Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Forum Państwa Suderlandzkiego
Dziennik upadku - Wersja do druku

+- Forum Państwa Suderlandzkiego (http://suderland.y0.pl)
+-- Dział: Inne (http://suderland.y0.pl/forumdisplay.php?fid=112)
+--- Dział: Pogaduchy (http://suderland.y0.pl/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Wątek: Dziennik upadku (/showthread.php?tid=3759)Dziennik upadku - Norbert Byfyj - 12.09.2019

Witam w nowym satyrycznym programie, jakoś tak się stało, że rzekomo upadliśmy, dlatego do dzisiaj codziennie będziemy państwu przyblizać i informować o tym, jak bardzo rozwiniętym państwem jest Suderland. Będziemy starali się codziennie nadawać najnowsze wiadomości z kraju.


RE: Dziennik upadku - Norbert Byfyj - 12.09.2019

W naszym upadającym państwie powołano senatorów! Ależ tak, w tym upadającym według części państwie, powołuje się senat, gdyż co to za upadające państwo, gdzie nie ma władz, w prawdziwie upadłym państwie musi coś działać i dlatego będzie senat. Aż strach się bać, jakie inne cuda upadku zaprezentuje nam Suderland.


RE: Dziennik upadku - Norbert Byfyj - 13.09.2019

Cóż dzisiaj w upadającym państwie?

O dziwo takie cuda, które nie śniły się upadłym mikronacjom od dawna, jak ogłoszenie najbliższej sesji senatu czy też przetarg. Czyżby w upadłym państwie potrafiła działać sprawnie gospodarka?


RE: Dziennik upadku - AndrzejSwarzewski - 13.09.2019

Zawsze mnie spieszyło takie "nieuznawanie". Jak to napisał genialny prof. Kępiński, "ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości". Niektórym mikronacyjnym politykom wydaje się, że mogą zmieniać rzeczywistość za pomocą swoich deklaracji niczym za machnięciem różdżką. Sarmackie wycofanie uznania nie spowodowało, że Bialenia zniknęła, a dreamlandzkie wycofanie uznania nie spowoduje, że Suderland zniknie. Brak szacunku dla rzeczywistości jest grzechem przeciwko rozumowi.


RE: Dziennik upadku - Norbert Byfyj - 13.09.2019

Cóż, jak na razie upadły Suderland z jakiegoś powodu wyglada lepiej od pełnego zdrowia Dreamlandu.


RE: Dziennik upadku - Karl von Schwarzengrau - 13.09.2019

Może dojść do takiej sytuacji gdzie chory człowiek zaklina rzeczywistość i zdrowym mówi, że są chorzy, bo są inni, a chory uzna siebie za zdrowego.
Takim "chorym człowiekiem" stał się... Wiemy kto.


RE: Dziennik upadku - Ferdynand Dugosz - 13.09.2019

Panowie, darujmy sobie komentowanie konkretnych osób. Co najwyżej postaw. To jest pożywka i wpychanie argumentu przeciwko nam zagranicy... A wiemy, że jakiekolwiek słowa już im nie przemówią do rozsądku. Kilka dni temu już się zorientowałem, że to nie jest żadna niewiedza, czy fanatyzm. To po prostu jawna prowokacja, czego dowodzi perfidne milczenie na temat spraw, które nie pasują do wersji wydarzeń naszych wrogów.


RE: Dziennik upadku - AndrzejSwarzewski - 13.09.2019

Można na sprawę spojrzeć w jeszcze jeden sposób. Dmowski już wnioskuje o przywrócenie obywatelstwa. A gdyby tak udało się jeszcze kogoś ściągnąć do Dreamlandu? Może za wszystkim kryje się próba realizacji własnych interesów. Zagrywka stara jak mikroświat. Zdestabilizować jakieś państwo, a następnie wyciągać z niego ludzi. Na szczęście Suderland nie daje się zdestabilizować.


RE: Dziennik upadku - Karl von Schwarzengrau - 13.09.2019

Jeśli chodzi o mnie to mam swoisty typ kim mógłby być ten jeszcze jeden ściągnięty Suderlandczyk do Dreamlandu Wink Tylko pytanie czy z tymi personaliami, czy z nowymi. Ale za nim to chyba nikt tu płakać nie będzie.


RE: Dziennik upadku - Ferdynand Dugosz - 13.09.2019

Mówiąc szczerze, niech Dmowski robi sobie za granicą co chce. To jest nasz kraj i dbamy o jego interesy. Jeśli ten człowiek chce się podjąć podnoszenia z kolan upadłego królestwa, to proszę bardzo. Niech kombinuje ile chce, nasz sprzeciw wobec tego nie powinien wybiegać poza nasze państwo. Prędzej czy później, dosięgnie go sprawiedliwość i te wszystkie intrygi trysną mu prosto w twarz kwasem. Nawet jeśli kogoś ściągnie do siebie... Co to zmienia? Odejdą jedynie obywatele nieaktywni, pozbawieni jakichkolwiek chęci. Wystarczy spojrzeć na to, kto odszedł z państwa w momencie rewolucji. Niby opuściły nas całe cztery osoby, ale każda z nich w ostatnich miesiącach nie wnosiła do kraju praktycznie nic. To nawet lepiej, że następuje taki swoisty przesiew.


