Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Pietryzm
Information 
PIETRYZM

Ideologia polityczno-ekonomiczna opierająca się na zasadach równości społecznej, postępie oraz patriotyzmie.

Równość społeczna - Pietryzm odrzuca wszelkie klasy na rzecz solidarności społeczeństwa i wspólnej pracy dla dobra narodu. Zakłada się stworzenie silnego solidarnego społeczeństwa, które będzie w stanie przetrwać tkzw. próbę czasu. Sprzeciwia się wyzyskowi biedniejszych, osób innej religii oraz koloru skóry czy światopoglądu.

Postęp - Jest to drugi filar Pietryzmu mówiący o rozwoju. Pomimo tradycji, naród powinien być postępowy co pozwoli mu na udoskonalenie prawa, przemysłu, armii oraz innych czynników/organizacji, aby życie w kraju było przyjemne oraz na wysokim poziomie. Odrzuca się wszelkie tradycyjne metody rozwoju, które są zacofane, a istnieją tylko i wyłącznie z powodu przyzwyczajenia się lub zbyt dużego poziomu biurokracji. 

Patriotyzm - Wiara w swój naród jest to jeden z ważniejszych czynników, które mogą wpłynąć na ukształtowanie się silnego Pietrowego społeczeństwa. Odrzuca się wszelkie zachowania ksenofobiczne, które mogą utrudnić nawiązanie relacji międzynarodowych. Prawdziwym patriotą jest ten, który chce, aby jego naród był dobrze opisywany za granicą, a nie znienawidzony przez inne narody. 

OTO TRZY FILARY PIETRYZMU

Odpowiedz
Poważna sprawa

Arkadiusz Alviusz - Magister BiologiiMagister FilozofiiDoktor Hab. Nauk Medycznych

[Obrazek: 1BH1y1F.png?1][Obrazek: zfAOj4q.png]

[img=0x0]https://i.imgur.com/EVXEsaU.png[/img]

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Równość społeczna - w Suderlandzie taka jest, każdy ma równe szanse we wszystkim jak i nikt nikogo nie "wyzyskuje".
Postęp - prawo jest udoskonalane w każdej możliwej do tego chwili (obecnie trwają prace na kodeksem karnym chociażby) oraz przeprowadzam modernizację armii, biedaków u nas także nie ma i każdy żyje na wysokim poziomie, o ile tylko zechce.
Patriotyzm - kosmopolitów u nas nie ma. Co do "ksenofobii" - to nie my atakujemy innych, to inni atakują nas (co prawda nie wszyscy, są państwa, z którymi mamy dobre relacje), to inni wzbudzają nienawiść i zaburzają jakiekolwiek próby nawiązania stosunków.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Towarzysze ja tu tylko zakładam założenia Pietryzmu. Jeśli choć 1% wykaże zainteresowanie można zrobić Kongres itd. i każdy, kto będzie zainteresowany wsparciem będzie mógł współpracować przy tworzeniu idei. Smile

Odpowiedz
Pietryzm jest nową ideologią czy powstał już wcześniej?
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Jest to nowa ideologia, wcześniej miałem tylko plany. Smile

Odpowiedz
Bardzo ciekawy pomysł, chętnie porozmawiam o szczegółach.

Odpowiedz
Towarzyszu Prezydencie,
Odpowiem na wszelkie pytania i wytłumaczę na czym polega Pietryzm. Mam nadzieję, że znajdzie on zwolenników. Smile

Odpowiedz
Prezydencie
Od kiedy to Pan jest tak zainteresowany socjalizmem? Przecież Pan nienawidzi lewicy.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
A czy to w tym kraju jest zabronione interesowaniem się innymi poglądami niż dana osoba posiada? A ja nie nienawidzę lewicy, tylko nie przepadam za ich paroma poglądami, tak, jest mi bliżej do poglądów prawicowych ale, to nie wyklucza interesowanie się poglądami lewicowymi.

Odpowiedz
Za paroma postulatami... Big Grin
Pańską nienawiść do lewicy może potwierdzić kilka osób. Nie wspomnę o wrzucaniu memów o opozycji.
No i jeszcze jedno, gdzie ja Panu zabraniam interesowania się innymi poglądami skoro nigdzie tego nie napisałem? Zadałem tylko pytanie...

