Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kancelaria Prezydenta Stanisława Dmowskiego
Ja jestem bardzo zadowolony z minionych obchodów. Nie mam wątpliwości co do tego, że było to najlepiej uczone święto w Suderlandzie. Na międzynarodowym tle też świetnie wypada, bo nigdzie lepiej się nie bawiłem niż u nas ostatnio. Naprawdę jestem z nas wszystkich dumny i pragnę w tym miejscu zawrzeć osobiste gratulacje i podziękowania. Suderland udowodnił tymi obchodami, że nie zmarnował trzech ostatnich lat.

Czy delegacja z Rotrii dotarła z opóźnieniem? Bacząc na to, że od samego rana diecezja Delilandu (obecnie archidiecezja) prężnie działała, organizując przepiękną mszę, zarzut wydaje mi się trochę nie na miejscu.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Nadane zostały odznaczenia w drodze rozporządzenia. Lista została znacznie skrócona w porównaniu do tej, którą zaprezentowałem w dniu świątecznym. Zrobiłem to po przekazaniu uwag przez kol. Maja. By takie nieporozumienia nie powtarzały się więcej, sądzę, że potrzebne będzie doprecyzowanie wymagań otrzymania odznaczenia w ustawie o orderach.

Kawalerów, którzy otrzymali odznaczenie proszę o złożenie ślubowania: "Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia".

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Kancelaria Prezydencka rekomenduje odrzucenie wniosków, które wpłynęły na biurko marszałka Senatu. Wyrzucanie do kosza kolejnych ważnych ustaw może spowodować niepotrzebny bałagan prawny.

Odpowiedz
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia.

PS. Przyznane odznaczenia dodam do systemu po złożeniu ślubować przez wszystkich kawalerów lub po upływie przewidzianego na to terminu.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Dobiega końca moja kadencja jako Prezydenta Republiki Suderlandu. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy na mnie głosowali i wspierali podczas rządzenia. Biję się w pierś, nie udało mi się zrealizować całości programu z powodu obowiązków realowych, ale kilka postulatów wdrożono w życie. Skoordynowano działania dyplomacji tworząc zgromadzenie dyskusyjne ambasadorów pod przewodnictwem Prezydenta i KRSZ, zorganizowano pierwsze naprawdę huczne obchody Święta Niepodległości. Mam nadzieję, że mój następca na tym stanowisku będzie kontynuował linię rozpoczętą przeze mnie, w szczególności na pozycjach nieustępliwości wobec śmiesznych próśb o przeprosiny dla Bialenii.

Niech żyje Suderland!

Odpowiedz
Gratuluję dotrwania do końca kadencji. Prawda jest, że nie udało się zrealizować wszystkich planów, ale prawdą jest także, że odnieśliśmy w trakcie Pańskiej kadencji wiele sukcesów. Na pewno była to kadencja, którą można zaliczyć "na plus". Życzę powodzenia na nowej drodze v-życia! Wink

Profesor Prawa

Odpowiedz
(29.06.2019, 17:21)Stanisław Dmowski napisał(a): Mam nadzieję, że mój następca na tym stanowisku będzie kontynuował linię rozpoczętą przeze mnie, w szczególności na pozycjach nieustępliwości wobec śmiesznych próśb o przeprosiny dla Bialenii.

Pisałem to już, ale napiszę jeszcze raz. Chętnego do objęcia prezydentury po Panu nie widać, tak więc pewnie będę Pełniącym Obowiązki Prezydenta. Zapewniam Pana, że będę kontynuował tę linię.

Podczas kadencji trochę żeśmy się pokłócili, ale w najważniejszych kwestiach myślimy tak samo (a przynajmniej bardzo podobnie) i nic się nie zmieni Big Grin
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Jeśli jeszcze mechanizmy demokratyczne to umożliwiają, podejmę starania o reelekcję i rządzenie Suderlandem na dalsze miesiące. Będzie to jednak ostatnia moja kadencja. Mam kilka rzeczy do zrobienia. Udowodnimy, że nie jesteśmy leniwcem Smile

Odpowiedz
To chyba trzeba jeszcze raz rozpisać wybory jak mniemam.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
I zebrać 3 podpisy.

Adiunkt

Odpowiedz
No to kto chciałby powtórki z rozrywki, podpisywać tutaj...

Odpowiedz
To chyba wymaga specjalnego wątku jak dobrze pamiętam

Odpowiedz
Szczerze mówiąc... Czy potrzebujemy prezydenta? Co w zasadzie tracimy, nie posiadając takiej osoby w państwie?

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(08.07.2019, 19:27)Stanisław Dmowski napisał(a): No to kto chciałby powtórki z rozrywki, podpisywać tutaj...

Ja się podpiszę.
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator XIII Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(08.07.2019, 19:30)Norbert Byfyj napisał(a): To chyba wymaga specjalnego wątku jak dobrze pamiętam

No tak, potrzebny jest specjalny wątek, najlepiej w "polityka i społeczeństwo".

Adiunkt

Odpowiedz
(08.07.2019, 17:11)Stanisław Dmowski napisał(a): Mam kilka rzeczy do zrobienia. Udowodnimy, że nie jesteśmy leniwcem Smile

hmmm? Ciekawe Big Grin

Profesor Prawa

Odpowiedz
Tak więc, przez kilka dni będę Pełniącym Obowiązki Prezydenta.
Wybory rozpisane.

Adiunkt

Odpowiedz
W związku z dobiegającą końca kadencją sędziego Vladerewskiego podjąłem decyzję o skorzystaniu z kompetencji do nominowania jego następcy. Tą osobą będzie Guliano Montini. Mam nadzieję, że swoje obowiązki będzie wykonywał rzetelnie i w służbie prawdzie i prawu. 

Proszę o złożenie ślubowania przez nominata według formuły:

Ślubuję uroczyście jako sędzia Sądu Najwyższego służyć wiernie Republice Suderlandu, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości. [Tak mi dopomóż Bóg!]

Odpowiedz
Topic Options