Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Test na eurowybory
Bo ludzi głupich jest jest znacznie więcej niż mądrych, dlatego w d**okracji zawsze jest głupio. Jak to mawiał śp. Winston Churchill, że aby wyzbyć się złudzeń co do d**okracji wystarczy 5-cio minutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą.
Hans von Eichenblatt - KRKiO, Senator XIII Kadencji, Gubernator Safez, KGP

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Panie von Eichenblatt - ja bym nie zrzucał winy na system. 

Załóżmy, że zostaje wprowadzona monarchia elekcyjna. I podczas elekcji i tak większe szanse na zostanie monarchą mieliby Kaczyński czy Tusk, aniżeli Braun, Korwin czy Winnicki. A jako, że era absolutyzmu minęła już dawno, to i tak byłaby monarchia parlamentarna. Tak więc dalej rządziłby POPiS. Tylko monarchistyczny Big Grin

Po dużej radości wczoraj wieczorem, dużej złości dzisiaj rano, czas na trochę refleksji i wniosków. Niektórzy z Was mogą pisać, że dlaczego tak, a nie inaczej, ale jednak Konfederacji nie przysłużył elektorat skrajny. Trzeba przede wszystkim zrozumieć to, że dominującą pozycję (ze względu na największy elektorat) stanowi partia Korwina. I tak jak wyborcy partii KORWiN/WOLNOŚĆ przełkną jeszcze koalicję z Ruchem Narodowym (z którym od kilku lat regularnie co jakiś czas współpracują), o tyle obecności Godek czy Brauna już mogą nie znieść. Partia Korwina i RN mają rozbudowane, dobre programy. Obu tym ruchom zależy na silnej Polsce i się dobrze uzupełniają. Z kolei partia Brauna "Pobudka", a zwłaszcza Kaja Godek to już chyba za dużo dla nich. Korwiniści są za rozdziałem kościoła od państwa, a przy tym (z racji bycia wolnościowcami) sprawę religii zostawiają jako sprawę osobistą. Z kolei Braun i Godek wyraźnie zaprzeczają temu programowi. A gadanie, że można zagłosować na inną osobę, niepowiązaną z Godek czy Braunem - nie do końca okazało się skuteczne.
Z resztą, spójrzmy na wyniki wyborów. 
Frekwencja wyborów prezydenckich (I tura) wyniosła 48,96%, a przedstawiciele ruchów konfederacyjnych łącznie uzyskali 5,07%. Co prawda elektorat się nie sumuje więc jeśli odjąć tych co by się obrazili na taką koalicję, przypuszczam, że wyszłoby ok. 4,8%.
Frekwencja wyborów parlamentarnych 2015 wyniosła 50,92% gdzie partia JKM uzyskała legendarne 4,76 oraz jakieś setne procenta komitety Brauna i Stonogi. Dodatkowo do wyniku Kukiza jakiś 1% wniósł RN, trochę mniej KNP, a robotę wykonaną przez Liroya i Jakubiaka należy mierzyć na zyskanie 2-3% wliczonego w ruch Kukiza.
Gdyby to wszystko zsumować, wychodzi 8-9%. Świetnie, nieprawdaż? Ale przy takiej, mimo wszystko, egzotycznej koalicji, można jasno określić, że tak nie będzie. Wyborcy się obrażą, bo ich ruchy weszły w koalicje z kimś odmiennym. Tak więc osobiście liczyłem na jakieś 6-7%. Biorąc pod uwagę, że frekwencja wyborów do PE wyniosła 43% (8% mniej niż 4 lata temu do parlamentarnych) zastanawiające jest gdzie ci wyborcy się podziali, że wynik wyszedł mniejszy niż samej partii KORWiN? Można zwalać na wyborców i oszustwa wyborcze. Jednak przede wszystkim należy doszukiwać się błędów w kadrach oraz słabej kampanii na ulicach.
Według mnie, koalicja bez Brauna i Godek dałaby próg wyborczy. Obecnie to wygląda tak jakby na tych wszystkich liderów - Korwina, Winnickiego, Wilka, Liroya, Jakubiaka, Brauna - przypadało średnio między 0,7%, a 0,8%. Koalicja partii KORWIN, RN, Liroya, Jakubiaka i KNP byłaby wystarczająca. A jeszcze lepiej jakby KNP weszły w struktury partii KORWIN. To samo Liroy i Jakubiak. Z kolei Braun mógłby wejść w struktury RN. Takie działanie wywołałoby wg. mnie świetny efekt psychologiczny na zrażonych wyborcach - mniejsze ugrupowania i bardziej skrajne weszłyby w struktury dwóch, dobrze uzupełniających się partii. A Czerniaki, Partie Kierowców czy Godek (można ją lubić lub nie, ale jest niepotrzebna - główny cel organizacji pro life jest wpisany w program RN) wyrzucić. 
Wtedy można liczyć na przekroczenie progu. Przynajmniej według mnie. 
Wspomniałem jeszcze o kampanii na ulicach, że była słaba. U mnie w mieście (Toruń) wszystko robiły kuce z Młodych dla Wolności (młodzieżówka KORWiN) Młodzież Wszechpolska, ONR czy Ruch Narodowy kompletnie nie istniały. Z kolei ci co coś robili, zaczęli rozklejać plakaty w ostatnim tygodniu. Zabrakło ulotek, pikiet, bilbordów. Jak była pikieta przeciw 447, przechodnie z ciekawości się dołączali, a niektórzy zostawali. Zaczynaliśmy we 20, a kończyliśmy w ponad 50-osobowym składzie. Gdyby tak częściej - mogłoby być lepiej. Kolejną rzeczą jest to, że kuce nie są otwarte na pomoc. Zgłosiłem się kilkukrotnie do pomocy (z czego dwukrotnie w ostatnim tygodniu kampanii) i nie dostałem żadnej odpowiedzi. 
Mam nadzieję, że Konfederacja na wybory do PE była zwykłym "królikiem doświadczalnym", a w kampanii wyborczej do wyborów jesienią uwzględnią wszystkie uchybienia - które chyba wiele osób, będących tylko obserwatorami, dostrzegło.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Cytat:Panie von Eichenblatt - ja bym nie zrzucał winy na system. 

