Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Czemu germanizacja to nie największy problem
Ten spór o te nazwy na Nordacie przypomniał mi o jednym.

Wiecie, że kiedyś mieliśmy referendum o tym, jak mają się nazywac poszczególne hrabstwa,  a nawet nadano tam nazwe miastu X, zwanego obecnie Marwenabadem? No właśnie chyba pamięć o tym zdechła. Może wracamy do tego? Taki mały mój apel za pośrednictwem prasy do was obywatele!

Referendum proszę, albo chociaż otwartego plebiscytu! Moja odezwa do was!
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Przy okazji wpadł mi do głowy genialny pomysł na to, co powinniśmy zrobić z tymi ziemiami. Byłoby to zupełne przełamanie narracji osadnictwa germańskiego i wojskowego. Szczegóły wkrótce.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
I co z tym referendum? Znowu pomysł ucichnie, byle ktoś na swoim postawił?
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Pomysł nie ucichnie, a poczekam jedną chwilę.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
A z czym ma być referendum jak nawet żadne inne propozycje nie padły?
Nie ma to jak przychodzić i krzyczeć, a nic nie proponować, prawda Prezydencie?
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XI Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego, Prezydent Miasta Deliland

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(03.05.2019, 19:12)Karl von Schwarzengrau napisał(a): A z czym ma być referendum jak nawet żadne inne propozycje nie padły?
Nie ma to jak przychodzić i krzyczeć, a nic nie proponować, prawda Prezydencie?

To była możliwość składania propozycji nazw?

Odpowiedz
Skoro komuś nie spodobały się nazwy niemieckie i pojawił się ten wątek, nawołujący do referendum (jak i niezadowolenie w wątku przedstawiającym mapę) to czemu niezadowoleni nie przedstawili własnych propozycji? 
Jeśli ktoś coś chce załatwić, wyjść z inicjatywą to chyba nie potrzebuje to specjalnych zezwoleń władzy (chyba, że żyjemy w dyktaturze), a wystarczy rzucić luźne propozycje, które zostałyby rozpatrzone, zwłaszcza jeśli uzyskałyby poparcie społeczeństwa.
Czy niemal wszystkim, wszystko trzeba wykładać jak na tacy? Jeszcze rozumiem jakby takie coś postulował nowi obywatele, a nie starzy wyjadacze. 
Pojawią się konkretne propozycje - będzie referendum. Nie będzie propozycji - to do czego mam robić referendum?
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XI Kadencji, Prezes Związku Łowieckiego, Prezydent Miasta Deliland

Adiunkt

Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Idea referendum, którą proponowałem, odwołuje się wprost do tego co miało miejsce w czerwcu 2017 roku, wtedy to dopiero od rozpisanego referendum składano kolejno propozycje dotyczące nazw hrabstw oraz miasta X, dopiero na tej podstawie wszystko zostało ugruntowane. Jednakże te podanie na tacy, o którym Pan wspomina, jest dokładnie tym co miało miejsce. Był wątek i mogłeś tam podać propozycję, powiedziałbym nawet, że jest to pewna mentalność narodu Suderlandzkiego, z którą trzeba żyć.

Odpowiedz
W takim razie mentalność podawania na tacy to coś, z czym trzeba walczyć, bo doprowadzi do powstania suderlandzkich Januszy - nosaczy.
Pierwotnie najbardziej krzyczący w tej sprawie był wręcz wrogi rozszerzaniu terenów, a reszta była temu w mniejszym lub większym stopniu obojętna co tu się będzie działo. Więc kogo miałem pytać?
A potrzeby biurokratyczne w tym względzie są po prostu niepoważne. Idąc tym tropem można się przyczepić komitetu przygotowującego obchody Święta Niepodległości (nie został sformowany ani decyzją Senatu, ani rozprządzeń) lub braku oficjalnego rejestru partii politycznych i innych rzeczy z tym związanych.

Adiunkt

Odpowiedz
Akurat nazwy miejscowości po części realizują ustawa dot. podziału administracyjnego, zaś co do nazwm, wkrótce wystawię swoje propozycje.

Odpowiedz
Bez spójnej i kompletnej propozycji alternatywnych nazw nawet nie powinno być mowy o referendum; bo nad czym mamy tam głosować? Podzielam tutaj oburzenie pana Karla.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Tylko że po co proponować kontrpropozycje do nazw, które są przyporządkowane miastom nieistniejącym wcześniej? Ja nie ukrywam, wykreśliłbym większość z tych miast zostawiając tak: Chaskowo, Wetyburg, Mittelburg, Mieżwodnoje, Łużewsk oraz jedno miasto na granicy południowej spełniające rolę strażnicy (co do nazwy, do dyskusji). Głównym ośrodkiem życia stałby się Nowy Deliland (nie brzmi to tak dumnie jak Nowy Jork albo Nowy Amsterdam), ale jakoś się przeżyje. Nie celujmy w rozdymane do granic możliwości działu opchane opisami tych dorfów i burgów. Minimalizm przede wszystkim.

