Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Schwarzengrauyzm
"Mówi Pan o legendach i bajkach" - ktoś z tłumu

"Mówię o czystości i wielkości narodu suderlandzkiego, a to nie jest mit..." - odpowiada Karl von Schwarzengrau

Wyższość suderlandzkiego narodu
Istnieją narody i rasy wyznaczone do wypełniania, do realizacji wyższych celów jakie stawia przed nimi świat. Do takich narodów należy nasz naród. Jesteśmy niezłomni, nie ogarnia nas dekadentyzm. Rządy najstarszych mikronacji popadają w rozsypkę, narody w dekadentyzm, nie ma dla nich odwrotu. Nie potrafią uporządkować swojego podwórka i atakują nas. Są jak szczury, które po zagryzieniu i pożarciu swojej ofiary rzucają się na kolejną. I tak w nieskończoność żerują na wszystkich, a następnie pożrą same siebie doprowadzając do ostatecznego upadku. Nas nie pogryziono, nie wdeptano w ziemię, staliśmy na baczność gotowi do walki z wrogami, którzy wycofali się ze swoich ofensyw przeciw nam i uznali naszą wielkość, naszą mocarstwowość. Nie każdy by dał radę. My daliśmy. To świadczy o naszej wielkości. Przetrwaliśmy mimo nawały i będziemy trwali rozwijając się, umacniając swoją pozycję.

Państwo ateistyczne i samodoskonalenie
Nie można w nieskończoność wielbić lub odwoływać się do bóstw mówiąc "tak nam dopomóż bóg". Wasze bożki w niczym wam nie pomogą, wszystko zależy od Was i od tego jak będziecie się samodoskonalić, dążyć do perfekcji. Nie można powierzać życia, zadań, wyzwań bóstwom, które nigdy nikomu nie pomogły. Wszystko leży w rozumie, w mądrości, w sile fizycznej i psychicznej człowieka i od tego do jakich rzeczy chce dążyć, co chce osiągnąć, jakie stawia przed sobą cele. Człowiek najlepszego sortu będzie wymagał przede wszystkim od siebie i będzie robił wszystko aby stać się najlepszym, niezłomnym, zdolnym do pokonania wszelkich barier i osiągania wszelkich celów bez straty czasu na modły i prośby do wyimaginowanych bóstw.

Silna władza i jej relacje z narodem
Władza powinna być silna zdolna poskromić każdego wroga, czy to wewnętrznego, czy zewnętrznego, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobrobyt kwitnącemu narodowi. Władza odpowiadająca jedynie przed historią, nie zważająca na jakiekolwiek kaprysy opozycji czy wrogów zagranicznych. Władza, która do osiągnięcia celu jakim jest osiągnięcie wielkości narodu, zbudowanie światowego mocarstwa, nie cofnie przed niczym. Jednakże naród nie może siedzieć bezczynnie i liczyć na to, że władza go obroni, bo naród podlega władzy, którą to wybrał. Władza sama w sobie nie jest w stanie zapewnić narodowi czegokolwiek, jeśli naród od siebie nic nie da. Takie rzeczy jak płacenie podatków, umiejętności samoobrony i chęć walki w imię wyższych celów jakie spajają władzę i naród powinny być pierwszeństwem dla narodu.

Wrogowie i zdrajcy
Wrogowie są silni i nie ma co ukrywać tego. Narody mocarstw są żądne władzy i terenu, przestrzeni życiowej dla siebie i prędzej czy później staniemy się ich kolejnym celem. Zbrodnią przeciw narodowi jest bierność i czekanie, aż wróg po nas przyjdzie. Naturą ludzką jak i całego świata jest rywalizacja między gatunkami, rasami, a nawet przedstawicielami tych samych grup o postawione przed sobą cele. Powinniśmy pokazać wszystkim, że tu jest nasze miejsce i tu się wypełnia naszą wolę. W szeregu każdego narodu znajdą się zdrajcy. Obłudnicy broniący kumoterstwa, korupcji, nepotyzmu wpajający puste slogany w głowy lemingów, których da się wyleczyć jedynie kulami. Dla zdrajców narodu suderlandzkiego nigdy nie będzie litości, ani przebaczenia pokazali, że są najgorszym sortem nie zdolnym do realizacji najwyższych celów jakie stoją przed naszym wspaniałym narodem i postanowili stanąć po stronie wrogów suderlandzkiego narodu.

Wielki Suderland
Suderland będzie wielki. I nie dotyczy to tylko pojedynczego aspektu. Celem jest dążenie do zbudowania potęgi gospodarczej i militarnej, rozwijanie narodu do przejścia w stan czegoś nowego, bardziej rozwiniętego od wszystkich innych narodów, narodu, który będzie przebijał inne osiągnięciami kulturowymi. Taki doskonały naród potrzebuje również przestrzeni życiowej, przestrzeni do realizowania i tworzenia tego co postawi sobie za cel. Nie można w nieskończoność zamieszkiwać wysepek, trzeba zaznaczyć swoją wielkość we wszystkich stronach świata, tak aby każdy kto usłyszy o suderlandzkim narodzie powiedział "czapki z głów".

Suderland Ponad Wszystko Na Świecie
Każdy przedstawiciel suderlandzkiego narodu powinien być świadom tego, że Suderland to największa wartość dla niego i powinien być gotowy do walki o obronę racji stanu, godne reprezentowanie Suderlandu wszędzie gdzie to tylko będzie możliwe.

Własność Prywatna
Nie umożliwi się suderlandzkiemu narodowi budowania wielkiego narodu jeśli odbierze mu się prawo do własności prywatnej. Prowadzenie własności prywatnej świadczy o tym, że dany Suderlandczyk jest bardzo zaradny oraz świetnie zorganizowany, zdolny do tworzenia i posiadania czegoś własnego, czegoś co zapewni jemu samodoskonalenie. Suderlandczyk posiadający własność prywatną będzie świecił przykładem dla reszty.

"Niech żyje Alternatywa dla Suderlandu, niech żyje Wielki Suderland!" - tłum
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
XDDDDD

Dziękuję za moją wypowiedź.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Również dodam: XD lolz

Dziękuje.
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Cóż za merytoryczne wypowiedzi, gorszosortowanie się jak leci, potem uważają was za IV lub V świat.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Wpierw oczywiście i u mnie wylało się srogie "XD", jednakże spróbuję trochę dokładniejszej analizy tego dziwnego nurtu politycznego.

Cytat:Wyższość suderlandzkiego narodu

Emm... To chyba taka radykalna wersja szowinizmu i to tak po bandzie bym powiedział. Dorzuciłbym jeszcze kilka innych mądrych pojęć, ale wyleciały mi z głowy.

Cytat:Państwo ateistyczne i samodoskonalenie

Ateizacja społeczeństwa? O mój... To czymże jest wobec tego wszystkiego jest gwarancja wolności wyznania gwarantowana w konstytucji?

Cytat:Silna władza i jej relacje z narodem

Tutaj kolejne przeholowanie. Silna władza to mam rozumieć dyktaturę? Ojej, to jest bardzo niebezpieczne na warunki mikronacyjne.

Cytat:Wielki Suderland

Lebensraum? Chyba mam pewne podejrzenia co ja czytam.

Cytat:Suderland Ponad Wszystko Na Świecie

Treść brzmi akurat tutaj w porządku, jednakże chyba konkluzja moja jest coraz bliższa.

