Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Uroczystość zaprzysiężenia VI Prezydenta Republiki Suderlandu
Uroczystość zaprzysiężenie VI Prezydenta Republiki Suderlandu - Stanisława Dmowskiego rozpocznie się już o godzinie 19:00. Jednak, już teraz Prezydent Elekt, Generał Stanisław Dmowski wsiada do samochodu, w którym będzie zmierzał w kierunku budynku Senatu. 

Na ulicach stolicy Republiki, Delilandu zgromadzili się już tłumnie ludzie w oczekiwaniu na kolumnę samochodów, w której przejeżdżać będzie Stanisław Dmowski.

[Obrazek: img295_opt.jpg]
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych, Senator XI Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Pod budynek senatu przybył już Prezydent Elekt Stanisław Dmowski, przywitał go prowadzący dzisiejszą uroczystość. Wicemarszałek senatu XI kadencji Norbert Byfyj. Panowie wymienili ze sobą kilka słów, po czym stanęli przed budynkiem konfrontując się z reporterami lokalnych po czym Stanisław Dmowski przywitał się na wejściu z przybyłymi senatorami.

[Obrazek: DM42RkK.png]
Stanisław Dmowski wraz z Norbertem Byfyjem
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych, Senator XI Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Do mównicy w senacie podchodzi teraz Prezydent elekt Stanisław Dmowski:

Odpowiedz
Towarzyszki i Towarzysze!

To wyjątkowe przemówienie pragnę rozpocząć od słów podziękowania do wszystkich, którzy zechcieli poprzeć zaprezentowany przeze mnie kierunek zmian. Uzyskanie przeszło 85% poparcia to wyraźny dowód na to, że zostałem przez Was obdarzony wielkim zaufaniem. Dziękuję!

Po miesiącach nieobecności powróciłem do swej ojczyzny i zadeklarowałem się wystartować w wyborach prezydenckich. Była to decyzja trudna, bo kierowanie państwem to oczywiście zaszczyt i splendor, ale także odpowiedzialność. Miałem w świadomości, że obejmując tak ważny urząd mogę po prostu zawieść oczekiwania i przynieść nieszczęście państwu, które tak dawno nie zaznało mądrej polityki. Przeważyło jednak pragnienie przyczynienia się do potęgi naszej ojczyzny. Zwyciężyłem!

Prezydent w naszym państwie nie ma tak szerokich uprawnień jak to ma miejsce w innych państwach. Konstytucja określa kilka uprawnień, z których to za najważniejsze można uznać rolę strażnika państwa. Kiedyś w walce politycznej strumieniami lała się krew i trup ścielił się gęsto. Taka była właśnie nasza polityka. Prezydent jednak musi być zwornikiem społeczeństwa, osobą, która będzie starać się rządzić twardo, ale z szacunkiem do każdego obywatela z osobna. Nacierpieliśmy się wystarczająco, czas na autentycznie twórcze działania w każdej sferze życia. 

Rządzić twardo w naszym ustroju? Oczywiście, że się da. Będę korzystał jak się da z nadanych mi prerogatyw i starał się budować nić porozumienia z tymi senatorami, którzy akceptują moje postulaty. Jeśli ekstrema sądzi, że wybrano na urząd marionetkę, to grubo się myli. Tym wichrzycielom mówimy zdecydowane nie!

Przepełnia mnie radość, do tego aż stopnia, że braknie słów. Widzę przed naszym krajem wielką przyszłość, jednak bez Waszego wsparcia nie dojdziemy do niej. Pomożecie?

Dziękuję!
[Obrazek: 534550710a5b0.bmp]
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Ślubując przed senatem Stanisław Dmowski stał się już oficjalnie VI Prezydentem Republiki Suderlandu. Od teraz do senatu jest wstęp wolny.

[Obrazek: jaruzelski_prezydent3_przysiega_pap_arch600.jpeg]

Odpowiedz
W międzyczasie tłumy ludzkie wystąpiły na ulice manifestując swoją radość z okazji zaprzysiężenia nowego prezydenta kończąc tym samym trwający ponad pół roku, jest to spontaniczna manifestacja.

[Obrazek: H1aQ1Rr.png]

Odpowiedz
Korzystając z okazji, że otworzono Senat dla obywateli, do mównicy podszedł Neuhoff:

Szanowny Panie Prezydencie,

z okazji wyboru na Najwyższy Urząd w Państwie pragnę przekazać moje serdeczne gratulacje oraz chciałbym życzyć sukcesów w pełnieniu tej niezwykle zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji. Życzę spełnienia nadziei pokładanej przez Suderlandczyków, którzy obdarzyli Pana zaufaniem. Jestem także pewien, że Pana osoba będzie gwarantem jak najlepszej służby na rzecz naszej małej Ojczyzny. Przed Panem z pewnością wiele trudnych decyzji i wyborów. Życzę więc wytrwałości i pomyślności w ich podejmowaniu. Proszę przyjąć także życzenia zdrowia i pomyślności w służbie na rzecz naszego Narodu.

