Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Orędzie Noworoczne
#1
Gryf 
Cytat:
Obywatele!

Niedawno nastał Nowy Rok. Wraz z tym dniem, każdy z nas wyznacza sobie cele na kolejne 365 dni. Takie cele również wyznacza sobie państwo. Jakie cele na ten rok powinna mieć Republika Suderlandu?
Doświadczenie ostatnich miesięcy pokazało, że nadmierna, bezcelowa legislatura kiedyś się kończy i chociaż stanowiła jeden z filarów aktywności, w końcu się wyczerpuje. Dlatego też, w tym roku powinniśmy przejrzeć jeszcze raz obowiązujące ustawy, usunąć te powstałe w wyniku masowej legislatury i pozostawić te użyteczne lub wymagane dla funkcjonowania państwa. Przez to też chcę powiedzieć, że nie powinniśmy odrzucać ustaw i projektów zwiększających pole aktywności. Jeśli dana ustawa daje szansę na jej wzrost, powinniśmy ją przyjąć, dla dobra obywateli i ich prywatnego rozwoju.
Kolejnym aspektem jest gospodarka. I rozwój samorządów. Zdobycie Koburgii pokazało, że zwiększanie terytorium napędza gospodarkę poprzez inwestycje w tym regionie jak i daje możliwości samorządowcom na kulturotwórczą działalność. Dlatego jeśli pojawi się możliwość kolonizacji Nordaty, której obszar po upadku Brodrii jest niemalże jedną wielką ziemią niczyją, powinniśmy skorzystać z tej szansy.
Każdy sobie może zadać pytanie - a co z polityką wewnętrzną? Od dawna przecież zmagamy się z nadmiarem stanowisk, a właściwie z niedoborem chętnych i aktywnych obywateli. Czy powinniśmy szukać nowych obywateli? Tak. Ale czy powinniśmy robić to za wszelką cenę? Nie. Nie w naszym interesie jest uporczywie naciskać na innych, bo obywatel zmuszony to nie obywatel i zniknie tak szybko, jak się pojawił. Przede wszystkim dostosujmy w końcu najważniejsze akty prawne do naszej sytuacji. Obsadzenie wszystkich stanowisk da nam nowy impet dzięki czemu nasze państwo stanie się bardziej zauważalne. Do dostosowania prawa, liczby stanowisk w państwie, powinniśmy dążyć razem, wspólnymi siłami, ale nie powinno kończyć się na samych chęciach. Sytuacja kiedy dąży się do zmiany, ale nie pozyskiwanie z tych dążeń żadnych efektów pracy, może źle zadziałać na aspekty polityki państwowej jak i jedność narodową.
Co dalej? Powinniśmy o sobie przypomnieć za granicą. Obecne zaangażowanie obywateli nie sprzyja zakładaniom ambasad, a więc w tym momencie ważny staje się Resort Spraw Zagranicznych i jego Kierownik. Powinniśmy rozsyłać listy gratulacyjne nowym głowom państw i szefom rządów państw przez nas uznawanych. Powinniśmy informować zagranicę o nas. Czas pokazać, że mikronacje to nie tylko Dreamland i Sarmacja, ale też my i jeszcze wiele innych państw. Otwórzmy się na te dwa mocarstwa, pokażmy, że istniejemy, a zarazem stańmy się ambasadorem w świecie państw podupadających, zanikających lub powstających. Stańmy się ich liderem jak i alternatywą na arenie międzynarodowej. Większość tak zwanej elity mikroświata zapomniała o nas oraz innych państwach, a więc najwyższy czas o nas przypomnieć.
Tym rokiem powinniśmy również zmyć z nas hańbę. Hańbę jaką okryliśmy się na własne życzenie. Mianowicie zapomnieliśmy o kilku świętach państwowych, a te, o których pamiętaliśmy, zbiegły się w większości do skromnych i chaotycznie zorganizowanych obchodów. W tym roku powinniśmy to zmienić, obchodząc godnie każde święto, aby oddać należne honory naszej Ojczyźnie jak i zmyć z nas hańbę jaką się okryliśmy.
Tym samym chciałbym życzyć każdemu obywatelowi wytrwałości oraz odwagi w działaniu, chęci do działania jak i tego, aby na koniec roku mógł z dumą spojrzeć na minione 12 miesięcy i powiedzieć, że zrobił wiele, aby nasze państwo odzyskało blask jaki miało w drugiej połowie roku 2017 jak i na początku roku 2018.
Niech żyje Suderland!
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego


Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Topic Options
Wątek zamknięty