Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Co z tymi Grutinacjami?
Często przewijającym się tematem od dawna w mikronacjach. Grutinacja czasem wydaje się być dla niektórych zmorą grutinacji. Dzisiaj postanawiam pochylić się nad tym zjawiskiem.

Idąc za tym co można przeczytać na forum Bialenii, gdzie 3 lata temu w wieściach z zagranicy debatowano na temat tego typu tworów. Jest tam też krótka informacja na temat tego czym jest typowa grutinacja. Państwo zakładane przez małą grupkę osób (najczęściej na czele stoi niejaki Grutin), które charakteryzuje się dwoma cechami: dobrym opisem państwa na serwisie micropedia oraz nazwą nawiązującą do jakiegoś istniejącego kraju (gorezja, uhraina, mroskwa, wangry, eran). Problemem jednak takich grutinacji jest ich tempo mnożenia się. Częstą przypadłością jest tutaj także krótka przeżywalność tego typu państw, ponieważ po mocnym początku, któremu towarzyszy mocna reklama w innych mikronacjach oraz także w społecznościach lubiących roleplay (z tego co wiem to część mieszkańców Uhrainy pochodziła z tej samej społeczności co część Suderlandu), kraj zaczyna niezwykle szybko się wypalać i w ostateczności upada. Następnie ci ludzie znów tworzą kolejna nację i koło się powtarza, zasypujac w ten sposób głównie Nordatę takimi tworami. 

Co więc z tym czymś robić? Szczerze to nie wiem, bo takie coś wciąż i wciąż się tworzy, dają zły przykład na zewnątrz dotyczący mikronacji i próbują tak w kółko. Szczerze mnie rozbraja fakt, iż ta grupa wciąż próbuje tworzyć nowy kraj, tylko za każdym razem w innym klimacie w nadziei że tym samym się uda. Wątpię jakoś ze któryś z tych grutinautów to przeczyta, ale jednak dam ten apel: może lepiej dołączcie do jakiegos istniejącego państwa i spróbujcie działać w nim, skoro jak widać po tylu próbach wciąż to nie potraficie stworzyc państwa które potrafi przetrwać więcej to może problem lezy w was samych? Może powinniście naprawdę stać się trybikami jakiegoś państwa, skoro udźwignięcie na własnych barkach samodzielnie staje się nieskuteczne? Szczerze nie wiem czy moja propozycja rozwiązania problemu byłaby dobra, ale chętnie poznam inne opinie.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Topic Options

Wiadomości w tym wątku
Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 17.08.2018, 22:33
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 18.08.2018, 05:48
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 20.08.2018, 20:14
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 21.08.2018, 13:00
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 04.09.2018, 09:40
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 04.09.2018, 13:17
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Ryszard Maj - 05.09.2018, 23:42
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 06.09.2018, 08:42
RE: Co z tymi Grutinacjami? - przez Norbert Byfyj - 24.12.2018, 22:10