Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Projekt poradnika dla przedsiębiorców
#1
Niniejszy projekt poddaję wstępnej ocenie opinii publicznej, jego celem jest wdrożenie nowych obywateli w zawiłości gospodarcze, dzięki którym krok po kroku będzie mógł wdrożyć się w gospodarkę Suderlandu, dzięki czemu będzie mozna w zdecydowanie sprawniejszy sposób w niej uczestniczyć. Postaram się tutaj umieścić wszystkie możliwe ustawy prawne, na podstawie których pewne czynności mają miejsce. Praca jest dedykowana wszystkim świeżym obywatelom, jak i tym bardziej doświadczonych, którzy stali przez większość czasu z boku gospodarki, bądź traktując go jako pewien przymus.


Cytat:Chcę mieć firmę!

Dobrze więc drogi czytelniku, jesteś zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej? Oczywiście jeśli chcesz, to proszę podążaj za tym poradnikiem krok po kroku. Po pierwsze oczywiście proszę cię o zastanowienie się jaki rodzaj firmy celujesz. Pamiętaj przez ten czas, że mikronacje kierują się swoimi własnymi prawami, więc nie każda działalność będzie tak samo skuteczna. Jak pewnie zdążyłeś zauważyć już wcześniej to duża część naszej gospodarki oparta jest o system produkcji dóbr i jego sprzedawaniu. Dlatego też jednym z rozwiązań jest tutaj wstrzelenie się w ten system. Możesz więc przyjrzeć się, jakie dobro wymaga zapotrzebowania, bądź też wejść z towarem, będącym kluczowym dla działania innych fabryk.

Jakie formalności po pierwsze!

Tak, więc formalności. Nie są one najbardziej popularne, ale jednak mają w sobie coś. Tak, więc jeżeli chcesz założyć firmę to twoim pierwszym krokiem jest złożenie prostego wniosku w tym oto wątku. Jeśli twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wtedy możemy przejść dalej. Oczywiście wątek do założenia firmy jest dosyć prosty, więc nie powinieneś się martwić że czegoś nie rozumiesz, ale jeżeli nie masz pewności jaki kod działalności podac, możesz wtedy zwrócić się do osoby bardziej doświadczonej jaką jest z całą pewnością kierownik resortu.

Pieniądze na start

Czas na mały zimny prysznic, więc przedstawiam ci kilka słów o pieniądzach. Po pierwsze, jeśli jesteś nowym obywatelem to dostajesz na start 50000 Koron Suderlandzkich. Jednakże, raczej na pewno to ci nie wystarczy, więc tutaj mam trzy ścieżki do zdobycia dodatkowych środków:
  1. Praca w innej firmie, czasem firmy wystawiają tutaj ogłoszenia o pracę, ale można też samemu się o nią ubiegać, bardzo możliwe że któraś z firm byłaby tobą zainteresowana
  2. Wniosek o dotację dla początkującej firmy
  3. Wzięcie kredytu (wymagana późniejsza spłata)
Raczej mając na uwadze strukturę gospodarki, tyle środków powinno już w zupełności wystarczyć.

Co dalej?

Teraz pora na na tworzenie swojej firmy. Po pierwsze warto zakupić działkę w jednym z samorządów, aby móc gdzie działać, po drugie zaś znaleźć firmę budowlaną, która wybuduje odpowiednią infrastrukturę oraz inne firmy które mogą pomóc w zaopatrzeniu w odpowiedni sprzęt. Poza tym, w tym dziale oczywiście tworzymy wątek, gdzie informujemy o poczynaniach swojej firmy.

Teraz już nic innego jak tylko rozwijać swoją firmę i przeć naprzód w gospodarce Suderlandu!
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii


Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#2
Myślę, że poradnik komuś na pewno się przyda. W szczególności można go polecać nowym obywatelom. Aczkolwiek mam dwie uwagi.

1. Umieszczenie w poradniku kwestii prawnych wydaje się konieczne, ale z drugiej strony wymagać będzie dbania o jego aktualność. Niestety nic na to nie poradzimy - tak być musi.

2. Brakuje mi krótkiego opisu na samym początku jak w zasadzie gospodarka u nas funkcjonuje - czyli, że jest oparta na fabularnej narracji. Przydałoby się jakieś zwięzłe i proste wyjaśnienie tego stanu rzeczy, bo obawiam się, że nie każdy nowy uświadomi sobie, że jedynym jego ograniczaniem jest jego wyobraźnia, ponieważ nawet na każdy produkt może wytworzyć popyt, o ile zrobi to sprytnie Wink.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
#3
Gdybyś go Norbercie ciutkę bardziej rozbudował, to z chęcią dopnę to do tworzonego poradnika możliwości.


Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options