Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Forum Państwa Suderlandzkiego
Zamach stanu - Wersja do druku

+- Forum Państwa Suderlandzkiego (http://suderland.y0.pl)
+-- Dział: Place Miast i Kawiarenki - miejsce dyskusji (http://suderland.y0.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Polityka i Społeczeństwo (http://suderland.y0.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Zamach stanu (/showthread.php?tid=3600)Zamach stanu - Karl von Schwarzengrau - 17.08.2019

Z dniem dzisiejszym następuje zamach stanu.
Wojsko przejmuje władzę w kraju.
Celem jest wyzbycie się zdrajców i wichrzycieli powiązanych ze Stanisławem Dmowskim.
Stanisław Dmowski zostaje zbanowany.
Guliano Montini zostaje zbanowany.
Hans von Eichenblatt zostaje internowany.


RE: Zamach stanu - Karl von Schwarzengrau - 17.08.2019

Cytat:Obywatele!
Zbyt długo żyliśmy pod uciskiem Stanisława Dmowskiego. Człowieka, na którego ujawniłem tyle brudów. Wiele ludzi nie traktowało go już poważnie, ale jego szkodliwe działania pogłębiały się. Dzisiaj próbował przeprowadzić zamach stanu usuwając administratora mnie oraz Sędziemu Sądu Najwyższego. 
W związku z tym, a także przez niedopatrzenie Dmowskiego, udało mi się odzyskać administratora i przywrócić go Sędziemu Gustawowi II Vladerewskiemu. W związku z tym, nastąpił kontr-zamach stanu, mający obronić Republikę Suderlandu przed dalszym rozpadem, do którego dążył zdrajca Dmowski.
Wszyscy, którzy mnie wspierali w walce z Stanisławem Dmowskim, lub sami zostali zmuszeni do walki z tym człowiekiem - udzielcie mi poparcia. Pokażmy wszystkim, że jesteśmy wolnym narodem, nie godzącym się na władzę pazernego zdrajcy z rodowodem dreamlandzkim.
Niech Żyje Święta Republika Suderlandu!RE: Zamach stanu - Tarsycjusz Operar - 18.08.2019

Panie Marszałku, na jaki czas został zbanowany Prezydent Republiki Suderlandu pan Stanisław Dmowski, jeśli można wiedzieć?


RE: Zamach stanu - Karl von Schwarzengrau - 18.08.2019

Ten Pan już tu nie wróci.


RE: Zamach stanu - Tarsycjusz Operar - 21.08.2019

(18.08.2019, 00:42)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Ten Pan już tu nie wróci.

Na pewno?


RE: Zamach stanu - Karl von Schwarzengrau - 21.08.2019

Skoro Pan widzi jak jest, to po co Pan pyta?


RE: Zamach stanu - Norbert Byfyj - 21.08.2019

proste, była tutaj taktyczna prowokacja mająca na celu wyłapanie tego słówka


RE: Zamach stanu - Justyna Piguré - 24.08.2019

Wyjazd w góry uniemożliwił mi uczestnictwo w życiu Republiki Suderlandu ale od pewnego czasu obserwowałam bieżące wydarzenia polityczne tutaj i ostatecznie stwierdzam, że po tych wszystkich zamachach, wzajemnych oskarżeniach i walkach kogutów, ja jako potencjalna obywatelka nie mam czego tu szukać.
Chciałam mieć swój wkład w coś interesującego i rozwijającego się, a zaserwowano mi jedynie pokaz ludzkiej złośliwości.


RE: Zamach stanu - Ferdynand Dugosz - 24.08.2019

Konflikty to nieodłączny element nie tylko mikronacji, ale i każdej społeczności. Nie możemy się kryć z takimi sprawami, jako że są zbyt kluczowe dla funkcjonowania państwa. Mikronacje to grupy, gdzie każda akcja i każda wypowiedź ma jakieś konsekwencje. Może Pani szukać innych krajów, gdzie nikt nikomu nie ma nic do zarzucenia w nieskończoność albo dać nam drugą szansę na ustabilizowanie państwa po ostatnich wydarzeniach. Podejrzewam też, że naczytała się Pani opinii z zagranicy... Sugerowanie się tym zaprowadziło by Suderland na dno już lata temu.

