Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Morskie inspiracje w Cassadelli - wystawa malarska
Szanowni Państwo!

Cassadella to piękne, nadmorskie miasto, które znajduje na nizinach południowo-zachodniego wybrzeża wyspy Suderland. Marinistyczne tradycje obecne są tam od setek lat, a powietrze na wskroś przesiąknięte jest klimatem morza... W końcu w Cassadelli znajduje jedyny port w kraju oraz historyczna baza morska. Trudno było przejść beznamiętnie obok tych okoliczności, więc tym samym narodziła się w mej głowie koncepcja zorganizowania wystawy malarskiej...

O wystawie:

Poniżej zostały zaprezentowane trzy prace, które wzbogacone o opisy, prezentują walory okolicy. W serii tej skupiłem się na ukazaniu Cassadelli "od strony morza". Zatem morze jest ważnym elementem każdego z obrazów, niejako stanowiącym wymóg konieczny. Serdecznie zapraszam do oglądania!

O technice:

Wszystkie prace zostały wykonane w oryginalnej i autorskiej technice. Polega ona na wykorzystaniu "realnego" zdjęcia i komputerowej modyfikacji go w tak daleko idący sposób, aby przestało przypominać pierwowzór i tym samym powstało zupełnie nowe dzieło (niekoniecznie przypominające cokolwiek).

Myślę, że jest to całkiem interesująca technika na płaszczyźnie mikronacji, bowiem niemożliwym jest wykonanie prawdziwego zdjęcia tego fikcyjnego świata. Możemy oczywiście stworzyć własnoręcznie (lub komputerowo) grafikę, ale o realistycznie wyglądającej fotografii nie ma mowy... Jesteśmy skazani na poszukiwania w google grafika, bazach zdjęć lub we własnych kolekcjach. Ja natomiast odkrywam "trzecią drogę", która ma kilka niewątpliwych walorów.

Po pierwsze - po modyfikacji zdjęcia uzyskujemy nową jakość i tym samym tworzymy "coś" nowego i niepowtarzalnego. Po drugie - modyfikacja zdjęcia (jeśli mamy już w tym wprawę) nie jest czasochłonna i co ważne - nie charakteryzuje jest przerostem włożonego wysiłku jak na warunki mikroświata. Przypomnę, że jednym z elementów tej techniki NIE jest stworzenie realistycznie wyglądającej modyfikacji, a jedynie tak ekspansywnej, aby nie przypominała ona swojego źródła (i przeważnie - czegokolwiek innego).

W ramach wystawy została zaprezentowana łagodniejsza odmiana tej techniki. Dokonując bowiem selekcji materiałów, starałem się odnaleźć zdjęcia nawiązujące do charakteru Cassadelli, stąd po części istotne jest także to, co one przedstawiają. Najpewniej w ramach innej wystawy przedstawię także skrajną odmianę, gdyż i taka, rzecz jasna, istnieje.

Wystawa właściwa:

Latarnia
[Obrazek: wN95ByI.png]
Zlokalizowana na zachód od centrum miasta, smukła, biała wieża, która niczym drogowskaz wskazuje żeglarzom właściwą drogę do domu. Po bezpiecznym przybiciu do portu każdy dzielny marynarz może udać się do jednej z wielu tawern i od razu przepić tam cały swój zarobek... Każdy człowiek morza, niezależnie czy jest majtkiem, czy kapitanem, docenia i szanuje tego przewodnika, dzięki niemu bowiem może żeglować bez obaw o rozbicie statku na przybrzeżnych skałach.

Magazyny
[Obrazek: k05MIK3.png]
Zabytkowe magazyny stojące nad samą linią brzegową. Pomalowane na pstrokate kolory, barwią życie strudzonych podróżników, a drewniane dachy i ściany chronią cenne ładunki. Poniżej budynków widać małą, zacumowaną łódź.

Czerwony żeglarz
[Obrazek: vXaCWIm.png]
Do portu w Cassadelli wpływa dostojny żaglowiec z czerwonymi żaglami. Dumnie rozwinięte płachty materiału obwieszczają miastu, że powrócił z udanego rejsu. Można powiedzieć, że w chwale pręży swą pierś, niczym wojownik wracający ze zwycięskiego starcia.

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za przyjrzenie się mojej wystawie. Mam nadzieję, że kierunek sztuki, które zaprezentowałem spodobał się Wam, bowiem zamierzam kontynuować cykle w podobnej stylistyce. Do zobaczenia niebawem!
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Piękna wystawa, osobiście najbardziej przykuła mnie do uwagi "magazyny".
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych, Senator XI Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Zaprawdę piękna. Gratuluje tych trzech prac, aż chce się pojechać do Cassadelli.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options