Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

"Z okopów do szturmu" - wstęp
W tym roku przypada bardzo wyjątkowa rocznica dla świata. Jest to setna rocznica. I nie mam na myśli odzyskania przez Polskę niepodległości, ale rocznicę wydarzenia, które zbiega się z tym świętem. Mianowicie - setna rocznica zakończenia pierwszej wojny światowej.
I wojna światowa to wydarzenie, które bardzo zmieniło nie tylko dziedziny związane z wojskowością, ale również świat polityki. Z racji, że podczas "Wielkiej Wojny" nie było Polski na mapie świata, a więc nie brała udziału w tej wojnie jako państwo, w Polsce ten konflikt, mimo jego wymiaru, jest niezbyt dobrze znany. 
Z powodu tej rocznicy, chciałbym tu, na forum, przedstawić kilka (kilkanaście?) swoich przemyśleń w formie artykułu (taki parablog) i tym samym zachęcić wszystkich do dyskusji na ten temat. Setna rocznica zakończenia konfliktu to bardzo dobry czas na bliższe poznanie jego - zwłaszcza, że w Polsce przespano setną rocznicę wybuchu, co mnie wtedy zawiodło. Setna rocznica zakończenia wojny również zostanie przespana (jestem pewien, że tak będzie), a więc czas zabrać się do roboty i zbliżyć Polaków z tym konfliktem, bo jak nie teraz to kiedy? Za 50 lat? Czy może za 100? A co jeśli I wojna światowa zostanie zapomniana i będzie traktowana jak dziesiątki lub setki innych wojen na przestrzeni dziejów?
Moje przemyślenia będą dotyczyć historii alternatywnej jak i tej, która się wydarzyła. Oczywiście, z I wojną światową łączy się kilka innych konfliktów, o których również się wypowiem. 
Chciałbym zdążyć przedstawić wszystkie zgadanienia, które zaplanowałem omówić, przed rozpoczęciem studiów, a więc do 1 października.
Liczę na duże zainteresowanie moimi artykułami.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Witajcie
Ostatni artykulik pojawił się już jakiś czas temu. Było tego kilka powodów. Jeden to małe zainteresowanie, a drugie to ciągłe awarie telefonu nieustannie kasujące mi wszystko co napiszę. Jednakże te drugie to nie tak do końca...
3 dni temu podczas ostatniej awarii swoją kartę pamięci wsadziłem w inny telefon. No i tam odnalazłem notatki z artykulikami. Tak więc dzisiaj pojawiły się 3 nowe Smile.

Imperium Rosyjskie - czy było skazane na porażkę przed wojną?
Austro - Węgry, czyli państwo teoretyczne?
Imperium Osmańskie - chory człowiek Europy

A za kilkadziesiąt minut w porywach do godziny, specjal z okazji niepodległości.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options