Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Forum Państwa Suderlandzkiego
Projekty na nowy rok - Wersja do druku

+- Forum Państwa Suderlandzkiego (http://suderland.y0.pl)
+-- Dział: Place Miast i Kawiarenki - miejsce dyskusji (http://suderland.y0.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Polityka i Społeczeństwo (http://suderland.y0.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Projekty na nowy rok (/showthread.php?tid=2517)Projekty na nowy rok - Ryszard Maj - 28.12.2018

Zbliża się nowy rok 2019, a u nas z aktywnością nie za wesoło. Wpadł mi w związku z tym do głowy ciekawy pomysł i chciałbym go zaproponować jako powszechną zabawę. Niechaj każdy, o ile ma tylko chęć, wymyśli sobie prosty i przyjemny projekt, który wykona w ciągu pierwszych kilkunastu dni lub kilku tygodni nowego roku.

Ważne jest, aby był to, po pierwsze, projekt dobrowolny - nie chodzi o to, żeby się do czegoś zmuszać. Nie porywajmy się na jakieś zaległe przedsięwzięcie, tylko dlatego, że "to powinno być już dawno wykonane". Projekt, który proponuję może być całkowicie oderwany od Waszej obecnej działalności. Wystarczy jedynie, że jego tematyka interesuje Was w tej chwili i chętnie się go podejmiecie. Chodzi tutaj jedynie o przyjemność płynącą z jego wykonania. Po drugie, powinien to być projekt w miarę prosty i mało czasochłonny. Zbyt ambitny pomysł spowoduje jedynie zniechęcenie, a nie taki mamy cel. Jak pisałem na wstępie, powinien być on obliczony na kilkanaście dni, bowiem lepiej jest go skończyć, niż dorzucić sobie kolejny bagaż.

Jednakże bez obaw, projekt ten nie jest żadnym zobowiązaniem czy obietnicą. Jak komuś nie uda się go dokończyć i nawet gdy zrezygnuje tuż po starcie zabawy, nie ma żadnego problemu. Lepiej zrezygnować, niż się męczyć i absolutnie nikt nikogo nie będzie obwiniać.

Jeżeli jednak pomysł mój przypadł Wam do gustu, to zachęcam do podzielenia się swoim projektem w ramach tego tematu. Cofnijmy się do naszych początków w Suderlandzie, kiedy każda nasza aktywność była oparta na nieprzymuszonej motywacji i kiedy nie ciążyły na nas jeszcze obowiązki związane z prowadzeniem państwa, które często doprowadzają do zniechęcenia. Powodzenia! Wink


RE: Projekty na nowy rok - Ryszard Maj - 28.12.2018

Jako założyciel tematu chętnie podzielę się swoim projektem w pierwszej kolejności. Być może nawet kogoś zainspiruję.

Mianowicie, chciałbym zająć się rozwojem kolejnictwa na ziemiach Suderlandzkich. Nie ukrywam, że zostałem zainspirowany, przeprowadzonymi w ostatnim czasie przez KRGiF, aukcjami, na których wystawiono trzy przedsiębiorstwa związane z przemysłem kolejowym. Wszystkie trzy zostały zakupione (choć nie wszystkie bezpośrednio) przez "moją" firmę - Suderlandzkie Koleje Żelazne - której to dyrektorem jestem. Osobiście interesuję się tematyką kolei, a poza tym sądzę, że budowa komunikacji kolejowej w naszym kraju będzie przydatna, więc ten projekt ma dla mnie podwójne znaczenie.

Nie chcę rzucać się z motyką na słońce, czyli wymyślać sobie zbyt ambitnego projektu (przestrzegałem przed tym w pierwszym poście), więc ustanawiam sobie niezbyt odległy cel. Projekt uznam za ukończony, gdy ustanowię w kraju kilka stałych połączeń kolejowych (zakładam bowiem, że obecnie żadne nie funkcjonuje - nikt nigdy takiego nie opisywał). Jednak zanim to nastąpi, muszę przeorganizować SKŻ włączając zakupione przedsiębiorstwa oraz wyprodukować pierwsze lokomotywy i wagony (także zakładam, że takie nie istnieją), a wcześniej - je zaprojektować. Ograniczę się tu do kilku głównych modeli, ale kto mnie zna wie, że będą za to dopracowane (tak jak przykładałem uwagę do projektowania jednostek wodnych).

Trzymajcie za mnie kciuki! Wink


RE: Projekty na nowy rok - Ferdynand Dugosz - 29.12.2018

No ja trzymam kciuki. Mi osobiście nie przychodzi żaden projekt do głowy, który przeznaczony by był na kilkanaście dni. Może wysłanie satelity na orbitę? Chociaż to w zasadzie fragment jakiegoś większego, a na dodatek nieco ostatnio motywacji straciłem. Ale Panu życzę powodzenia, bo to akurat taka rzecz, która nie wymaga dużo czasu, a otwiera wiele dróg do większych przedsięwzięć.


RE: Projekty na nowy rok - Norbert Byfyj - 30.12.2018

Osobiście mam jeden taki projekt. Nazywam go generalną reformą motorsportu. Fakt, z pozoru jest to cholernie zbyt ambitne, ale uprościłem co się da, więc obecnie mam ciekawy dla siebie projekt, poza tym zamierzam sukcesywnie rozwijać Koburgię.


RE: Projekty na nowy rok - Karl von Schwarzengrau - 04.01.2019

Ja to bym tak chciał chociaż motywację odzyskać w nowym roku... Jak to się uda to będzie znacznie lepiej Big Grin


RE: Projekty na nowy rok - Ryszard Maj - 05.01.2019

Projekt: odzyskać motywację. Trzymam kciuki! Big Grin


RE: Projekty na nowy rok - Ryszard Maj - 09.02.2019

Po okresie naporu i burz nareszcie mam trochę więcej czasu i wracam z nową energią do mojego projektu. Chciałbym z tej okazji złożyć krótki raport, bowiem zrobiłem już więcej niż pozostało mi do zrobienia, abym uznał projekt za ukończony. Przede wszystkim na mojej liście mogę odhaczyć reorganizację SKŻ, znormalizowanie systemu oznaczeń taboru kolejowego oraz schematów malowania. Pozostało mi natomiast opisanie konstrukcji pierwszej suderlandzkiej lokomotywy (który jest już gotowy), rozpoczęcie jej produkcji i ustalenie stałych połączeń w kraju. Trzymajcie dalej kciuki! Wink


RE: Projekty na nowy rok - Norbert Byfyj - 10.02.2019

Dobrze to słyszać, sam wkrótce rozpocznę radykalny rozwój Koburgii, gdyż w kwestii motorsportów raczej większość już jest przygotowana, tylko będzie wymagało pozatwierdzania kilku elementów.