Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Hearts of Iron IV - Mod na mikronacje
Wiecie, Crusader Kings II ma o wiele większe i łatwiejsze opcje modyfikacji mapy niż Hearts of Iron, tylko wiadomo, to średniowiecze. Ja jako osoba, która, nie chwaląc się, jest jednym z głównych eskpertów na temat przedinternetowej historii naszego kraju mógłbym pomóc w tworzeniu takie moda, tylko sam się na tym nie znam.
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Mam wrażenie, że CKII jest mniej popularne niż HoI III czy IV.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Niestety to prawda. Crusader Kings II to według mnie bez wątpienia najlepsza gra Paradoxu w jaką miałem okazje zagrać (grałem w HOI, Stellaris i trochę EU4). Gra jest naprawdę świetna, intrygi i walki o tron wciągają na długie godziny. Wracając do tematu, wydaje mi się, że CKII ma również ogólne większe możliwości modowania. Totalnych konwersji jest bardzo dużo, wystarczy wejść na Warsztat Steam. Władca Pierścieni, Gra o Tron, Wiedźmin, The Elder Scrolls... do wyboru do koloru. Średniowieczny Suderland także bardzo ładnie by się tam wpasował.
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
A według mnie najlepsza jest Victoria II Big Grin Ale modów do tej gry jest mało jak i sama ma mało rzeczy, które można rozbudować modami. Ale system kryzysów... Gdyby to przełożyć na mikronacje to byłoby ciekawe.
No i w końcu licznik postów by nie świadczył o tym kto jest mocarstwem, a kto nie Big Grin Zapomnaiłbym również o podziale na państwa cywilizowane i niecywilizowane - co w kontekście mikronacji można by również wykorzystać.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Problem Victorii to zdecydowanie inna filozofia jej tworzenia, gdyż mówimy o ostatniej grze paradoxu nie robionej pod trzepanie hajsu. Same mody byłyby tutaj raczej proste do utworzenia, tyle że marka nie jest niestety na tyle popularna by mogły się one tworzyć.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Jak się rozwija mod?

Odpowiedz
Na wakacjach nie ma jak.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Widzę, że idea niestety umarła. Naprawdę żałuje, bo swego czasu gorąco kibicowałem powstaniu moda o tematyce mikronacji.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Mod nie rozwinie się nigdy, jeżeli nikt nie stworzy w HoIu mapy mikroświata. A jest to zajęcie znacznie bardziej skomplikowane niż tworzenie ideologii, celów narodowych itd.
Gregory Mykko - Senator XII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Nikt też nie twierdzi, że to prosta sprawa zrobienie takiego moda. Ale zawsze mogło się za to zabrać kilka osób. Teraz już nawet tych kilku nie ma i w sumie kto ma teraz zrobić tego moda? Pavlos Lepaul już zrezygnował, z tego co pamiętam.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options