Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Byt Suderlandu na micropedii
Przeglądając micropedie znalazłem pewien artykuł. A raczej jego brak.
https://micropedia.fandom.com/wiki/Suderland
Jest to artykuł, który określa naszą lokalizacje. Wspomniany został w liście polskich mikronacji, jednak do dzisiaj nie kryła się pod nim żadna treść. Dla testu napisałem jedno zdanie, by zobaczyć, czy rzeczywiście się pojawi. Pojawił się. Więc teraz miałbym prośbę do jakiejś osoby, który mogłaby scharakteryzować naszą wyspę, by uzupełniła artykuł. Jest to o tyle ważne, że link do niego znajduje się na liście polskich mikronacji. A ta lista to jeden z najczęściej przeglądanych artykułów.

A no i jeszcze kwestia tego, by ktoś dodał nam tam Nordatę (no niestety, niektórzy mogą nie lubić tej nazwy obok naszej, ale fakty to fakty). I tutaj akurat trzeba skontaktować się z Panem Kłopockim, bo możliwość edycji jest zablokowana.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Mozliwość edycji posiadam na swoim koncie jak coś
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
No to bardzo chętnie zobaczyłbym uzupełnienie tych wszystkich pustych linków w suderlandzkiej części na liście.

Odpowiedz
(02.05.2019, 23:17)Norbert Byfyj napisał(a): To było męczące.

W Suderlandzie nastała moda na autobiografie Wink.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Może czyjąś jeszcze zrobię z spośród mieszkańców Suderlandu.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Jeszcze z rzeczy ważnych, warte byłoby stworzenie opisu stolicy, bo to też tak cieniuje.

Odpowiedz
Gruntowanie przebudowałem kolejność tematów w głównym artykule, proszę o opinie.

Odpowiedz
Jak dla mnie, świetnie. Naprawdę profesjonalna robota.

Odpowiedz
Daję plusa Wink.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Co do dalszych planów myślę o takich stronach:
  • o mediach w kraju
  • szczegółowa strona o gospodarce, opisanie ważniejszych przedsiębiorstw
  • Strony o większych miastach (Deliland itd.)
  • rozwinięcie w kwestii partii politycznych
  • Inne strony związane z organami władzy

Odpowiedz
Właśnie też się nad tym ostatnio zastanawiałem, ale nie jestem w pełni przekonany czy np. informacje o miastach są na tyle ważną i ogólną informacją, żeby trafiły do micropedii. W każdym razie opisy miast można zaczerpnąć z naszego portalu.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Chciałbym znów podjąć temat suderlandzkiej wikipedii. Jest coraz więcej rzeczy, które chciałbym opisać lub rozwinąć fabularnie... Niestety odnoszę chyba słuszne wrażenie, że cokolwiek zamieszczę na micropedii, marnuje tam się. Żaden z tamtejszych artykułów nie ma zbytniego rozgłosu. W dodatku jest przykrywany całymi warstwami śmieci w postaci różnych jojo,discord i minenacji, które opisują tam siebie i najwyraźniej nie dociera do nich, że to wikipedia dla mikronacji. Dla mikro, a nie jojo, discord, mine, zulu, mulu, czy innych amatorskich przejawów odmiany tego terminu. Każdy pisze tam sobie co chce, a administracja od lat nie sprząta regularnie tego syfu. I szczerze, gdy mam coś tam zamieszczać, to nagle odechciewa mi się opisów fabularnych.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Odpowiedz
Założenie strony na serwisie wikia jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu, pytanie tylko ilu chętnych by się znalazło by tworzyć wspólnie ten projekt

Odpowiedz
Zakładam, że każdy Suderlandczyk chciałby tam prędzej czy później dorzucić coś od siebie. Można by w przyszłości otworzyć wikipedie także dla innych państw, ale przede wszystkim dla mnie istotne jest, byśmy my mieli gdzie pisać o swojej narracji i wydarzeniach.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Odpowiedz
Ja jestem chętny do ewentualnej pomocy jak już się tym zajmiemy. Mógłbym napisać tam trochę artykułów, co szczerze polecam zresztą wszystkim żeby zrobili. Pytanie tylko jak ogarniemy kwestie biografii osób. Czy każdy napisze tam artykuł o sobie, czy zajmie się nimi inna osoba?
Gregory Mykko - Senator XIII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Można wykorzystać nasze wzajemne zaufanie do samych siebie, co pozwoli dobrze kontrolować nas samych i zachować przy tym wszystkim wysoki obiektywizm podejmowanych przez nas działań.

Tak przy okazji, jak powinna się nazywac ta strona? Po prostu Suderland.wikia czy silimy się na cos bardziej oryginalnego.

Odpowiedz
Założenie stronki to może i łatwa sprawa, ale żeby wypełnić to treścią to potrzeba wiele wysiłku. Też pomogę!
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Nazwa chyba nie jest zbytnio ważna. Ale jeśli ktoś ma chwytliwą nazwę, to niech się podzieli.

Odpowiedz
Nosiłem się z takim pomysłem od dłuższego czasu, więc jak najbardziej jestem na tak. Aczkolwiek w mojej koncepcji występuje kilka różnic. Po pierwsze suderlandzka wiki miałaby być w całości poświęcona naszemu państwu i jej zadaniem byłoby uporządkowanie wiedzy, informacji i opisów. Wiki powinna mieć subsydiarny charakter względem forum - czyli publikacja źródeł powinna odbywać się na forum, a na ich podstawie tworzone mogą być strony na wiki, koniecznie z podawaniem przypisów. System wiki pozwala na uporządkowane gromadzenie wiedzy poprzez tworzenie wzajemnych odniesień, kategorii i wielu innych. Byłoby to nadzwyczaj przydatne w gromadzeniu opisów naszego kraju.

Po drugie uważam, że nie powinniśmy polegać na zewnętrznych kreatorach stron typu wiki, gdyż w ten sposób pozbędziemy się możliwości kontroli i zabezpieczenia naszej pracy. Wiki powinniśmy założyć od podstaw na własnej stronie, dzięki czemu będziemy mogli wykonywać kopie zapasowe i ewentualnie migrować w przyszłości na inny serwis. Uprzedzam pytania i wątpliwości - mógłbym to zrobić.

Pozostaje jeszcze kwestia micropedii - czyli tej obecnie istniejącej, publicznej wiki dla całego świata wirtualnego. Celem suderlandzkiej wiki nie powinno być jej zastąpienie. My bowiem powinniśmy opisywać nasze państwo, a na micropedii zamieszczać jedynie główne i najważniejsze artykuły poświęcone Suderlandowi.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Topic Options