Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kup petardy zamiast karmy dla psów w schronisku
Star 
Przyszedł grudzień i jak co roku obrońcy praw zwierząt zaczynają swoją śpiewkę o tym jak to "szkodliwe dla pjeskuf petardy som, pjeski na zawau umierajo, byś karme okrótniku kópił!!!111".
Czym się kończy te ględzenie? Coraz więcej miast wycofuje się z pokazu fajerwerków na imprezach miejskich. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław... U mnie w Toruniu ten Sylwester ma być ostatni raz z pokazem fajerwerków.
To jest po prostu śmieszne. Niedługo to wszelkiej maści obrońcy praw człowieka i zwierząt będą krzyczeć " nie kupuję fajerwerków, bo dzieci w Afryce mogą zjeść fotobłysk".
Od kilku lat z rodziną zawsze 31 grudnia i 1 stycznia nocą chodzimy po osiedlu i strzelamy. I co można zaobserwować? Mianowicie to, że te janusze i grażyny z psami celowo wychodzą na dwór wtedy i po prostu pchają swoje pupilki pod ogień, ażeby tak jeden dostał z gipsu lub efektu i zdechł, a potem taki gałgan mógł posądzić mnie o zamordowanie mu zwierzaka i rozpętanie afery jak to złe są fajerwerki, a ludzi strzelających należy potraktować jak czarownice.
Jeśli ktoś nie może upilnowa' psa na kilkanaście minut takiego porządnego strzelania, raz w roku, to nie powinien mieć psa. Jeśli dostaje taki ktoś bólu pośladów po jednym wystrzale to może jest jakiś zaburzony?
A co wzamian pokazów fajerwerków oferują miasta? Pokaz laserowy! Tak! Dobrze wiem, że pirotechnika potrafi być niebezpieczna, ale tylko wtedy kiedy jest źle użytkowana. Z kolei taki laser jest jeszcze bardziej niebezpieczny i w sumie nie zależy jego niebezpieczeństwo od samego złego użytkowania. To urządzenie, a więc potrafi być awaryjne. I to nie są lasery z Laysów czy jakiejś gazetki dla dzieci. Taki laser wycelowany w twarz i ktoś zostaje trwale ślepy. Poza tym... Pokaz pirotechniczny o długości 6 minut kosztuje tyle co pokaz laserowy o długości ok. 2,5 minuty.
Można bronić praw zwierząt, ale bez przesady. Obrońcy są przydatni jeśli ktoś katuje psa na codzień, posiada kilkanaście kotów i zamyka je w pomieszczeniu 1m x 1m. Ale ich chora walka z myśliwymi (którzy bardziej dbają o lasy i zwierzynę niż ta cała quasi ekologiczna chołota), walka ze sprzedażą żywych karpii (ich argumentem jest - kup plastry karpia w sklepie - no ale ten karp i tak został zabity więc co za różnica? XD), a teraz walka z pokazami pirotechnicznymi.
Obecnie to wygląda tak, że stado zdziadziałych januszów i grażyn posiadających psy, zbiera się i pisze petycje podpisane przez kilkaset, max kilka tysięcy osób, a platformowe samorządy uginają się pod tym, bo "musimy gonić XXI wiek i Europę Zachodnią", a ludzi lubiących fajerwerki ma się głęboko gdzieś - a tych ludzi jest znacznie więcej. I wygląda to tak, że w demokracji decyduje banda quasi - ekologicznych oszołomów stanowiących promile społecspołeczeństwa oraz zwierzęta.
