Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Program Stronnictwa Demokratyczno-Narodowego
#1
Nastał ten czas, kiedy należy dojść do momentu gdy należy skończyć z biernym byciem zwykłym nudnym bezpartyjnym człowiekiem i zacząć promować nowy kierunek na Suderlandzkiej scenie politycznej. Tak też prezentuję państwu Stronnictwo Demokratyczno-Narodowe. W tym wątku przedstawię ogólny program SDN oraz jej cele na przyszłość.

Zmiany Ustrojowe

SDN opowiada się za poparcie zmian konstytucyjnych jakie przygotowane zostały przez Ryszarda Maja. Partia jest także przeciwna ewentualnemu zwiększaniu kompetencji na rzecz prezydenta, bądź innych reform centralizujących władzę państwa w wąskim kręgu osobowym.

Reforma Rolna

Republika Suderlandu charakteryzuje się kompletnym brakiem istnienia sektora rolnictwa. Planuję to zmienić. Mam już pewne myśli jak to powinno wyglądać, jednak jeszcze wiele rzeczy jest do przemyślenia bym mógł otwarcie mówić o wdrażaniu reformy rolnej.

Podatki

System podatkowy w Republice Suderlandu jest w dosyć słabej kondycji. Proponuję wprowadzić do państwa jeden podatek: dochodowy dla przedsiębiorstw oraz osób fizycznych. Polegałby on na tym, że zliczane byłyby na podstawie różnic bilansu bankowego na przestrzeni danego miesiąca. Osobiście na początek tego systemu proponowałbym stawkę w wysokości 10%.

Kultura

Ważnym elementem dla naszego kraju jest kultura. Moge zapewnić, że Stronnictwo Demokratyczno-Narodowe zrobi co w swojej mocy by móc promować wydarzenia kulturowe i sportowe w kraju. Będziemy zabiegali o to, by móc rozwinąć się we wszystkich kwestiach i dokonywać tego w pełni aktywnie.

Promocja Gospodarki

Kolejnym celem jaki oferuje SDN jest promowanie wśród obywateli zakładania działalności gospodarczych co będzie możliwe dzięki wprowadzeniu programu wspierania nowych firm, który będzie miał za zadanie rozwinąć się przedsiębiorcom.

Zmiana podejścia

Ostatnie miesiące pokazały wady czystej gospodarki wolnorynkowej na terenie Suderlandu. Oznacza to, że czy chcąc czy nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby państwo stało się motorem napędowym dla gospodarki oraz wspierającym obywateli. Nie oznacza to jednak wprowadzenia systemu zasiłkowego bądź też stawką minimalną bądź dodatkami socjalnymi do obywateli.

Demokratyczna

Partia zamierza być partią demokratyczną toteż punktem podstawowym będzie przy okazji pojawienia się większej liczby członków organizowania kongresów podczas których będą ustalane cele i priorytety na najbliższy czas. 

Narodowa

Stronnictwo Demokratyczno-Narodowe, jednak nie zamierza zapomnieć o dobru narodu. Zamierza promować Suderland oraz starać się o to by Suderland posiadał twardą, stabilną pozycję w narodzie. Naród Suderlandzki musi zachować swój niezależny status dlatego nie można się uginać.


Dziękuję bardzo i zapraszam do lektury.
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii


Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#2
Sugerowałbym aktualizację programu partii. Czasy się poważnie zmieniły od czasu opublikowania tej jego wersji. Zaś jeśli państwo ma wstać na nogi, wszystkie partie muszą opowiedzieć się w zaistniałej sytuacji.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej


Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
#3
Program zostanie zmieniony w niedługim czasie.
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii


Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Topic Options