Cytat:Rodzina

W warunkach mikronacyjnych to trochę ciężkie.

Cytat:Własność Prywatna

Tutaj za to bardzo popieram.

Podsumowując widzę w tym jakąś dziwną parodię nazizmu.

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Cytat:Emm... To chyba taka radykalna wersja szowinizmu i to tak po bandzie bym powiedział. Dorzuciłbym jeszcze kilka innych mądrych pojęć, ale wyleciały mi z głowy.
Yoyonacje z Nordaty i ci o któtych lepiej nie mówić są gorsi i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

Cytat:Ateizacja społeczeństwa? O mój... To czymże jest wobec tego wszystkiego jest gwarancja wolności wyznania gwarantowana w konstytucji?
Konstytucję można zmienić... Wszystko można zmienić. I ktoś tu mnie nazwie hipokrytą, bo jestem przeciwny brzmieniu dwóch zdań w ustawie o nazwach i awatarach... Różnica polega na tym, że nie chcę zakazywać jakiejkolwiek religii ustawą, a jak ktoś się nie zastosuje to będzie ciągany po sądach - tak nie będzie. Po prostu mam alergię na religię, a wydarzenia z lutego tylko mnie utwierdziły w tym przekonaniu. Jakieś śmieszne listy otwarte pseudo-księży, inkwizycje, inkwizytorzy, ekskomuniki, rzucanie klątw i wiele innych... a idźcie mi z tym.

Cytat:Tutaj kolejne przeholowanie. Silna władza to mam rozumieć dyktaturę? Ojej, to jest bardzo niebezpieczne na warunki mikronacyjne.
Niebezpieczna może być również demokracja co pokazał Dreamland z rządami komediowych bolszewików. Przede wszystkim nie chciałbym aby rządziły takie muppety jak nasz były Prezydent.

Cytat:Lebensraum? Chyba mam pewne podejrzenia co ja czytam.
Tak, Lebensraum.

Cytat:Treść brzmi akurat tutaj w porządku, jednakże chyba konkluzja moja jest coraz bliższa.
To dobrze.

Cytat:W warunkach mikronacyjnych to trochę ciężkie.
To raczej fabularne, nie samym tym co jest łatwe w mikronacji mikronauta żyje. Niektórzy mają zamiar walczyć o prawa degeneratów, a gdzieś za napisanie o nich prawdy można jeszcze dostać pałką policyjną po głowie.

Cytat:Tutaj za to bardzo popieram.

Bardzo mi miło.

Cytat:Podsumowując widzę w tym jakąś dziwną parodię nazizmu.
To nie kabaret, a więc nie ma parodii. Poza tym, wyraz "nazizm" to skrót narodowego socjalizmu. Z socjalizmem to mam tyle wspólnego co z forsowaniem stworzenia unii pollińskiej, gdzie wszyscy funkcjonują na równych warunkach.

Adiunkt

Odpowiedz
Meine Lieblingsfarbe ist Schwarzengrau.
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator XIII Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Co tu się....

A na poważnie

Cytat:Państwo ateistyczne i samodoskonalenie
Rozumiem iż konstytucje można zmienić, lecz wielu ludzi w naszym kraju jest jednak jakiegoś wyznania, i nie chcą oni go porzucać.Wolność wyznania jest według mnie czymś lepszym działającym również na morale społeczeństwa. Osobiście jestem ateistą lecz szanuje inne wyznania i ich nie neguje.Wręcz przeciwnie, różne kultury,religie i ich poznawanie jest czymś ciekawym. Przy czym nie czuje by religia wpływała negatywnie na władze itp.

Cytat:Wyższość suderlandzkiego narodu
Nie wiem czy nawet jeśli to miałoby jako tako sens, bo de facto w świecie mikronacji każdy kto przybywa, nie jest naszej narodowości.Rozumiem jeszcze przyszłe pokolenia, lecz jednak. Nie ma de facto "Suderlandzczyków" są jedynie obywatele mieszkający w tym kraju.

Cytat:Wrogowie i zdrajcy
Osobiście trochę nie rozumiem owego podejścia, jestem pewien iż dyplomacją można wręcz więcej osiągnąć niż siła.

Cytat:Wielki Suderland
Drogi panie, uwierz mi mamy duuużo terenu tutaj Smile

Cytat:Suderland Ponad Wszystko Na Świecie
Osobiście neguje takie podejście gdyż... w takim razie nawet jeżeli władza Suderlandu walczyłaby o coś wręcz oczywiście złego. Wręcz szkodziła innym to powinien też walczyć w tej sprawie? Naród powinien mieć wybór zawsze.

Cytat:Rodzina
Jako iż osobiście promuje równouprawnienie powiem tak. Świat się zmienia, a wizerunek mężczyzny jako głowy domu i kobiety która się nim zajmuje i dziećmi przeminął już dawno i uważam że kobieta powinna móc sama o sobie decydować i sama mogła siebie utrzymać. Nie robiąc w domu na chłopa i dbając o niego. A własną pracą. By mężczyzna też nie musiał utrzymywać wszystkich z własnej kieszeni.

Cytat:Silna władza i jej relacje z narodem
Osobiście jestem przeciwnikiem totalitaryzmu. Każdy ale to każdy obywatel powinien mieć wybór. Wybór również leży jednak w opozycji. Jeśli jest jakaś opozycja w rządzie (I NIE ZOSTANIE WYKOPANA SIŁĄ PRZEZ RZĄDZĄCEGO) to jednak została wybrana również przez innych. I opozycja również reprezentuje innych mieszkańców kraju. I rząd powinien dogadywać się i współpracować z opozycją. I władza powinna odpowiadać przede wszystkim przed LUDEM.

Cytat:Własność Prywatna
No cóż jako Socjalistę/Komunistę większość moje zdanie w tej kwestii zna... dlatego na to nie odpowiem bo to już w pełni moja ideologiczna odpowiedź by była.

Odpowiedz
Cytat:Rozumiem iż konstytucje można zmienić, lecz wielu ludzi w naszym kraju jest jednak jakiegoś wyznania, i nie chcą oni go porzucać.Wolność wyznania jest według mnie czymś lepszym działającym również na morale społeczeństwa. Osobiście jestem ateistą lecz szanuje inne wyznania i ich nie neguje.Wręcz przeciwnie, różne kultury,religie i ich poznawanie jest czymś ciekawym. Przy czym nie czuje by religia wpływała negatywnie na władze itp.

Nigdzie nie napisałem, że siłowo będę zmuszał kogoś do porzucenia religii przez obywateli. Nikomu nie przystawię pistoletu do głowy. O działaniu religii już pisałem i według mnie ona osłabia człowieka, ponieważ powoduje, że jego waleczność, dążenie do celu opada i powierza wszystko "czemuś".

Cytat:Nie wiem czy nawet jeśli to miałoby jako tako sens, bo de facto w świecie mikronacji każdy kto przybywa, nie jest naszej narodowości.Rozumiem jeszcze przyszłe pokolenia, lecz jednak. Nie ma de facto "Suderlandzczyków" są jedynie obywatele mieszkający w tym kraju.

Świat mikronacji to świat fabularny i nie można go rozpatrywać tylko poprzez to co "jest namacalne". Poza tym Pan nie wie jak działają inne mikronacje (zachęcam do zapoznania się z tym) i sam Pan stwierdzi, że część z nich to po prostu gorszy sort.