W dzieciństwie bardzo lubiłem oglądać bajkę " Sezon na Misia". I tam był taki kłusownik co chorobliwie nienawidził zwierząt, bo widział w nich zagrożenie dla ludzkości. Twierdził, że przejmą władzę nad ludźmi rękami zwierzęcych lizusów - czyli obrońców praw zwierząt. I o ile wtedy to mi się wydawało czymś niemożliwym, a ten kłusownik jakimś idiotą, tak z biegiem lat i tego, kto i jak działa, postać z bajki mająca pewnie celowo zostać przedstawiona jako oszołom, miała rację.
Ja kupię petardy, kupię rakiety, kupię wyrzutnie i będę strzelał mając gdzieś januszy i grażyny oraz pieski, których jest mniej i będę cieszył ludzi na osiedlu dobrym pokazem. I do tego zapraszam wszystkich tutaj. Podejmijcie rękawice rzucone przez oszołomów i uszczęśliwcie siebie oraz innych dobrym pokazem.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
No racja. I warto sobie zadać pytanie: Czym się różni strach psów podczas burzy, od tego podczas sylwestra? Przynajmniej moje pupile i tu, i tu pchają się pod kołdrę ze strachu, ale nic im się nie dzieje. Przynajmniej trochę się je wymizia, coby nie latały pod komody. Sylwester to coś strasznego dla psów, ale przecież podczas burzy jest tak samo. To co, teraz zakażą burz, bo pieski zawału dostają i przez kilka godzin się trochę potrzęsą? Strach to nie choroba, czy inna krzywda. Nic im się nie stanie.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Oczywiście, że nic im się nie stanie. 
Psy mieszkające w blokowiskach - czy to 4-piętrowych blokach czy 11 - piętrowych wieżowcach na codzień mają znacznie większe hałasy. A i warto dodać, że te hałasy w przeciwieństwie do petard, drażniące nawet ludzi jak chociażby wiercenie w ścianach (rozumiem, że ktoś wierci jak musi, bo robi remont czy coś, ale tego jak to drażni w takim budynku to nic nie zastąpi), kłótnie sąsiadów, tłuczenie czegoś, głośna muzyka, wybijanie ścian (zdarza się) czy pijany Janusz wychodzący na balkon o północy i krzyczy "taaaak kuuuurłaaaas" bo jego ktoś tam ma imieniny/urodziny.
Nadmienię też o tym, jakie to psy boją się pirotechniki. Psy myśliwskie? Lub jakieś bydlaki? Nie. Boją się te wszystkie psie szczury typu jorki czy szitsu czy jak je tam zwą.
Jak pies drze morde (szczeka) w nocy i nie zamierza przestać to ja nie piszę petycji o delegalizację posiadania psów. 
Jak pies zaatakuje człowieka (mnie zaatakował kiedyś jamnik, który 31 grudnia i 1 stycznia nie wie gdzie się schować) każdy ma to gdzieś.
Ale jak ktoś postrzela fajerwerkami to zaraz "hurr durr delegalizować, bo biedne pieski zawału dostajo!!!111".
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Cóż, po prostu niektórzy nie mają się do czego przyczepić. Przypuszczam, że to bardziej ci ludzie chcą zakazu fajerwerków, niż same psy. Dla nich słuchanie hałasów wywołanych przez człowieka jest codziennością. Takie bandy idiotów odwracają naszą uwagę od poważnych problemów.

