Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Kancelaria Prezydenta Stanisława Dmowskiego
Cytat:Temat służy obsłudze Kancelarii Prezydenta. W tym miejscu można składać wnioski i zapytania. Pojawiać się będą także informacje i ogłoszenia.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Informuję, że w najbliższych dniach dokonam powołania na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta. 

Także chciałbym podzielić się wiadomością, że podjąłem się rozesłania listów na skrzynki pocztowe z zachętą do ponownego zaangażowania się w życie Republiki. 

Pełna lista adresatów:
  1. Arkadiusz Alviusz
  2. Ben Skywalker
  3. Bartosz Gorecki
  4. Erwin von Rosenberg
  5. Hubert Michalczak
  6. Jan Kowalski
  7. John Shwanzauer
  8. Józef Piłsudski
  9. Konrad von Schnixer
  10. Konstancjusz
  11. Mateusz Wojciechowski
  12. Sebastian Kucharski
  13. Wilhelm von Reisenburg
  14. Wolfitz
Miejmy nadzieję, że ktokolwiek z nich otworzy kiedyś swoją skrzynkę pocztową i zauważy. Jak narazie nadeszła jedna odpowiedź, pozytywna. Oczywiście nie znaczy to, że nie życzę sobie powrotu innych obywateli, jednakże z wymienionymi powyżej posiadam jedynie kontakt mailowy, z którego nie omieszkałem skorzystać.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy a także natłokiem związanym z realnymi obowiązkami, w najbliższym czasie aktywność moja jako Prezydenta ograniczy się do obserwacji forum i wykonywania najpotrzebniejszych obowiązków tj. podpisy ustaw. Gdy uporam się ze wszystkim, co będzie miało miejsce na końcu kwietnia zapowiadam przekazanie do Senatu pakietu ustaw, które uporządkują biurokrację w organach państwowych, ruszą także prace nad przygotowaniem kompleksowego poradnika, który będzie służył przyszłym pokoleniom Suderlandczykom. Spróbujemy także odkopać obywatelskie spisy, które trzeba przywrócić do łask i na bieżąco uzupełniać.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Trzymam kciuki za poradnik. To coś, co na pewno nam się przyda.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
(19.04.2019, 21:44)Ryszard Maj napisał(a): Trzymam kciuki za poradnik. To coś, co na pewno nam się przyda.

Tak się składa, że w chwili wolnego czasu powstały zręby poradnika. Jak narazie udało mi się opisać informacje wstępne dla przybyszy oraz opis dziennikarstwa krajowego. W przeciągu najbliższych kilkunastu dni powstaną części o sądownictwie, policji i straży pożarnej.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Muszę pogratulować Panu tego poradnika. Jest świetny i właśnie tak go sobie wyobrażałem. Nic tylko czekać na kontynuację. Generalnie myślę, że będzie przydatny dla nowych z dwóch powodów: będzie inspirował i pokazywał możliwości działania w kraju oraz udzielał konkretnych porad jak postawić swoje pierwsze kroki w danej dziedzinie.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Odpowiedz
W dziale Polityka i społeczeństwo pojawił się nowy przypięty wątek. Jest to aktualizacja spisu obywateli, która przeleżała w archiwum szmat czasu. Znacznie go uprościłem, likwidując niepotrzebne adnotacje o stanowiskach a także dopisałem nowych obywateli. Mam nadzieję, że spis będzie bardzo pomocny. Będę prosił w miarę możliwości chętnych, by pomogli w pisaniu biografii kolejnych obywateli.

Do informacji: jeśli komuś nie odpowiada dział, w którym go umieściłem, proszę to sygnalizować.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Prawdę mówiąc jeżeli tak ma to wyglądać, to lepiej aby pozostało w archiwum. Spis obywateli został umieszczony w centralnym miejscu. Można nawet powiedzieć, że jest on teraz reprezentacyjny wobec całego państwa, a jak tak naprawdę sam się prezentuje? No kiepsko... Generalnie mogę wymienić kilka grubszych wad spisu w tej formie:
  1. Tabelka w poście tytułowym jest nieczytelna i nieatrakcyjna wizualnie.
  2. W następnych postach pojawiają się biografie osób, które w rzeczywistości nie miały żadnego znaczenia w Suderlandzie. Błędnie można odnieść wrażenie, że były to kluczowe postacie naszej historii. Brakuje natomiast wzmianki o wielu zasłużonych osobach.
  3. Zamieszczone biografie były wielokrotnie aktualizowane i to widać. Wiele z nich ma problem z czasami - kilka pierwszych zdań jest zapisanych w czasie teraźniejszym (co mogłoby sugerować, że dana osoba nadal u nas działa), a na koniec pojawia się informacja o stracie obywatelstwa czy odejściu w czasie przeszłym.
  4. W biografiach pojawiają się mylące lub nawet błędne fakty.
  5. Niektóre obrazki się nie wyświetlają.
W związku z powyższym proponuję odesłać spis obywatelski z powrotem do archiwum, tam gdzie jego miejsce. Jest to relikt minionej epoki.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Ze spisem obywateli jest jak z konstytucją. Można próbować coś stworzyć na bazie istniejącego, ale wyjdzie rak, lub stworzyć coś od podstaw.
Popieram istnienie takich spisów obywateli, ale lepiej jakby powstał od nowa i najlepiej jako jakaś grafika z opisanymi słupkami.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XI Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego, Prezydent Miasta Deliland

