Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Rozporządzenie Prezydenta Republiki Suderlandu nr 1/4/07/2018
#1
Cytat:[Obrazek: D6gYzmA.jpg]

Dzień: 4.07.2018
Miejscowość: Miasto Stołeczne Deliland
Prezydent Republiki Suderlandu:
Ryszard Maj

ROZPORZĄDZENIE
PREZYDENTA REPUBLIKI SUDERLANDU


z dnia 4 lipca 2018 r.

     w sprawie nadania odznaczeń obywatelom Republiki Suderlandu

     Na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 2017 r. o odznaczeniach narodowych zarządza się, co następuje:

     § 1. Nadaje się odznaczenia następującym osobom:
1) Karl von Schwarzengrau - Gwiazda Orderu Odrodzenia,
2) Norbert Byfyj - Gwiazda Orderu Odrodzenia.

     § 2. Uzasadnienie nominacji zostaje zamieszczone w załączniku

Prezydent Republiki Suderlandu
Ryszard MajZAŁĄCZNIK:

      W społeczności naszej mikronacji znajdują się obywatele, którzy swoją codzienną i regularną aktywnością przedłużają byt państwa. Są iskrami, które rozpalają płomień żarliwej dyskusji przez to, że potrafią poruszyć ważny temat, skomentować czyjąś wypowiedź i dołączyć do toczącej się już rozmowy. Być może ich zaangażowanie pozostaje niezauważone w prozie dnia codziennego, ale to nie znaczy, że jest ono nieistotne... Wręcz odwrotnie! To właśnie ci ludzie motywują nas do działania i prowadzą nieustannie naprzód. Bez nich nasza społeczność byłaby jałowa.

      Obywatele, którym nadaje dzisiaj odznaczenia na pewno zaliczają się do grona tych społeczników, aczkolwiek nie jest to jedyna ich zasługa. Pewien już czas temu Republika Suderlandu przeżywała kryzys aktywności... Były to trudne czasy. Wielu mieszkańców naszego kraju z niezależnych od siebie przyczyn musiało ograniczyć swoją obecność, a pozostali stracili przez to zapał i chęć do udzielania się na forum. Jednakże w chwili tej próby, kilku z nich podniosło rękawicę rzuconą przez niesprzyjający nam los i podjęło heroiczną batalię o zachowanie ciągłej aktywności naszego państwa. Byli to Karl von Schwarzengrau oraz Nobert Byfyj. To w dużej mierze dzięki nim okręt Suderland przepłynął bezpiecznie przez bezwietrzny obszar i z powrotem nabrał wiatru w żagle. Nasza Republika nadal istnieje i możemy do niej wracać.

      "Gwiazda Orderu Odrodzenia jest wręczana za wybitne zasługi na rzecz kraju. Kształt orderu symbolizuje krzyż, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na działania na rzecz dobra swojej ojczyzny. Złoto symbolizuje wybitne osiągnięcia, a czerwień krew przelaną za dane czyny" - czytamy w Encyklopedii Orderów. Tak, właśnie te odznaczenie idealnie pasuje do osiągnięcia, którego dokonali wyżej wymienieni panowie. Pomimo tego, że nieśli i nadal niosą krzyż na plecach - "realiowe" obowiązki - oraz przelali swoją krew - dokonali pewnych wyrzeczeń - to potrafili poświęcić się dla naszej Ojczyzny. Za to należy im się uznanie.

      W sytuacji kryzysu, w której się znaleźliśmy i o której już było wspomniane, nie można doszukiwać się winy kogokolwiek z nas, teraz obecnych. Człowieka dotykają różne problemy i przeszkody, często niezależne od niego i trzeba wówczas wybrać priorytet inny niż mikronacje. Dlatego właśnie dokonania panów Karla i Norberta są tak niezwykłe - były one nadprogramowe. Im też było ciężko, nikt nie wymagał od nich aż takich poświęceń, a mimo to - oni potrafili się poświęcić. Chwała Bohaterom!

- Ryszard Maj
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Topic Options
Wątek zamknięty