Adiunkt

Odpowiedz
Jest różnica między wrzucaniem zdjęciami o OPOZYCJI a o lewicy, jedynych co nienawidzę to osoby z pańskiego grona, nazistów oraz komunistów, do samego socjalizmu nie mam nic, nie mówię że to jest mój osobisty pogląd. A zresztą co Pana interesują moje poglądy, i tym co się interesuje.

Odpowiedz
Do socjalizmu nie ma Pan nic, a komunistów i nazistów nienawidzi? Czy nie widzi Pan w tym sprzeczności?
A co mnie to interesuje? Nic.
Po prostu widzę, że szuka Pan wyborców, którzy nie zaznali pańskich kompromitacji.

Adiunkt

Odpowiedz
Ależ proszę obu panów o powściągnięcie emocji. Przecież ten wątek dotyczy poglądu mikronacyjnego pietryzmu a nie naszych osobistych preferencji. Sio...
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Poza tym, że obaj odchodzicie od tematów i robicie z tego tematu offtop, to pragnę przypomnieć do czego doprowadziły działania Departamentu Bezpieczeństwa.

Mam natomiast pytanie do twórcy tematu. W trzecim filarze pisze Pan o Patriotyzmie oraz odrzucenie ksenofobii. I tutaj moje pytanie. Czy w sprawie np. ardemii i Sarmacji mamy odejść od naszych ,,stosunków'' do tych krajów, żeby byśmy byli dobrze opisywani w innych krajach?
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Odpowiedz
> a fe, odchodzicie od tematu
> daj jakiś raport o Departamencie

i?
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
(05.02.2018, 21:48)Fryderyk Marks napisał(a): Poza tym, że obaj odchodzicie od tematów i robicie z tego tematu offtop, to pragnę przypomnieć do czego doprowadziły działania Departamentu Bezpieczeństwa.

Ostatni raz tu robię offtop, ale muszę to napisać.
Pan powołuje się na to? Naprawdę? Po przeczytaniu przytoczonego wątku, na konferencji Skype napisał Pan coś w stylu "Sam bym do nich strzelał - Prezes SN na widok zwłok zjawistów", a po oczyszczeniu miast chciał Pan abym poskromił niedobitków ukrywających się po wyspach hrabstwa Ellador.

Do Pana Dmowskiego - z całym szacunkiem, ale "sio" to Pan może mówić do krów na pastwisku, a nie do Senatora i KRONa w jednej osobie oraz Prezydenta Republiki Suderlandu.

Adiunkt

Odpowiedz
Jak już wszyscy zabierają tak aktywnie głos to i ja sobie pozwolę.
Jeden post więcej nie zaszkodzi!

Zainteresowanie p. Michalczaka nowym kierunkiem w naszym państwie jest dość interesujące. Mam podobne wrażenie jak moi przedmówcy, że głowa naszego państwa po prostu szuka sobie zwolenników dodatkowych przed nadchodzącymi wyborami. Niestety jest to wielce prawdopodobne z uwagi na to, że przez ostatni czas p. Hubert stracił wielu swoich wyborców. Niestety na korzyść obecnego prezydenta działa to, że nowi obywatele nie wiedzą nic na temat poczynań, w sumie, raczej ich braku. To nie temat na wylewanie żalu, bólu i wyciąganie brudów, ale warto przeczytać sobie inne wątki, gdzie była dyskusja o prezydencie- chociaż w sprawie konsultacji dot. usunięcia funkcji prezydenta.

Z poważaniem,
A.Alviusz

Arkadiusz Alviusz - Magister BiologiiMagister FilozofiiDoktor Hab. Nauk Medycznych

[Obrazek: 1BH1y1F.png?1][Obrazek: zfAOj4q.png]

[img=0x0]https://i.imgur.com/EVXEsaU.png[/img]

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Oj ludzie ludzie, nie możba się wypowiadać na tematy o których nie ma się pojęcia, nic więc dziwnego że prezydent chce poznać nowy pogląd polityczny by w razie pytania o niego mógł wyrazić swoją opinię. Twierdzenie że jest się wyznawcą jakiegoś poglądu nie zwalnia z znajomość innych, a nawet wymaga to tego gdy chce się brać udział w dyskusjach politycznych.
Jeaherys von Razorin - Senator VIII Kadencji Doktor Prawa

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/EVXEsaU.png[/img]

Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Człowiek na chwilę znika w odmętach Suderlandu, a tu wojna. Poza tym komunizm i nazizm różnią się od socjalizmu. Jest wiele nurtów, których komuniści jak i naziści nie postrzegają za ichnie, że tak to nazwę.

Odpowiedz
Topic Options