeczeństwo - tam odbywa się większość dyskusji dot. polityki; kultura, nauka, sport i gospodarka - tam odbywa się większość debat o kulturze, sporcie itp.; pogaduchy - miejsce dyskusji luźniejszych i rozmów o sprawach realnych
 • zapoznaj się z informacjami o państwie tj. ustrój, władze, symbole. Bardzo pomocna w tym będzie strona o naszym państwie w encyklopedii mikronacyjnej, znajduje się ona tutaj.
 • udzielaj się jak najwięcej. Kto milczy ten traci. Rozmowa jest najlepszym sposobem, by dowiedzieć się czegoś a także zawrzeć przyjaźnie, które będą nam pomagać przy działalności. W tym celu odpowiadaj na wątki, w których chciałbyś coś powiedzieć. Możesz także skorzystać z opcji wysłania poczty do kogoś, z kim chciałbyś pogadać, zapytać. Możesz to zrobić poprzez kliknięcie w imię i nazwisko tejże osoby.
 • zastanów się, co chciałbyś zrobić (w tym pomoże Ci m.in. ten poradnik)
 • przy okazji wszystkim wyżej wymienionych punktów pamiętaj o dwóch rzeczach: kultura i język. Staramy się odwzorowywać państwo, dlatego w miarę możliwości dbamy o to, by tam, gdzie powinna być powaga, by ona tam była. Nie wyzywamy się (jak już musisz się wyładować, rób to listownie), nie przeklinamy, dbamy o ortografię i interpunkcję.
Pierwsze kroki w roli obywatela.

Jeśli zachowałeś cierpliwość i wytrzymałeś magiczny tydzień w oczekiwaniu za obywatelstwem, będziesz mógł wkroczyć w prawdziwe życie. Na początek radziłbym Ci przygotować ogłoszenie o pracę w specjalnym urzędzie, który znajduje się tutaj. Zareklamuj siebie, opisz, jakie posiadasz umiejętności, przykładowo, czy umiesz tworzyć grafiki komputerowe, albo strony internetowe, czy lubisz pisać długie teksty. Po czasie na oferty odpowiedzą w większości przedsiębiorcy, którzy zawsze potrzebują rąk do pracy przy swoich firmach. 

Będziesz mógł wtedy zarobić swoje pierwsze pieniądze, za które możesz kupić samochód, ziemię lub mieszkanie. By jednak mieć, gdzie te pieniądze trzymać, potrzebujesz konta bankowego. W naszym państwie obecnie istnieje jeden, państwowy bank, który obsługuje konta osób fizycznych (zwykłych obywateli), firm oraz budżet państwa i samorządów.
 • jeśli chciałbyś założyć konto obywatelskie, złóż wniosek tutaj
 • jeśli chciałbyś założyć konto firmy, złóż wniosek tutaj
 • jeśli chciałbyś otrzymać dotację dla początkującej firmy, złóż wniosek tutaj
 • jeśli chciałbyś otrzymać kredyt, złóż wniosek tutaj
Możliwości.

W zależności od Twoich chęci, zainteresowań możesz zaangażować się w przeróżne gałęzie państwa, od polityki po sport i biznes. Wszystko zależy od Ciebie. W tym miejscu nakreślę Tobie, czym mógłbyś się zająć. Lista będzie na bieżąco aktualizowana!!!

Wydrukuj tę wiadomość

  Rozporządzenie Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych 1/23/04/2019
Napisane przez: Karl von Schwarzengrau - Wczoraj, 13:39 - Forum: Rozporządzenia - Brak odpowiedzi

Data: 23.04.2019
Miejsce: Deliland
Osoba wydająca rozporządzenie: Karl von Schwarzengrau

Rozporządzenie Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych 1/23/04/2019
w sprawie nadania obywatelstwa Republiki Suderlandu Fausto Gigiemu

Na podstawie art. 6 ust. 2 Konstytucji Republiki Suderlandu z dnia 22 października 2016 r. oraz wniosku Fausto Gigiego z dnia 15 kwietnia 2019 r. o nadanie obywatelstwa Republiki Suderlandu zarządza się, co następuje:
    
§ 1. Stwierdza się spełnienie przesłanek do otrzymania obywatelstwa Republiki Suderlandu wymienionych w art. 6 ust. 1 Konstytucji Republiki Suderlandu z dnia 22 października 2016 r. przez Fausto Gigiego
§ 2. Dnia 23 kwietnia 2019 r. Sz. P. Fausto Gigiemu zostaje nadane obywatelstwo Republiki Suderlandu.
§ 3. Wraz z nadaniem obywatelstwa, osobie wyżej wymienionej przysługują wszelkie prawa oraz obowiązki wynikające z Konstytucji Republiki Suderlandu i innych powszechnie obowiązujących aktów prawnych.