Nikt tu nie będzie Pani zatrzymywać. Ale uważam, że tak nagle odchodzenie, bez zaznajomienia się nawet bliżej z sytuacją i ogólnie państwem to działanie pod impulsem. Błędnym impulsem.


RE: Zamach stanu - Gregory Mykko - 26.08.2019

(24.08.2019, 19:20)Justyna Piguré napisał(a): Wyjazd w góry uniemożliwił mi uczestnictwo w życiu Republiki Suderlandu ale od pewnego czasu obserwowałam bieżące wydarzenia polityczne tutaj i ostatecznie stwierdzam, że po tych wszystkich zamachach, wzajemnych oskarżeniach i walkach kogutów, ja jako potencjalna obywatelka nie mam czego tu szukać.
Chciałam mieć swój wkład w coś interesującego i rozwijającego się, a zaserwowano mi jedynie pokaz ludzkiej złośliwości.

Trafiła Pani akurat na apogeum konfliktu o dość zadawnionych korzeniach. To po prostu dość pechowy zbieg okoliczności. Jednak z perspektywy czasu muszę poinformować, że konflikty między starymi obywatelami to świetna okazja dla nowych ludzi, żeby namieszać i wpasować się w kraj. Wciąż ma Pani szansę, a nawet bym powiedział że doskonałą okazję na stworzenie czegoś ciekawego i pomoc w rozwijaniu kraju. Proszę to jeszcze raz przemyśleć.


RE: Zamach stanu - Ferdynand Dugosz - 03.09.2019

Panie i Panowie, no czego ja się spodziewałem po tym człowieku...
[Obrazek: dWNRxYO.png]
Pan Stanisław Dmowski, jak się można było spodziewać, nadal sobie nie odpuszcza. Już poszedł w ruch. Właśnie przybył do nas nowy przybysz i jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, razem z nim pojawił się Dmowski. Pierwsze co zrobił, to nie przywitał się w wątku, tylko napisał do niego na pw. Co widać na powyższym obrazku, że zrobił to prawie od razu po tym, jak przybysz napisał, że chce się u nas osiedlić. Piszę to tutaj, bo powstało sporo wątków na temat tego szkodnika, ale ten wydaje mi się najbardziej odpowiedni. 

Niektórzy wyśmiewali teorię, że ten człowiek ma jakąś manię. Że przekabaca przybyszy za wszelką cenę albo wręcz ich odstrasza celowo od kraju. I co? To na pewno nie jest dowód przeciwko niej. Ilekroć pisałem do przybyszy o kontakt, dostawałem odpowiedz "spokojnie, już Pan Dmowski się nami zajął". A potem ci ludzie odchodzili. Dzisiaj wyjątkowo miałem szczęście, bo uprzedziłem padalca o kilka minut. Ale co on zrobił? Oczywiście, że pierwsze co jak widzi przybysza, to zaczyna mu się podlizywać na pw. Niektórzy to uznają za paranoję, ale to nie jest normalne, że wszedł idealnie w momencie, gdy pojawił się Eugeniusz, przeczytał wątek (tak, śledziłem jego profil), po czym wedle oczekiwań, zaczął wysyłać wiadomość prywatną. Ludzie... To chyba nie jest normalne, że taka osoba robi za komitet powitalny dla potencjalnych obywateli.


RE: Zamach stanu - Karl von Schwarzengrau - 03.09.2019

>powiedz, że wycofujesz się z życia publicznego
>kombinuj dalej jak pozostać na powierzchni
XD
Nagroda "Sowiński roku 2019" trafia w ręce Stanisława Dmowskiego. Gratuluję!


RE: Zamach stanu - Norbert Byfyj - 04.09.2019

Zabawne że sprowadzony przeze mnie Pan Gustaw i pośrednio przez niego Pan Albrecht dziwnym trafem bardzo aktywnie zadomowili się w kraju.


