Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Gry komputerowe
Tak, Kaiserreich jest bardzo dobrze rozbudowanym modem i grając w niego można mieć odczucie jakby grało się w inną grę, a nie HoI IV. Rzeczywiście daje on mnóstwo dróg do wyboru i każda gra jest inna pod względem układu sił. Jednakże jest taki mały mankament, mianowicie, bot nie ulepsza szablonów dywizji (a przynajmniej takie mam odczucie). Wystarczy nastawić się na produkcję artylerii i zrobić istne piekiełko na froncie... Bot jest bezradny wobec takiego ataku. Z innych wad to są jeszcze braki jakichkolwiek desantów ze strony Niemiec na Unię Brytyjską, a także upośledzone desanty w wykonaniu Ententy.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Opowieść o modzie Kaiserreich powinien być wręcz na osobną dyskusję. Dlatego też od siebie powiem tylko o podstawce. Osobiście preferuję grę defensywną, pewnie z powodu ułomności botów. Najchętniej gram krajami z dodatku Death or Dishonor, jakoś szczególnie sprawiają mi one przeyjemność. Bardzo miło wspominam rozgrywki Czechosłowacją miło wspominam potyczki, pomimo że często kończyły moją porażką. Jeszcze bardzo interesująca jest dla mnie Rumunia, na co wpływa wiele rzeczy, włącznie z tym jaki ten kraj miał historię przed 2WŚ, co tylko mnie bardzej zachęca do tego by nimi grać.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Oczywiście, że gadanie o Kaiserreichu to temat na inną dyskusję, bo to temat rzeka. A propos tego moda... Ile bym dał za książkę o tejże historii alternatywnej (losy świata do momentu zaczęcia rozgrywki w modzie). To byłaby świetna lektura i to w języku polskim najlepiej...

Jeśli chodzi o kraje z DoD. Czechosłowacja to bardzo przyjemny kraj i wymagający, bo szybko dochodzi do wojny z Niemcami. Próbowałem każdej drogi tym krajem i komunizm jest najlepszy (ze względu na pomoc ZSRR, a jako, że Rumunia dała nam gwarancję to i ona do kominternu wstępuje). Oczywiście takie kraje jak Węgry mogą zrobić nam atak od tyłu wtedy, a więc najlepiej pozbyć się faszystów i zrobić z nich marionetkę - o ile zdążymy przed wojną.
Węgry... no to jest bardzo przyjemny kraik. A i daje nam ciekawą drogę do grania - mianowicie odbudowanie Austro-Węgier.
Rumunia to chyba najpotężniejszy kraj z tego dodatku, a co więcej wojna nas omija do momentu, aż ZSRR nie zażąda Besarabii, albo sami jej nie rozpoczniemy. No i drzewko z celami daje nam możliwość zbudowania prawdziwego imperium na w Europie jeśli każdy kolejny kraj odrzuca naszą propozycję zostania naszą marionetką... Rumunią najlepiej gra się chyba pod władzą faszystów. Niemcy by nas prawdopodobnie szybko zgniotły jeśli bylibyśmy krajem komunistycznym (i byli imperium bałkańskim, ZSRR zanim ruszy się nam na pomoc to połowę kraju stracimy), a tak jako faszyści... budujemy forty na Dniestrze i czekamy aż Sowieci się wykrwawią, wtedy droga na Ukrainę i surowce Kaukazu jest otwarta.
Jugosławia to kraj, który najmniej lubię z tych 4. Grałem każdą możliwą opcją i nie wyczułem wielkich różnic poza tą, że demokratami szybko dostajemy łomot. Faszystami nie ma za bardzo gdzie się rozwijać (wpływy Niemiec i Włoch), a więc najlepszą opcją wydają się komuniści z Tito, jednakże granica z Włochami i Austrią, a później Niemcami... albo szybko dostaniemy łupnia, albo wojna pozycyjna. No i te Węgry i jeszcze Rumunia jak nie zdecyduje się na wsparcie ZSRR. A i Bułgaria jeszcze... Trochę problematyczne, zwłaszcza, że nie mamy dużo fabryk oraz sprzętu.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Niedawno zapowiedziano Battlefielda V osadzonego w realiach II wojny światowej. Czy ktoś poza mną jest zainteresowany tą grą? Big Grin

Adiunkt

Odpowiedz
Post pod postem, no ale... Big Grin

FIFA 18 - dodatek na mistrzostwa świata

Chyba każdy słyszał o fifie, a więc nie będę pisał co to... Wink

Tak więc - darmowy dodatek na PC! Coś nowego. Po pierwsze - na pc - czyli coś co ostatni raz było 12 lat temu (kiedyś to było). A po drugie - za darmo.

