Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

V Felieton pt. "Sprawa honoru i prestiżu"
Cytat:
27 kwietnia 2019
V FELIETON 
PT. 
"SPRAWA HONORU I PRESTIŻU"

W lutym tego roku zyskaliśmy ogromne posiadłości kolonialne. Głównie w celu zabezpieczenia Koburgii przed państwami Nordaty. 
Kolonizacja kontynentu jest moim celem, jest celem Narodowej Partii Suderlandu. W orędziu z okazji Nowego Roku, kiedy pełniłem funkcję Pełniącego Obowiązki Prezydenta Republiki Suderlandu, zawarłem kwestię kolonizacji. O kolonizacji pisałem również w ubiegłorocznym manifeście, którego rocznica powstania była 9 kwietnia. Co prawda, nie było tam nic napisanego wprost. Jedynie programowa niechęć, a nawet wrogość wobec państw określanych jako "yoyonacyjne". Pisałem tam nawet o potrzebie powstrzymania, zniszczenia lub ucywilizowania Nordaty. 
Temat kolonizacji Nordaty coraz bardziej był powszechny wraz ze zwiększeniem znaczenia kwestii Koburgii. Dla mnie kolonizacja była, jest i będzie celem. Pod jednym z felietonów Pan Mykko zapytał retorycznie, czy obserwujemy narodziny suderlandzkiego mesjanizmu. Nie wiem jak nazwać ten rodzący się proces. Proces gdzie większość Suderlandczyków, w większości ze środowiska prawicy, ale jakże różnej prawicy, osoby " neutralne" politycznie, zaczęły popierać ekspansję terytorialną w celu zabezpieczenia Koburgii i wzmocnienia naszej pozycji. Piksele w mikroświecie nie mają znaczenia. Ale znaczenie ma to jaką odwagą, a zarazem stanowczością się wykazujemy. Każdy zainteresowany polityką międzynarodową mikroświata, musiałby nas docenić.
Przejdę teraz do najważniejszego tematu tego felietonu. Mianowicie, Pan Dmowski od początku był negatywnie nastawiony do tego projektu. Nie będę się czepiał tego co Pan Dmowski twierdzi. Ma do tego pełne prawo. Tym felietonem chcę jedynie wzmocnić morale Suderlandczyków ora, utwierdzić nas wszystkich w tym, że dobrze robimy. 
Przejmując ok. 20% czy 25% obszaru Nordaty, podjęliśmy się wielkiej odpowiedzialności. Odpowiedzialności za prestiż naszej Republiki. Każde ustępstwo wobec roszczeń obojętnie kogo, osłabi nas, odbierze nas prestiż. Nie możemy bać się, ani brać poważnie roszczeń obojętnie kogo. Jeśli będziemy zwracać uwagę na nowe yoyonacje na naszym obszarze, jeśli będziemy brać pod uwagę jakieś pseudo-roszczenia terytorialne i na nie ustąpimy raz, doszłoby w końcu do tego, że jak zrzeklibyśmy całej Nordaty Suderlandzkiej, w końcu z te wszystkie yoyonacje odrestaurowałyby Brodrię i zażądały Koburgii. I co wtedy? Rzucimy się do walki jak przyszpilona bestia do ściany, pozbawiona prestiżu i powagi? Czy ustąpimy i oddamy Koburgię?
Naszym celem powinno być całkowite oddanie na rzecz utrzymania Nordaty Suderlandzkiej, bo ona jest gwarantem bezpieczeństwa Koburgii, a nawet stabilizacji na Nordacie. Wbiliśmy klin w kocioł nordacki, gdzie co chwila pojawia się destabilizujący czynnik, mogący zagrozić Koburgii. 
Trwanie nie tylko w Koburgii, a na obszarze Nordaty Suderlandzkiej to już nie tylko kwestia aktywności czy pikseli. To już kwestia honoru i prestiżu, z którego nigdy nie powinniśmy zrezygnować. Ignorować wszelkie roszczenia. 
NIE WYCOFAMY SIĘ!
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Od zawsze byłem dość sceptycznie nastawiony do pańskich radykalnych poglądów, ale w tej kwestii się akurat chyba wszyscy zgadzamy. Dla dobra naszego i całej Nordaty powinniśmy chronić tamte ziemie przed dalszą destabilizacją i deptaniem pozostałości po innych mikronacjach. Jeżeli ktoś chce działać na tamtych terenach, to tylko przez nasze państwo.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Suderland obrońcą Nordaty!
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options