Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Hearts of Iron IV - Mod na mikronacje
Ten wątek będzie służył raportowaniu z tworzenia modyfikacji do gry Hearts of Iron IV na polskie mikronacje.

Pierwszy problem to mapa, a raczej fakt że nie posiadam możliwości jej przemienienia na coś co będzie przypominało Pollin.
Inną kwestią jest sprawa tego, aby granice w takim wypadku miały jakikolwiek sens.
Jak na razie udało się na terenach Polski utworzyć Republikę Suderlandu oraz zalążek national focus tree.
[Obrazek: jG5UbcwGTYubbpGWErQL_A.png]
[Obrazek: zivegCADTHG-sI8_pcZXwA.png]
Może i skromne, ale szybko się rozwinie.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Kibicuje panu w tej inicjatywie, z chęcią bym pomógł lecz sam nie posiadam zdolności modowania w HoIu 4. Nie musi być szybko ważne aby było staranne Wink.
Jeaherys von Razorin - Senator VIII Kadencji Doktor Prawa

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/EVXEsaU.png[/img]

Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Dziękuję za te słowa, jak coś można składać propozycje co powinno być w modyfikacji jak np.: ulokowanie krajów, jakieś fortyfikacje, czy National Focus tree.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Oj Gratulację! Mam nadzieję, że zamieści pan Batawię. Chętnie pomogę w focusach dla mojego dawnego państwa. Smile

Odpowiedz
Aktualizacja: wersja 0.1.1b

Zmiany:
  • Modyfikacja terytoriów Suderlandu
  • Poszerzenie National Focus Tree dla Suderlandu
  • Utworzenie Konsulatu Ardemii
  • Dodanie porteretów przywódców

[Obrazek: XrDRiUSERxa1GA0lEkL0hQ.png]
[Obrazek: 83XQNDnhRUOvw20S7kh70g.png]
[Obrazek: 5QT3gn4eSSaZ1AUtwm44rw.png]

Odpowiedz
A propo Batawii. Nie dawno zostałem tam Ambasadorem i powiadomił ich o tym, ale od pewnego czasu mam wrażenie, że tam są same boty. A może nowe forum już? Może coś Pan więcej wie o tym.

A co do samego pomysłu to mam nadzieje, że to jakoś fajnie wyjdzie oraz pytanie gdzie Koburgia będzie? Tongue

Edycja - A ta Ardemia to nie za blisko nas?
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Odpowiedz
(02.01.2018, 22:08)Fryderyk Marks napisał(a): A propo Batawii. Nie dawno zostałem tam Ambasadorem i powiadomił ich o tym, ale od pewnego czasu mam wrażenie, że tam są same boty. A może nowe forum już? Może coś Pan więcej wie o tym.

A co do samego pomysłu to mam nadzieje, że to jakoś fajnie wyjdzie oraz pytanie gdzie Koburgia będzie? Tongue

Emmm... Nie jestem pewien pierwszej części posta, ale mogę zapewnić że Koburgia będzie.

Edycja: akurat mam pewne plany wobec tej bliskości.

Odpowiedz
Cytat:Emmm... Nie jestem pewien pierwszej części posta, ale mogę zapewnić że Koburgia będzie.

To było skierowane do Pana Pietrowa.

Tak jeszcze w sprawie dopełnienia poprzedniej wypowiedzi. To we wskaźniku na poglądy to powinny być coś związanego z Suderlandem. Bo ,,demokracja'' jak można tłumaczyć? Poparcie dla Demokratycznej Partii Suderlandu?
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Odpowiedz
(02.01.2018, 22:14)Fryderyk Marks napisał(a): Tak jeszcze w sprawie dopełnienia poprzedniej wypowiedzi. To we wskaźniku na poglądy to powinny być coś związanego z Suderlandem. Bo ,,demokracja'' jak można tłumaczyć? Poparcie dla Demokratycznej Partii Suderlandu?

Tutaj kwestia sprowadza się do tego, że bez zaawansowanego poziomu modowania nie jestem w stanie dodać większej liczby partii, więc póki co będzie obowiązywał najprawdopodobniej ten podział: komuniści - cokolwiek lewicowego w kraju; faszyzm - AsD; non-aligned - monarchiści; Demokraci- pozostałe partie.