Co nam dodatek oferuje? A no wszystko co jest związane z nadchodzącym mundialem - czyli stadiony, oprawa... Duet Szpakowski&*Laskowski ma nowe komentarze, nawiązujące do historii mistrzostw świata. Nie wiem jak ze strojami reprezentacji, ale w tym dodatku piłkarze mają umiejętności odpowiadające tym na daną chwilę, czyli różnią się od tych w podstawowej wersji gry.
Grając można poczuć klimat mistrzostw, a jak ma się z kim grać (rodzina, znajomi) to można zatracić się w grze na długi czas nawet jak nie jest się wielkim fanem piłki nożnej (np. ja do takich nie należę - oglądam tylko mecze reprezentacyjne na imprezach jak mistrzostwa europy lub właśnie świata). 
Można wziąć 32 drużyny, a więc wszystkie. W starych fifach był ogranicznik do 8, a więc można wykluczyć bota. Najlepiej zebrać się we 4 i zrobić turniej - po jednej reprezentacji z każdej grupy. Ja niestety mam tylko młodszego brata do gry (nikt inny nie chce Sad ), a więc wybraliśmy sobie po 16 reprezentacji... Turniej nam 3 dni zajął, ale było trochę śmiechu i zabawy Smile
Ostatecznie i tak moje drużyny znalazły się na podium (brat na 4), ale oddałem mu jedną drużynę we finale aby zobaczyć jak on wygląda... Finał Polska - Niemcy Big Grin
Wybrałem Niemców licząc na łatwe zwycięstwo we finale, ale się ciut przeliczyłem i przegrałem 4:3. No cóż... Polska mistrzem świata!
[Obrazek: ed55f028c7790.png]

A tak wygląda drabinka fazy pucharowej
[Obrazek: a24e51274d3ae.png]

Jeśli kogoś to interesuje to moje reprezentacje to: Iran, Szwajcaria, Anglia, Polska, Hiszpania, Chorwacja, Peru i Niemcy. Reszta brata.

Jeśli chodzi o finał to mnie nie zawiódł. Fajna scena dekoracyjna jak i przygotowany komentarz pod zwycięzcę (a przynajmniej pod Polskę, czy pod inne reprezentacje to nie wiem, zagrałem dopiero 1 turniej).

Denerwuje mnie tylko 1 rzecz - cieszynki. Jakieś 90-95% (tak na oko) strzelonych bramek kończy się biciem słupka w rogu boiska przez zdobywcę bramki. Fajnie jakby urozmaicono to.

Grę kupiłem na promocji 50% i nie żałuję tego. Dobra gra z fajnym dodatkiem za nieduże (jak na EA) pieniądze. Granie w turniej mundialowy doda mi i bratu dużo zabawy jak i śmiechu, a więc można w przyjemny sposób spędzić te upalne dni kiedy nic się nie chce...

Adiunkt

Odpowiedz
(01.06.2018, 23:42)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Niedawno zapowiedziano Battlefielda V osadzonego w realiach II wojny światowej. Czy ktoś poza mną jest zainteresowany tą grą? Big Grin

Widziałem trailer tej gry i całkowicie mnie od niej odrzuciło. Podejście twórców do tematu II wś to jakaś kpina i prawdę mówiąc nie wiem komu ta odsłona Battlefielda podejdzie do gustu - bo chyba nie osobom choć trochę zainteresowanych tym konfliktem i historią... Szkoda, ale zapowiada się na zmarnowany potencjał.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Również odebrałem trailer za niesmaczny żart i kpinę ze strony twórców, ale polecam na ten temat kanał "Mestre" na Youtube. Prowadzący odnosi się tam do wielu informacji ze strony twórców i je szczegółowo analizuje. Po filmach ns tym kanale mogę być spokojniejszy o to, że to nie będzie kicz, a wręcz przeciwnie - nawet dobra gra się zapowiada.