RE: Zamach stanu - Ferdynand Dugosz - 05.09.2019

No dziwne, nieprawdaż? Nie liczę już nawet, ilu mieliśmy przybyszy. Nie wierzę, że można tak nieudolnie ich zachęcać, by wszyscy po kolei odeszli. Daje tu też do myślenia ostatnia z wypowiedzi Justyny. Ciekawe, jak tak nieaktywnej osobie udało się zaangażować w państwo i samotnie podjąć decyzję, że pełne jest nienawiści. Z pewnością nikt nie namawiał jej do tego i nie podsuwał "odpowiednich" wątków.


RE: Zamach stanu - Justyna Piguré - 05.09.2019

Rozmawiałam tylko z Panem.

Pozdrawiam,

(-) JustynaRE: Zamach stanu - Ferdynand Dugosz - 05.09.2019

Tym bardziej dziwi mnie, że tak łatwo Pani nazwała to "pokazem ludzkiej złośliwości". Jak mówiłem, konflikty są wszędzie. I jeśli Pani powodem do odejścia było tylko to, że próbowaliśmy pozbyć się pijawki niszczącej nasz kraj od miesięcy, to naprawdę jestem pod wrażeniem...


RE: Zamach stanu - Gregory Mykko - 05.09.2019

Panie Dugoszu, nie było konieczne nikomu podstawiać wątków, żeby było widać że sytuacja w kraju jest u nas ostatnio... że tak powiem napięta. Nie każdemu odpowiada atmosfera ciągłej niepewności i konfliktu. My, doświadczeni mikronauci, jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że czujemy się w tej sytuacji jak ryba w wodzie. Jednak pani Justynie może to nie odpowiadać i nie sądzę by namowy innych osób miały tu jakieś kluczowe znaczenie


RE: Zamach stanu - Ferdynand Dugosz - 05.09.2019

Ustaliliśmy już, że nie miały. Ale Pani Justyna zachowuje się moim zdaniem nadpobudliwie. Chciałem z nią porozmawiać na spokojnie, zero odpowiedzi. Wspomniałem tylko, nagle się pojawiła. Wygląda mi to tak, jakby chciała celowo się od nas odciąć. Nie wygląda mi to na dawanie drugiej szansy. Chociaż nie uważam, że zmarnowaliśmy pierwszą. Wszyscy staramy się nowe osoby witać z jak największą życzliwością. Nie rozumiem więc, dlaczego Pani Justyna przez tyle dni milczała na forum, a potem nagle wyskoczyła z tekstem, że daliśmy jej jedynie pokaz ludzkiej złośliwości.


RE: Zamach stanu - Markus Neuhoff - 06.09.2019

Nadpobudliwie to się zachowuje tutaj p. Dugosz. Szukanie wszędzie spisków, intryg, donosicielstwa i okłamywania innych obywateli bez jakichkolwiek nawet dowodów. Tylko, bo TAK, gdyż pasuje to do jego teoryji. Czyżby zaczęło się w Suderlandzie polowanie na czarownice? Kto pierwszy zapłonie na stosie?


RE: Zamach stanu - Ferdynand Dugosz - 06.09.2019

Dowody trafiły już do sądu. Jeśli je Pan nie widział, to ja nie wiem, czy ta wasza pizza bez hawajskiej wyniosła cokolwiek z rozprawy... Mówiąc szczerze, nie chce mi się nawet kłócić. Większość wie, kim Pan jest. Pomijając już to, że Pańska działalność obraca się tylko wokół dryfowania na krawędzi trollingu, budzi to sporo kontrowersji. Na pewno nie sprawia, że zacznie mnie obchodzić, co szanowny sobie o mnie myśli. Skończyły się spiski i intrygi. Teraz to są fakty, a to, że ten szkodnik jeszcze nie został zbanowany, to jedynie efekt dawno zakorzenionej chęci zemsty naszego sędziego. Ale chyba nie ma po co tego tłumaczyć, skoro Pan Neuhoff od dawna jedyne co robi, to stara się prowokować... Jak to zresztą robił w poprzednim wcieleniu.