Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Wieści z zagranicy
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze w niniejszym wątku i krótko skomentować:

Demokracja nie koniecznie musiała się znudzić wszystkim państwom, poprostu w obecnej sytuacji aktywnościowej w mikroświecie nie ma dostatecznych środków do jej zachowania, czego świadome są te ostatnie osoby jakie zostały na placu boju i toczą nierówną walkę o przetrwanie swoich mikronacji stoją przed trudnym wyborem; albo będę tym, który zgasi światło i zakończy wieloletnią historię państwa, które również współtworzyłem, albo podejmę się próby zachowania mojego państwa w stanie wegetacji do czasu w którym zrobi to ktoś inny - nie oszukujmy się, nie ma rzeczy wiecznych niezależnie od tego jak bardzo byśmy tego pragnęli. 
(—) Erik Otton von Hohenburg 

(02.11.2018, 19:10)Erik Hoch napisał(a):
Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze w niniejszym wątku i krótko skomentować:

Demokracja nie koniecznie musiała się znudzić wszystkim państwom, poprostu w obecnej sytuacji aktywnościowej w mikroświecie nie ma dostatecznych środków do jej zachowania,

O to to to, miałem właśnie pisać. Demokracja nie działa jeśli jest za mało osób. W naszym państwie to aż tak nie działa, że nie ma szans (przynajmniej narazie) naprawić niedziałającej rzeczy. Oczywiście zawsze pozostaje zamach stanu, ale demokratycznym sposobem ciężko jest naprawić demokracje, jeśli nie ma odpowiednich zasobów ludzkich.
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
No tak, ale zawsze ją można dostosować do liczby obywateli. Mówię tu oczywiście o państwach, które mają więcej, niż trójkę mieszkańców. Tych to nawet nie ma co brać do porównania. Ja zmiany ustrojowe postrzegam, przede wszystkim tak:

1. Otrząsnąć trochę obywateli, pokazać, że nadeszły zmiany i mogą na powrót działać.

2. Wywalić nudny ustrój, przez który odchodzili ludzie z państwa.

3. Zyskać rozgłos na arenie międzynarodowej, co daje potencjalnych obywateli.

4. Do władzy doszedł jakiś marzyciel, który od zawsze chciał mieć autorski ustrój. No i nareszcie ma ku temu sposobność.

No i jeszcze ogarnięcie państwa pod aktualny stan obywateli, tak jak wcześniej prawiliście.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
W sumie zastanawia mnie, czy demokracja jest aż tak nudna, gdyż i tak parlamentaryzm występuje w zdecydowanej części mikronacji, lecz posiadająca monarchę. Jeśli iść tym krokiem, to demokratyczne jest zdecydowana większość nacji. Co najwyżej regres następuje w kwestii ustroju republikańskiego, choć nie wiem z czego to wynika. Może z natury jako kraj (ten realowi) bez monarchii bardziej będzie nas taki system ustrojowy od republiki, która jest nam znana co dzień.

Odnośnie zaś korekty ustroju, to tutaj wszystko jest zależne od tego jak bardzo dany ustrój jest przygotowany jest na sytuację kryzysową.
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Stało się. Federacja wybrała swojego pierwszego prezydenta, i został nim oczywiście Kaspar Waksman. Brak mi słów, więc może podsumuję to tylko jednym zdaniem: niektórzy nie uczą się na błędach.

Jestem przekonany, że powtórzy się sytuacja z UTN i najprawdopodobniej wspomnicie moje słowa za niedługo. Tak się składa, że jeżeli chodzi o tą grupę, to moje przepowiednie najczęściej się sprawdzały.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
(14.11.2018, 15:58)Ferdynand Dugosz napisał(a): Stało się. Federacja wybrała swojego pierwszego prezydenta, i został nim oczywiście Kaspar Waksman.[...]

[Obrazek: w70FYMt.gif]
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Z uwagi na utworzenie działu wyspecjalizowanego, zamyka się niniejszy temat z uwagi na jego bardzo ogólny charakter. Od teraz proszę komentować wydarzenia z zagranicy w osobnych wątkach. Z tematu zostały wydzielone posty związane z rewolucją na Tropicanie, z racji ich aktualności. Niniejszy temat pozostanie przyklejony przez najbliższy czas.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Topic Options
Wątek zamknięty