Adiunkt

Odpowiedz
Steel Division 2

Po Steel Division 44 Normandy, gdzie jak sam tytuł już mówi - gra toczy się w Normandii, druga część przenosi graczy na front wschodni, dokładnie operację "Bagration".
Pierwsza część (którą posiadam) jest dobra. Ma nawet ciekawy i wymagający single player (chociaż krótki), a poza tym oferuje tryb kooperacji (gra w pojedynkę również możliwa) w misjach opartych na bitwach historycznych w Normandii (ale większość takich bitew wymaga DLC, dostępna jest bodajże jedna). Poza tym mamy mnóstwo dywizji po obu stronach, które wybieramy do gry i tworzymy grupę bojową w oparciu o tę dywizję. Co ciekawe - gra umożliwia nie tylko granie dywizjami Wehrmachtu, Waffen SS lub dywizjami USA i Wielkiej Brytanii. Do wyboru mamy jeszcze dywizje francuską, kanadyjską oraz polską dowodzoną przez gen. Maczka. Generalnie to nie jest jedyny polski akcent w grze - jedna z map to Mont Ormel, gdzie ta dywizja stoczyła zaciekły bój z Niemcami podczas okrążenia ich armii pod Falaise.
Jednakże gra jest bardzo... Wkurzająca. Dlaczego? Myślę, że wyjaśnią to poniższe dwa filmiki.

Oczywiście, kilka rzeczy jest naciągane na siłę, ale spotkałem się z tym co spowodowało, że odstawiłem grę po 20 godzinach gry, mimo, że mi przypadła do gustu.
Generalnie to system przygwożdżenia leży i kwiczy. Kiedy widzi się wycofującego się PzKpfw VI "Tygrys" pod ostrzałem 2 lub 3 zwyczajnych Shermanów z powodu... Wystraszenia się załogi - wiedz, że coś jest nie tak. A żeby było lepiej, wystraszyli się czołgiści z dywizji Waffen - SS. Tygrysami jeździli najlepsi czołgiści III Rzeszy, którzy mogli zjeść 5 czy 6 Shermanów lub Cromwelli, a następnie odmalować lakier sprawia, że to co się dzieje w grze wygląda po prostu słabo.
To samo jest z bombardowaniem przez samoloty. Czołg zostanie zniszczony tylko wtedy kiedy bomba trafi go bezpośrednio - ciut obok i jak gdyby nigdy nic się nie stało, załoga się wycofuje z powodu wystraszenia się - czołgiści chyba mieli świadomość, że bombowiec co zrzucił bomby to nie zawróci za kilka sekund i nie poprawi? Przecież musi uzupełnić amunicję, a poza tym musieli uważać na niemieckie działa przeciwlotnicze.
Problem wystawienia czołgów istnieje tylko wtedy kiedy na starcie gry wybierze się mniejszą ilość zasobów. Więc jak ktoś chce robić bitwy pancerne i wykorzystać maksymalnie potencjał czołgów, bo nie umie grać piechotą to powinien stworzyć własny serwer lub poszukać takiego z większą ilością zasobów.
A co do ekwipunku... Rok 1944, a niemiecka dywizja posiada francuski szajs pokroju FT-17 i gra każe tym czymś grać... Są dywizje, którymi grałem raz. Do takich dywizji zalicza się na pewno ta. Może i mieli w tym roku Niemcy jeszcze w użytku francuskie złomy (w co wątpię, bo nawet PzKpfw III były wycofywane już z użytku i to nie od kilku dni przed inwazją na Normandię), ale wątpię aby walczyły na pierwszej linii.
Reszty jak snajperzy o mniejszym zasięgu i celności niż obsługa CKM lub niezniszczalny Sherman nie trzeba tłumaczyć.
Na + na pewno jest kończąca się amunicja i paliwo, wymagane dostawy zaopatrzenia oraz możliwość grania samolotami czego brakuje wielu strategiom lub są traktowane jako super broń mająca odmienić losy bitwy.
Poza tym należy dodać duże mapy (a nawet ogromne) jak i to, że zasięg czołgów czy innych pojazdów nie wynosi 50 czy 100 metrów, a kilometr, półtora lub nawet dwa. Czyli tutaj pełny realizm.
Czego oczekuję od następnej części?
Na pewno tak jak w "Normandii" dywizji innych krajów - po stronie ZSRR liczę na Ludowe Wojsko Polskie, a po stronie Osi, poza wojskami Niemiec na jakieś dywizje rumuńskie lub węgierskie.
Dodatkowo chciałbym naprawienia systemu przygwożdżenia oraz naprawienia bombardowań i uszkodzeń zadawanych przez bomby. No i oby nie było złomów pokroju FT-17, w końcu to rok 1944. Ciekawe czy T-34 będą miały możliwość taranowania... Również liczę na naprawę snajperów - przecież Rosjanie mieli największą ilość najlepszych snajperów, a więc liczę na to, że nie raz mi uprzykrzą życie kiedy wyślę Panzergrenadierów w bój Big Grin

