Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Suderlandzki Ośrodek Badań Społecznych [SOBS]
Już jutro kolejna edycja podsumowująca miesiąc Luty.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Dane z miesiąca lutego 2019:
  • Ryszard Maj: 52 posty
  • Mystic I Suder: 2 posty
  • Gregory Mykko: 35 postów
  • Hans von Eichenblatt: 25 postów
  • Maximilian Groziwozki: 18 postów
  • Norbert Byfyj: 153 posty
  • Stanisław Dmowski: 18 postów
  • Filip Lotnik: 3 posty
  • Karl von Schwarzengrau: 232 posty
  • Gustaw II Vladerewski: 38 postów
  • Ferdynand Dugosz: 66 postów
  • Albrecht Pringsheim: 5 postów

[Obrazek: c2g78to.png]
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Trochę zaszalałem w tym miesiącu :O
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Wynik niby dobry w skali międzynarodowej, a jednak żal ściska, jak patrzy się na ten wykres. Widzę dość sporą przepaść między aktywną częścią społeczeństwa, a tą trochę mniej. Nie możemy dłużej jechać na pojedynczych jednostkach.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(01.03.2019, 21:17)Ferdynand Dugosz napisał(a): Wynik niby dobry w skali międzynarodowej, a jednak żal ściska, jak patrzy się na ten wykres. Widzę dość sporą przepaść między aktywną częścią społeczeństwa, a tą trochę mniej. Nie możemy dłużej jechać na pojedynczych jednostkach.

to trwa już mniej więcej od Maja zeszłego roku.

Odpowiedz
Wiem o tym. Dlatego uważam, że powinno się coś zmienić. Zbyt długo już to tak wygląda.

Odpowiedz
(01.03.2019, 21:32)Ferdynand Dugosz napisał(a): Wiem o tym. Dlatego uważam, że powinno się coś zmienić. Zbyt długo już to tak wygląda.

I tak jest lepiej, bo już powoli wyłamuje się dotychczasowy nieskończony duopol, może chociaż się teraz trochę lepiej to zrównoważy.

Odpowiedz
(01.03.2019, 21:32)Ferdynand Dugosz napisał(a): Wiem o tym. Dlatego uważam, że powinno się coś zmienić. Zbyt długo już to tak wygląda.

Dlatego działaj i dawaj przykład innym. Nie tylko na polu suderlandzkiej astronomii.

Co ja mogę powiedzieć, myślę, że jeśli informacje o powrotach kilku obywateli nie będą czczą gadaniną to jest szansa, że na wykresie zmienią się trochę proporcje.
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
(02.03.2019, 15:58)Stanisław Dmowski napisał(a): Dlatego działaj i dawaj przykład innym. Nie tylko na polu suderlandzkiej astronomii.

Co ja mogę powiedzieć, myślę, że jeśli informacje o powrotach kilku obywateli nie będą czczą gadaniną to jest szansa, że na wykresie zmienią się trochę proporcje.

Panie Dmowski, nie chcę być uszczypliwy, ale to trochę dziwnie wygląda, jak Pan, porzucając ten kraj na kilka miesięcy, nagle wraca i pisze każdemu, że ma być aktywny.
Tak się składa, że Pan Dugosz to aktywny obywatel. Poza astronomią jest Senatorem i bierze czynny udział w wielu dyskusjach.
Nawet jak Pan przyznał się do błędu (grzechu) to nie zmienia to faktu, że zostanie to zapomniane. A tym bardziej nie zostanie to zapomniane, jeśli teraz sam Pan będzie gonił do aktywności innych, mając w pamięci, że jeszcze dwa tygodnie temu każdy traktował Pana jako obywatela czekającego na utratę obywatelstwa z powodu nieobecności.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(01.03.2019, 21:19)Norbert Byfyj napisał(a):
(01.03.2019, 21:17)Ferdynand Dugosz napisał(a): Wynik niby dobry w skali międzynarodowej, a jednak żal ściska, jak patrzy się na ten wykres. Widzę dość sporą przepaść między aktywną częścią społeczeństwa, a tą trochę mniej. Nie możemy dłużej jechać na pojedynczych jednostkach.

to trwa już mniej więcej od Maja zeszłego roku.

Proszę mnie nie szkalować Big Grin.

(02.03.2019, 16:30)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Panie Dmowski, nie chcę być uszczypliwy, ale to trochę dziwnie wygląda, jak Pan, porzucając ten kraj na kilka miesięcy, nagle wraca i pisze każdemu, że ma być aktywny.

Pan Dmowski nasiąknął naszymi uwagami i teraz powtarza je dalej Wink.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Dzięki kilku powrotom do naszego kraju udział dualizmu Schwarzengrau - Byfyj i tak zmniejszył się o jakieś 10 punktów procentowych, co można uznać za postęp.