Załóżmy, że zostaje wprowadzona monarchia elekcyjna. I podczas elekcji i tak większe szanse na zostanie monarchą mieliby Kaczyński czy Tusk, aniżeli Braun, Korwin czy Winnicki. A jako, że era absolutyzmu minęła już dawno, to i tak byłaby monarchia parlamentarna. Tak więc dalej rządziłby POPiS. Tylko monarchistyczny [Obrazek: biggrin.png]

Pfu monarchia elekcyjna... Tylko dziedziczna! Big Grin (kot Prezesa na następcę!) 

Co do reszty, do Pan Dmowski może się na Pana obrazić za tą Panią Godek Tongue Sam nie wiem, po co Czerniaka tam wciskali, raczej dużo głosów im nie przyniósł... Braun chyba raczej nie wstąpi do RN a Liroy z Jakubiakiem do Wolności, ciekawe kto zostanie w Konfederacji do wyborów na jesieni.

Odpowiedz
Chodzą słuchy teraz o takich wariantach sytuacji:

- koalicja Kukiza, Konfederacji i Gwiazdowskiego
- Konfederacja idzie sama, zbiera dalej spady po Kukizie, puka do Torunia
- Kukiz robi koalicję z Gwiazdowskim
- Korwin wychodzi z Konfederacji i tworzy nową partię

I uwaga, ostatni wariant, jeden z moim zdaniem najbardziej egzotycznych, jakie słyszałem, ale podobno realnych: koalicja Gwiazdowskiego i PSL (podobno już profesorek miał rozmowę z Kosiniakiem). Peeselowcy już dawno bili się w piersi za wejście do KE, duża część działaczy chciałaby wrócić do projektu nowoczesnej chadecji, związanie się bądź co bądź konserwatystów wiejskich z liberałami miejskimi Gwiazdowskiego byłoby ciekawe i co ważne, mogliby naprawdę przebić próg. PSL ma w końcu wielką zdolność wyborczą, 100 tys. członków, Gwiazdowski bazuje na części struktur BS. Zobaczymy...