Adiunkt

Odpowiedz
Warto jeszcze wspomnieć, że w drugiej części tej gry zostanie dodana tzw. Kampania Wojenna, czyli mapa 150x100 km, w której dowodzić będziemy całą armią. W trybie turowym, na ogólnym planie pola walki (jedna tura to pół dnia), zarządzamy jednostkami, dbamy o linie zaopatrzeniowe oraz przygotowujemy strategię działania, a później w przypadku starcia z siłami wroga przenosimy się do znanej z pierwszej części bitwy w czasie rzeczywistym. Bardzo przypomina mi to system z serii Wargame, na której widać z resztą, że Steel Division się wzorowało. Zobaczymy jak to wyjdzie, mam nadzieję, że to dowodzenie armią nie będzie ograniczało się do rekrutowania i przemieszczania jednostek po mapie, a otrzymamy jakąś głębię.
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Wargame... O nim również są filmiki z typu "oczekiwania vs rzeczywistość". Muszę powiedzieć, że są genialne Big Grin

A jeśli chodzi o gry tego typu... Najlepsze było Company of Heroes 1. Może i czołgi walczyły na odległości 50 metrów z efektami jakby to był kilometr, ale tam było naprawdę dużo map, dobrych modów jak i świetne community. Zanim dodali to na Steam to miałem ok. 2000 bitew, w tym takie po 3-4 godziny. Teraz wszędzie community jest podzielone na jakieś klany czy kij wie co i ciężko zagrać jakiegoś roleplay lub po prostu dla zabawy - obecnie to wygląda jakby to była walka o życie. Każdy nowy jest wyrzucany zanim gra się zacznie i ogółem serwery są zabetonowane. I pozostaje granie z botem...

Adiunkt

Odpowiedz
Od dzisiaj można grać w Open Bete Battlefielda 5.
Grałem. I nasuwa się pewna myśl. Czy to jest kpina?
Zacznijmy od początku. Po ekranie ładowania gry (gdzie mamy kobietę w nieokreślonym mundurze, niczym najemnik), pojawia się kolejny ekran informujący o jakichś bzdetach również z kobietą, ale tym razem z niemieckim mundurze (a przynajmniej tak stwierdzam, że niemiecki mundur) trzymającą MP40. Ale chyba każdy już zaakceptował obecność kobiet, więc przejdźmy dalej. Albo nie. Naprawdę, kobiety można było wcisnąć do gry i to w sensowne miejsca. Chociażby jakby zrobiono jakąś mapę nastawioną na uczestnictwo partyzantów lub po prostu we frakcji ZSRR gdzie odegrały naprawdę dużą rolę w lotnictwie jak i w szeregach snajperów (w empiku można zakupić książkę o kobietach snajperach z ACz, nie pamiętam tytułu, ale można ją tam znaleźć). A tak na siłę wpycha się je na snajperów Wielkiej Brytanii, bo twórcom nie chce się na start zrobić więcej frakcji niż Brytyjczycy i Niemch... I te piski przy wykrwawianiu... Mein Gott... Z kolejnych dziwnych rzeczy to mamy murzynów za brytyjskich szturmowców. Zrozumiałbym obecność Hindusów, no dużo ich było, a Czarnych zostawmy Amerykanom. Ale nie, trzeba było ich wcisnąć do Brytyjczyków
Pośmialiśmy się z tego, a teraz przejdźmy do kolejnych rzeczy. Czas na mundury. O ile w BF1 z daleka idzie rozpoznać kto jest kto (i tam mundury są z późnego okresu wojny, a więc kiedy przestano robić sobie jaja z żołnierzy i wciskać im czerwone spodnie do niebieskich koszul) z kolei tutaj... Brytyjczyków kojarzy się z dosyć charakterystycznych hełmów przypominających talerz. Dzisiaj takiego nie spotkałem. Poza tym umundurowanie samo w sobie jest dziwne, nie oddające klimatu ii wojny światowej. No i Niemcy biegający w białych mundurach w Rotterdamie! To jest coś!
Kolejną rzeczą są zwiadowcy zwani snajperami. Ich bronie nie mają prawie jakiegokolwiek odrzutu, a celowanie jest bardzo łatwe, nie czuć ciężaru jak i oddychania żołnierza, strzela jak z zabawki, w konsekwencji walenie "hedów" raz za razem jest po prostu łatwe.
Następnie. Podczas zapowiedzi gry, mówiono tyle o nastawieniu na teamplay. Ale każdy ma go gdzieś. Medycy nic nie robią (jak jakiś coś zrobi pomocnego to normalnie cud), a 99% graczy ma gdzieś to, że każdy może uratować rannego kompana przed śmiercią. Ale tutaj problemem też jest to, że nie widać kto czeka na uratowanie.
Ostatnią rzeczą jest design map. Są po prostu paskudne, źle się tam gra, nastawione z góry na snajperów. Nie jestem z tych co marudzą i wyzywają od "camperów" tych co lubią być snajperami, ale ta gra daje niesamowite buffy do grania snajperem. Sam design map jak i czucie broni to sprawia. A propo czucia broni to tych broni w ogóle nie czuć. Tak jakbym strzelał z jakiegoś pistoletu na kulki z odpustu. Beta betą, ale do premiery niewiele się zmieni. Po tym co zobaczyłem to nie wiem czy w ogóle kupię kiedyś tego BFa. "Jedynka" przerasta tę część o klasę.

