Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Czym był Wunikun?
Od razu uprzedzam, wybaczcie moją naukową ignorancję.

Pragnę obywatelom, którzy są tutaj zdecydowanie dłużej ode mnie zadać pytanie brzmiące jak w tytule. Natrafiłem przy okazji czytania projektów historii na tą nazwę. Wiem, że chodzi o jakiś kraj, wiem, że związana jest z tym postać Henryka W. i nic poza tym. Oświeci mnie ktoś?

Oj przydałoby się naprawdę porządne opracowanie naszej historii od 2016 Smile
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Kraj, przez część znienawidzony, przez innych o neutralnym nastawieniu. Założony przez niejakiego Henryka, szybko stał się naszą autonomią, było to miejsce kilku poważniejszych inb i chyba pierwszego zanotowanego miejsca, gdzie Zjawie "trochę" odbiło. Poza tym ten niejaki Henryk miał tam trochę klonów. Józef sowiński, twierdził, że zaproszenie ich do nas miało ożywić Połudiolandię w jej początkowym okresie. Sam chcę opracować kiedyś ten region, jednak to bardzo dłuuuugie posiedzenie będzie mi potrzebne.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Pan Norbert w zasadzie kompleksowo streścił internetową historię Wunikunu. Te wszystkie wymienione przyczyny doprowadziły do niechęci wobec Wunikunu i wpisania go w trochę prześmiewczy sposób do naszej historii. Obecnie jestem w trakcie tworzenia opisu Wunikunu w ramach historii starożytnej.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Oprócz Henryka był tam jeszcze ktoś żywy? Długo funkcjonowali bez związku z Suderlandem?
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
(23.04.2019, 16:32)Stanisław Dmowski napisał(a): Oprócz Henryka był tam jeszcze ktoś żywy? Długo funkcjonowali bez związku z Suderlandem?

Po pierwsze z tego co wiem, był tam jeden obywatel nie będący jego multikontem
Po drugie to sam Henryk przybył w pierwszych 2 tygodniach istnienia Królestwa, choć sam Wunikun powstał ciut później. Prawdopodobnie bardzo dużo działa się na samym Skype.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
(23.04.2019, 16:32)Stanisław Dmowski napisał(a): Oprócz Henryka był tam jeszcze ktoś żywy? Długo funkcjonowali bez związku z Suderlandem?

Jego klony Big Grin. Potem dołączył także Zjawa jako namiestnik.

Na drugie pytanie nie wiem jak odpowiedzieć. Wunikun pojawił się nagle w początkach Południolandii i samozwańczo zlokalizował się na naszych ziemiach (okolice Cassadelli i Urniwande), co oczywiście wywołało sprzeciw i oburzenie. Trudno przez to jednoznacznie określić nasz stosunek do tego tworu. Niektórzy go całkowicie ignorowali, inni chcieli tworzyć z nim unie (Sowiński), inni włączyli go "jakoś tak po prostu" do naszego kraju. Ostatecznie w Wunikunie odbyły się wybory króla, którym został nasz Krzysztof I Gryf. Władzę w jego imieniu sprawował namiestnik Zjawa, aczkolwiek niedługo później Wunikun zmarł śmiercią naturalną zostając całkowicie włączony do Suderlandu. W zasadzie z tą chwila wymazano ten niechlubny epizod internetowego Wunikunu, acz wpływ na naszą historię przedinternetową pozostał. Ostatni raz kiedy Wunikun pojawił się w przestrzeni publicznej (według mojej pamięci) miał miejsce podczas rewolucji republikańskiej. Wunikun został wówczas tymczasowo odizolowany.

Wobec tego trudno tak naprawdę powiedzieć jak długo Wunikun (jako państwo) funkcjonował bez związku z Suderlandem. Jak napisałem - samozwańczo proklamowali swoje państwo na naszym terytorium, co dość szybko wyszło na jaw. Otwartą kwestią dla Pana pozostaje interpretacja tego biegu wydarzeń. Z jednej strony cały czas byli związani z Suderlandem (powstali na naszym terytorium), z innej dopiero po kilkunastu dniach (kiedy ich odkryto). Aczkolwiek według mnie to nie ma żadnego znaczenia.

