Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

[DEBATA] Nominacje czy wybory?
W przyszłym tygodniu odbędą się wybory samorządowe. Niestety z poślizgiem czasowym. Właśnie z powodu tego poślizgu rozpoczynam tę debatę.
Gdyby wybory samorządowe budziły zainteresowanie, jak i sama działalność samorządowa, z pewnością tego poślizgu by nie było. Byłoby to ściśle kontrolowane. A tak nie jest.
Samorządy przepełnione są wakatami od ok. roku i nawet nowelizacja ustawy (zamiast wyborów burmistrzów zamieniono na wybory gubernatorów, tym samym zmniejszając liczbę stanowisk) temu nie zaradziła.
Jako KRSW pytam więc - czemu obywatele jesteście bardziej przychylni? Nominacjom poszczególnych chętnych obywateli na funkcję Gubernatora Hrabstwa przez KRSW na czas nieokreślony, czy pozostawieniu wyborów samorządowych?
W wypadku nominacji, Gubernator mógłby być odwołany poprzez rozporządzenie KRSW, decyzję Senatu lub/oraz Sąd Najwyższy.
Zachęcam do przedstawienia swoich opinii na ten temat.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Temat, jaki Pan poruszyłem jest dość ważny. Obecnie samorządówka u nas to bardziej plebiscyty za i przeciw jednemu kandydatowi. Powinniśmy się z pewnością zastanowić nad Pańskim pomysłem.

Jeśli nawet ledwo co dopinamy listy do Senatu to co dopiero mamy myśleć o samorządach, które po aneksji ziem nordackich jeszcze spotęgowały biurokrację?
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Wydaje mi się, że już kiedyś na ten temat dyskutowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że bezterminowa nominacja powinna być zasadą, a do wyborów dochodziłoby dopiero w przypadku zgłoszenia się kilku zainteresowanych.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Co do samorządów na terenie anektowanym - istnieje 1 samorząd zarządzający całą kolonią. I Gubernator może (ale nie musi) powołać bodajże Komisarzy na poszczególne okręgi i miasta. Póki co, doszło tylko 1 stanowisko.
A takiej dyskusji Panie Maj sobie nie przypominam. Może mnie wtedy nie było na skype...
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Ja jestem za nominacją, bo nie widziałem, żeby było więcej chętnych do wyborów samorządowych, to po co tracić czas na wybory?
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator XIII Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Również opowiadam się za nominacją. Przy naszym stanie osobowym będzie działać to o wiele lepiej, niż wybory.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Po pierwsze podpinam się do Pana Maja o pytanie kiedy była debata dot. samorządów. Po drugie jestem za nominacją i tym, żeby oczywiscie odpowiednio przebudowano prawo w tym kierunku, aby było to o wiele sprawniejsze.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Już nie pamiętam. Wydawało mi się, że ta debata miała miejsce gdzieś na forum, a być może przedstawiłem te pomysły w jakimś swoim obszernym poście. Aczkolwiek nie mogę go teraz znaleźć... W każdym razie skoro wszyscy i tak są za nominacjami, nie pozostaje nic innego jak znowelizować ustawę.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options