Adiunkt

Odpowiedz
[Obrazek: 1m.jpg]

Dzisiaj prezentuję moje osobiste odkrycie tego miesiąca, czyli grę Richard Burns Rally. Gra wydana już trochę czasu temu, gdyż w 2004 roku jest jednak na zdecydowanie wyższym poziomie niż zdecydowana większość obecnych rajdówek. Gry niestety nie można już kupić, jednakże pobranie jej jest aż nazbyt łatwe (nawet na steamie jest dokładny poradnik). Gra wyróżnia się nieprawdopodnym realizmem jazdy, który do dziś jest niedościgniony. Tak, więc jeśli ktoś grywa w słynnego Colina to tam ma tylko lekką zabawę. Tutaj można poczuyć czym jest prawdziwa jazda samochodem. Dodatkowo gra posiada szkołę jazdy, która nie jest jakimś nudnym zapychaczem. Ta szkoła jazdy to jest lekcja którą można potem wykorzystać nawet w realnym życiu. Prezentowane są tu zarówno podstawy jak i bardzo zaawansowane techniki, które mogą być bez problemu wykorzystane na drogach. 

Jednakże życie tej gry jest niezwykle długie. Po dziś dzień powstają nowe mody na samochody oraz odcinki specjalne. Najlepiej radzą sobie w tym co ciekawe czesi, którzy, jak głosi legenda, odtworzyli jeden z odcinków specjalnych tak dokładnie, że nawet firanki w oknach są te same co w rajdzie. Tak też dokładnie są zadbane tutaj wszystkie szczegóły. Jednakże nawet w oryginalnej zawartości możemy mówić. Co by nie mówić, jest to wspaniała produkcja i polecam każdemu.

Tak, te filmy co wrzuciłem z działu ze sportem są właśnie z tej gry.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Pan von Eichenblatt, może powiedzieć, czy to jest godne polecenia?

Odpowiedz
Nie mogę, bo nie grałem... Dowcipniś z Pana Big Grin
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator XIII Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Ostatnio kupiłem sobie Workers & Resources Soviet Republic i będę wdrażał w życie grę do mikronacji. Przy tym polecam, bardzo rozbudowana, dużo mechanik, ciężko ogarnąć. Sporo cieakawych smaczków no i elementów typowych dla komuny.

Odpowiedz
Idealna gra dla pana Hansa Smile.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
(14.07.2019, 17:34)Ryszard Maj napisał(a): Idealna gra dla pana Hansa Smile.

Oooo tak! Będę mógł obalić tą wstrętną komunę! Smile
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator XIII Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
A wtedy pojawi się napis "Koniec gry. PORAŻKA" Sad.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Topic Options