Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Suderlandzka Spółka Energetyczna
#1
Suderlandzka Spółka Energetyczna
spółka akcyjna     Witam w wątku poświęconym Suderlandzkiej Spółce Energetycznej! Zainteresowania spółki rozciągają się na rynek usług i przemysłu energetycznego. Spółka jest właścicielem przedsiębiorstwa SUDenergia.

     Członkostwo w spółce zależy od posiadania w niej udziałów. Udziały można wykupić lub pozyskać w inny legalny sposób. Będąc członkiem spółki stajemy się jej współwłaścicielami i mamy prawo do decydowania o jej losie.Plan biznesowy:

     Celem spółki jest eksploatacja istotnej dziedziny rynku, która do tej pory pozostawała poza zainteresowaniem kogokolwiek. Wkraczając w "erę pozjawowską" odziedziczyliśmy jedną przestarzałą, niebezpieczną i niewystarczającą elektrownię atomową. Obecnie toczą się dyskusje co do jej przyszłości. My witamy świat z własną inicjatywą!

     Szacuje się, że zapotrzebowanie na energię elektryczną jest szerokie. Począwszy od miast, a skończywszy na zelektryzowanych liniach kolejowych. Tam wszędzie potrzeba naszego prądu!

     Z drugiej strony, do wytwarzania energii elektrycznej potrzebować będziemy sporych zapasów węgla, ropy, gazu i innych. Potrzebne będzie także zorganizowanie transportu tych surowców. Ponadto nie ominie nas budowa infrastruktury do produkcji i przesyłania energii elektrycznej. Wszystko to będzie miało pozytywny wpływ na naszą gospodarkę narodową!Cytat:
STATUT SPÓŁKI

Spółka akcyjna "Suderlandzka Spółka Energetyczna"
z siedzibą w Delilandzie

§ 1
1. Spółka posiada osobowość prawną.
2. Spółka jest współwłasnością wszystkich udziałowców w części posiadanych udziałów.

§ 2
1. Współwłasność oznacza posiadanie jakichkolwiek udziałów w spółce.
2. Udziały wyraża się w procentach.
3. Ogół wszystkich udziałów stanowi 100 procent.
4. Udziały są przedmiotem normalnego obrotu handlowego. Można jest sprzedawać, kupować oraz darować.
5. Procentowa wartość posiadanych udziałów stanowi o sile głosu w trakcie głosowań.
6. Udziałowcy odpowiadają za zobowiązania spółki jedynie do stopnia posiadanych udziałów.

§ 3
1. Udziałowcy wybierają dyrektora, który zarządza spółką i ją reprezentuje.
2. Dyrektora wybiera się w głosowaniu.
3. Dyrektora można odwołać w dowolnym czasie, o ile przedstawi się jego następcę, który zostanie zaakceptowany w głosowaniu.
4. Dyrektora wybiera się i odwołuje bezwzględną większością.
5. Dyrektor jako jedyny posiada dostęp do konta bankowego, ale jest zobowiązany do publicznego informowania o jego stanie oraz o wszystkich zawartych umowach.
6. Dyrektor nie musi posiadać udziałów w spółce.
7. Dyrektorowi może zostać przyznana pensja, którą ustala się w momencie podpisania umowy o zatrudnienie.

§ 4
1. Dochody spółki wpływają na jej konto bankowe i tym samym zwiększają jej wartość.
2. Kapitał nienaruszalny wynosi 1,000,000 (milion) Koron Suderlandzkich.
3. Możliwe jest wypłacanie wszystkich środków ponad kapitałem nienaruszalnym, jeżeli zaproponuje to 50% udziałowców.
4. Środki wypłaca się proporcjonalnie do udziałów.

§ 5
Spółkę tworzy grono pierwszych subskrybentów, wyrażających chęć współdziałania. Początkowy kapitał zależy od złożonych deklaracji.

§ 6
1. Rozwiązanie spółki możliwe jest za zgodą 70 procent udziałowców. Wówczas majątek dzielony jest proporcjonalnie do udziałów.
2. Zmiana niniejszego statutu jest możliwa za zgodą 90 procent udziałowców.

§ 7
W sprawach spornych dotyczących niniejszego regulaminu, decydujący głos otrzymuje Sąd Najwyższy Republiki Suderlandu.Logo spółki:

[Obrazek: gL7GFe3.png]


     Wszystkich zainteresowanych stworzeniem spółki zachęcam do składania deklaracji w niniejszym temacie. W deklaracji proszę podać kwotę, którą jesteście Państwo w stanie przekazać na majątek spółki. Na koniec, wszystkie deklaracje zostaną zsumowane i w ten sposób ustalimy początkowy kapitał, a Państwo zostaną poproszeni o dokonywanie przelewów.W niniejszym temacie pojawiać się będą wszystkie aktualności dotyczące spółki.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options


Wiadomości w tym wątku
Suderlandzka Spółka Energetyczna - przez Ryszard Maj - 26.09.2017, 23:39