Nowa strona startowa
Edit:
Nazwa tematu została zmieniona, gdyż testy strony startowej zostały już zakończone. Jednakże nadal zachęcam do zapoznania się z poniższym postem oraz z tym.

Szanowni Państwo, z dumą pragnę przedstawić Wam projekt, nad którym pracowałem ostatnio w tajemnicy (choć i tak większość z Was o nim się dowiedziała Wink). Jest nim prosta strona główna dla naszego forum wraz z systemem newsów, o którym napiszę za chwilę.

Zawsze podobało mi się rozwiązanie występujące w niektórych mikronacjach (jak np. w Sarmacji i Kugarii) i polegające na poprzedzeniu forum stroną główną, na której publikowane są artykuły prasowe (i nie tylko). Jest to świetny sposób na promocję kraju zagranicą, zwiększenie jego atrakcyjności, także dla własnych obywateli, oraz pobudzenie aktywności. Chciałem wprowadzić coś podobnego u nas, ale nasze państwo funkcjonuje w trochę inny sposób (bardziej oparty o forum). Dlatego wymyśliłem system newsów polegający na możliwości publikowania odnośników do treści udostępnianych pierwotnie na forum. Jeżeli napiszemy jakiś interesujący post, to możemy go udostępnić na stronie głównej poprzez dodanie newsa, który będzie działał jak odnośnik (po naciśnięciu którego nastąpi przekierowanie). Poza tym możemy dowolnie ustalić obrazek i tytuł dla takiego newsa.

Newsy mogą być dodawane przez każdego użytkownika forum należącego do grupy obywateli. Wystarczy zalogować się na forum i przejść do adresu www.suderland.y0.pl/test.php. Wówczas obok napisu "Na czasie..." pojawi się plus - wystarczy na niego nacisnąć i przejdziemy do odpowiedniego panelu, gdzie będzie zamieszczona także instrukcja. Uwaga! Administratorowie mogą również usuwać newsy, więc radzę uważać!

Niniejszym zachęcam wszystkich do testów i wypowiadania swoich uwag oraz spostrzeżeń. Na stronie głównej oprócz systemu newsów zamieszczone zostały także podstawowe informacje o naszym państwie. Choć jest to bardzo prosta i minimalistyczna strona, to mam nadzieję, że prezentuje się dobrze, a co najważniejsze - jest funkcjonalna. Jeżeli przypadnie Wam do gustu i nie będzie z nią żadnych problemów, to chciałbym ustawić ją jako pierwszą stronę, która ukaże się po wejściu na nasz portal, natomiast forum zostanie przesunięte na podstronę.

Co do testowania newsów, to możecie już również dodawać właściwe newsy (nie tylko testowe). Po zakończeniu testów przeprowadzę ich czystkę i pozbędę się tych o charakterze testowym (źle dodanych, nieaktualnych itp.), ale właściwe pozostawię.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Ja już tą stronę nową raz przetestowałem i wszystko działa jak powinno, więc jestem za dodaniem Smile
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator IX Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Odpowiedz
Sam też brałem udział w testach i potwierdzam że wszystko jest w najlepszym porządku.
Norbert Byfyj - Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator VIII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za udział w testach Wink.

Niniejszym pragnę poinformować, że zostały one zakończone, a zmiany wprowadzone na forum. Od teraz po wejściu bezpośrednio na adres http://www.suderland.y0.pl zamiast forum wyświetli się nam nasza nowa strona startowa - ta z aktualnościami. Z niej można przejść już na forum.

Dodawanie aktualności powinno nadal bezproblemowo działać i zachęcam Was do korzystania z tego systemu. Zaraz, jak skończę pisać ten post, zajmę się usunięciem testowych aktualności, by wprowadzić tam porządek.

W razie jakichkolwiek problemów i nieprawidłowości, proszę o informacje. Otwarty jestem także na wszelkie uwagi i propozycje Wink.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Odpowiedz
Jedną taką małą propozycję mam odnośnie tego wszystkiego. Można by dodać odnośnik do tej strony na pasku na górze obok portalu, szukania, listy użytkowników itp.
Norbert Byfyj - Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator VIII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Odpowiedz
Do portalu? Wydaje mi się to niepotrzebne. Mało osób z niego korzysta, a w razie potrzeby można wejść przez forum. Zamiast tego mam zamiar dodać na stronie startowej odnośniki m.in. do portalu Pańskiego autorstwa oraz kilku innych rzeczy. Jest to moim zdaniem lepszy pomysł.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Dlaczego nikt nie korzysta z systemu aktualności? Czyżby były z nim jakieś problemy? Szkoda, że się marnuje...

Profesor Prawa

Odpowiedz
Bardziej, chyba nie ma pomysłów co wstawiać, tak myślę.

Odpowiedz
No cóż, szkoda... Dla obserwatorów z zewnątrz, którzy w pierwszej chwili widzą aktualności, może się wydawać, że państwo jest uśpione i nieaktywne :/

Profesor Prawa

Odpowiedz
Rozbudowałem trochę stronę startową. Została wzbogacona przede wszystkim o panel z lewej strony, na którym zamieszczono odnośniki do najważniejszych serwisów Republiki. Poza tym wprowadziłem automatyczne przewijanie przy otwieraniu strony, aby od razu wyśrodkować ekran na najważniejszych elementach. Proszę o komentarze i uwagi.

Profesor Prawa

Odpowiedz
(13.10.2018, 18:33)Ryszard Maj napisał(a): No cóż, szkoda... Dla obserwatorów z zewnątrz, którzy w pierwszej chwili widzą aktualności, może się wydawać, że państwo jest uśpione i nieaktywne :/

Co by nie mówić, to tak trochę prawda z tym uśpieniem i nieaktywnością.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Marszałek Senatu i Senator VIII Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego Adiunkt

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Gwiazda Orderu OdrodzeniaMedal WojskaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options