Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Przybycie delegacji Królestwa Dreamlandu
#1
[Obrazek: VQM98a5.jpg]
Jutro w godzinach popołudniowych do Delilandu przybędzie delegacja Królestwa Dreamlandu, którą reprezentować będzie William-Oxlade Chamberlain.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#2
Lotnisko Międzynarodowe Deliland, 7.04.2018 


  

 Dzisiejszy dzień w stolicy Suderlandu był dniem ciepłym, i słonecznym.  Widoczność była praktycznie całkowita, więc rządowy Dreamlandzki samolot nie miał żadnych problemów z lądowaniem. Odbyło się ono prawie punktualnie o godzinie 16:00. Z samolotu pierwszy wychodzi szef delegacji- Minister Spraw Zagranicznych Królestwa William Oxlade-Chamberlain. Naprzeciw niego stoi pokaźny komitet powitalny Republiki, ze stojącymi po środku Prezydentem Ryszardem Majem i Kierownikiem Resortu Spraw Zagranicznych Norbertem Byfyjem. Oprócz nich znajdują się tam również liczni suderlandzcy urzędnicy, dyplomaci, parlamentarzyści i przedstawiciele prasy. Po wymienieniu wzajemnych uścisków dłoni i zapozowaniu do zdjęć, cała trójka udaje się do limuzyny mającej przewieźć delegację do Pałacu Prezydenckiego. Wizyta delegacji z Dreamlandu w Suderlandzie jest wielkim wydarzeniem, przez długi okres sytuacja między tymi państwami była bardzo napięta. Chociaż nie doszło do żadnej oficjalnej konfrontacji władz, to obywatele obydwu nacji, w tym wysoko postawieni urzędnicy, kłócili się między sobą używając dobitnego słownictwa. Dzisiaj Minister Chamberlain przybył aby zmienić tą sytuację i naprawić relacje na linii Deliland - Ekkore. W związku z tą sytuację, przed lotniskiem zgromadziły się tysiące obywateli Suderlandu chcący na własne oczy obejrzeć historyczny moment. Wśród nich dominowali zwolennicy ocieplenia relacji, choć znaleźli się i tacy, którzy woleli by zachować status quo. Delegacji na całej drodze do Pałacu towarzyszyły stojące przy ulicy tłumy ludzi, niektórzy z transparentami. Policja i nieliczne oddziały wojska jednak nie dopuściły do powstania jakiekolwiek kryzysowej sytuacji. Kilkanaście minut później limuzyny dotarły do siedziby Prezydenta w Dzielnicy Królewskiej. W środku najpierw obie strony wygłosiły przemówienia, a później udali się do gabinetu Prezydenta. Po krótkiej sesji zdjęciowej, drzwi do pokoju zostały zamknięte, a panowie przeszli do rzeczy.
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.


[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
#3
Szanowni Państwo,

Republika Suderlandu, jako miejsce szczególne, jest celem mojej pierwszej wizyty zagranicznej. O szczególności Republiki w równym stopniu świadczą wysoki poziom debaty publicznej, stabilność instytucji państwowych oraz przywiązanie obywateli do swojej Ojczyzny, wiernych obranemu kierunkowi. W dobie powszechnego zaniku trwałych więzi obywatelskich, wysypu efemerycznych tworów państwopodobnych i równie efemerycznych unii i sojuszy, Suderland jawi się jako państwo silne i świadome swej wartości. 

Przybywam do Was na kilka tygodni przed 20. rocznicą powstania Królestwa Dreamlandu, którą obchodzić będziemy 1 sierpnia. To zarazem 20. rocznica powstania polskiego mikroświata, a zatem okazja do wspólnego celebrowania pięknej idei. Sam Dreamland, po dwóch tłustych latach, okraszonych przejściowym liderowaniem w rankingach aktywności, przed dwoma miesiącami wszedł w fazę generalnego remontu i odnowy kadr, co łączy się, z jednej strony, z nadzieją na odnowienie kultury dyskusji, z drugiej zaś – ze zmniejszoną aktywnością na forum. W ostatnich tygodniach Dreamland opuściło kilku jej najbardziej aktywnych obywateli, zaś Królestwo poluzowało dotychczasowe relacje z tradycyjnie bliskim nam Elderlandem, który przeniósł się na osobne forum. Na wypełnienie powstałej w ten sposób luki trzeba czasu. 

Podsumowując – przybywam jako gość ze zbiedniałego kraju, który na nowo uczy się patrzeć i chodzić. 