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
(28.05.2019, 19:09)Stanisław Dmowski napisał(a): - koalicja Kukiza, Konfederacji i Gwiazdowskiego
- Konfederacja idzie sama, zbiera dalej spady po Kukizie, puka do Torunia
- Kukiz robi koalicję z Gwiazdowskim
- Korwin wychodzi z Konfederacji i tworzy nową partię
Pierwszy wariant najrozsądniejszy dla tych 3 stron, ale najmniej realny. Narodowcy byli już z Kukizem (to samo Jakubiak i Liroy) no i zostaje nieszczęsny Korwin-Mikke. Kukiz mówi, że z nim koalicji nie zrobi. No i jakoś nie widzę koalicji Ruchu Narodowego z Gwiazdowskim... To tak samo jakby PSL miał dołączyć do Konfederacji.
Drugi wariant chyba najbardziej prawdopodobny, ale wymaga drobnych korekt w składzie - bez Majek, Czerniaków, Kierowców, Godek, a nawet Korwina.
Trzeci wariant bardzo możliwy.
A jeśli spełniłby się wariant czwarty to byłbym bardzo zadowolony. Wierzę, że czołowe twarze partii KORWiN (Berkowicz, Sośnierz, Mentzen) nie poszłyby za Januszem, a ten zgarnąłby jakiś 1% kuców balansujących na krawędzi rejestrowania listy ogólnopolskiej. Bez Korwina otwierają się drogi do koalicji z Kukizem i Gwiazdowskim.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Budowanie korwinizmu bez Korwina niezbyt dobrze rokuje, o czym świadczy choćby cudowny wynik Polexitu i los wszystkich postkorwinowskich partii z UPR na czele. Szkoda, że Konfederacja nie zdobyła pół procenta więcej i nie wprowadziła swoich europosłów, ale ten wynik nie jest zły. Frekwencja była bardzo wysoka jak na eurowybory, a więc to jest rzeczywiste poparcie (nie jak w poprzednich wyborach do PE), dające tej formacji czwartą pozycję w kraju.
Nie wiem jaki miałby cel koalicji z Gwiazdowskim (przecież nikt nie głosował na niego przypadkowo, to były głosy przeciwko Konfederacji), ani tym bardziej z Kukizem (nie widzę tu nawet zbliżonej wizji Polski).
Podziały są teraz najgorszym, co Konfederacja może zrobić. Udało się zbudować sensowny kapitał polityczny, udało się przebić Kukiza i wszystkie inne partie protestu. Na jesień możemy mieć korwinistów i narodowców w Sejmie, jeśli nie dadzą się rozbić. Na miejscu koliberalnych i narodowych wyborców nie siałbym fermentu, który może skłonić liderów do rozłamów, które zaprzepaszczą już wykonaną pracę.
Nawet ja, pomimo dzielącej nas przepaści, oddałem głos na Konfederację, jako że na lewicy sami trockiści, a POPiS jest czemś, co zniszczone być powinno.

Odpowiedz
Ta partia polexitu to żaden korwinizm był a zwykła karta przetargowa posła Żółtka, który chciał zaszantażować kogo tam trzeba, żeby go wrzucili na listy w ramach koalicji. UPR, KNP już nie istnieją praktycznie Smile

