Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Ankieta: Czy byłbyś gotów zaangażować się w myślistwo i/lub wędkarstwo jeśli działałoby w sposób przedstawiony w poście?
TAK
50.00%
3 50.00%
NIE
50.00%
3 50.00%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Dochód z myślistwa i wędkarstwa
Pan Prezydent Dmowski wczoraj (11 marca) otworzył dosyć ciekawy wątek dotyczący gospodarki oraz jej funkcjonowania.
Głównym problemem tej dyskusji jest [u]brak przychodu do Skarbu Państwa[/url].
W związku z tym zacząłem myśleć nad tym jak zreorganizować to (o ile się da) czym zarządzam tak aby Skarb Państwa miał z tego jakiś przychód.
Pierwszą z takich instytucji został SZŁ.
Od pewnego czasu myślę nad likwidacją ustawy o łowiectwie i przeniesieniu SZŁ z roli instytucji do organizacji społecznej [u]wydzierżawiającej określone obszary lasów państwowych od Skarbu Państwa na zasadzie jednorazowej płatności[/url]. 
W dodatku, kiedy doszły mnie słuchy o rzekomym powrocie Kacpra Kowalskiego zajmującego się w przeszłości wędkarstwem, zrodził mi się pomysł, aby Związek Łowiecki połączyć ze Związkiem Wędkarskim (który swoją drogą nie istniał, ale jakby ożywić wędkarstwo - powinien w celach fabularnych). Pozwoliłoby to na zwiększenie dochodów organizacji społecznej powstałej z fuzji SZŁ i SZW, a zarazem - większym przychodzie dla tej organizacji mogącej wydzierżawić więcej obszarów co skutkowałoby większym przychodem dla Skarbu Państwa.
Póki co w łowiectwo (niestety) bawię się głównie sam i taki plan jest dosyć ambitny, ale szybko by upadł. Bo na dobrą sprawę wtedy cały system wydzierżawiania terenów zależałby ode mnie, a konkretnie - od moich pensji za pełnione stanowiska.
W kwietniu będzie rok jak funkcjonuje SZŁ i oto jakie przychody uzyskał:
Kwiecień 2018 - 8 190 KS
Maj 2018 - 1 560 KS
Czerwiec 2018 - 11 820 KS
Lipiec 2018 - 14 590 KS
Sierpień 2018 - 500 KS
Wrzesień 2018 - 3 290 KS
Październik 2018 - 14 000 KS
Listopad 2018 - -19 500 KS (zakup okrętu transportowego na wyprawę łowiecką do Sambanafryki)
Grudzień 2018 - 2 950 KS
Styczeń 2019 - 590 KS
Luty 2019 - 14 540 KS
Marzec 2019 - trwa

Jak widać, dochody SZŁ (głównie za moją sprawą) nie są zbyt duże. Sumując to, wychodzi 52 530 KS. W moich planach byłoby przekazanie Skarbowi Państwa 30% tej kwoty (pozostała kwota na opłacenie podatku od siedziby + ewentualne zakupy). Nie jest to dużo. Jednakże ze wzrostem aktywnych myśliwych (dajmy na to, doszłoby 5) byłoby nas 6. Jeśli pomnożyć kwotę 52 530 KS przez 6, wyjdzie nam porządna kwota, bo aż 315 580 KS. Z tej kwoty to nawet 70% do Skarbu Państwa by mogło pójść. A dodajmy jeszcze wędkarstwo i dzierżawę stawów, jezior, odcinków rzek mając na uwadzę dobre zorganizowanie wędkarstwa tak jak łowiectwa, optymistycznie śmiem twierdzić, że roczny dochód przy dużym zaangażowaniu obywately sięgałby ok. 1 000 000 KS z czego jakieś 700 000 - 800 000 mogłoby wrócić spokojnie do Skarbu Państwa.
Jednakże, to nie robota tylko dla mnie. Czy ktoś byłby w stanie wyciągnąć z szafy Kacpra Kowalskiego, zachęcić go do współpracy ze mną (nie mam z nim kontaktu) oraz zaangażować się w ewentualną działalność myśliwego wędkarza? Potrzebowałbym co najmniej 5 - 6 zdeklarowanych osób na takie działanie.
Zapraszam do dyskusji!
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options

Wiadomości w tym wątku
Dochód z myślistwa i wędkarstwa - przez Karl von Schwarzengrau - 13.03.2019, 00:33