Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kwestia konfliktów
No więc ja myślę, że opcja druga może rzeczywiście być tą najodpowiedniejszą.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Podzielam opinię co do obszaru numer dwa. Póki Sewerbia jeszcze istnieje, nie widziałbym sensu dla konfliktów tego typu na terenie linii z numerem 3. Pozostałe też są lekko naciągane.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
No to w przeciągu tygodnia przygotuję jakąś fabułę i będzie można po 10 czerwca coś zdziałać
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Cieszę się. W takim razie czekamy do 10 czerwca.

Odpowiedz
Czekam z zainteresowaniem Smile.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
W ostatnim konflikcie skupiliśmy się na walkach lądowych i wsparciu powietrznym.
Jeśli mamy na ich bazie stworzyć jakiś system wojenny to brakuje jednej rzeczy - walk na morzu między flotami.
Czy ktoś ma pomysł w jakim miejscu można by przeprowadzić taki konflikt i jaką fabułę pod to ułożyć?
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Zdaje się, że mieliśmy budować jakiś kanał. Może scenariusz zakładający próbę przeszkodzenia w pracach?

Odpowiedz
(05.07.2019, 12:58)Ferdynand Dugosz napisał(a): Zdaje się, że mieliśmy budować jakiś kanał. Może scenariusz zakładający próbę przeszkodzenia w pracach?

W ogóle słyszałem o formującym się zespole ds. systemu wojskowego, są jakieś postępy, czy projekt umarł śmiercią naturalną?
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Wszystko co międzynarodowe umiera. Dlatego też ja i Pan Dugosz robimy to na własną rękę na bazie konfliktów w Suderlandzie.
W związku z tym cieszy mnie przybycie do nas Pana Lisendorffa, może się zaangażuje w projekt, a jego doświadczenie w Marynarce może być bardzo potrzebne (zwłaszcza, że ja niezbyt ogarniam walki na morzach i oceanach).

Adiunkt

Odpowiedz
(07.07.2019, 16:56)Stanisław Dmowski napisał(a): W ogóle słyszałem o formującym się zespole ds. systemu wojskowego, są jakieś postępy, czy projekt umarł śmiercią naturalną?

Dokładnie tak, jak Pan Schwarzengrau to opisał. Chociaż dokładniej rzecz ujmując, nie była to przyczyna, która na ogól jest przyczyną upadku takich projektów... A może jednak? Nie wiem.

Mianowicie wszystko szło dobrze. Zgromadziliśmy ludzi, coś tam niby ustaliliśmy i generalnie obyło się bez kłótni. Jedynie Pan Pohl w pewnym momencie zaczął świrować, bo dowiedział się, że tworzymy symulator wojny, a nie bitwy. Poczuł się oszukany, wyszedł i tyle było. No ale tak oprócz tego, to nie działo się w zasadzie nic złego. Dobrego też zresztą. Zwyczajnie większość członków tej rozmowy nie korzystała zbyt często z discorda (może to był mój błąd, że wybrałem tą platformę, nie wiem). Poskutkowało to tym, że po prostu nie odpisywali aktywnie. Była cisza. Nikt nic nie pisał. Ja próbowałem co jakiś czas wskrzeszać rozmowy. Oznaczałem ludzi, zarzucałem tematy, ale no ostatecznie wszyscy przestali odpowiadać. W pewnym momencie stwierdziłem, że przy takim zaangażowaniu to nie ma sensu. Coś tam zadeklarowałem i tyle było. Wiem na pewno, że Jan Lubomirski był i jest chętny do współtworzenia systemu. Reszta raczej tak średnio. Dlatego właśnie robimy go na własną rękę, czego w sumie nie planowaliśmy w taki sposób. Ten wątek utworzyłem po to, by trochę uporządkować narrację w naszym państwie. Gdy powstanie na wyspach wschodnich przybrało bardziej strategicznego charakteru, okazało się, że łatwo możemy na bazie tego stworzyć system. I nie wymaga to zbytniego wysiłku oraz jest o wiele bardziej wydajne, niż suche pisanie na papierze. uczymy się na praktyce, a nie wypisujemy sobie co tam nam wpadnie do głowy, jak to wcześniej miało miejsce. Dlatego mam nadzieję na więcej konfliktów, z coraz bardziej uporządkowanymi zasadami. Myślę, że to prosta droga do sukcesu.

Odpowiedz
(05.07.2019, 12:46)Karl von Schwarzengrau napisał(a): [...]walk na morzu między flotami. Czy ktoś ma pomysł w jakim miejscu można by przeprowadzić taki konflikt i jaką fabułę pod to ułożyć?

1) Atak piratów na pojedynczy statek. Scenariusz ten odpowiadałby niewielkiemu starciu, głównie na poziomie taktycznym. Fabuła zostałaby podzielona na kilka etapów: a) dopłynięcie piratów na motorówkach/łodziach do statku, b) opanowanie statku, sterroryzowanie załogi i wzięcie zakładników, c) negocjacje, d) akcja ratunkowa służb specjalnych (walki na pokładzie).

2) Atak na konwój. Starcie na poziomie taktycznym, w którym podstawową jednostką są okręty i statki. Każda strona ma ich po kilkanaście/kilkadziesiąt. Scenariusz mógłby opierać się na neutralizacji przez suderlandzką marynarkę dostawy sprzętu do jednego z watażków na Nordacie lub przechwyceniu transportu narkotyków/podrabianych pieniędzy itp.

3) Walka podwodna. Chętnie bym włączył się w prowadzenie narracji fabularnej z użyciem SH III, aczkolwiek zbytnio nie mam pomysłu na przeciwników dla samotnego wilka morskiego. Watażkowie? Piraci?
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Zawsze możemy wrócić do narracji związanej z powstaniem na obszarze tzw. Ostatniej Faktorii. Tam możemy zrobić ciekawy konflikt na lądzie jak i przetestować wykorzystanie marynarki wojennej.

Adiunkt

Odpowiedz
Czemu nie? Dla mnie w sumie niewielkie mają znaczenie okoliczności konfliktu. Patrzę na niego pod kątem mechanicznym. Liczy się dla mnie, by można było przetestować jak najwięcej zasad. Dlatego jeśli by mnie kto pytał, to zostawiam tą decyzję innym.

Odpowiedz
W najbliższych dniach przygotuję coś i na poczátku sierpnia będzie można zacząć kolejny konflikt, wykorzystując doświadczenia ostateniego.

Adiunkt

Odpowiedz
Stwierdziłem, że ciekawiej będzie, jeżeli konflikt będzie zaczynał się w mniej spodziewany sposób. Zrobiłem go na terenie, gdzie była Ostatnia Faktoria. Mimo wszystko, nie musi się Pan śpieszyć. I tak chciałem to wolno rozwijać, bo jestem świadom, że Pan może nie mieć czasu.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Odpowiedz
Tak jak zapowiadałem - link

Jeszcze dopiszę kilka rzeczy i możemy zaczynać.

Adiunkt

Odpowiedz
O, ciekawie to wygląda. To ja może w międzyczasie opisze jeszcze te napięcia.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Odpowiedz
Powodzenia w kolejnej próbie testowania konfliktów.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Do końca sierpnia przedstawię analizę powstania w Okręgu Ostlandzkim. Będzie ona w dwóch częściach - jedna pod kątem fabularnym, a druga pod kątem technicznym.

Adiunkt

Odpowiedz
Topic Options