Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Wydolność struktur Suderlandzkiej Agencji Sportowej
Witam serdecznie z kolejnym wątkiem dotyczącym sfery sportu w Republice Suderlandu.

Dzisiaj chciałbym poruszyć temat SAS, a  raczej tego w jaki sposób jest to zorganizowane. Uważam osobiście, że instytucja ta stała się niezwykle niewydolna. Tylko dwóch członków zarządu jest obecnie aktywnych. Mowa o mnie oraz Panu Groziwozkim. Już kilka razy próbowałem poszerzyć zarząd o nowego członka, lecz żaden się nie zgłosił, a na dobrą sprawę powoduje to, że mamy sytuacje taką, że można tutaj podejmować co się chce, gdyż decyzje podejmowane są w dwie osoby praktycznie. Co oczywiście powoduje, że jesteśmy blisko dyktatury w takiej strukturze.

Oczywiście mógłbym w pierwszej okazji zastanowić się nad tym wszystkim i utrzymać obecne przepisy, ale szczerze czy tak powinno być? Utrzymywanie zarządu w formie takiego mini senatu wydaje mi się mijać z celem, gdyż może to prowadzić w dalszej kolejności do powtórki z rozrywki. System, który powstał był wciąż efektem okresu wzmożonej aktywności mieszkańców Suderlandu. Organizacja ta powinna być jednak efektywna, natomiast taka opcja powoduje zdecydowane większe zbiurokratyzowanie instytucji.

Osobiście zauważyłem z doświadczenia, że sport w naszym kraju oparty jest głównie o działalności pojedynczych jednostek, tak jak powstała między innymi Formuła Suderland z mojej inicjatywy, czy też wrestling który jest samodzielnie rozwijany przez Gustawa II Vladrewskiego. Rzadko kiedy jakaś dyscyplina sportowa powstaje w wyniku większej szerszej debaty i na dobrą sprawę to w wielu przypadkach odbywa się wyłącznie przez narrację bądź inne działalnie wykonywane przez jedną osobę.

Cóż więc proponuję? Osobiście jestem za tym, by przy reformie Agencji, która powstała głównie dlatego, żebyś mogli dołączyć do międzynarodowych rozgrywek piłkarskich, usunięto nieefektywny zarząd, zaś prezesa wybierano wyłącznie na podstawie wyboru zgromadzenia ogólnego zmniejsząc przy tym służbę kontrolną SAS, która docelowa by poluźniła regulacje związane ze sportem.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Topic Options