Odpowiedz
Kiedy Kaczyński chciał wygrać wybory wrzucił na Prezydenta Dudę, a na Premiera Szydło. Z kolei siebie oraz Macierewicza zamknął w piwnicy. To co wypisuje Korwin na facebooku oraz jak niekiedy zrównuje wręcz gównem polskie społeczeństwo od poniedziałku tylko go dyskredytuje i po prostu aż się prosi aby wsadzić go w kaftan i zamknąć w pokoju bez klamek.
Co innego jak takie słowa wypowiada anonimowy wyborca lub jakiś zwykły obserwator, a co innego jak co chwila takich ataków dopuszcza się polityk i osoba aspirująca do miana lidera antysystemowej prawicy.
Co chwila idzie wyczytać jedno - my celujemy w środowisko wolnościowców, a reszta to gówno nie ludzie.
Z takim programem zawsze uderzy się w próg i będzie leżało na subwencji, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności. Skoro w Polsce działają dwie frakcje - jedna, która wizję gospodarki ma interwencjonistyczną oraz propaguje państwo opiekuńcze, a kwestiach społecznych jest konserwatywna (ale nic nie robi, aby powstrzymać liberalne zapędy), a druga jest bardziej liberalna gospodarczo, ale również liberalna społecznie, trzeba zdecydować czyj elektorat ma być celem.
Albo to będzie utrzymanie liberalizmu gospodarczego w wydaniu znacznie lepszym niż to co proponuje PO/KO/KE/jakkolwiek to się zwie i zaakceptowanie wymagań liberalizmu społecznego, jakie ma ten elektorat, albo zluzowanie z turbokapitalizmu na społeczną gospodarkę rynkową z akceptacją (rozsądnie prowadzonej!) polityki prorodzinnej z naciskiem na realizację programu konserwatyzmu społecznego, w przeciwieństwie do PiSu, który ma go w programie, a nie realizuje. Oczywiste jest więc, że przywódcy Konfederacji powinni więc celować w elektorat PiSu. I albo tak się w końcu stanie (wierzę, że Ruch Narodowy dogada się jeszcze raz kiedyś z Kukizem i stworzą porządną alternatywę dla zrażonych PiSem), albo będą wiecznie walić w próg i leżeć na subwencji bo się celuje w wolnorynkowy elektorat leżący na subwencji z polecenia Pana Jarmuża i da się poczucie kucom bycia w pseudo-elicie intelektualnej.
W "lewackich" krajach Europy Zachodniej jak Francja czy Niemcy jednak potrafiono zbudować alternatywy. A w Polsce trzyma się dziadka, który przez 30 lat raz był w sejmie (i to dzięki temu, że nie było progu) i traktuje go jako elitarnego wodza, bo odkąd działa mówi to samo. 
Skoro od 30 lat mówi to samo i nie ma efektu to może mówi coś, co nie ma przebicia i czas go wyeliminować z polityki?

Adiunkt

Odpowiedz
Wykrakałem, PSL wystąpił z KE i chce tworzenia koalicji centrowej, co jest de facto kuszącą ofertą dla marginalnych środowisk wolnościowych, Kukiza i samorządowców. Ci pierwsi byli bardzo optymistycznie do tego nastawieni, bo sami to mogą może 1-2% urwać i tylko tyle. Coś jednak się popsuło, PSL zaproponował program tj. rozszerzenie 500+ do 26 roku życia (dla studentów jest to oczywiście świetny pomysł, dla budżetu niekoniecznie, za tą kasę niebawem ludzie niewiele będą mogli zrobić), darmowe leki (propozycja Razem) oraz emerytura bez podatku (to akurat jest bardzo trzeźwy pomysł, zdecydowanie lepszy od trzynastek). Zobaczymy, kto pójdzie na koalicję z tymi geniuszami polityki...

PS. Niby chcą iść samodzielnie, ale jest jeszcze jedna możliwość, wystąpienie to karta przetargowa, by Schetyna dał więcej miejsc na jesień (z 5% procentami wezmą z 10 a przy dobrych negocjacjach mogliby skitrać z 20 swoich w sejmie).

Odpowiedz
(02.06.2019, 16:43)Stanisław Dmowski napisał(a): PSL zaproponował program tj. rozszerzenie 500+ do 26 roku życia

Jestem pewien, że za rok zaproponuje to kandydat na Prezydenta wystawiony przez PiS Big Grin
Najważniejsze wtedy to brać, ale na nich nie głosować!