Kilkukrotnie wspominałem już o wpływie Wunikunu na naszą historię przedinternetową. Mianowicie podczas całego tego zamieszczania kilka osób (w tym i ja) zauważyło dobrą okazję do wplecenia paru wątków do naszych dziejów, pomimo negatywnego stosunku wobec Wunikunu. Ustalono wówczas m.in., że Wunikuńczycy tworzyli od starożytności dziki i barbarzyński lud zamieszkujący południowy-zachód wyspy. Wunikuńczycy przybyli do wyspy Suderland z terenów dzisiejszej Sarmacji (bowiem Henryk Wespucci przyszedł do nas wówczas bezpośrednio z Sarmacji) i przez wszystkie epoki uprzykrzali nam życie. Ostatecznie zostali podbici, ale kilkukrotnie wzniecali powstania. Dzisiaj już się ich nie spotyka.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Jeśli ktoś chciałby skorzystać z wiarygodnych żródeł na temat Królestwa Wunikunu, to zapraszam w poniższy link. Chyba większość dorobku się tam zachowała

http://wunikune.p2a.pl/

Tylko ostrożnie! Ten link tak długo nie był wyciągany na światło dzienne, że jest już cały zakurzony. Ale pamiętajmy też, że to jeden z najlepiej zachowanych reliktów czasów Południolandii.
Gregory Mykko - Senator XI Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Przeglądałem sobie to forum. Dobrze, że ten Wunikun zdechł, fragmencik stamtąd na potwierdzenie tezy:

Cytat:Czy chcecie być zmieszani z błotem przez Południolandczyków? Czy chcecie zależnej polityki Wunikunu? Czy chcecie króla którym będzie się pomiatać? I czy chceci lizać buty Południolandczyką? Myślę że nie! Żaden Wunikuńczyk tak by nie chciał. Co z tego że nas przygarniecie, zrobicie z nas tanią siłę roboczą. Zrobicie pranie mózgu. Pozbędą się naszego dziedzictwa. Pozbędą się nas jak im będziemy niepotrzebni. Jeśli nie chcecie takiego losu idź za mną. Idź za Edmundem, a dostaniesz wspaniałego monarchę, Edmunda Strzelckiego. A jeśli chcesz być tanią siłą roboczą, mieszkać gorzej niż Tetończyk to zapraszam głosujcie na mojego kandydata.

Wypowiedź należy do Edmunda Strzelckiego, prychłem, nie powiem Smile
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Jeśli tylko to on, a nie jedno z wielu multi. (Chyba tam tylko jeden użytkownik miał mieć inne IP niż Henryka)

Odpowiedz
Może zróbmy jakiś artykuł w mikropedii na temat narracyjnej strony tego wszystkiego, a całą resztę zostawmy. Suderland się zmienił od tamtego czasu. Nie warto więc wracać do takich ciemnych zakamarków historii i kopać coś, co już od lat nie istnieje.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(04.05.2019, 18:16)Ferdynand Dugosz napisał(a): Może zróbmy jakiś artykuł w mikropedii na temat narracyjnej strony tego wszystkiego, a całą resztę zostawmy. Suderland się zmienił od tamtego czasu. Nie warto więc wracać do takich ciemnych zakamarków historii i kopać coś, co już od lat nie istnieje.

Można się wkrótce tym zająć, choć wpierw może chciałbym to uporzadkować i podac jako projekt do SAN-u

Odpowiedz
Ja bym bardzo chętnie taki artykuł zobaczył. Wokół niego można by następnie budować takie historie i opinie. Bo aktualnie jest nawet ciężko odnieść wasze wypowiedzi do czegokolwiek.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(04.05.2019, 18:25)Ferdynand Dugosz napisał(a): Ja bym bardzo chętnie taki artykuł zobaczył. Wokół niego można by następnie budować takie historie i opinie. Bo aktualnie jest nawet ciężko odnieść wasze wypowiedzi do czegokolwiek.

Zamiast artykułu wolałbym osobiście publikację. Ciut bardziej pracochłonna, ale zdecydowanie przyjemniejsza dla oka. Gdyby tak kiedyś powstał leksykon suderlandzki w postaci takich pdfków, żebyśmy na starość mogli sobie wertować haha Smile
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Publikacja, być również może, ale wtedy ograniczać może aspekt debaty, jak ten który dotyczy granic tego tworu.

Odpowiedz
Sewer gdzie było forum wunikunu, jak i nasze archiwalne forum wykrzaczył się, trochę smutno, bo to ograniczyło mój plan historii tych terenów.

Odpowiedz
Nie da się tego odzyskać? Tamto forum jest według mnie naprawdę ważne. To archiwum naszej historii. Przydałoby się je jednak przywrócić do użytku albo chociaż zgrać dane.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Co poradzić, że serwer p2a.pl zdechł?

Odpowiedz
Nie wiem... Nie znam się na działaniu forów. Ale raczej nie chcę stracić takiego kawałka naszego państwa.

Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options