Cytat:Osobiście trochę nie rozumiem owego podejścia, jestem pewien iż dyplomacją można wręcz więcej osiągnąć niż siła.

Z niektórymi nie da się negocjować. Niektórych należy bić pałą po głowie, zwłaszcza nic nie znaczące, wyglądające jak chlew mikronacje i mikronautów zachowujących się jak mieszkańcy tegoż chlewu bądź obory.

Cytat:Drogi panie, uwierz mi mamy duuużo terenu tutaj

To Pan tak uważa.

Cytat:Osobiście neguje takie podejście gdyż... w takim razie nawet jeżeli władza Suderlandu walczyłaby o coś wręcz oczywiście złego. Wręcz szkodziła innym to powinien też walczyć w tej sprawie? Naród powinien mieć wybór zawsze.

Zazwyczaj tak jest, że działalność władzy na dobro narodu wiąże się z działaniem na szkodę innym... A siedzieć cicho, nic nie robić i być chłopcem do bicia nie można. Trzeba nieustannie walczyć o jak najlepszą pozycję i dominację, tylko wtedy zostaniemy zapamiętani dobrze przez naród.

Cytat:Jako iż osobiście promuje równouprawnienie powiem tak. Świat się zmienia, a wizerunek mężczyzny jako głowy domu i kobiety która się nim zajmuje i dziećmi przeminął już dawno i uważam że kobieta powinna móc sama o sobie decydować i sama mogła siebie utrzymać. Nie robiąc w domu na chłopa i dbając o niego. A własną pracą. By mężczyzna też nie musiał utrzymywać wszystkich z własnej kieszeni.

To już kwestia ideologiczna, tak jak w przypadku kwestii gospodarki, do której Pan się nie odniósł, a tu już to zrobił. Trochę dziwne.

[quoye]Osobiście jestem przeciwnikiem totalitaryzmu. Każdy ale to każdy obywatel powinien mieć wybór. Wybór również leży jednak w opozycji. Jeśli jest jakaś opozycja w rządzie (I NIE ZOSTANIE WYKOPANA SIŁĄ PRZEZ RZĄDZĄCEGO) to jednak została wybrana również przez innych. I opozycja również reprezentuje innych mieszkańców kraju. I rząd powinien dogadywać się i współpracować z opozycją. I władza powinna odpowiadać przede wszystkim przed LUDEM.[/quote]

Nigdzie nie pisałem, że to ma być totalitaryzm. Nie wiem skąd te insynuacje. Tu chodzi o autorytet rządu i rządzących. Władza ma odpowiadać przed ludem? A czymże jest ten lud? Czy naród nie jest ludem? Tak Pana gryzie słowo "naród"?

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:Nigdzie nie napisałem, że siłowo będę zmuszał kogoś do porzucenia religii przez obywateli. Nikomu nie przystawię pistoletu do głowy. O działaniu religii już pisałem i według mnie ona osłabia człowieka, ponieważ powoduje, że jego waleczność, dążenie do celu opada i powierza wszystko "czemuś".
Więc co w takim razie zmienia "Państwo ateistyczne" ? Jakie działania zostaną podjęte?
Cytat:Świat mikronacji to świat fabularny i nie można go rozpatrywać tylko poprzez to co "jest namacalne". Poza tym Pan nie wie jak działają inne mikronacje (zachęcam do zapoznania się z tym) i sam Pan stwierdzi, że część z nich to po prostu gorszy sort.
Dobrze ale czy w takim  razie ta "wyższość" nie działałaby na rzecz wykorzystywania perfidnego innych narodów? Jak ma ta "wyższość" wyglądać.
Cytat:Z niektórymi nie da się negocjować. Niektórych należy bić pałą po głowie, zwłaszcza nic nie znaczące, wyglądające jak chlew mikronacje i mikronautów zachowujących się jak mieszkańcy tegoż chlewu bądź obory.
Proszę podać przykład takich.
Cytat:To Pan tak uważa.
Ewidentnie widzie tutaj nawiązanie do Lebensrau. Jak ta "przestrzeń życiowa"  miałaby być rozwijana? Co z innymi narodami? Co się z owymi mieszkańcami stanie?

Cytat:Zazwyczaj tak jest, że działalność władzy na dobro narodu wiąże się z działaniem na szkodę innym... A siedzieć cicho, nic nie robić i być chłopcem do bicia nie można. Trzeba nieustannie walczyć o jak najlepszą pozycję i dominację, tylko wtedy zostaniemy zapamiętani dobrze przez naród.
Raczej wątpię by inni nas dobrze zapamiętali kiedy będziemy działać tym innym na szkodę. Szczególnie że wedle tej wizji wielu miało być odczuć te "szkode"

Cytat:To już kwestia ideologiczna, tak jak w przypadku kwestii gospodarki, do której Pan się nie odniósł, a tu już to zrobił. Trochę dziwne.
Ale jednak każdy człowiek powinien mieć wybór, taka kobieta może nie chcieć być wręcz wyzyskiwana i wręcz wykorzystywana tylko dla dobra "męskiej" płci.Ogólnie w pańskiej wizji widzę skrajny szowinizm i szowinizm płciowy.

Cytat:Nigdzie nie pisałem, że to ma być totalitaryzm. Nie wiem skąd te insynuacje. Tu chodzi o autorytet rządu i rządzących. Władza ma odpowiadać przed ludem? A czymże jest ten lud? Czy naród nie jest ludem? Tak Pana gryzie słowo "naród"?
Lud? To my, i nie tylko politycy a zwykli wyborcy, pracownicy etc. W wyborach często właśnie władza odpowiada przed nim. Jeżeli np. władza źle wykonywała swe obowiązki. Zostanie rozliczona w wyborach np. po 4 latach od przejęcia władzy. I jednak rządzący powinni też myśleć o opozycji, bo raczej zawsze każdy będzie chciał dobra swojego i swoich wyborców. A często też opozycja jednak może walczyć realnie z błędami rządzących wcześniej niż odbędą się wybory.

Osobiście widzę po prostu wizje przesączoną szowinizmem. A szowinizm to czysty wyzysk innych. Tym bardziej w tej skraaaajnej formie...

Odpowiedz
Jeszcze tylko chciałbym dodać w tym temacie iż może nie jest ten ustrój podobieństwem do nazizmu, a raczej do banderyzmu i banderowców.
Skrajny nacjonalizm od którego na prawo jest tylko ściana. Lecz na ten moment będę czekać na odpowiedź Karla w poście który napisałem wyżej.To tyle, dziękuje.

Odpowiedz
Cytat:Więc co w takim razie zmienia "Państwo ateistyczne" ? Jakie działania zostaną podjęte?
Propagowanie ateizmu, wspieranie ateistów w działalności (bez pałowania, rozstrzeliwania i tym podobnym ludzi wierzących). Państwo ateistyczne ma zostać osiągnięte na drodze pokojowej.

Cytat:Dobrze ale czy w takim razie ta "wyższość" nie działałaby na rzecz wykorzystywania perfidnego innych narodów? Jak ma ta "wyższość" wyglądać.
Na pewno by działała na niekorzyść innych, ale nie widzę w tym problemu. Korzyści i dobro mają odczuwać Suderlandczycy, a nie jakieś dzikie ludy.

Cytat:Proszę podać przykład takich.
Leavren, Muratyka, ardemia, Winkulia, Santera, poza tym pewnie jakieś pornosocjalistyczne Wandystany, Cirpofloksje.