RE: Dziennik upadku - Karl von Schwarzengrau - 16.09.2019

Upadłe państwo, które dalej stoi wywołuje dalszy niesmak wśród elit mikroświata i zaczynają wysnuwać coraz to dziwniejsze teorie, że wyznacznikiem aktywności nie jest sama liczba postów, ale jeszcze ich "merytorycznosć", co jest dosyć subiektywnym pojęciem. Komuś najwyraźniej trudno przełknąć, że obecne TOP 3 mikronacji to Suderland, Bialenia i Federacja Nordacka i kombinuje niczym PSL jak zostać na powierzchni i podrasować swoje internetowe ego.

Do zarządu rewolucji dochodzą również informacje, że papież (albo regent, nieważne, jedyne co mnie ciekawi to ile ma dywizji) nazywa rewolucjonistów 17-latkami. Muszę zdementować tę plotkę. Otóż na 3 główne postaci rewolucji, aż 2/3 mają 20 lat. Inną sprawą jest wytykanie wieku, lub próba wykorzystania czyjegoś wieku w formie obelgi. To tak jakby wyśmiewać kogoś, że jest ze wsi, co zrobił Patryk Wega (czy Vega, albo Vege, kogo to obchodzi jak on ma na nazwisko) w swoim ostatnim filmie "polityka" próbując wyśmiać premier Szydło tylko z tego powodu, iż jest ze wsi. Tzw. elitom świata realowego oraz mikronacyjnego widocznie mózg się zwalcował i muszą ustalać jakieś dziwne kryteria, bo moja racja jest mojsza.

Jak to pisał Fryderyk Nietzsche w "Tako rzecze Zaratustra": "Patrzcie na tych dobrych i sprawiedliwych! Kogóż oni najbardziej nienawidzą? Tego, kto kruszy tablice ich wartości, tego burzyciela, tego niszczyciela: ten jednak jest twórcą."
Dreamland nieudolnie stara się doprowadzić do zimnej wojny polegającej... w sumie nie wiadomo na czym, bo łapią się wszystkiego. W każdym razie, suderlandzki walec jak zechce, to rozjedzie tego ślimaka w każdym aspekcie.


RE: Dziennik upadku - Fiodor Godunow - 16.09.2019

(16.09.2019, 11:51)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Do zarządu rewolucji dochodzą również informacje, że papież (albo regent, nieważne, jedyne co mnie ciekawi to ile ma dywizji) nazywa rewolucjonistów 17-latkami. Muszę zdementować tę plotkę. Otóż na 3 główne postaci rewolucji, aż 2/3 mają 20 lat. Inną sprawą jest wytykanie wieku, lub próba wykorzystania czyjegoś wieku w formie obelgi. To tak jakby wyśmiewać kogoś, że jest ze wsi, co zrobił Patryk Wega (czy Vega, albo Vege, kogo to obchodzi jak on ma na nazwisko) w swoim ostatnim filmie "polityka" próbując wyśmiać premier Szydło tylko z tego powodu, iż jest ze wsi. Tzw. elitom świata realowego oraz mikronacyjnego widocznie mózg się zwalcował i muszą ustalać jakieś dziwne kryteria, bo moja racja jest mojsza.

Z kolei ja mam już zapowiedzianą ekskomunikę "za popieranie faszystów" Big Grin.


RE: Dziennik upadku - Karl von Schwarzengrau - 16.09.2019

Faszyści świata łączcie się! Pod suderlandzkim sztandarem, oczywiście Big Grin


RE: Dziennik upadku - Fiodor Godunow - 16.09.2019

Me ne frego! Viva la revolucion! Za dom spremni!


RE: Dziennik upadku - Fiodor Godunow - 17.09.2019

http://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=1696

"Swoim postępowaniem w Państwie Suderland wspierasz wrogą rewolucję, która szerzy wobec innych ludzi nienawiść, która gardzi obywatelami w Państwie. Co więcej, łamiesz wszelkie dobre obyczaje wspierając idee i kulturę faszystowską. Motu Proprio wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia."

iksde


RE: Dziennik upadku - AndrzejSwarzewski - 17.09.2019

Rotria tak bardzo marnuje szansę narracyjną, że i tutaj najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest jakaś realna fobia. Szkoda, że nie wszyscy rozumieją zabawę w mikronacje. Chcieliby bawić się tylko w XXI-wieczny świat zachodni. Ale ani świat realny, ani tym bardziej wirtualny na tym się nie kończy. Jednak, jak powiedział Aleksander Dugin, przyszłość należy do nas. Romantyzm jest silniejszy niż fanaberie bogatych kupców.