System finansowy na forum - testy
Szanowni Suderlandczycy!

Wgrałem właśnie na nasze forum oprogramowanie pozwalające na gromadzenie funduszy na naszych kontach oraz zarządzanie nimi. Od teraz majątek jest bezpośrednio związany z kontami użytkowników na forum, a rozbudowane funkcje pozwalają na wykonywanie i odbieranie przelewów między użytkownikami forum.

Niniejszym informuję o rozpoczęciu oficjalnych testów wprowadzonego systemu. Informowałem o nim jakiś czas temu na konferencji Skype, a teraz zainstalowałem. Przez kilka najbliższych dni będą trwały testy, więc zachęcam wszystkich do zabawy, a przede wszystkim ręcznego wypróbowania nowej funkcjonalności. Na czas testów przyznałem każdemu zalogowanemu w przeciągu października obywatelowi 5 tysięcy koron. Jest to majątek testowy! Po zakończeniu testów, jeśli przejdą bez zarzutów, na forum zostaną wprowadzone dane z dotychczasowego banku. Dlatego proszę nie traktować pieniędzy na forum jako posiadających realną wartość - SĄ ONE BEZWARTOŚCIOWE! Poza tym proszę o wszelkie uwagi związane z nowym systemem i inne spostrzeżenia poczynione podczas testów.

Jeżeli system się przyjmie, chciałbym aby zastąpił on nasz dotychczasowy bank.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Testowo przelałem panu 750 koron. Tak tylko zapytam, czy przenoszenie na stronę: http://suderland.y0.pl/newpoints.php, będzie odbywało się po każdym przelewie?
Norbert Byfyj - Regent Księstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator VIII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Ja testowo przelałem gruby hajs na konto Pana von Schwarzengraua i wszystko działa jak na razie.
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator IX Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Odpowiedz
Mam jedno tylko pytanie, gdyż mi się przypomniało: jak będzie w takim przypadku wyglądała sprawa kont dla firm i instytucji?
Norbert Byfyj - Regent Księstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator VIII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Odpowiedz
(13.10.2018, 18:15)Norbert Byfyj napisał(a): Mam jedno tylko pytanie, gdyż mi się przypomniało: jak będzie w takim przypadku wyglądała sprawa kont dla firm i instytucji?

Pan Maj na skypie zdaje się, mówił, że obywatele mają mieć jedne konto więc konta firm będą chyba miały zostać połączone, a pieniędzmi należącymi do resortów miałby się chyba zajmować Minister Gospodarki.
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator IX Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Odpowiedz
(13.10.2018, 17:47)Norbert Byfyj napisał(a): Testowo przelałem panu 750 koron. Tak tylko zapytam, czy przenoszenie na stronę: http://suderland.y0.pl/newpoints.php, będzie odbywało się po każdym przelewie?

Dziękuję! A czy przenoszenie jest jakimś problemem?

(13.10.2018, 17:53)Hans von Eichenblatt napisał(a): Ja testowo przelałem gruby hajs na konto Pana von Schwarzengraua i wszystko działa jak na razie.

Super! Wink

(13.10.2018, 18:15)Norbert Byfyj napisał(a): Mam jedno tylko pytanie, gdyż mi się przypomniało: jak będzie w takim przypadku wyglądała sprawa kont dla firm i instytucji?

Proponuję coś co nazwałem "systemem mieszanym".

W przypadku kont firmowych:
W zależności od woli właściciela, może on zarządzać majątkiem przedsiębiorstwa w ramach swojego indywidualnego konta - wszystko jest ze sobą złączone. Natomiast jeśli miałby taką chęć, mógłby wystąpić z wnioskiem o przyznanie mu nowego, specjalnego konta na forum* - tylko do zarządzania funduszami przedsiębiorstwa.

W przypadku kont instytucji:
Moim zdaniem najwygodniej będzie jeśli utworzymy jedno specjalne konto* dla Skarbu Państwa - zarządzałby nim KRGiF i tam trzymane byłby wszystkie państwowe fundusze. Natomiast w celu przyspieszenia wielu prostych transakcji, poszczególni urzędnicy mogliby operować środkami z prywatnych kont, natomiast od Skarbu Państwa otrzymywaliby zwrot poniesionych wydatków.

* - specjalne konto na forum - nowy użytkownik przyłączony do specjalnej grupy dla kont bankowych. Nie posiadałby uprawnień do pisania na forum, tworzenia tematów itd., a jedynie do wykonywania operacji na zgromadzonym majątku. Nazwa konta oczywiście związana z funkcją.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Odpowiedz
Mam nadzieję, że zanim ten system stanie się oficjalnym systemem to zostanie przeprowadzona jakaś ankieta, a nawet referendum w tej sprawie? Co by o tym nie mówić, nie podoba mi się ten system. Dlaczego? Po prostu jestem przyzwyczajony do banku.

A inną kwestią jest konto na forum dla instytucji państwowych czy przedsiębiorstw. Czy czasem nie jest tak, że nie można logować się z kilku kont na jednym IP? Jeśli tak to pieniądze państwowe musiałyby leżeć na kontach użytkowników co wydaje mi się absurdalne. Nawet konto "Skarb Państwa" musiałoby być obsługiwane przez użytkownika, który używa jeszcze jedno konto - z tego samego IP.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Marszałek Senatu i Senator VIII Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego Adiunkt

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Gwiazda Orderu OdrodzeniaMedal WojskaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Akurat kwestie bankowe są kierowane przez ustawę, co przy proponowanych zmianach wymusza jej poważną nowelizację i tak.

Odpowiedz
Tu chodzi o to jak działa forum. Pamiętamy jak było z sytuacją kiedy koleżanka P. Brzęczyszczykiewicza zabrała jego telefon i chciała się zarejestrować u nas używając jego sprzętu. Tego konta nie dało się aktywować (a przynajnniej tak powiedziano), a konto "Skarbu Państwa" ktoś musiałby założyć jak i z niego korzystać. Wyczuwam duże problemy techniczne.
A poza tym uważam, że powinien zostać stary system.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Marszałek Senatu i Senator VIII Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego Adiunkt

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Gwiazda Orderu OdrodzeniaMedal WojskaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Hmm... można więc założyć takie specjalne konto do dalszych testów i przekonać się czy i tutaj będą jakies problemy.

Odpowiedz
Ogólnie to sporo na ten temat dyskutowaliśmy na Skype. Tutaj, podsumuję tylko główną myśl, aby się zbytnio nie powielać. Co do zasady "problem zabezpieczeń" nie jest problem - jako administratorzy portalu możemy obejść to ograniczenie na kilka sposób. Poza tym nadal uważam, że przeniesienie finansów na forum może odbić się pozytywnie na naszej aktywności.

Oczywiście nad referendum można pomyśleć i ja byłby nawet za jego przeprowadzeniem. W każdym razie, tak jak pan Norbert zauważył, wymagana będzie nowelizacja ustawy o systemie bankowym, a więc bez ingerencji senatu się nie obejdzie.

Profesor Prawa

Odpowiedz
System (póki co w wersji testowej) jest już zainstalowany na forum od ponad dwóch tygodni. Czy ktoś chciałby podzielić się swoimi uwagami z perspektywy tego odcinka czasu?

Profesor Prawa

Odpowiedz
Topic Options