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Hmm, nawet nie wertowałem, jaki jest stan poszczególnych biografii, zajmowałem się wypełnianiem tylko tabeli z datami. Jak Pana zdaniem zatem powinna wyglądać tabela, by była czytelniejsza?
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Najlepiej taką tabelę stworzyć w zewnętrznym oprogramowaniu i wrzucić na forum w formie obrazka. Dzięki temu zyskamy wyraźny podział na kolumny i wiersze. Aczkolwiek mam jeszcze inny pomysł, który przed chwilą zaproponowałem Panu w prywatnej wiadomości. Myślę jednak, że jest on na tyle dobry, że warto opisać go i tu.

Obecny spis proponuję odesłać do archiwum, jak pisałem. W jego miejsce możemy stworzyć nowy - spis na miarę nowych czasów. Jednakże nowy spis byłby czymś w rodzaju "Hall of Fame" - trafialiby do niego tylko zasłużeni obywatele. Zasługi mierzyć można jakimś obiektywnym wskaźnikiem np. posiadaniem obywatelstwa od ponad roku/dwóch lat lub przekroczenia bariery 1000 postów na forum (takich warunków można rzecz jasna ustanowić nawet kilka). Kandydat spełniający te przesłanki dostępowałby zaszczytu wprowadzenia do spisu zasłużonych. Państwo fundowałoby spisanie jego biografii poprzez zaproponowanie stosownego wynagrodzenia. Przy pracach tych mógłby uczestniczyć zresztą sam kandydat. Celem byłoby stworzenie naprawdę wartościowej i ciekawej biografii. Tylko takie biografie trafiałyby do naszego spisu, biografie osób zasłużonych dla kraju. Dla tych osób byłoby to ważne wyróżnienie, a sam spis dobrze reprezentowałby nasz kraj.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Gdybym ja tylko potrafił tworzyć takie obrazki. Wybaczcie, ale nie wszyscy posiadają takie umiejętności jak Pan. Uwagi przyjmuje, Pański pomysł wydaje mi się naprawdę ciekawy. Poprawimy zatem wszystko.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
To nic trudnego! Pierwsze rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy - utworzenie tabelki w excelu, z wykorzystaniem tamtejszych komórek. Na koniec wybrany obszar należy zaznaczyć, skopiować i zapisać jako obrazek. Mamy dobrze wyglądającą tabelę. Drugi sposób - utworzenie tabeli w edytorze tekstu. Tutaj trzeba byłoby jednak wspomóc się print screenem i wycięciem tabelki z całego ekranu.

Profesor Prawa

Odpowiedz
Mam uwagę do najnowszego fragmentu poradnika "Republika pełna możliwości". Grafika przedstawiająca kolumnę z suderlandzkimi flagami nie jest symbolem suderlandzkich ambasadorów, a mojej prezydentury, po skończeniu której pozwoliłem sobie zachować tę sygnaturę na zagranicznych forach, usuwając z niej cyfrę.

Profesor Prawa

Odpowiedz
(28.04.2019, 01:05)Ryszard Maj napisał(a): Mam uwagę do najnowszego fragmentu poradnika "Republika pełna możliwości". Grafika przedstawiająca kolumnę z suderlandzkimi flagami nie jest symbolem suderlandzkich ambasadorów, a mojej prezydentury, po skończeniu której pozwoliłem sobie zachować tę sygnaturę na zagranicznych forach, usuwając z niej cyfrę.

Uwagi przyjęte. Ale swoją drogą przydałoby się wygenerować jakiś znak rozpoznawczy dla naszych przedstawicieli dyplomatycznych. Zachęcam, sam niestety mam mierne umiejętności w tej dziedzinie.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Moja aktywność w najbliższym czasie ulegnie znacznemu ograniczeniu. Miesiąc maj to dla mnie zawsze trudny okres, w tamtym roku po tym miesiącu praktycznie zniknąłem ze sceny politycznej kraju. Tym razem jednak nie z powodu personalnych animozji a z powodu realowych problemów ze zdrowiem. Nie czuję się dobrze i sądzę, że trzeba będzie spasować. Będę monitorował i pilotował w miarę możliwości pracę korpusu dyplomatycznego oraz obywateli w kwestii organizacji obchodów trzeciej rocznicy niepodległości. Pozdrawiam
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Witam panie prezydencie.

Jestem zainteresowany dołączeniem do sądu najwyższego również proszę po przychylenie się aby móc otrzymać nominację na ten urząd.

Dziękuje pozdrawiam.
~M.L

Odpowiedz
Jestem skłonny taką nominację wręczyć, jednak chciałbym jeszcze, by pokazał Pan ze swojej strony trochę aktywności. Więcej rozmów z obywatelami, więcej postów i zaangażowania a ja będę powolutku Pana wtajemniczał w zagadnienia stanu sędziowskiego.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options