Pod kilkoma względami Dreamland był, jest i zapewne pozostanie państwem innym niż pozostałe. Na ową inność składają się między innymi drapieżność i duma obywateli Królestwa. Ta duma przybiera czasem postać zgubnego poczucia wyższości nad całym światem. Moja wizyta pozostaje w ścisłym związku z zamkniętym już rozdziałem naszej niedawnej historii. Obywatele Suderlandu padli swego czasu ofiarą wielomiesięcznej kampanii nienawiści, sam zaś Suderland stał się modelowym chłopcem do bicia jako przykład typowego „państwa IV świata”. W takich sytuacjach zwykle sięga się po wygodną formułkę: indywidualne działania osób fizycznych obciążają jedynie ich prywatne konta. Nawet jeśli w pewnym, bardzo wąskim sensie, to prawda, pozostaje jeszcze wymiar moralnej i politycznej odpowiedzialności ze strony władz państwa, które pozwala na tego typu kampanie pogardy wymierzone w jednego ze swoich partnerów. Władze Królestwa nie uchylają się od tej odpowiedzialności. Wspominałem o tym w kwietniowym wystąpieniu na forum Parlamentu Królewskiego.  

W imieniu władz Królestwa Dreamlandu przepraszam i zarazem pokornie proszę Was, Obywatele Republiki, o przebaczenie. 

Od stycznia 2017 roku nasze państwa łączy Traktat o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych. Przez blisko półtora roku traktat pozostawał jednak martwą literą. Chciałbym zasygnalizować wolę Królestwa Dreamlandu zmiany tego stanu rzeczy. Przybywam do Delilandu z propozycją nawiązania konkretnej współpracy na kilku obszarach. Celem mojej wizyty, zaplanowanej na dwa dni, jest poza odnowienie wzajemnych relacji między naszymi rządami oraz przedyskutowanie możliwych opcji i perspektyw takiej współpracy. 

Tyle w ramach powitania. Obywateli Suderlandu zachęcam do wspólnej dyskusji. Będę starał się opowiedzieć na każde pytanie.
-- William Oxlade-Chamberlain
-- Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu

Odpowiedz
#4
Szanowny Panie Ministrze,

Jest mi niezmiernie miło powitać Pana na terenie Republiki Suderlandu. Cieszę się niezmiernie, że przybył Pan na do Republiki. Jestem rad widzieć, że Królestwo Dreamlandu patrzy na Suderland w przyjazny sposób. Ostatnie miesiące były między naszymi krajami ciężkie, dlatego też wymiar tej wizyty jest bardzo ważny. Podobnie jak i w Dreamlandzie, Republika Suderladu uważa że dawne spory to już tylko przeszłość.

Widzę także przemiany zachodzące w Królestwie. Bacznie się im przyglądam i mam ogromne nadzieje na szybką odnowę kraju i wyjście z tej sytuacji w jakiej znajduje się obecnie. Jednakże nie należy być złudnym, każde państwo ma swoje chudsze lata, dlatego też należy optymistycznie patrzeć na przyszłość Dreamlandu.

Witam serdecznie i proszę się rozgościć na terenie Republiki.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#5
Cytat:Szanowny Panie Ministrze,
Drodzy Obywatele Suderlandu,

    jesteśmy właśnie świadkami przełomowej chwili, bowiem po wielu miesiącach chłodu, a nawet otwartej wrogości, możemy ugościć przedstawiciela Królestwa Dreamlandu, który przybył do nas z przyjaznymi zamiarami. Zmiana kursu politycznego, zapowiedziana przez nowy dreamlandzki rząd, jest niewątpliwie elementem, który wpływa na powstanie klimatu sprzyjającego otwartej debacie i porozumieniu. Dzisiaj zapowiedziane postulaty zaczynają się realizować, a słowo staje się czynem. Niniejszym Minister Chaberlain pokazuje, że jego plany są jak najbardziej poważne i udowodnił, że zamierza je realizować.

    Jest to ważny sygnał, za który dziękuję Panu, Panie Ministrze, gdyż zapewnia nas, że Dreamland jest nie tylko zainteresowany prowadzeniem negocjacji, ale faktycznie do nich przystępuje. Republika Suderlandu z nadzieją i radością podnosi rzuconą rękawicę, która nie jest wyzwaniem na pojedynek, a zaproszeniem do współpracy nad budowaniem wzajemnych stosunków w przyjacielskim tonie.

    Mam oczywiście świadomość faktu, że relacje Dreamland-Suderland w przeszłości znajdowały się w opłakanym stanie: wzajemna nienawiść, otwarta wrogość, złość, a nawet ignorancja... Jednakże, jak zostało to powiedziane - tak było w przeszłości, ale teraz się to zmieni! Wszystkie krzywdy puśćmy w niepamięć i do tego zachęcam Was, Drodzy Obywatele Suderlandu. Dreamland spuścił głowę, przyznał się do błędów i przeprosił, a my powinniśmy im wybaczyć. Aczkolwiek nie należy zapominać o tym, że i również Dremland niejednokrotnie stawał się celem suderlandzkich ataków, za co także chciałbym w imieniu całego Narodu serdecznie przeprosić. Jest to ważne, bowiem dopiero zamknięcie przeszłości pozwala na zajęcie się nadchodzącą przyszłością. Inaczej nie uda nam się osiągnąć porozumienia, więc "reset stosunków" jest koniecznością.

