Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Generał na prezydenta!
Niebawem minie pierwszy miesiąc mojego rezydowania w pałacu prezydenckim. Muszę się przyznać, że nie należał on do najbardziej pracowitych z mojej strony. Kilka podpisanych ustaw i kilka zawetowanych, taki jest bilans tych 30 dni, które lada moment miną. Niestety senat nie wyraził woli współpracy ze mną jako głową państwa. Pomimo moich usilnych próśb projekty ustawy o kontach bankowych a także noweli do kodeksu karnego przeszły. Tej pierwszej ustawy nie udało mi się zatrzymać, SN najpewniej uzna ją za konstytucyjną i tyle. Co do drugiej walka trwa i będzie trwać. 

Nowelizacja kodeksu karnego wykreślająca punkt o nieodnoszeniu się KK do wydarzeń sprzed jego powstania to niesłychany precedens. Wszakże w normalnym państwie obowiązuje coś takiego jak "lex retro non agit" tj. prawo nie działa wstecz. Nawet jeśli projekt zostanie przepchnięty przez senat to mądry sędzia uzna go za niekonstytucyjny. O ile będzie to mądry sędzia. Dlatego apeluję do rozumów naszych senatorów o nieupokarzanie naszego prawa i odrzucenie w najbliższym głosowaniu tejże nowelizacji.

Niektórzy z Was pytali się mnie, czy mam zamiar stworzyć partię polityczną. W końcu bez oparcia w parlamencie nie ma co myśleć o realnych rządach. Zmartwię tych, którzy tego oczekiwali. Partia nie powstanie. Doświadczenia z Alternatywy nauczyły mnie wiele, dlatego nie będę forsował już tej koncepcji. Nasunął się jednak inny pomysł, szczegóły w najbliższych dniach.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options

Wiadomości w tym wątku
Generał na prezydenta! - przez Stanisław Dmowski - 01.03.2019, 20:52
RE: Generał na prezydenta! - przez Norbert Byfyj - 01.03.2019, 21:04
RE: Generał na prezydenta! - przez Ferdynand Dugosz - 01.03.2019, 21:13
RE: Generał na prezydenta! - przez Ryszard Maj - 03.03.2019, 12:25
RE: Generał na prezydenta! - przez Ryszard Maj - 06.03.2019, 21:57
RE: Generał na prezydenta! - przez Stanisław Dmowski - 31.03.2019, 16:50
RE: Generał na prezydenta! - przez Ryszard Maj - 31.03.2019, 21:03