Cytat:Ewidentnie widzie tutaj nawiązanie do Lebensrau. Jak ta "przestrzeń życiowa" miałaby być rozwijana? Co z innymi narodami? Co się z owymi mieszkańcami stanie?
Tak, to jest lebensraum. Mieszkańcy, narody? Suderlandyzacja (nazwa procesu nawiązuje do germanizacji, rusyfikacji itp.), tereny zagospodarowane i rozwijane tak jak tego życzyłby sobie naród suderlandzki.

Cytat:Raczej wątpię by inni nas dobrze zapamiętali kiedy będziemy działać tym innym na szkodę. Szczególnie że wedle tej wizji wielu miało być odczuć te "szkode"
Szkody nie odczułby naród suderlandzki. Tylko inne, których by to dotknęło. Nawiążę tutaj do bolszewickiej Rosji. Rosjanie tęsknią za komuną i traktują ją jako coś wielkiego, niepowtarzalnego, coś co stworzyło nową Rosję i wszystkich czerwonych większość traktuje jako zbawców. Ale co z takimi narodami jak naród polski, czeski, słowacki, węgierski, rumuński...? Czy one dobrze wspominają komunizm i widzą w nim zbawienie? Władza bolszewicka w Rosji działała raczej na szkodę tych narodów.

Cytat:Ale jednak każdy człowiek powinien mieć wybór, taka kobieta może nie chcieć być wręcz wyzyskiwana i wręcz wykorzystywana tylko dla dobra "męskiej" płci.Ogólnie w pańskiej wizji widzę skrajny szowinizm i szowinizm płciowy.
A gdzie w mojej wizji kobieta jest wyzyskiwana? Wysyłam ją na 14 godzin do kopalni, a mężczyznę na fotel z pilotem w prawej, a piwem w lewej dłoni? Chyba nie. Więc nie widzę tu wyzysku.

Cytat:Lud? To my, i nie tylko politycy a zwykli wyborcy, pracownicy etc. W wyborach często właśnie władza odpowiada przed nim. Jeżeli np. władza źle wykonywała swe obowiązki. Zostanie rozliczona w wyborach np. po 4 latach od przejęcia władzy. I jednak rządzący powinni też myśleć o opozycji, bo raczej zawsze każdy będzie chciał dobra swojego i swoich wyborców. A często też opozycja jednak może walczyć realnie z błędami rządzących wcześniej niż odbędą się wybory.
A naród to tylko politycy? Nie. A Pan uczepił się słowa naród i zastąpił je "ludem|, jakby na widok słowa "naród" Panu gul skoczył. Tutaj nie będę się do tego więcej odnosił, bo Pan przez słowo lud, rozumie to co ja, czyli naród, czyli chodzi nam o suwerena. Rządzący przede wszystkim powinni myśleć o tych, którzy ich wybrali i to powinni realizować ich oczekiwania, a nie opozycji. Opozycja niech sobie stoi i krzyczy... aż przyjdzie deszcz lub mróz i z podkulonymi ogonami wróci do domu, bo zmarzła. A potem jej się znudzi protestowanie.

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:Propagowanie ateizmu, wspieranie ateistów w działalności (bez pałowania, rozstrzeliwania i tym podobnym ludzi wierzących). Państwo ateistyczne ma zostać osiągnięte na drodze pokojowej.
Ale samo to sprawia że "religia" jest słabsza. I na jakiej podstawie pan uważa że "religia" osłabia człowieka. Proszę podać przykład.Również chciałbym się dowiedzieć jak "propagowanie" ateizmu miało by wyglądać.

Cytat:Na pewno by działała na niekorzyść innych, ale nie widzę w tym problemu. Korzyści i dobro mają odczuwać Suderlandczycy, a nie jakieś dzikie ludy.
Ale w takim przypadku będzie pan szkodził większości ale świata. Czemu pan uważa jakieś inne kraje za dzikie ludy? Kiedy rozwojem mogą nas bić na głowę? 

Cytat:Leavren, Muratyka, ardemia, Winkulia, Santera, poza tym pewnie jakieś pornosocjalistyczne Wandystany, Cirpofloksje.
Do pornosocjalizmu nie będę wchodził w dyskusje bo będę na przegranej pozycji na start,lecz w sprawie innych mikronacji dlaczego pan uważa to za złe i chlew.Nie zawsze to że ktoś jest "inny" musi oznaczać że jest zły.

Cytat:Tak, to jest lebensraum. Mieszkańcy, narody? Suderlandyzacja (nazwa procesu nawiązuje do germanizacji, rusyfikacji itp.), tereny zagospodarowane i rozwijane tak jak tego życzyłby sobie naród suderlandzki.
Jak ta Suderlandyzacja by według pana wyglądała?  Przecież to się wiąże wręcz z niszczeniem innych narodowości. I takie pytanie, co jeśli jednak ludzie w Suderlandzie sprzeciwialiby się takiej polityce? Co z opozycją w rządzie? Co np. z protestującymi przecież na pewno takie zwalczanie innych narodów nie przejdzie bez echa.

Cytat:Szkody nie odczułby naród suderlandzki. Tylko inne, których by to dotknęło. Nawiążę tutaj do bolszewickiej Rosji. Rosjanie tęsknią za komuną i traktują ją jako coś wielkiego, niepowtarzalnego, coś co stworzyło nową Rosję i wszystkich czerwonych większość traktuje jako zbawców. Ale co z takimi narodami jak naród polski, czeski, słowacki, węgierski, rumuński...? Czy one dobrze wspominają komunizm i widzą w nim zbawienie? Władza bolszewicka w Rosji działała raczej na szkodę tych narodów

Przede wszystkim musi pan sobie zdać sprawę jak wyglądało życie za Caratu a jak za Lenina. Bo to na prawdę był skok w przód. Za Caratu stan kraju był opłakany, a rewolucja bolszewicka faktycznie podniosła to z podłogi, dlatego Rosjanie dobrze wspominają,bo to faktycznie zmieniło wszystko,bo to faktycznie stworzyło nową Rosję. A odnośnie szkód, niech zgadnę pan uważa głód za szkodę którą wyrządziła władza? Nie sankcje? Czyż to nie jest tak że sankcje zawsze uderzają w obywateli a nie we władze? Bo nie ważne jaka władza, znajdzie sobie sposób na utrzymanie funkcji państwowych, ale nie będzie starczyć na obywateli. Tak jak np. jest w KRLD dziś. Sankcje nie uderzają w rząd Kim'a bo on znajdzie sposób skąd wziąć to co potrzeba, gorzej z obywatelami. Przede wszystkim mój drogi. To sankcje uderzyły w te wszystkie narody.

Cytat:A gdzie w mojej wizji kobieta jest wyzyskiwana? Wysyłam ją na 14 godzin do kopalni, a mężczyznę na fotel z pilotem w prawej, a piwem w lewej dłoni? Chyba nie. Więc nie widzę tu wyzysku.
No dobrze ale jednak kobieta powinna mieć wybór czy chce czy nie chce w tym domu siedzieć.Czy chce być na kieszeni męża. Kobieta to przecież tez człowiek. Też ma prawo decydować o sobie i o tym jak będzie żyła. Wszystko powinno być dobrowolne w sferze miłosnej,małżeńskiej i rodzinnej. Bo zmuszanie kogoś, to jest wyzysk,bo kobieta może jednak nie chce być na czyjeś kieszeni? Może też chce móc o sobie decydować,ale przede wszystkim co z rodzinami które mało zarabiają i np. pójście do pracy kobiety może pozwolić na polepszenie się sytuacji majątkowej całej rodziny? Mogą one iść do pracy?