Myślę, że jeśli podyskutujemy, przedstawimy swoje propozycje to może obejść się bez referendum. Byle naprawdę nie był to teatr jednego aktora...
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
No to się zbierzcie w kilku, coś ustalcie to wysłucham, bo narazie to nie ma o czym dyskutować nawet.

Adiunkt

Odpowiedz
(06.05.2019, 12:17)Karl von Schwarzengrau napisał(a): No to się zbierzcie w kilku, coś ustalcie to wysłucham, bo narazie to nie ma o czym dyskutować nawet.

> wstaw propozycje nazw w gabinecie
> ci dwaj kłócą się dalej
> brak profitu
> samotny.jpg

Odpowiedz
Propozycję są, ale nikt się do nich na dobrą sprawę nie ustosunkował. Jakbym na ich podstawie miał robić referendum to musiałbym wtedy robić takie coś co chwilę... 
Dam instrukcję na wszelki wypadek jak to załatwić:
Cytat:Instrukcja
1.Jakie miasta zlikwidować
2.Jakie miasta zamienić
3.Jakie nazwy nadać miastom wymienionym w pkt. 2
4. Inne korekty mapy
5. Uzyskać 5 podpisów obywateli Republiki Suderlandu

Adiunkt

Odpowiedz
(06.05.2019, 14:01)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Propozycję są, ale nikt się do nich na dobrą sprawę nie ustosunkował. Jakbym na ich podstawie miał robić referendum to musiałbym wtedy robić takie coś co chwilę... 
Dam instrukcję na wszelki wypadek jak to załatwić:
Cytat:Instrukcja
1.Jakie miasta zlikwidować
2.Jakie miasta zamienić
3.Jakie nazwy nadać miastom wymienionym w pkt. 2
4. Inne korekty mapy
5. Uzyskać 5 podpisów obywateli Republiki Suderlandu

Może zacznie Pan od zebrania podpisów dla swojej propozycji? Tak w ogóle, czy gubernator hrabstwa władny jest dokonywać zmiany nazw miast znajdujących się w granicach jego władzy? Pytam z czystej ciekawości, jak to wygląda od strony prawnej i nie chodzi mi stricte o sprawę Nordaty.
gen. Stanisław Dmowski 

Krzyż Czynu
Odpowiedz
Jeśli chodzi o podpisy to Pan zacznie robić coś więcej niż naśladować Huberta M. bo w ten sposób to drugiej kadencji nie będzie.
Sprawa nazw miejscowości poruszona 2 tygodnie temu, Pan się drze jak orangutan jakiś, a dalej nic nie zrobił w celu "naprawy" xD

Adiunkt

Odpowiedz
A pańska decyzja to niby czemu ma znaczyć więcej niż 5 obywateli, no słucham, bo też równy poziom darcia co prezydenta Dmowskiego niestety dla Pana.

Odpowiedz
Ile osób było zainteresowanych wstępnie jakimkolwiek zaangażowaniem Nordaty Suderlandzkiej? 
Coś tam wspominał Pan Mykko, ale koniec koniec końców nic z tego nie wynikło. Więc 0 osób.
Zrobiłem to sam. Potem znaleźli się oburzeni, ale ci oburzeni rzucają pomysły ogólne lub bardziej dokładne, ale kompletnie nie są zgrane z wizjami innych.
Jak to odpisał mi Pan Maj w moim pierwszym felietonie, gdzie to napisałem, że mogłem swobodnie przeprowadzić zamach stanu i nikt by palcem nie kiwnął, bo nie było komu:
"Niech Pan spróbuje, a wszyscy nieaktywni staną się aktywni, bo wywoła to ich oburzenie". Tak w skrócie odpisał mi Pan Maj. I tak to wygląda. Kiedy nic nie zrobiłem każdy siedział grzecznie, za przeproszeniem, na dupie i nie myślał o tych ziemiach. Kiedy coś zostało zrobione, nagle pojawiło się oburzenie.
No top kek iks de xD

Adiunkt

Odpowiedz
Cóż, witamy z najstarszą zasadą mikronacji w takim razie.

Odpowiedz
Topic Options