Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Opis Okręgu Pruskiego
#1
Cytat:Okręg Pruski - okręg (z drobnymi korektami granicznymi) leżący na obszarze nieistniejscego od kilku lat Królestwa Prus i państw powstałych na jego miejsce. W ostatnich latach cały obszar należał do Brodrii.

Społeczeństwo

Jeszcze kilka lat temu ludność była oddana ideom konserwatywnym. Królestwu Prus towarzyszyła dewizja "Gott mit uns" i jak sama nazwa państwa wskazuje - oddanie ideom monarchistycznym. Po upadku Królestwa Prus dotarcie do informacji na temat życia w okręgu jest trudne. Królestwo Prus upadło po kilku miesiącach istnienia i jego część wpadła pod jurysdykcję Pruskiej Republiki Siedmiogrodzkiej. 
Ten fakt znacząco wpłynął na dalsze losy społeczeństwa pruskiego. Ludność niegdyś oddana konserwatyzmowi uległa ideom komunistycznym. Tereny Pruskiej Republiki Siedmiogrodzkiej zostały właśnie z tego powodu wcielone do Okręgu Wenedyjskiego, gdzie komunizm był zawsze bardziej zakorzeniony.
Wpływy komunistyczne z Pruskiej Republiki Siedmiogrodzkiej sięgały reszty obszaru zamieszkiwanego przez Prusaków co nie pozostało bez wpływu na dalsze dzieje ludności zamieszkującej obszar.
Okręg Pruski przez ostatnie lata znajdował się w granicach Brodrii. Okres panowania Carstwa Brodryjskiego spowodował ustabilizowanie, a zarazem rozwój i zakorzenienie panujących w przeszłości idei dominujących w społeczeństwie. Silna pozycja monarchy oraz jego osobowość sprawiły, że arystokracja pruska przestała bać się organizacji komunistycznych działających przy wsparciu ze wschodu, z kolei komunizm zyskał na popularności oraz sile, ponieważ stronnictwo komunistyczne w Brodrii stanowiło jedną z najważniejszych frakcji politycznych.
Upadek Brodrii spowodował, że w Prusach powstały liczne rządy wojskowe pod wodzą brodryjskich oficerów, głównie komunistycznych. To spowodowało, że pruska arystokracja niemalże znikła. Większość arystokratów emigrowała do Koburgii i wzięła udział w powstaniu koburgijskim. Ci którzy pozostali w miejscu zamieszkania ulegli komunizmowi lub stracili życie. 
Wpływy komunistyczne od początku były wrogie wobec obecności Republiki Suderlandu na Nordacie i od października do stycznia komuniści nieustannie prowokowali wojska suderlandzkie do wojny. Pruscy komuniści byli wspierani przez organizacje komunistyczne z pozostałych obszarów upadłej Brodrii.
W styczniu 2019 roku wojsko Republiki Suderlandu opanowało niemal cały obszar obecnego Okręgu Pruskiego w celu wyparcia komunistycznego zagrożenia. Wojsko było czynnie wspierane przez monarchistyczne i konserwatywne konspiracyjne organizacje pruskie. W podziękowaniu za pomoc, w skład 7. Dywizji Piechoty złożonej z powstańców koburgijskich złożono w pełni pruską brygadę piechoty.
Wyżej wymieniona brygada prowadzi czynny udział w wypędzaniu komunistycznej idei z życia w Okręgu Pruskim od momentu aneksji tych ziem. 
Obecnie Prusacy są jednym z mniej licznych narodów zamieszkujących Nordatę Suderlandzką wskutek licznych lokalnych konfliktów. Mimo to, Prusacy wykazują się dużą zaradnością. Są przyjaźnie nastawieni do Republiki Suderlandu.

Geografia

Obecne mapy tego obszaru Nordatu znacznie się różnią od map sprzed kilku lat. Na najnowszych mapach północne tereny dawnego Królestwa Prus nie są zaznaczone jako ląd, a morze. Powód dlaczego tak jest nie jest znany suderlandzkim osadnikom.
Za stolicę Okręgu Pruskiego uznano miasto Chaskowo - jedyne miasto zaznaczone na mapach Brodrii znajdujące się na tym obszarze. Jednakże istnieje wiele osad i opuszczonych bądź zrujnowanych miast. 
Okręg Pruski jest głównie położony na nizinnym terenie. W południowej i południowo - wschodniej części okręgi okręgu znajduje się wąski i długi pas wyżynny. 

Przemysł

Okręg Pruski ma wiele opuszczonych i nieczynnych okręgów przemysłowych co wskazuje, że niegdyś Prusacy dysponowali silnym i rozbudowanym przemysłem. 
Głównym surowcem znajdującym się na tym obszarze jest drewno co wynika z bardzo dużej ilości gęstych lasów. Poza tym występują tutaj złoża żelaza, boksytu, nieduże złoża ropy naftowej oraz wolfram.

Historia po upadku Brodrii

Po upadku Brodrii szybko doszło do walk między frakcjami konserwatystów, a frakcjami komunistów. Konserwatyści przegrali i uciekli do Koburgii (gdzie szykowało się powstanie). Komuniści byli od początku przeciwni obecności Republiki Suderlandu na Nordacie i zawiązali koalicję z komunistami uhraińskimi, abachazajskimi, noklezyjskimi i wenedysjkimi w celu unicestwienia powstania zanim przybędą wojska Republiki Suderlandu. 
Plan się nie powiódł, ale koalicja pozostała i regularnie z obszaru kontrolowanego przez pruskich komunistów przeprowadzano ataki na suderlandzką granicę. 
Doprowadziło to do konfliktu z komunistami i wojsko Republiki Suderlandu rozpoczęło ofensywę mającą unicestwić wojska komunistycznych watażków. W walce pomogły konspiracyjne organizacje konserwatystów i monarchistów.
Z arystokracji pruskiej utworzono brygadę piechoty w 7 Dywizji Piechoty złożonej z powstańców koburgijskich i brygada pruska prowadzi czynny udział w wypędzaniu ducha komunizmu z pruskiego narodu. 
Prusacy obecnie  są przyjaźnie nastawieni do Republiki Suderlandu i obecność wojsk Republiki oraz samo wcielenie pruskich ziem do Suderlandu traktują jako szansę na odbudowę ich miast oraz społeczeństwa, które było ciemiężone wiele lat przez komunistycznych oprawców. 

Opis sporządzany na podstawie dostępnych mi map oraz informacji z mikropedii i wiedzy własnej. Sama notatka dotyczy losów mieszkańców fabularnych i ich historii. Niektóre wątki w opisach wynikają z historii od przejęcia Koburgii przez Suderland i następstw tego wydarzenia bądź są to autorskie pomysły Wszelkie uwagi i opinie oraz propozycje pomocy w tworzeniu takich notatek prosiłbym zgłaszać w postach poniżej.
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego


Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options