Cytat:A naród to tylko politycy? Nie. A Pan uczepił się słowa naród i zastąpił je "ludem|, jakby na widok słowa "naród" Panu gul skoczył. Tutaj nie będę się do tego więcej odnosił, bo Pan przez słowo lud, rozumie to co ja, czyli naród, czyli chodzi nam o suwerena. Rządzący przede wszystkim powinni myśleć o tych, którzy ich wybrali i to powinni realizować ich oczekiwania, a nie opozycji. Opozycja niech sobie stoi i krzyczy... aż przyjdzie deszcz lub mróz i z podkulonymi ogonami wróci do domu, bo zmarzła. A potem jej się znudzi protestowanie.
Ale przecież opozycja przedstawia np. innych wyborców. Ludzi żyjących w miastach oraz wsiach. Szczególnie w sytuacjach gdzie np. podział w rządzie jest duży np 40-49%  do 60-51% w takiej sytuacji mamy wręcz podział w całym kraju! Co wtedy? Będzie pan kazał połowie kraju stać na mrozie,deszczu aż wróci do domu? Lub co jeśli wybuchną zbrojne akcje?

Tak jak mówię według mnie ten istny banderyzm przedstawiony tutaj jest ustrojem skrajnym, wyzyskującym i działającym na szkodę innym. Osobiście mogę powiedzieć otwarcie iż protestuje przeciwko takim ideologiom.

Odpowiedz
Cytat:Ale samo to sprawia że "religia" jest słabsza. I na jakiej podstawie pan uważa że "religia" osłabia człowieka. Proszę podać przykład.Również chciałbym się dowiedzieć jak "propagowanie" ateizmu miało by wyglądać.
Religia jest słabsza, bo powoduje, że człowiek nie wierzy we własne możliwości, nie dąży na upartego do postawionego celu tylko mówi "wola boża" i czeka na cud. Propagowanie jak ma wyglądać? A to ciężko jest stworzyć jakąś kampanię?

Cytat:Ale w takim przypadku będzie pan szkodził większości ale świata. Czemu pan uważa jakieś inne kraje za dzikie ludy? Kiedy rozwojem mogą nas bić na głowę?
Rozwojem nas bić na głowę? Widać, że Pan nie wie nic o innych mikronacjach. Proszę zaczerpnąć trochę wiedzy.

Cytat:Do pornosocjalizmu nie będę wchodził w dyskusje bo będę na przegranej pozycji na start,lecz w sprawie innych mikronacji dlaczego pan uważa to za złe i chlew.Nie zawsze to że ktoś jest "inny" musi oznaczać że jest zły.

Jak wyżej. Dodatkowo - większość Suderlandczyków powie, że to robactwo jest, a nie mikronacje.

Cytat:Jak ta Suderlandyzacja by według pana wyglądała? Przecież to się wiąże wręcz z niszczeniem innych narodowości. I takie pytanie, co jeśli jednak ludzie w Suderlandzie sprzeciwialiby się takiej polityce? Co z opozycją w rządzie? Co np. z protestującymi przecież na pewno takie zwalczanie innych narodów nie przejdzie bez echa.
A jak wyglądała germanizacja i rusyfikacja? Naprawdę trzeba tłumaczyć coś co jest oczywiste? Niszczenie innych narodowości... przetrwa silniejszy, lepiej przystosowany. Część zostanie Suderlandczykami, a część będzie toczyła walkę z wiatrakami.

Cytat:Przede wszystkim musi pan sobie zdać sprawę jak wyglądało życie za Caratu a jak za Lenina. Bo to na prawdę był skok w przód. Za Caratu stan kraju był opłakany, a rewolucja bolszewicka faktycznie podniosła to z podłogi, dlatego Rosjanie dobrze wspominają,bo to faktycznie zmieniło wszystko,bo to faktycznie stworzyło nową Rosję. A odnośnie szkód, niech zgadnę pan uważa głód za szkodę którą wyrządziła władza? Nie sankcje? Czyż to nie jest tak że sankcje zawsze uderzają w obywateli a nie we władze? Bo nie ważne jaka władza, znajdzie sobie sposób na utrzymanie funkcji państwowych, ale nie będzie starczyć na obywateli. Tak jak np. jest w KRLD dziś. Sankcje nie uderzają w rząd Kim'a bo on znajdzie sposób skąd wziąć to co potrzeba, gorzej z obywatelami. Przede wszystkim mój drogi. To sankcje uderzyły w te wszystkie narody.

Dobrze wiem jak wyglądał Carat. Rządziła grupka oligarchów krajem, który miał tyle zasobów, że dla całego świata by starczyło, a Rosjanie sami klepali biedę i byli analfabetami w większości. Ale to nie zmienia faktu jaki był komunizm - ludzie tam nie ginęli z samego faktu bycia "kontrrewolucjonistą". Wyżynano wszystkich jak leci i stosowano różne środki terroru, byle tylko zmusić kogoś do poparcia komunizmu. Tak wyglądało dobro niesione przez komunizm. Rosjanie w dalszym ciągu mają zatrute głowy chorobą zwaną komunizmem, którą wlali im pseudo-marzyciele sto lat temu. Nikt nie zabił tylu Rosjan co komuniści wywodzący się z terenów Imperium Rosyjskiego... Sytuacja wyglądała tak, że zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Cytat:No dobrze ale jednak kobieta powinna mieć wybór czy chce czy nie chce w tym domu siedzieć.Czy chce być na kieszeni męża. Kobieta to przecież tez człowiek. Też ma prawo decydować o sobie i o tym jak będzie żyła. Wszystko powinno być dobrowolne w sferze miłosnej,małżeńskiej i rodzinnej. Bo zmuszanie kogoś, to jest wyzysk,bo kobieta może jednak nie chce być na czyjeś kieszeni? Może też chce móc o sobie decydować,ale przede wszystkim co z rodzinami które mało zarabiają i np. pójście do pracy kobiety może pozwolić na polepszenie się sytuacji majątkowej całej rodziny? Mogą one iść do pracy?
A więc po raz kolejny stara się Pan zainsynuować, że bym zmuszał wszystkich do czegoś przystawiając mu pistolet do głowy. Jak ktoś chce niech pracuje... ale kto wychowa dzieci? Mężczyźni nie mają do tego ręki smykałki... A potem biega patologia, której spodobają się hasła o "rewolucji ludu (nie)pracującego".

Cytat:Ale przecież opozycja przedstawia np. innych wyborców. Ludzi żyjących w miastach oraz wsiach. Szczególnie w sytuacjach gdzie np. podział w rządzie jest duży np 40-49% do 60-51% w takiej sytuacji mamy wręcz podział w całym kraju! Co wtedy? Będzie pan kazał połowie kraju stać na mrozie,deszczu aż wróci do domu? Lub co jeśli wybuchną zbrojne akcje?
Nikomu nie każę stać na mrozie i deszczu. Stoją wszyscy z własnego wyboru, bo coś im się nie podoba. Podział jest i trzeba go zażegnać, ale nie ustępując opozycji, a ją do siebie przeciągając. Jeśli się ulegnie opozycji to co to za opozycja? To już wtedy władza... Władza rękoma niekompetentnego rządu.

