Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Zagadki
A co to ma wspólnego z szachami?

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Diabeł zniknie i po problemie. No przynajmniej według niektórych to tak działa.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
A może po prostu powinno się przestać snuć jakieś fantazyjki o grze w szachy? Smile
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
(09.05.2019, 08:36)Stanisław Dmowski napisał(a): A może po prostu powinno się przestać snuć jakieś fantazyjki o grze w szachy? Smile

Dobrze!

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Trzech mężczyzn kupiło w winiarni 15 beczułek czerwonego wina. Pięć beczułek jest pełnych, pięć napełnionych do połowy i pięć pustych. Jak mają podzielić wino między siebie, żeby każdy otrzymał tyle samo trunku i tyle samo beczułek; nie wolno im także przelewać trunku.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
A więc tak: 1 mężczyzna pije 50% beczułek pełnych, 2 facet pije wszystkie a, 3 drugie 50% tych pełnych.

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Z tego co pamiętam, to jest chyba dobra odpowiedź. Pańska kolej.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Pewnego razu Pinokio powiedział: "Zdanie, które teraz wypowiadam jest kłamstwem." Pytanie: Co się dzieje z jego nosem?

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Nic, Pinokio już jest chłopcem.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Dalej jest z drewna dodam

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Rozumiem, że to swego rodzaju paradoks... Paradoksy mają to do siebie, że nie da się ich rozwiązać. Myślałem nad jakimś innym wyjściem, niż rozwiązanie paradoksu, ale niestety nie mam. Także nie da się określić, czy nos pinokia urósł, czy też nie.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(16.05.2019, 22:41)Ferdynand Dugosz napisał(a): Rozumiem, że to swego rodzaju paradoks... Paradoksy mają to do siebie, że nie da się ich rozwiązać. Myślałem nad jakimś innym wyjściem, niż rozwiązanie paradoksu, ale niestety nie mam. Także nie da się określić, czy nos pinokia urósł, czy też nie.

Trzeba to zrobić logicznie Wink

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
A więc zdanie to jest jednocześnie prawdą i kłamstwem... Dlatego myślę, że mimo wszystko urośnie.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(17.05.2019, 11:38)Ferdynand Dugosz napisał(a): A więc zdanie to jest jednocześnie prawdą i kłamstwem... Dlatego myślę, że mimo wszystko urośnie.

Dobry tok myślenia ale to zależy czy to zdanie które wypowie będzie prawdą a czy będzie kłamstwem

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
To zdanie jest jednocześnie kłamstwem i prawdą. Kłamstwo wynika z prawdy, a prawda z kłamstwa. Więc skoro po powiedzeniu prawdy nic się nie dzieje, a po wypowiedzeniu kłamstwa rośnie, to nos rośnie. Prosty bilans. Bo jak rozumiem, mówimy o tym, co się dzieje z nosem Pinokia po wypowiedzeniu tego zdania z treści zagadki. Przy założeniu, że ma on swoje magiczne właściwości.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(17.05.2019, 15:15)Ferdynand Dugosz napisał(a): To zdanie jest jednocześnie kłamstwem i prawdą. Kłamstwo wynika z prawdy, a prawda z kłamstwa. Więc skoro po powiedzeniu prawdy nic się nie dzieje, a po wypowiedzeniu kłamstwa rośnie, to nos rośnie. Prosty bilans. Bo jak rozumiem, mówimy o tym, co się dzieje z nosem Pinokia po wypowiedzeniu tego zdania z treści zagadki. Przy założeniu, że ma on swoje magiczne właściwości.

Dobrze!

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Topic Options