Odpowiedz
Z laserami to jest tak, że ludzie nie mają świadomości że występuje wiele różnych rodzajów laserów, lecz zazwyczaj myślą że istnieje ten jeden konkretny droższy rodzaj, cóż rozwój nauki jest, ale nie w umysłach, gdyż odpowiednio wybrane lasery pozwoliłyby radykalnie ściąć koszty jak już modą chcą iść w tym trendzie.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz

Postanowiłem poszukać w necie takiego pokazu laserowego. 
Na tym filmiku mamy dosyć ciekawe zjawisko. Pokaz laserów na imprezie miejskiej i pokazy fajerwerków robione dookoła przez zwykłych ludzi. Oglądając ten filmik odniosłem wrażenie, że ludzie zebrani na tej imprezie miejskiej byli bardziej zainteresowani fajerwerkami daleko od nich, a te lasery mieli głęboko gdzieś.
A jeśli chodzi o moją opinię na temat tych laserów to użyję tylko jednego słowa. 
P A Ź D Z I E R Z

Adiunkt

Odpowiedz
Post pod postem no ale...

Tutaj mamy filmik skupiony w dużej mierze tylko na pokazie laserowym (bez fajerwerków z zewnątrz). Jakie odnoszę wrażenie?
Wieje nudą. Nie ma co podziwiać. Jak strzelamy z wyrzutni, obojętnie czy kaliber 15, czy 20, czy 25 czy 50 mm, efekty wywołują wow. Albo dostaniemy migające gwiazdki po wybuchu, albo crackling, albo efekt titanum salute, no i kolory towarzyszące tym efektom... No i sam dźwięk wybuchu jak i ogrom tego rozbłysku na niebie...
A tu mamy coś a'la wiejska tanc-buda dla januszy. Taki pokaz laserowy wywoła efekt "wow" tylko u obrońców wiadomo czego, no ale zrobią te wow, bo muszą. Oczywiście, nikt im nie każe, po prostu muszą powiedzieć, bo sami siebie tak zaprogramowali.
Noc sylwestrowa, noworoczna kojarzy się od dawien dawna z kilkoma rzeczami:
- taniec
- muzyka
- alkohol (oczywiście nie mam na myśli alkoholików, tutaj mam na myśli osoby, które piją w święta i specjalne okazje, takie dni są okazją dla nich do wypicia jakiegoś dobrego trunku w gronie rodzinnym/znajomych do zabawy)
- błyski, huki fajerwerków
Te lasery mogą się komuś podobać lub nie. Ale ja odkąd pamiętam lubiłem fajerwerki (rodzice mi mówią, że nawet jak byłem niemowlakiem to się nie bałem), te lasery, bez efektu, huku, są po prostu nudne.

Adiunkt

Odpowiedz
Sytuacje uratowały te fajerwerki z tyłu. Ile ma ten filmik? Jakoś tak niecałe 11 minut... Pokaz laserów, nie dość że nie ma takich efektów, jak fajerwerki, to zapewnia rozrywkę na 11 minut, a i po 5 zapewne większości się znudziło takie nawalanie światłami po oczach. Fajerwerki na ile starczą? Całą noc czasem.

Odpowiedz
Od kiedy na Podlasiu lasery są? toć oni ich dzidami powystrzelają!

Gustaw II Vladerewski

Kotylion (3 rocznica niepodległości)
Odpowiedz
Jeśli ktoś zaopatrza się w pirotechnikę na tę wyjątkową noc to zapraszam do pochwalenia się Smile Ja zdjęcie swojego zestawiku wrzucę pewnie 31 grudnia po kwalifikacjach do konkursu w skokach narciarskich w Ga-Pa. 
Od 27 grudnia we wszystkich sklepach (z wyjątkiem Netto) mamy stoiska z pirotechniką. Straganiarze porozkładani. 
Biedronka od 29 grudnia do 31 grudnia oferuje promocję - przy zakupie dwóch artykułów pirotechnicznych, drugi (tańszy) za 50% ceny. Tutaj przypominam, że jak ktoś bierze liczbę nieparzystą artykułów bądź jest to liczba parzysta większa od dwóch to lepiej rozdzielać to na osobny rachunek. Dla przykładu, jak kupujemy zestaw rzymskich ognii po 9,99, wyrzutnię fox po 19,99 i zestaw "mistrzowie ognia" za 39,99 i chcemy rabat na wyrzutnię to rzymskie ognie lecą na drugi rachunek. Wtedy zapłacimy w zaokrągleniu 60zł. A jeśli wszystko pójdzie na jeden rachunek to dostaniemy rabat na rzymskie ognie, a więc zapłacimy 5 zł więcej :Smile
Lidl oferuje fajne rakietki za 29,99, a w zestawie poza rakietkami specjalną rurkę do ich odpalania - wystarczy wbić w ziemię. Jeśli ktoś boi się, że butelka po szampanie się przewróci i rakietka poleci w tłum, to z taką rurką to się nie stanie. Chyba, że się ją uszkodzi w trakcie wbijania w ziemię...
Poza tym Lidl oferuje nawet dobrą wyrzuteńkę za 19,99. No i jest jeszcze zestaw "Mixer" (ale tu trochę drożej, zestaw z kategorii >50zł). Zestaw nastawiony na rakiety - aż 12 rakiet i to nawet dobrych. Do tego mamy jakieś pirobajery.
W Tesco nic nie przykuło mojej uwagi.
Auchan wg. mnie sobie robi jaja z cenami.
Aldi ma pirotechnikę prosto z Niemiec. Jednakże jeśli ktoś myśli, że jak niemieckie to dobre i w ogóle super, somsiadowi kapcie urwie, to jest w błędzie. Niemiecka pirotechnika jest słaba (głównie z powodu surowych restrykcji w tym kraju), a ceny są dosyć wysokie.
Do Carefourra mam daleko i nie chce mi się tam iść więc nie wiem co i jak, a gazetki jeszcze nie widziałem.
Polo Market ma dobrą ofertę. Liczne petardy (ale nie oczekujmy po nich wiele, sam huk i to nie jakiś super mocny) po niedużej cenie. Do tego 50-strzałowa "katiusza" za 9,99. Oczywiście katiusza to nie nazwa firmowa, bo taką jest bodajże Saturn Missiles, a czemu "katiusza"? Jak ktoś nie wie to ma nad czym myśleć Big Grin
Do tego zostają liczne polskie sklepy jak Dino czy Twój Market, ale one nie są w każdym mieście.
No i stragany... Ale straganiarze gwałcą portfele, ceny po 2, a nawet 3 razy droższe niż w hurtowniach. Lecz niestety oni mają lepszy towar niż sklepy, a nie wszędzie są hurtownie... No i jesteśmy zmuszeni kupować na straganie.