Podpisano
Karl von Schwarzengrau

Wydrukuj tę wiadomość

  Nabór na stanowisko ambasadora - Republika Bialeńska
Napisane przez: Norbert Byfyj - 22.04.2019, 13:17 - Forum: Resort Spraw Zagranicznych - Odpowiedzi (1)

Wzór zgłoszenia:


Cytat: napisał(a):Imię i nazwisko:
Nr rozporządzenia nadający obywatelstwo:
Doświadczenie w dyplomacji:
Uzasadnienie:

Wydrukuj tę wiadomość

  Projekt poradnika dla przedsiębiorców
Napisane przez: Norbert Byfyj - 22.04.2019, 09:45 - Forum: Kultura, Nauka, Sport i Gospodarka - Odpowiedzi (1)

Niniejszy projekt poddaję wstępnej ocenie opinii publicznej, jego celem jest wdrożenie nowych obywateli w zawiłości gospodarcze, dzięki którym krok po kroku będzie mógł wdrożyć się w gospodarkę Suderlandu, dzięki czemu będzie mozna w zdecydowanie sprawniejszy sposób w niej uczestniczyć. Postaram się tutaj umieścić wszystkie możliwe ustawy prawne, na podstawie których pewne czynności mają miejsce. Praca jest dedykowana wszystkim świeżym obywatelom, jak i tym bardziej doświadczonych, którzy stali przez większość czasu z boku gospodarki, bądź traktując go jako pewien przymus.


Cytat:Chcę mieć firmę!

Dobrze więc drogi czytelniku, jesteś zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej? Oczywiście jeśli chcesz, to proszę podążaj za tym poradnikiem krok po kroku. Po pierwsze oczywiście proszę cię o zastanowienie się jaki rodzaj firmy celujesz. Pamiętaj przez ten czas, że mikronacje kierują się swoimi własnymi prawami, więc nie każda działalność będzie tak samo skuteczna. Jak pewnie zdążyłeś zauważyć już wcześniej to duża część naszej gospodarki oparta jest o system produkcji dóbr i jego sprzedawaniu. Dlatego też jednym z rozwiązań jest tutaj wstrzelenie się w ten system. Możesz więc przyjrzeć się, jakie dobro wymaga zapotrzebowania, bądź też wejść z towarem, będącym kluczowym dla działania innych fabryk.

Jakie formalności po pierwsze!

Tak, więc formalności. Nie są one najbardziej popularne, ale jednak mają w sobie coś. Tak, więc jeżeli chcesz założyć firmę to twoim pierwszym krokiem jest złożenie prostego wniosku w tym oto wątku. Jeśli twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wtedy możemy przejść dalej. Oczywiście wątek do założenia firmy jest dosyć prosty, więc nie powinieneś się martwić że czegoś nie rozumiesz, ale jeżeli nie masz pewności jaki kod działalności podac, możesz wtedy zwrócić się do osoby bardziej doświadczonej jaką jest z całą pewnością kierownik resortu.

Pieniądze na start

Czas na mały zimny prysznic, więc przedstawiam ci kilka słów o pieniądzach. Po pierwsze, jeśli jesteś nowym obywatelem to dostajesz na start 50000 Koron Suderlandzkich. Jednakże, raczej na pewno to ci nie wystarczy, więc tutaj mam trzy ścieżki do zdobycia dodatkowych środków:
 1. Praca w innej firmie, czasem firmy wystawiają tutaj ogłoszenia o pracę, ale można też samemu się o nią ubiegać, bardzo możliwe że któraś z firm byłaby tobą zainteresowana
 2. Wniosek o dotację dla początkującej firmy
 3. Wzięcie kredytu (wymagana późniejsza spłata)
Raczej mając na uwadze strukturę gospodarki, tyle środków powinno już w zupełności wystarczyć.

Co dalej?

Teraz pora na na tworzenie swojej firmy. Po pierwsze warto zakupić działkę w jednym z samorządów, aby móc gdzie działać, po drugie zaś znaleźć firmę budowlaną, która wybuduje odpowiednią infrastrukturę oraz inne firmy które mogą pomóc w zaopatrzeniu w odpowiedni sprzęt. Poza tym, w tym dziale oczywiście tworzymy wątek, gdzie informujemy o poczynaniach swojej firmy.

Teraz już nic innego jak tylko rozwijać swoją firmę i przeć naprzód w gospodarce Suderlandu!

Wydrukuj tę wiadomość

  Lista numerów rozporządzeń nadających obywatelstwa
Napisane przez: Karl von Schwarzengrau - 21.04.2019, 21:28 - Forum: Resort Spraw Wewnętrznych - Brak odpowiedzi