Cytat:Tak jak mówię według mnie ten istny banderyzm przedstawiony tutaj jest ustrojem skrajnym, wyzyskującym i działającym na szkodę innym. Osobiście mogę powiedzieć otwarcie iż protestuje przeciwko takim ideologiom.

A to sobie proszę protestować... aż Pan zmarznie lub zmoknie... albo gardło zedrze i mówić nie będzie mógł przez ten krzyk... Niech to wyjdzie na zdrowie.

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:Religia jest słabsza, bo powoduje, że człowiek nie wierzy we własne możliwości, nie dąży na upartego do postawionego celu tylko mówi "wola boża" i czeka na cud. Propagowanie jak ma wyglądać? A to ciężko jest stworzyć jakąś kampanię?
No ale zaraz, odnośnie woli bożej, czy to jest cecha religijna? A co z ludźmi którzy mówią "Los tak chciał" itp.  to nie jest sprawa religijna. To jest sprawa podejścia człowieka do życia. Wręcz w religii jest podawany przykład by być np. sprawiedliwym,pracowitym i by po dobrym życiu dostać się do nieba,po tym jak zasłużysz a nie że "bóg tak chciał". W jeszcze innych religiach a raczej w kręgach filozoficznych typu buddyzm itp. jest nawoływane do odpowiedniego życia i zasłużenia swoją dobrą postawą do osiągnięcia szczęścia,a nie pozostawienie wszystko losowi/opatrzności/bogu/kotu/krowie. I proszę np. podać zupełnie przykładową kampanie promowania ateizmu jaka panu do głowy przychodzi i chciałby pan np. zaprezentować. Prosty przykład.

Cytat:Rozwojem nas bić na głowę? Widać, że Pan nie wie nic o innych mikronacjach. Proszę zaczerpnąć trochę wiedzy.
Ale mi tu proszę podać konkretny przykład zachowania tego jak to pan nazwał "dzikiego ludu" przez co pan go za "dziki", co takiego zrobili? Czy może są po prostu inni?

Cytat:Jak wyżej. Dodatkowo - większość Suderlandczyków powie, że to robactwo jest, a nie mikronacje.
Ale po pierwsze niech pan po prostu poda przykład, tu wszystko chce poznać w pańskich przykładach jak ma to wyglądać po wprowadzeniu tego. Bo jeśli wiem coś i skrytykuje za to ten ustrój to żeby nie było tłumaczenia "A czy ja powiedziałem ze kogoś tak, albo ze to zrobie" itp. Niech pan poda przykład i się nad tym rozpiszemy. A nie na zasadzie "Wszędzie źle! A jak pan nie uważa tak to niech spojrzy!" Bo widzę, i nie widzę chlewu i robactwa. Tak jak mówię proszę przykład. Czysty,prosty przykład.

Cytat:A jak wyglądała germanizacja i rusyfikacja? Naprawdę trzeba tłumaczyć coś co jest oczywiste? Niszczenie innych narodowości... przetrwa silniejszy, lepiej przystosowany. Część zostanie Suderlandczykami, a część będzie toczyła walkę z wiatrakami.
Tak jak wyżej pisałem, proszę podać przykład tej Suderlandyzacji, bo powie pan że "A zrobię tak jak to i to i to..." Ale co? Bo może się źle rozumiemy i będzie pan tłumaczył "Ale czy ja powiedziałem że zrobię dokładnie tak?"  Czy może np. będzie pan przymuszał lud do np prowadzenia edukacji w naszym stylu, czy może będzie wybór i np. ci co wybiorą zachowanie według naszych zasad będą mieli lepiej?  Czy może będą jakieś ew. jeszcze przesiedlenia? Proszę zaprezentować przykład. (Tak będę w tym temacie wręcz nadużywał słowa przykład, gdyż rozmową i przykładem najłatwiej można sobie wyjaśnić wiele i jednocześnie zminimalizować "nieporozumienia")

Cytat:Dobrze wiem jak wyglądał Carat. Rządziła grupka oligarchów krajem, który miał tyle zasobów, że dla całego świata by starczyło, a Rosjanie sami klepali biedę i byli analfabetami w większości. Ale to nie zmienia faktu jaki był komunizm - ludzie tam nie ginęli z samego faktu bycia "kontrrewolucjonistą". Wyżynano wszystkich jak leci i stosowano różne środki terroru, byle tylko zmusić kogoś do poparcia komunizmu. Tak wyglądało dobro niesione przez komunizm. Rosjanie w dalszym ciągu mają zatrute głowy chorobą zwaną komunizmem, którą wlali im pseudo-marzyciele sto lat temu. Nikt nie zabił tylu Rosjan co komuniści wywodzący się z terenów Imperium Rosyjskiego... Sytuacja wyglądała tak, że zamienił stryjek siekierkę na kijek...
Przede wszystkim przynajmniej ten kijek był o wiele lepszy od Carskiej Siekierki,a i tak nie spełniono wielu celów Lenina. Też zamęt związany z wojną a potem choroba Lenina, i fakt nie broni to Leninizmu takiego lub Stalinizmu, sam je krytykuje jako zboczenie od Socjalizmu w stronę totalitaryzmu,ale jednak Lenin miał inne plany. Ale nie zmienia to faktu że komunizm w Rosji radzieckiej był lepszy od caratu. I zanim pan zacznie mówić i ironizować "jak to się nie udał komunizm", raczyłbym by pan tego nie próbował gdyż chętnie mogę się rozpisać nad nacjonalistami biegającymi i zabijającymi. I nie nazistach by pan mówił o tym  że to też był narodowy ale SOCJALIZM, tylko szowinistyczne ideologie, faszystowskie. Ale jednocześnie nie chciałbym takiej dyskusji zacząć bo takie oskarżenia możemy sobie wrzucać w nieskończoność. Już nie wspominając że takie szowinistyczne ideologie nawet w teorii i planach mają czystą szkodę innych. I jestem pewien że z tego będzie jeszcze więcej ofiar, niż z jakiegokolwiek socjalizmu.

Cytat:A więc po raz kolejny stara się Pan zainsynuować, że bym zmuszał wszystkich do czegoś przystawiając mu pistolet do głowy. Jak ktoś chce niech pracuje... ale kto wychowa dzieci? Mężczyźni nie mają do tego ręki smykałki... A potem biega patologia, której spodobają się hasła o "rewolucji ludu (nie)pracującego".
No dobrze, a więc inaczej,dobrze zamiast atakować pana skupie się nad wyjaśnieniem może tego "wzoru" rodziny. Mówi pan  o wzorach,czyli będzie pan podobnie jak do ateizmu jakoś promować te formę rodziny? Jeśli tak, to również proszę o przykład.  A odnośnie drugiej części. W dzisiejszym świecie dziecka nie ma w domu od 8 do 14-5 np. (mówię tu już o dzieciach i młodzieży w wieku szkolnym) Ponieważ rozumiem iż do narodzonego dziecka taka osoba potrzebowała by np. urlopu, również można podzielić obowiązki, gdyż w jednej części dnia jeden może pracować rodzic, a w drugiej,drugie.