Adiunkt

Odpowiedz
Cytat:Jestem pewien, że za rok zaproponuje to kandydat na Prezydenta wystawiony przez PiS [Obrazek: biggrin.png]

Najważniejsze wtedy to brać, ale na nich nie głosować!

Gdzie mnie głosować na tego małego karakana, ale brać od tej bandy złodziei jak "dają" to trzeba, tylko idiota z tego nie skorzysta.

Odpowiedz
Za takie pińcet plus można spełnić jeden z punktów hasła wyborczego Grzegorza Brauna. Skoro kościół i szkoła są powszechnie dostępne, to można chodzić na strzelnicę Big Grin

Adiunkt

Odpowiedz
Ćwierkają że Polska Fair Play kaputt, więc możliwe że nawet nie ma co tych scenariuszy rozważać.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Ja z kolei zauważyłem, że ostatnio wariaci stali się popularni. Jutub mi (i nie tylko mi) usilnie podsyła filmiki Wojciecha Olszańskiego ukrywającego się pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski. Jego filmiki jak i kanały mają dużo wyświetleń/subskrypcji i zrzeszają samych wariatów - lechitów i miłośników Związku Radzieckiego (a przy tym mieniących się nacjonalistami). Niestety, mając na uwadze kogo na listy wyborcze do PE wciągnął Korwin (antyszczepionkowcy, Czerniak, Partia Kierowców czy ta ruska babka), obawiam się, że ten skretyniały do reszty eusofil jeszcze dostanie propozycje od Korwina startu do Senatu...

Adiunkt

Odpowiedz
(03.06.2019, 22:02)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Jego filmiki jak i kanały mają dużo wyświetleń/subskrypcji i zrzeszają samych wariatów - lechitów i miłośników Związku Radzieckiego (a przy tym mieniących się nacjonalistami). Niestety, mając na uwadze kogo na listy wyborcze do PE wciągnął Korwin (antyszczepionkowcy, Czerniak, Partia Kierowców czy ta ruska babka), obawiam się, że ten skretyniały do reszty eusofil jeszcze dostanie propozycje od Korwina startu do Senatu...

To Jabłonowski jest miłośnikiem ZSRR? Skąd to wnioskujesz? Big Grin nie wiem czy do parlamentu jabłko wezmą, ale raczej nie, to by im bardziej zaszkodziło niż poparcie Zięby.

Odpowiedz
(04.06.2019, 17:26)Hans von Eichenblatt napisał(a): To Jabłonowski jest miłośnikiem ZSRR? Skąd to wnioskujesz? Big Grin nie wiem czy do parlamentu jabłko wezmą, ale raczej nie, to by im bardziej zaszkodziło niż poparcie Zięby.

Gloryfikowanie Sierowa, twierdzenie, że czas PRLu to jedyny okres w historii Polski, kiedy Polak był gospodarzem... I jeszcze wiele takich kwiatków się znajdzie.

Adiunkt

Odpowiedz
(04.06.2019, 18:21)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Gloryfikowanie Sierowa, twierdzenie, że czas PRLu to jedyny okres w historii Polski, kiedy Polak był gospodarzem... I jeszcze wiele takich kwiatków się znajdzie.

Rozumiem, że Pan z nadmiaru wolnego czasu ogląda różnych wariatów Big Grin

Odpowiedz
Język wroga trzeba znać Wink A aby wiedzieć, że ktoś jest wariat nie trzeba oglądać ich cyrków trwających godzinami. Wystarczy skorzystać z youtuba i poszukać fragmentów ich wypowiedzi (polecam kanał Frankorus) lub dowiedzieć się co nieco o tych osobach (polecam Radosława Patlewicza). A jeśli chodzi o tow. Jabłonowa - to artykuł o nim na wikipedii jest bardziej opracowany niż o jakimś władcy lub polityku xD

Adiunkt

Odpowiedz
Wyrwę Ci Karl serce, wątrobę Ci wyżre!

Odpowiedz
Smacznej wątróbki :3 xD

Adiunkt

Odpowiedz
Topic Options