Adiunkt

Odpowiedz
Cóż, ja osobiście nie planuje strzelać petardami. Ale widzę, że Pan się świetnie zaopatrzył. Toteż życzę szczęścia i aby jakaś babcia nie wepchnęła pudla pod ogień katiuszy. To by się mogło źle skończyć.

Odpowiedz
No to wszystko co na tę noc Smile

[Obrazek: 4l9WD7g.jpg]

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i bezpiecznej oraz miłej zabawy fajerwerkami (ten kto je ma)

Adiunkt

Odpowiedz
Jak patrzę to w tym roku zdecydowanie więcej było fajerwerków niż przez ostatnie lata, good job obrońcy praw zwierząt.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Oczywiście, że było więcej. U mnie w domu każdy to zobaczył - o godzinie 00:00 wyrzutnie były odpalone chyba na każdym możliwym placu, czego nie można było powiedzieć o poprzednich latach. Pieski miały mieć odpoczynek, a tu cały misterny plan został wystrzelony z pirotechniką Big Grin
Obrońcy praw zwierząt przysłużyli się tylko jednemu - dzięki nim przedsiębiorcy sprzedający pirotechnikę zarobili więcej.

Adiunkt

Odpowiedz
HERE WE GO... AGAIN

Dopiero czerwiec, ale niektórzy już zaczynają krucjatę przeciw pirotechnice...

Screen 1

Screen 2

Pewnie za 5 miesięcy znowu zacznie się zmasowana akcja ataku na pirotechnikę... Ale co mi tam. I pewnie nie tylko mi. Ci co strzelali, strzelać będą Big Grin

#StrzelamKarpiamizDzikówwPsy

Adiunkt

Odpowiedz
Chwilę, nie mają innych pomysłów w trakcie upałów?

Odpowiedz
Czy pomysłów nie mają organizatorzy wydarzenia?
Dokładnie nie znam sprawy, wiem tylko, że miał być pokaz z jakiejś okazji i w komentarzach na FB niezła burza się rozkręciła, że młodym zabiera się wszelkie atrakcje.
A jeśli chodzi o to, czy pomysłów nie mają samorządowcy, więc wybrali walkę z pokazem...
To pewnie nie mają. Po co rozstawiać bramki mające ochłodzić spacerowiczów, po co walczyć z plagami komarów (u mnie nad Wisłą tego pełno, nie wiem jak nad Odrą, ale pewnie jest tak samo), skoro można walczyć z fajerwerkami!

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:po co walczyć z plagami komarów

To pewnie jakiś rzadki gatunek komara i eurokołchoz chcąc ratować Świat nie pozwala pozabijać biednych wyginających komarów... Big Grin

Odpowiedz
Po prostu firmy produkujące szpreje na owady mają zbyt duże wpływy we władzach. To one pociągają za sznurki i nie pozwalają ubić komarów.

Odpowiedz
Tego jeszcze nie było.

RAKIETY NO SOUND - link

Czy oni naprawdę myślą, że ktoś będzie tym się bawił na sylwestra? Widziałem "pokaz" tych rakiet. Producent niech je weźmie i sobie wsadzi... Wiadomo gdzie.

Adiunkt

Odpowiedz
Topic Options