Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Wydolność struktur Suderlandzkiej Agencji Sportowej
#1
Witam serdecznie z kolejnym wątkiem dotyczącym sfery sportu w Republice Suderlandu.

Dzisiaj chciałbym poruszyć temat SAS, a  raczej tego w jaki sposób jest to zorganizowane. Uważam osobiście, że instytucja ta stała się niezwykle niewydolna. Tylko dwóch członków zarządu jest obecnie aktywnych. Mowa o mnie oraz Panu Groziwozkim. Już kilka razy próbowałem poszerzyć zarząd o nowego członka, lecz żaden się nie zgłosił, a na dobrą sprawę powoduje to, że mamy sytuacje taką, że można tutaj podejmować co się chce, gdyż decyzje podejmowane są w dwie osoby praktycznie. Co oczywiście powoduje, że jesteśmy blisko dyktatury w takiej strukturze.

Oczywiście mógłbym w pierwszej okazji zastanowić się nad tym wszystkim i utrzymać obecne przepisy, ale szczerze czy tak powinno być? Utrzymywanie zarządu w formie takiego mini senatu wydaje mi się mijać z celem, gdyż może to prowadzić w dalszej kolejności do powtórki z rozrywki. System, który powstał był wciąż efektem okresu wzmożonej aktywności mieszkańców Suderlandu. Organizacja ta powinna być jednak efektywna, natomiast taka opcja powoduje zdecydowane większe zbiurokratyzowanie instytucji.

Osobiście zauważyłem z doświadczenia, że sport w naszym kraju oparty jest głównie o działalności pojedynczych jednostek, tak jak powstała między innymi Formuła Suderland z mojej inicjatywy, czy też wrestling który jest samodzielnie rozwijany przez Gustawa II Vladrewskiego. Rzadko kiedy jakaś dyscyplina sportowa powstaje w wyniku większej szerszej debaty i na dobrą sprawę to w wielu przypadkach odbywa się wyłącznie przez narrację bądź inne działalnie wykonywane przez jedną osobę.

Cóż więc proponuję? Osobiście jestem za tym, by przy reformie Agencji, która powstała głównie dlatego, żebyś mogli dołączyć do międzynarodowych rozgrywek piłkarskich, usunięto nieefektywny zarząd, zaś prezesa wybierano wyłącznie na podstawie wyboru zgromadzenia ogólnego zmniejsząc przy tym służbę kontrolną SAS, która docelowa by poluźniła regulacje związane ze sportem.
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii


Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
#2
Potrzebna jest reformacji SAS poprzez zmianę Statutu SAS.
/-/ Thomas ksiażę von Lisendorff
Admirał Sił Zbrojnych Republiki Suderlandu 
Wiceprezes SAS
Selekcjoner Reprezentacji Suderlandu w piłce nożnej Kotylion (3 rocznica niepodległości)
Odpowiedz
Topic Options