Odpowiedz
Jeśli chodzi o Batawię to od moich rządów już można ją określić za martwą. Kiedy ja ustąpiłem na rzecz mojego Wuja Borisa Hristova, a on oddał koronę Tomaszowi to Batawia upadła. Uchastok wielki ojciec Batawii nie umie nią zarządzać.

Jeśli chodzi o Batawię to można zrobić w drzewku trzy drogi (Uchastoka Demokracja, Mój Komunizm, oraz Faszyzm Januszeła Kuceła), a jeśli dalej będą was interesowały losy mojej starej ojczyzny to mogę więcej opowiadać. Smile

Odpowiedz
(02.01.2018, 22:32)Piotr Pietrow napisał(a): Jeśli chodzi o Batawię to można zrobić w drzewku trzy drogi (Uchastoka Demokracja, Mój Komunizm, oraz Faszyzm Januszeła Kuceła), a jeśli dalej będą was interesowały losy mojej starej ojczyzny to mogę więcej opowiadać. Smile

Dziękuję bardzo za sugestie, jak uda mi się ukończyć Suderland chociaż w przyzwoitym stopniu to zajmę się Batawią.

Odpowiedz
Dziękuję serdecznie. Smile
Mam nadzieję, że przydam się i będę dobrym dowodem nt. historii mojej wymarłej mikronacji. Smile

Odpowiedz
(02.01.2018, 22:39)Piotr Pietrow napisał(a): Dziękuję serdecznie. Smile
Mam nadzieję, że przydam się i będę dobrym dowodem nt. historii mojej wymarłej mikronacji. Smile

Na pewno będzie mi potrzebne kilka informacji: kto powinien rządzić przed wyborem jednej z trzech opcji oraz czy focusy dot. przemysłu lub na przykład wojska.

Odpowiedz
W takim razie zapraszam na PW i tam po kolei wszystko ustalimy. Smile

Odpowiedz
(02.01.2018, 23:56)Piotr Pietrow napisał(a): W takim razie zapraszam na PW i tam po kolei wszystko ustalimy. Smile

Dziękuję, jak Suderland będzie bliski ukończenia to odezwę się.

Póki co krótki raport ze zmian:
  • Dodano Flagę Suderlandu
  • Ukończono część przemysłową drzewka i dodano zalążek części polirtycznej
  • Dodano pierwszy duch narodowy dla kraju.

Screeny:
[Obrazek: nata9dKcQrWN1BSi6kv3OA.png]
[Obrazek: _mTkggNBRtahd3i2Qo47Lw.png]

Odpowiedz
Chłopie Ty to masz głowę! Smile

Odpowiedz
Z całego serca popieram tą inicjatywę! Mam nadzieję, że powstanie z tego bardzo ciekawy mod Big Grin
Modowanie w Hearts of Iron IV już od jakiegoś czasu mnie interesowało (przez pewien czas w warsztacie Steam widniał nawet mój pusty mod "polskie mikronacje") ale nigdy nie udało mi się jakoś do tego zabrać. Teraz spróbuję się lepiej nauczyć modowania, i być może nawet pomogę w tym zacnym projekcie Smile
Gregory Mykko - Senator XIII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Panowie, pracujcie nad mapa! Mapa Pollinu będzie strzałem w dziesiątkę! Big Grin

Pisałem o tym na konferencji Skype. Modowanie mapy jest możliwe Wink.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Mapa Pollinu byłaby świetna, ale nałożenie mikronacji na ówczesną mapę świata nie jest złe. Wypowiem się na temat położenia ardemii. Idąc tropem wątku buntu zjawistów, który odbył się w Holdburgu i Marwenabadzie dałbym im jeszcze Wilno, co komu szkodzi Big Grin I nazwę zmieniłbym na jakąś w stylu chińskich watażków, a prawdziwa ardemia niech sobie jest w jakiejś Danii...
Nie wiem jak to wygląda w modowaniu - chodzi mi o limit fabryk na prowincje i surowce. O ile dobrze pamiętam w takiej Brandenburgii możemy postawić max 12 budynków bez bonusów wynikających z badań, a w takim Lwowie 4 lub 5. Da się to sprowadzić do jednej liczby na każdą prowincję? I da radę zmienić rozmieszczenie surowców?
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Zmienienie rozmieszczenia surowców nawet zostało dokonane, podobno mogę czynić z fabrykami, więc wszystko w tej kwestii jest możliwe.

Odpowiedz
Topic Options