Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Obchody Święta Głowy Państwa
#1
O godzinie 10:00 rozpoczęła się parada związana z okazji II rocznicy pojawienia się Króla w kraju. W starej części miasta od świtu zaczęli gromadzić się mieszkańcy jak i turyści, którzy byli ciekawi wydarzenia. Lokalni sprzedawcy prezentowali swoje towary, z czego najlepiej sprzedawały się kasztany, które są lokalnym przysmakiem.

[Obrazek: Odpust_Polska_2006_01.JPG]

Kiedy zegar kończył bić 10 na specjalnie przygotowaną mównice wszedł burmistrza miasta - Fryderyk Marks, który wygłosił przemówienie.

Cytat:Mieszkańcy, jestem z wami już prawie 3 miesiące i dopiero teraz mam przyjemność uczestniczyć z wami w tejże uroczystości. A czym ona jest? Świętem Głowy Państwa, najważniejsze organu w kraju, męża stanu i autorytetu moralnego! Postawcie sobie pytanie, czy w trudnych czasach powinniśmy mieć autorytety oraz kto powinien nim być? Czy Prezydent, czy Komendant Policji, a może duchowny? Każdy nim może być, ale musi na to miano zasłużyć. Tylko ktoś taki może być prawdziwym autorytetem dla społeczności. Więc zapraszam wszystkich na paradę z tej okazji i częstujcie się kasztanami, są naprawdę dobre.

Mieszkańcy przyjęli przemówienie z radością i zaczęli dziękować dla burmistrza, który do nich dołączył. Burmistrz przy okazji tego wydarzenia pobłogosławił statuetkę, która przedstawiała Śp. Króla Krzysztofa I Gryfa w rękach matki.

[Obrazek: 597b638ba4d55_o,size,969x565,crop,0.0000...f1d457.jpg]

Następnie wszyscy oglądali paradę z okazji tego Święta.

[Obrazek: image_kbn1cx0e2.jpg]


[Obrazek: 2352.jpg?w=1280&h=720&q=55&auto=format&u...49ef868f5b]

[Obrazek: day-dead-dia-de-los-muertos-parade-mexic...111014.jpg]
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''Odpowiedz
Topic Options