Odpowiedz
Na mównicę wkroczył Ferdynand Dugosz:

Cytat:Szanowny Panie Prezydencie!
Wszyscy chyba jesteśmy świadomi, że nie są to najlepsze czasy dla Republiki Suderlandu. Zgłaszając się na ten urząd, wiedział Pan dokładnie, jakie obowiązki będą się z tym wiązać. Jestem tego całkowicie pewien. A czeka zarówno Pana, Panie Prezydencie, jak i nas wszystkich ciężka praca. Nasza ojczyzna potrzebuje przywódcy. Bo czy cokolwiek może funkcjonować bez głowy? Nie może. Tak samo my potrzebujemy głowy, by kraj mógł powstać z popiołów. By Suderland na nowo mógł się odrodzić i zostać potęgą, którą był, gdy przed laty tutaj mieszkałem. Mam w głowie obraz z tamtych czasów. Państwa silnego i żywego, prowadzonego przez liczny i równie silny naród. Wszyscy chcemy rozwoju naszego kraju. Wszyscy chcemy powrotu do bycia potęgą. Próbujemy to osiągnąć od wielu miesięcy, niestety bezskutecznie. Chociaż coś już nam udało się osiągnąć. Zdołaliśmy rozniecić płomień z żaru, który wciąż się tlił przez te wszystkie lata. Republika wraca do życia. Gołym okiem widać, że powoli przemijają czasy mroku i groźby zapomnienia. Kroczymy ku lepszemu, chociaż jeszcze bardzo wiele jest do zrobienia. A przypieczętowaniem tego wszystkiego jest nowy prezydent. Pan, Panie Dmowski. Dlatego życzę Panu wypełnienia sumiennie swoich obowiązków. Oby sprawił Pan, by ten płomień stał się istnym pożarem.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Ja się tylko krótko wypowiem:

Mam nadzieję, że sprawdzi się pan jako prezydent i nie zniechęci się zbyt szybko. Ostatnio mieliśmy albo nieaktywnego prezydenta albo jego brak. Nie chciałbym żebyśmy znowu wybrali nieudanego prezydenta. Bycie nim, mimo ograniczeń, to wciąż sporo obowiązków i wiele przywilejów, które właściwe osoby mogą odpowiednio wykorzystać. Twarde rządy mogą się sprawdzić w naszym kraju - byleby nie przesadzić i wykorzystywać władzę jedynie do celów wyższych niż własny nos. I jak Pan wspomniał, prezydent powinien być strażnikiem, mediatorem. Zbyt często cierpieliśmy i upuszczaliśmy krew bo prezydentowi nie udawało się załagodzić sporów i napięć. Niech więc Pan będzie Cerberem Suderlandu i oby starczyło ci sił żeby sprawować tę funkcję przynajmniej do końca kadencji. Viva la Suderland!
Grzegorz Brzęczyszykiewicz - Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych Doktor Hab. Spraw Społecznych

Ostatni będą pierwszymi i vice versa

[Obrazek: R827141.png]

Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Mam tyle do powiedzenia:

Mam nadzieję, że kadencja będzie długa, przyjemna oraz nieproblematyczna, ale jedno najważniejsze, czyli sprawiedliwa! Oby pozory nie myliły i żeby faktycznie być aktywnym oraz dotrwać, chociaż do końca tej kadencji. Niech żyje nowy prezydent!

Gustaw II Vladerewski

Odpowiedz
Na mównicę wchodzi Hans von Eichenblatt

Cytat:Wasza Ekscelencjo!
Na początku chciałbym pogratulować, Panu objęcia stanowiska Prezydenta Republiki, oraz życzyć powodzenia w sprawowaniu obowiązków dla naszej ukochanej ojczyzny. Mam nadzieję, ze nie ogarnie Pana wypalenie, oraz realioza, jak pańskiego poprzednika. Mam też nadzieję, że będzie Pan godnie reprezentował Republikę. Pozwoliłem sobie też napisać pieśń na cześć Pana Prezydenta:

"Pieśń Prezydencie Dmowskim"
Jedzie, jedzie w czerwonym Citroeniee, w czerwonym Citroenie
Zielony oficerski strój! Zielony oficerski strój!
Hej Hej, Generale miły wodzu mój!
Hej hej G
enerale, miły wodzu mój!
Gdzie Konstytucja twa ze stali? twa ze stali?
Przecież idziem w bój! Przecież idziem w bój!
Hej hej Generale, miły wodzu mój!
Gdzie Twój mundur Generalski, Generalski
Złotem podszywany! Złotem podszywany!
Hej hej G
enerale, miły wodzu mój!
Masz wierniejszych niż stal chłodna. niż stal chłodna.
Młodych Suderlandczyków rój! Młodych Suderlandczyków rój!
Hej hej Generale, miły wodzu mój!
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator, Gubernator Safez, KGP

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Szanowny Panie Prezydencie!

Osobiście gratuluję wyboru na Prezydenta oraz mam nadzieję, że nie zmieni się Pan w trakcie kadencji i będzie taki sam jak był Pan za czasów AdS-u!

Magister Chemii

[Obrazek: R827141.png]

Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za życzenia i miłe memu sercu głosy. Zapraszam teraz na małe przyjęcie w senackiej stołówce. Będzie szampan, zakąski i miła atmosfera. Toast za Republikę! Zdrowie!
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options