Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Podsumowanie roku 2018
Rok 2018 był bardzo istotnym rokiem w historii naszego istnienia. Wydarzyło się mnóstwo rzeczy, które zmieniły nasz kraj.

Oto lista wybranych przeze mnie wydarzeń w poszczególnych miesiącach ubiegłego roku.

Styczeń
- "afera teczkowa" - konflikt Prezydenta Republiki Huberta Michalczaka z Arkadiuszem Alviuszem oraz Senatorami AdS, a zarazem funkcjonariuszami służb (Stanisławem Dmowskim oraz Karlem von Schwarzengrau)
- debata przed wyborami do parlamentu - na debacie doszło do kłótni między Senatorami AdS, a przedstawicielami opozycji; na krótko przed debatą AdS dowiedziało się o istnieniu koalicji mającej na celu walkę ze skrajną prawicą
- wybory parlamentarne - druga z rzędu wygrana AdS

Luty

- przybycie księdza Montiniego
- wygrana Ryszarda Maja we wyborach na Prezydenta Republiki Suderlandu

Marzec
- wydalenie Montiniego
- odejście byłego Prezydenta Huberta Michalczaka
- ratyfikacja traktatu z Księstwem Sarmacji

Kwiecień
- afera związana z wyborem patrona dla placu NUS
- kryzys związany z projektem ustawy o nazwach i awatarach
- ostatnia z ważniejszych i bardziej interesujących debat w Senacie - debata nt. interwencji zbrojnej w kugarskiej wojnie domowej między Karlem von Schwarzengrau, a Norbertem Byfyjem

Maj
- wygranie wyborów przez AdS - uzyskanie większości w Senacie
- włamanie do archiwum DB przez Huberta Michalczaka
- odejście Fryderyka Marksa
- procesy Fryderyka Marksa oraz Huberta Michalczaka
- święto Sił Zbrojnych
- święto Niepodległości
- zniknięcie Jeaherysa von Razorina

Czerwiec
- rozłam w AdS, powstanie NPS pod przywództwem Karla von Schwarzengrau
- rozpoczęcie "prezesury" w państwie przez Karla von Schwarzengrau - wskutek coraz większych braków w aktywności Ryszarda Maja oraz następnego Prezydenta - Filipa Lotnika, Karl von Schwarzengrau jako Marszałek Senatu zaczął coraz częściej pełnić funkcję po. Prezydenta
- wybranie Filipa Lotnika na funkcję Prezydenta Republiki Suderlandu

Lipiec
- kryzys związany z wakatami w Sądzie Najwyższym, przez kilka dni, po wygaśnięciu kadencji ostatniego sędziego, nie było sędziów
- uchwała związana z zamachem stanu w Bialenii, podjęcie kroków mających umożliwić interwencję zbrojną
- "zimna wojna" między Suderlandem, a UTN
- wybory parlamentarne - wygrana NPS, kryzys związany z ciągłymi wakatami w Senacie

sierpień

- -/-

Wrzesień

- dymisja Filipa Lotnika
- rozpoczęcie okresu "bezprezydencia"
- rozłam w PWS, Norbert Byfyj zakłada "Stronnictwo Demokratyczno - Narodowe"

Październik

- przemilczenie świąt państwowych
- przyjęcie uchwały ws. aneksji Koburgii
- dotarcie wojsk suderlandzkich na teren Koburgiu

Listopad

- wygrana NPS we wyborach

Grudzień

- pół roku bycia "Prezesem Państwa" przez Karla von Schwarzengrau
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator X Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego, Prezydent Miasta Deliland

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Świetna robota, Panie Karlu! Niedawno trafiłem na podsumowanie roku 2017 i wydawało mi się, że stworzenie czegoś takiego tym razem leży raczej poza naszym zasięgiem. Aczkolwiek myliłem się, i dobrze Wink.

Ogólnie jestem w lekkim szoku. Niektóre wydarzenia, które nie wydawały mi się tak odległe, miały miejsce na początku roku 2018... Jak widać minęło od tego czasu kilka dobrych miesięcy, a miałem wrażenie, jakby "wydarzyły się wczoraj". Poza tym widać sporą dysproporcję między pierwszą połową 2018 a drugą, oczywiście na korzyść tej pierwszej. Najważniejszym wydarzeniem drugiej połowy było niewątpliwie zajęcie Koburgii i ewidentnie widać w powyższym zestawieniu, że dominuje nad pozostałymi.

PS. Czym konkretniej była lipcowa "zimna wojna" między Suderlandem a UTN?
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Jeszcze w ramach wydarzeń 2018 roku, chciałbym wkleić spis newsów z naszej strony startowej. One także stanowią pewien zapisek naszej historii, choć niestety, sięgający jedynie końcówki września.

2018-09-20 - Rozpoczęły się oficjalne testy nowej strony głównej (właśnie tej, na której jesteś)!
2018-09-22 - Wielkie otwarcie nowej strony startowej.
2018-09-23 - Tajemnicza zapowiedź sportowa
2018-09-25 - Marszałek Senatu ustalił termin wyborów prezydenckich (po dymisji Filipa Lotnika) na 29 i 30 września.

2018-10-13 - Na forum wprowadzono nowy system finansów. Właśnie rozpoczęto testy.
2018-10-14 - Rozbudowa strony startowej, wygląda ona coraz lepiej!
2018-10-27 - Żołnierze Republiki Suderlandu przybyli do Koburgii
2018-10-29 - Marszałek Senatu ustalił termin wyborów parlamentarnych na 3 i 4 listopada.

2018-11-06 - Od dzisiaj, przez najbliższe dwa tygodnie, Suderlandczycy mogą wybierać najlepszego kolarza minionego sezonu, zapraszam do głosowania!
2018-11-11 - Komentarz do wyroku w sprawie wakatów senatorskich. Konstytucjonalizm w natarciu!
2018-11-17 - "Morskie inspiracje w Cassadelli" - autorska wystawa malarska i nowy nurt w mikronacyjnej sztuce.
2018-11-23 - "A w Kioto nadal beznadzieja" - kolejna wystawa w ramach nowego stylu mikronacyjnej sztuki, zaproponowanego tydzień temu.

2018-12-24 - Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia roku pańskiego 2018.
2018-12-31 - Życzenia na Nowy Rok 2019!

Warto zwrócić uwagę na to ile usprawnień zostało wprowadzonych na naszych stronach internetowych. Samo forum (choć informacja o tym nie pojawia się w zestawieniu) przeszło fragmentaryczną, choć bardzo istotną, reorganizację.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options