Cytat:Norbert Byfyj - nr 07.06/4
Eberhard von Razorin - nr 1.12/34
Grzegorz Brzęszczykiewicz - nr 12.06/2
Ryszard Maj - nr 07.06/1
Filip Lotnik - nr 2/6/9/16
Kuta Zero - nr 4/6/9/16
Ozjasz Goldberg - nr 1/13/12/17
Karl von Schwarzengrau - nr 1/06/10/16
Mystric I Suder - nr 1/07/01/17
Marcin Luger - nr 2/07/01/17
Stanisław Dmowski - nr 1/16/08/17
Władek Putin - nr 1/26/09/17
Maximilian Groziwozki - nr 1/06/10/17
Piotr Pawłowicz - nr 1/10/01/18
Hans von Eichenblatt-  nr 1/17/01/18
Józef Piłsudski - nr 1/19/06/18
Markus Neuhoff - nr 1/09/08/18
John Shwanzauer - nr 1/09/12/18
Albrecht Pringsheim - nr 1/24/02/19
Toyohisha Shimazu - nr 1/16/03/2019
Jakub Grey - nr 2/16/03/2019
Tarsycjusz Operar - nr 1/19/03/2019
Peter Tkaczyk - nr 1/17/04/2019
Marcel Nowiński - nr 1/20/04/2019
Fausto Gigi - nr 1/23/04/2019

Wydrukuj tę wiadomość

  Ustawa o obywatelstwie Republiki Suderlandu z 17 marca 2019
Napisane przez: Karl von Schwarzengrau - 21.04.2019, 21:18 - Forum: Ustawy - Brak odpowiedzi

Cytat:USTAWA
Z dnia 17 marca 2019 roku
O obywatelstwie Republiki Suderlandu

Rozdział I
Przepisy ogólne
Art. 1. Ustawa reguluje procedury uzyskania oraz utracenia obywatelstwa.
Art. 2. Ustawa reguluje kwestię statusu "przybysz".

Rozdział II
Procedura uzyskania obywatelstwa
Art. 3. Procedury uzyskania obywatelstwa Republiki Suderlandu reguluje Konstytucja Republiki Suderlandu z dnia 22.10.2016.
Art. 4. Poniższe przepisy są dopełnieniem treści zawartych w Konstytucji Republiki Suderlandu:
1. Obywatelstwo Republiki Suderlandu  nadaje Prezydent Republiki Suderlandu poprzez rozporządzenie.
2. Prezydent Republiki Suderlandu może wyznaczyć osobę mającą wydać rozporządzenie nadające obywatelstwo.
3. Wzór wniosku o nadanie obywatelstwa Republiki Suderlandu określa Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych. 

Rozdział III
Kompetencje Sądu Najwyższego oraz procedura utraty obywatelstwa
Art. 5. Kompetencje Sądu Najwyższego w sprawie odbioru obywatelstwa Republiki Suderlandu reguluje Konstytucja Republiki Suderlandu z dnia 22.10.2016.
Art. 6. Poniższe przepisy są dopełnieniem kompetencji Sądu Najwyższego oraz przepisów konstytucyjnych o utracie obywatelstwa:
1) Sąd Najwyższy wydaje wyrok w oparciu o wniosek o rozpatrzenie aktywności obywatela Republiki Suderlandu złożony przez Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych lub Prezydenta Republiki Suderlandu.
2) aby Sąd Najwyższy mógł orzec o braku aktywności obywatela, ten nie może przejawiać aktywności w postaci pisania postów przez ostatnie 6 miesięcy.
3) Sąd Najwyższy w czasie od 7 do 14 dni od złożenia wniosku o zbadanie aktywności, orzeka w sprawie ważności bądź nieważności obywatelstwa.
4) Obywatelstwo formalnie zostaje odebrane wraz z rozporządzeniem Prezydenta Republiki Suderlandu lub Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych.

Rozdział IV
Status "przybysza"
Art. 7. Za przybysza uznaje się:
1) Przedstawicieli innych państw, którzy nie potwierdzili swojej tożsamości 
2) Pozostałych
Art. 8. Konto przybysza może zostać usunięte w przypadku prawomocnego wyroku Sądu Najwyższego.
Art. 9. Osobą odpowiedzialną za informowanie Prezydenta i Senatu, kto z przybyszy jest przedstawicielem innego państwa, odpowiedzialny jest Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych.

Rozdział V
Przepisy końcowe
Art. 10. Ustawa uchyla ustawę o aktywności.
Art. 11. Ustawa wchodzi w życie dzień po podpisaniu przez Prezydenta.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wyrok Sądu Najwyższego 21.04.2019
Napisane przez: Gustaw II Vladerewski - 21.04.2019, 18:17 - Forum: Wyroki - Brak odpowiedzi

[Obrazek: F6JY3Xw.jpg]
Sygn. akt 14/2019


WYROK W IMIENIU REPUBLIKI SUDERLANDU
 Deliland, dnia 21 kwietnia 2019 r.
Sąd Najwyższy w składzie:

Gustaw II Vladerewski - przewodniczący, sprawozdawcą

Po sprawdzeniu zgodności z Konstytucją Republiki Suderlandu, na posiedzeniu jawnym w dniu 21 kwietnia 2019 roku, wniosku Kierownika Resortu Spraw Wewnętrznych Republiki Suderlandu:


orzeka 

Że może wejść w życie ponieważ, nie dopatrzono się podstaw by ustawa była sprzeczna z konstytucją
Orzeczenie zapadło jednogłośnie.

Wydrukuj tę wiadomość


Forum software by © MyBB Theme Crafted By Nasyr Modificated by Ryszard Maj