Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Feriae Domini Passionis ac Mortis
#1
[Obrazek: 2Th1D.png]

Feriae Domini Passionis ac Mortis

O godzinie 15 procesja wyruszyła pod ołtarz. Długi, milczący orszak, kroczył majestatycznie do stopnia w prezbiterium. Na czele procesji szło niższe duchowieństwo, ubrane tylko w sutanny i komże, za nimi biskupi. W otoczeniu dwóch prałatów kroczył Eminencja Orański, dzisiaj ubrany w skromne szaty, bo jedynie koronkową albę, czerwoną kapę i prostą, białą mitrę bez żadnych zdobień. Gdy doszli do ołtarza, kardynał upadł na twarz i modlił się w milczeniu. Wszyscy pozostali klęczeli.

[Obrazek: 2Th1E.png]

Po wezwaniach wiernych następuje adoracja krzyża. Po kolei ściągane są zakrycia, które do tej pory przysłaniały każdy krzyż w kościele. Następnie podchodzi Eminencja Orański i całuje krzyż, po nim powtarza ten gest całe zebrane duchowieństwo. Chór śpiewa w tym momencie improperia.


Po zakończeniu Liturgii formułuje się procesja, która zmierza do Grobu Pańskiego, na znak złożenia ciała Jezusa w grobie. Po tym uroczystości dobiegają końca.

/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Orański-Nassau
Prymas Suderlandu
biskup delilandzki


[Obrazek: 2TotF.png]

Odpowiedz
#2
Zaprawdę piękna to była liturgia jak i procesja.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Topic Options