Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Dominica in Palmis
#1
[Obrazek: 2Tfc1.png]

Dominica in Palmis de passione Domini

Dzwony katedry św. Barnaby oznajmiały wiernym, którzy zgromadzili się przez świątynią, że wkrótce uroczystość się rozpocznie. Na wzór wyznawców sprzed dwóch tysięcy lat, również dzisiaj wszyscy przynieśli ze sobą gałązki palmowe, niektóre z nich bogato zdobione, zgodnie z lokalnymi tradycjami. W milczeniu i zadumie czekali na rozpoczęcie uroczystości.

Gdy do uszu zgromadzonych dotarły słowa hymnu "Gloria, laus et honor", uroczystość rozpoczęła się. Na czele procesji szli diakoni z kadzielnicą, za nimi krucyferariusz, niosący przyozdobiony w palmowe gałązki duży, złoty i połyskujący w blasku słońca krzyż, wysadzany licznymi rubinami i szmaragdami. Za nimi w dwóch rzędach majestatycznie stąpali kapłani - niższe i wyższe duchowieństwo. Dopiero na końcu, w otoczeniu ośmiu prałatów, kroczył Eminencja Orański. Przywdział czerwony ornat i sutannę oraz rękawiczki, na których widniał złoty pierścień z rubinowym oczkiem. Na głowie spoczywała wysoka mitra, zaś na nogach trzewiki z wyszywanym herbem rodu Orańskich-Nassau.

Rozpoczyna się uroczystość. Po jej zakończeniu miała miejsce krótka modlitwa, a po niej chór zaczął intonować słowa pieśni na wyjście.

/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Orański-Nassau
Prymas Suderlandu
biskup delilandzki


[Obrazek: 2TotF.png]

Odpowiedz
Topic Options