Cytat:Nikomu nie każę stać na mrozie i deszczu. Stoją wszyscy z własnego wyboru, bo coś im się nie podoba. Podział jest i trzeba go zażegnać, ale nie ustępując opozycji, a ją do siebie przeciągając. Jeśli się ulegnie opozycji to co to za opozycja? To już wtedy władza... Władza rękoma niekompetentnego rządu.
No ale jeśli ludzie zaangażują się zbrojnie? I z opozycją jednak jakoś liczyć się trzeba,np. biorąc pod uwagę ich zdanie i mogąc w pewnym sensie  się naradzić czy to co chce ustanowić jest prawidłowe? I jak pan chciałby "przeciągnąć"  opozycje na swoją stronę?

Cytat:A to sobie proszę protestować... aż Pan zmarznie lub zmoknie... albo gardło zedrze i mówić nie będzie mógł przez ten krzyk... Niech to wyjdzie na zdrowie.
Dobrze, to ja idę po Vocaler,ciepłą czekoladę i czekam na pańską odpowiedź.

Odpowiedz
Coś poza "podaj przykład" Pan ma do powiedzenia? Nie będę podawał przykładów, ażeby jakiś leniwy komuch następnie się na tym wzorował, pozmieniał kilka słówek i powiedział, że to jego.

Cytat:gdyż chętnie mogę się rozpisać nad nacjonalistami biegającymi i zabijającymi

Niech Pan nawet wykład w NUS zrobi na ten temat jeśli pozwolą, nikogo nie będę wybielał ze zbrodni.

Cytat:No ale jeśli ludzie zaangażują się zbrojnie? I z opozycją jednak jakoś liczyć się trzeba,np. biorąc pod uwagę ich zdanie i mogąc w pewnym sensie się naradzić czy to co chce ustanowić jest prawidłowe? I jak pan chciałby "przeciągnąć" opozycje na swoją stronę?

Wystąpienie zbrojne skończy się zbrojną odpowiedzią. To chyba logiczne. Nigdzie nie pisałem, że należy olać opozycję, a następnie wsadzić ją w klatki, to Pan takie coś mi insynuuje. Po prostu wścibska opozycja chciałaby wiedzieć wszystko, bo sama nie ma na nic pomysłu, następnie ukradnie dobre elementy programu i przerobi je pod siebie. Opozycja zazwyczaj tylko krzyczy... krzyczy i... krzyczy.

Cytat:Dobrze, to ja idę po Vocaler,ciepłą czekoladę i czekam na pańską odpowiedź.
A koksownik na ulicy też Pan chce?

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:Coś poza "podaj przykład" Pan ma do powiedzenia? Nie będę podawał przykładów, ażeby jakiś leniwy komuch następnie się na tym wzorował, pozmieniał kilka słówek i powiedział, że to jego.
No cóż,a więc jednak jest pan typem co mówi tylko "będzie tak i jeszcze tak, a inaczej to źle"  Tyle mogę odpowiedzieć, bo nie chce się na tym wzorować tylko zrozumieć jednocześnie jak pan pochodzi do np. sprawy ludzi typu Długosza, gdyż jednak jest to też człowiek przynajmniej według mnie. I nie mam zamiaru zmieniać słówek i mówić że to moje, po prostu chce przeprowadzić dyskusje,przedstawić swój punkt widzenia i ew. fakt może stanąć w obronie takiego osobnika. Również w obronie innych ludzi z naszego kraju o których było głośno.
Chce by pan zrozumiał, że nie jestem leniwym komuchem. Tylko chce podyskutować w sprawie pańskich argumentów które pan tutaj poruszył. Może przesadziłem w kwestii rodziny i byłem stroną atakującą, jeśli tak przepraszam. Chce po prostu zrozumieć i ew. przedstawić swój punkt widzenia. Bo ma pan swoją ideologie i dobrze, wręcz się ciesze. Chce poznawać nowy pogląd na świat, świat polityki, ale jednocześnie chce go zrozumieć i wiedzieć jasno.Jeśli cie uraziłem, to przepraszam. Nie chciałem być stroną atakującą.

Cytat:Niech Pan nawet wykład w NUS zrobi na ten temat jeśli pozwolą, nikogo nie będę wybielał ze zbrodni.
Spokojnie, ja też nie. Po prostu temat zbrodni obu stron możemy uznać za zakończony chyba.

Cytat:Wystąpienie zbrojne skończy się zbrojną odpowiedzią. To chyba logiczne. Nigdzie nie pisałem, że należy olać opozycję, a następnie wsadzić ją w klatki, to Pan takie coś mi insynuuje. Po prostu wścibska opozycja chciałaby wiedzieć wszystko, bo sama nie ma na nic pomysłu, następnie ukradnie dobre elementy programu i przerobi je pod siebie. Opozycja zazwyczaj tylko krzyczy... krzyczy i... krzyczy.
No ale zaraz, jak ludzie będą mogli okazać swoje niezadowolenie jak nie za pomocą opozycji którą sami wybiorą? Pan mówi że niech sobie krzyczą itp. no dobrze ale czy mają jakiekolwiek wyjście by zaprezentować swe i dużej części populacji niezadowolenie? Tym bardziej jeżeli już większość ludzi w Suderlandzie będzie negatywnie do władzy nastawionych? Nie wiem czy dobrze rozumiem ale de facto, jedynym co z tego wychodzi to że jak będzie problem to nic tylko niech spróbują bronią się wyrazić? I zostaną ew. zbici ? Musi być jakaś opcja w jakiej społeczeństwo, wyborcy,populacja,suderlandczycy mogli w razie czego zareagować? W końcu władze reprezentuje wyborców. Co jeśli nie będą chcieli już tej władzy?

Cytat:A koksownik na ulicy też Pan chce?
Nie,dziękuje. Mam ognisko. 

[Obrazek: IXOG5xG.png]

Odpowiedz
Cytat:No ale zaraz, jak ludzie będą mogli okazać swoje niezadowolenie jak nie za pomocą opozycji którą sami wybiorą? Pan mówi że niech sobie krzyczą itp. no dobrze ale czy mają jakiekolwiek wyjście by zaprezentować swe i dużej części populacji niezadowolenie? Tym bardziej jeżeli już większość ludzi w Suderlandzie będzie negatywnie do władzy nastawionych? Nie wiem czy dobrze rozumiem ale de facto, jedynym co z tego wychodzi to że jak będzie problem to nic tylko niech spróbują bronią się wyrazić? I zostaną ew. zbici ? Musi być jakaś opcja w jakiej społeczeństwo, wyborcy,populacja,suderlandczycy mogli w razie czego zareagować? W końcu władze reprezentuje wyborców. Co jeśli nie będą chcieli już tej władzy?

Poparcie nie spada z dnia na dzień o tyle, że władzy nikt nie będzie lubił. Insynuuje Pan coś, co nigdy nie będzie miało miejsca. Jeśli władza będzie coraz gorsza i coraz bardziej oddalona od obywateli ich żądań, a zwłaszcza wyborców, to się nie utrzyma długo, bo przy następnej kadencji nie zostanie jej powierzona władza... A spadek poparcia jeśli występuje to występuje od miesięcy, a nawet lat. Wtedy podejmuje się kroki wewnątrz partii zmieniające program i działania, a nie bo "opozycja tak chce".

Cytat:Tyle mogę odpowiedzieć, bo nie chce się na tym wzorować tylko zrozumieć jednocześnie jak pan pochodzi do np. sprawy ludzi typu Długosza, gdyż jednak jest to też człowiek przynajmniej według mnie.