    Liczę na to, że w związku z wizytą, której świadkami jesteśmy uda nam się wypracować model porozumienia, który pozwoli realizować współpracę i wspólną politykę w najbliższej przyszłości. Zachęcam również wszystkich Obywateli Suderlandu do zabrania głosu w debacie. Przemówienia i pytania są jak najbardziej mile widziane, do czego zresztą zachęcił Was nasz gość.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
#6
Cytat:Wasza Ekscelencjo,

 Serdecznie witamy w skromnych progach Republiki. Radość me serce przepełnia, że doczekałem chwili, tej chwili. 

Tak, kiedyś między naszymi państwami dobrze nie było. Wielu było w Dreamlandzie harcowników, którzy przepełnieni pychą i arogancją zajadle nas zwalczali już za sam fakt istnienia. My odpowiadaliśmy, ulegając nerwom i w ten oto sposób spirala wzajemnej nienawiści się nakręcała. Czas jednak te dawne waśnie zakończyć...

Choć wcześniej nie znajdowało to poklasku, orędowałem za przyjaźnią z Dreamlandem. Po tym wystąpieniu WE Chamberlaina sądze, że zjednał sobie Pan większość obywateli. Więź między Dreamlandem powinna zostać zawarta i rozwijać się.

Wszyscy jesteśmy świadkami tego, co się dzieje w innych częściach mikroświata. Krótko mówiąc degrengolada. Do głosu powoli zaczynają dochodzić twory, które w ogóle nie powinny mieć racji bytu, "państwa" te są bezustannie głaskane przez potęgi jak Sarmacja czy Bialenia. Żywię nadzieję, że Rząd Dreamlandu nigdy się takim czynem nie splami. 

Suderland to kraj silny i dumny, kraj aspiracji i planów. My nie chcemy przyglądać się z boku sytuacji na świecie, my chcemy mieć na nią istotny wpływ. Ja znam wartość sojuszy i wiem, że dobrze wpływają na rozwój mikronacjonalizmu, muszą się one opierać jednak na obupólnych korzyściach. Zapewne WE zauważył rozwój Paktu Gellońskiego, czy nie pora na stworzenie realnej alternatywy? Mówię to jako przywódca największej partii politycznej w tym kraju a zarazem skromny polityk.

Oby ta wizyta przyniosła pozytywne efekty zarowno dla Was jak i dla nas. Razem mozemy stanowić siłę!


Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
#7
 Szanowni Państwo,

serdecznie dziękuję za wspaniałe przyjęcie. To dla nas naprawdę dużo znaczy. Najwyższy czas rozpocząć nowy rozdział we wzajemnych relacjach. 

W tej chwili trwają rozmowy między naszymi rządami. Wierze, że już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z owoców współpracy. 
-- William Oxlade-Chamberlain
-- Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Dreamlandu

Odpowiedz
#8
Godzina 21:00

Williams-Oxlade Chamberlain już kończy swoją wizytę w Republice Suderlandu. Została ona ostatecznie przedłużona o jeden dzień, jednakże dzisiejszego dnia dobiega końca. Kiedy wszyscy byli już na lotnisku, zdążył już zapaść zmrok. Co zrozumiałe nie wszyscy mogli przybyć na zakończenie. Jednakże najważniejsi przedstawiciele w tym Prezydent Ryszard Maj oraz Kierownik Norbert Byfyj zjawili się na miejscu. Panowie wymienili ostatnie słowa między sobą i oficjalnie się pożegnali. Wiele słów podczas negocjacji padło i czas pokaże jak wszystko się rozwinie. William-Oxlade Chamberlain wsiadł już do samoloty i ten lada chwila wystartuje i opuści Suderland. Tak też dobiega końca wizyta delegacji Królestwa Dreamlandu w Republice Suderlandu.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#9
Kiedy (i czy) można się spodziewać raportu lub jakichkolwiek informacji o wynikach rozmów?
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.


[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
#10
Spodziewać się należy już wkrótce raportu na temat wyników rozmów jakie odbyły się pomiędzy Republiką Suderlandu i Królestwem Dreamlandu. Proszę uzbroić się w cierpliwość wkrótce zostanie wszystko przedstawione.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#11
Tak, więc mogę tutaj powiedzieć że istnieje już ustalone sprawozdanie z wizyty delegacji Dreamlandu.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#12
To jest sprawozdanie strony dreamlandzkiej a jakiś krótki raport od naszego RSZ będzie?


Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
#13
Jak już chce Pan mój specjalny to wykonam go jeszcze dzisiaj.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Topic Options