W tym liczy się moje 5% co biorąc pod uwagę rok 2018 jest bardzo dobrym wynikiem i osobiście jestem z niego dumny.
Gregory Mykko - Senator XII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
(02.03.2019, 16:30)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Panie Dmowski, nie chcę być uszczypliwy, ale to trochę dziwnie wygląda, jak Pan, porzucając ten kraj na kilka miesięcy, nagle wraca i pisze każdemu, że ma być aktywny.
Tak się składa, że Pan Dugosz to aktywny obywatel. Poza astronomią jest Senatorem i bierze czynny udział w wielu dyskusjach.
Nawet jak Pan przyznał się do błędu (grzechu) to nie zmienia to faktu, że zostanie to zapomniane. A tym bardziej nie zostanie to zapomniane, jeśli teraz sam Pan będzie gonił do aktywności innych, mając w pamięci, że jeszcze dwa tygodnie temu każdy traktował Pana jako obywatela czekającego na utratę obywatelstwa z powodu nieobecności.

Mam tego świadomość, że nie zostanie mi to zapomniane. Byłbym jednak wdzięczny, gdyby nie było to przedmiotem wiecznych wypominań. Cieszy mnie to, że pan Ferdynand działa u nas, widzę tego efekty. Sam staram się teraz dawać z siebie więcej, uruchomiłem kilka kontaktów, które mogą zaowocować powrotami, nowymi osobami. Także zobaczymy jak to będzie. Myślę, że marzec to będzie dobry miesiąc dla Suderlandu.
gen. Stanisław Dmowski 

Odpowiedz
(04.03.2019, 11:03)Stanisław Dmowski napisał(a): Mam tego świadomość, że nie zostanie mi to zapomniane. Byłbym jednak wdzięczny, gdyby nie było to przedmiotem wiecznych wypominań. Cieszy mnie to, że pan Ferdynand działa u nas, widzę tego efekty. Sam staram się teraz dawać z siebie więcej, uruchomiłem kilka kontaktów, które mogą zaowocować powrotami, nowymi osobami. Także zobaczymy jak to będzie. Myślę, że marzec to będzie dobry miesiąc dla Suderlandu.

To czy to będzie przedmiotem wspominań, w dużej mierze zależy tylko od Pana.
A co do tych kontaktów - niech to będą wartościowe osoby, a nie wichrzyciele i zdrajcy.

Adiunkt

Odpowiedz
(04.03.2019, 11:09)Karl von Schwarzengrau napisał(a): A co do tych kontaktów - niech to będą wartościowe osoby, a nie wichrzyciele i zdrajcy.

Proszę nie być zbytnio uprzedzonym. Nie można tak kategoryzować ludzi, ludzie się zmieniają. Tego typu wypowiedzi demotywują potencjalnych obywateli już na samym starcie.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz

1. MARZEC 2019
  2. Karl von Schwarzengrau 271
  3. Norbert Byfyj 160
  4. Stanisław Dmowski 109
  5. Ferdynand Dugosz 83
  6. Ryszard Maj 77
  7. Hans von Eichenblatt32
  8. Gregory Mykko 29
  9. Gustaw II Vladerewski 27
  10. Maximilian Groziwozki 16
  11. Operar 11
  12. Toyoshisa Shimazu 11
  13. Markus Neuhoff 9
  14. Kacper Kowalski 8
  15. Jakub Grey 7
  16. Mystic I Suder 6
  17. Filip Lotnik 6
  18. Albrecht Prigsheim 2

[Obrazek: OlTsUkx.png]

Fakty statystyczne:

• Na forum odnotowano łącznie 910 postów
  • Obywateli, którzy się udzieliło było siedemnastu
  • Jest to najlepszy wynik, od rozpoczęcia pomiarów przez SOBS
  • Obywatele wygenerowali 864 posty
  • Średnia z tego na obywatela wynosi 50,8
  • 46 postów pochodzi od gości zagranicznych i przybyszy

Odpowiedz
Ciekawostka:
W każdym sondażu od początku działalnia SOBS mam najlepszy wynik

Adiunkt

Odpowiedz
Cieszy, że coraz więcej obywateli zabiera głos i te ich cząstki w naszym narodowym wykresie się powiększają. Może tylko martwić fakt, że cały czas pod względem aktywności panuje u nas diarchia, w porywach do triumwiratu. Trzeba zdecydowanie zachęcać, by obywatelski udział był znacznie większy.
gen. Stanisław Dmowski 

Odpowiedz
Owszem jest to problem, choć też widzę że część postów wynika po prostu z posiadanych stanowisk.

Odpowiedz
Zamiast głowić się nad powodem braku aktywności, to dajcie nam ciekawe dyskusje. Zawsze było tak, że większość postów powstawała tam. A u nas takich dyskusji za dużo nie ma. A jak są, to przeważnie dotyczą kwestii "dlaczego upadamy?". Jest dobrze. Nie ma co marudzić i robić burzy mózgów. Jeśli powstaną inicjatywy, w których każdy będzie mógł wziąć udział, to każdy weźmie udział. Dodać jeszcze, by były to ciekawe inicjatywy. A jeśli nie powstaną, to nic. Będziemy po prostu nadal robić swoje i czekać na sensowne dyskusje

Odpowiedz
Właśnie dyskusji jest całkiem sporo, ale w tych dyskusjach niewielu się wypowiada. Podejrzewam, że głównie dlatego, iż większość tych dyskusji jest trudna... obszerna, wymagająca większego zaangażowania i refleksji.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Topic Options