Miało tu nie być więcej o ardemiach, utnach i innych wysypiskach, ale skoro Pan nalega...
- jeden z osobników proponował hymn w wersji rapu
- żalenie się jacy jesteśmy źli na forach innych państw
- kopiowanie naszego prawa
- ukradnięcie pomysłu Our Sound i stworzenie własnej "uniowizji"
- odkopywanie wątków na innych forach i pisanie na nas paszkwili, byle nam dokopać
- kopiowanie wikipedii w celu zwiększenia liczby postów
- kloning
- i jeszcze trochę, ale po co pisać więcej?

Co do kampanii promujących jakieś postawy - myśli Pan, że można wszystko zrobić na pstryk i napisać na czym polega? To wymaga planowania i czasu na planowanie. Aktualnie takiego nie mam za dużo.

Suderlandyzacja to proces, który nie zostałby spełniony również na pstryk i każdy chyba jest tego świadomy, że z ludzi mieszkających od lat w danej kulturze i na danym terenie nie da się zrobić kogoś nowego. Trzeba uderzyć w edukację najmłodszych i robić z nich Suderlandczyków. Wielokulturowość się nie sprawdza i doprowadzi prędzej do wojny, aniżeli rozwoju. I nie zamierzam żadnych wysiedleń, dopóki ktoś nie zechciałby iść do lasu i biegać z karabinem w celu pokonania Suderlandu.

I taka uwaga, bo chyba Pan zapomniał. Ta ideologia nie jest ideologią partii Alternatywy dla Suderlandu i nie zanosi się na to aby nią była. To zwykła ideologia jakich wiele, które pewnie nigdy nie zostaną spełnione. Można planować coś, ale nie ma sensu planować wszystkiego, dopóki coś nie wejdzie w życie, inaczej zaginanie się nad planami wiedząc, że to nigdy nie zostanie zrealizowane nie ma najmniejszego sensu.

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:Poparcie nie spada z dnia na dzień o tyle, że władzy nikt nie będzie lubił. Insynuuje Pan coś, co nigdy nie będzie miało miejsca. Jeśli władza będzie coraz gorsza i coraz bardziej oddalona od obywateli ich żądań, a zwłaszcza wyborców, to się nie utrzyma długo, bo przy następnej kadencji nie zostanie jej powierzona władza... A spadek poparcia jeśli występuje to występuje od miesięcy, a nawet lat. Wtedy podejmuje się kroki wewnątrz partii zmieniające program i działania, a nie bo "opozycja tak chce".
Spokojnie, ja tu mówię o normalnej skali czasowej a nie ze jutro na pana się obrażą. Ale zapytam odnośnie wyborów czy pańska ideologia zmienia ich częstotliwość?  I również chciałbym się zapytać czy jednak w przypadku opozycji jak miałby pan np własną partie która rządzi i chcą państwo wprowadzić ustawę,mają państwo głosy ale jednak opozycja jest duża i wytacza jakiś argument i to nie typu że aaaa złodzieje itp. szczekanie. Tylko realnie myślą że np. ustawa może ugodzić w jakąś część społeczeństwa,gospodarki lub po prostu może zaszkodzić w jakimś sektorze. Czy rozmyślali by państwo nad tym czy jest możliwość ew. zmiany i ew. dopracowania ustawy? Czy z racji osiągniętej większości nie podejmował nawet myśli nad ew. poprawką? Bo osobiście uważam iż opozycja poza tym szczekaniem może wyjawić realne wady jakieś decyzji,ustawy. Co by pan i ew. pańska partia zrobili w takiej sytuacji?

Cytat:Miało tu nie być więcej o ardemiach, utnach i innych wysypiskach, ale skoro Pan nalega...
- jeden z osobników proponował hymn w wersji rapu
- żalenie się jacy jesteśmy źli na forach innych państw
- kopiowanie naszego prawa
- ukradnięcie pomysłu Our Sound i stworzenie własnej "uniowizji"
- odkopywanie wątków na innych forach i pisanie na nas paszkwili, byle nam dokopać
- kopiowanie wikipedii w celu zwiększenia liczby postów
- kloning
- i jeszcze trochę, ale po co pisać więcej?

No cóż powiem tak, każdy ma swoje miejsce na tym świecie, poznałem trochę sytuacje Roskoharda. Interesuje się on po prostu tym typem muzyki, nawet jest w grupie discordowej od rapu. Zaproponował lecz mu sie to nie udało. Powinien też zrozumieć że jednak hymn to coś bardziej oficjalnego.... no cóż, żyje w swoim rapowym świecie.

Odnośnie kopiowania prawa,kradnięcia pomysłu Our Soung itp. nie popieram kradnięcia pomysłów no ale akurat w świecie mikronacji roi się od wzajemnego podkradania,"wzorowania" itp. 

Do żali,napuszczania,dokopywania,kłód pod nogami- Szczerze? Uważam to za bardziej prywatny konflikt niż mikronacyjny, sam jestem na napiętej lini z Długoszem no i nie mam go za idealnego człowieka by ostro nie mówiąc. No ale tak jak mówie, konflikt prywatny w którym jedna i druga strona się szkalowała. Ale fakt używają już poniżających się rozwiązań.

Odnośnie liczby postów,każdy ma swój sposób na nabijanie ich.

Kloning-dobra no trochę "XD"  no ale wiele dziwactw jest na świecie i realnym, jak i też mikronacyjnym.

I nie, nie musisz więcej pisać.

Cytat:Co do kampanii promujących jakieś postawy - myśli Pan, że można wszystko zrobić na pstryk i napisać na czym polega? To wymaga planowania i czasu na planowanie. Aktualnie takiego nie mam za dużo. 

Suderlandyzacja to proces, który nie zostałby spełniony również na pstryk i każdy chyba jest tego świadomy, że z ludzi mieszkających od lat w danej kulturze i na danym terenie nie da się zrobić kogoś nowego. Trzeba uderzyć w edukację najmłodszych i robić z nich Suderlandczyków. Wielokulturowość się nie sprawdza i doprowadzi prędzej do wojny, aniżeli rozwoju. I nie zamierzam żadnych wysiedleń, dopóki ktoś nie zechciałby iść do lasu i biegać z karabinem w celu pokonania Suderlandu.

Rozumiem rozumie, myślałem że ma pan po prostu jakiś zarys, ale dobrze. Potrzeba czasu i planów. I nie ma sensu planować dopóki nie wejdzie coś w życie tak jak pan później pisze. Rozumiem wszystko.

Cytat:I taka uwaga, bo chyba Pan zapomniał. Ta ideologia nie jest ideologią partii Alternatywy dla Suderlandu i nie zanosi się na to aby nią była. To zwykła ideologia jakich wiele, które pewnie nigdy nie zostaną spełnione. Można planować coś, ale nie ma sensu planować wszystkiego, dopóki coś nie wejdzie w życie, inaczej zaginanie się nad planami wiedząc, że to nigdy nie zostanie zrealizowane nie ma najmniejszego sensu.
W tym temacie odnoszę już do założenia że taki ustrój będzie jak zdobędzie pan pełną władze w np swojej partii itp.  wykraczam tutaj poza AdS i dzisiejszy rząd.

No dobrze to chyba tyle w tej dyskusji, chyba że chce pan jakiś temat jeszcze rozwinąć? Chętnie porozmawiam.

Odpowiedz
W sumie zapytam z ciekawości, Czy ta cała idelogia miała jakieś swoje inspiracje, jakieś filozofie, z których cały Schwarzengrauyzm wywodzi się, czy też nie posiada żadnych inspiracji?
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Topic Options