Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Generał na prezydenta!
Drodzy Suderlandczycy!

Już jutro będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w wyborach prezydenckich, w których to startuje moja skromna osoba. Chciałbym przedstawić po krótce zarys programu, który nie ukrywam, był pisany na kolanie. Zabrakło mi czasu na precyzyjne dopracowanie szczegółów jak i również zostałem zaskoczony tak szybkim rozpisaniem wyborów. Niemniej jednak wyzwanie podejmuję, zarówno kolega Karl jak i inni przekonywali mnie do aktywniejszego włączenia się w życie Republiki, co robię. Oto krótki zarys programu:

Dyplomacja realna

Będę starał się forsować w porozumieniu z Kierownikiem RSZ swój plan na politykę zagraniczną, którą to można określić w słowie suwerenność. Sami widzicie, że obecnie dyplomacja w mikroświecie zanikła w stopniu prawie że całkowitym. Potęgi takie jak Sarmacja czy Dreamland zamknęły się w sobie, co jakiś czas przerzucając się między sobą mięsem. Bialenia się skończyła. Chciałbym, by Suderland stał się trzecią siłą mikroświata. Jest to cel naprawdę możliwy. Mamy społeczeństwo zwarte, zaprawione w bojach i co najważniejsze, oddane tylko naszej Ojczyźnie. Będziemy podejmować starania nad polepszeniem stosunków zarówno z Sarmacją jak i Dreamlandem, jednak nic na siłę. Wykuwajmy swoją potęgę i rozmawiajmy.

Poświęcę osobne kilka słów na temat polityki w rejonie Nordaty. Z zaciekawieniem przyjąłem wypowiedzi mieszkańców Nordaty o potrzebie zgody, polepszenia stosunków i przyszłości kontynentu. Pomimo tego, iż państwo, które reprezentują, nie cieszy się dobrą opinią, zwłaszcza gdy idzie o praworządność. Jestem w stanie siąść do stołu, jednak pod pewnymi warunkami.

Sztuka i inicjatywy

Prezydent powinien inicjować dyskusje i działania w państwie. Będę starał się pobudzać aktywność obywatelską poprzez organizowanie przeróżnych wydarzeń, inicjatyw naukowych i kulturalnych.

Konstytucja obywatelu!

Uważam to za główny punkt mojego programu. Wiemy o tym, że w obecnej sytuacji demograficznej nie jesteśmy w stanie realizować wszystkich punktów wyznaczonych przez akt konstytucyjny z roku 2016 r. Wymaga ona nowelizacji, przystosowania do nowej sytuacji. Zobowiązuję się zainicjować obrady wszystkich stronnictw politycznych. Do przemyślenia nie jest tylko sprawa Sądu Najwyższego, ale kierownictw, senatu i prezydenta, na co będę naciskał.

Obywatele! Specjalnie wyciągnąłem z szafy zakurzony mundur, który kiedyś zwykłem nosić przy okazji pracy w Departamencie Bezpieczeństwa. Od tej pory będzie mi on znów towarzyszyć. Demokracja demokracją, ale ktoś tym musi rządzić. Jednak i wy też musicie zakasać rękawy. Wszyscy musimy pracować dla Republiki, stosownie do zainteresowań na polach czynu społecznego. Znacie moje zalety, znacie również wady. Liczę, że w wyborach uzyskam aklamację, co będzie głosem poparcia dla programu przemian. 

Niech żyje Suderland!
gen. Stanisław Dmowski

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options

Wiadomości w tym wątku
Generał na prezydenta! - przez Stanisław Dmowski - 01.03.2019, 20:52
RE: Generał na prezydenta! - przez Norbert Byfyj - 01.03.2019, 21:04
RE: Generał na prezydenta! - przez Ferdynand Dugosz - 01.03.2019, 21:13
RE: Generał na prezydenta! - przez Ryszard Maj - 03.03.2019, 12:25
RE: Generał na prezydenta! - przez Ryszard Maj - 06.03.2019, 21:57
RE: Generał na prezydenta! - przez Ryszard Maj - 31.03.2019, 21:03