Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Minął rok...
3 maja 2018 roku już o bardzo późnej porze Kacper Kowalski wraz z Fryderykiem Marskem i podejrzanie "towarzyszącemu" discordowi zrzekają się obywatelstwa. Rano widzą to wszyscy obywatele, zaś wkrótce po tym następuje stopniowy regres aktywności. W ten sposób nasz kraj przerodził się w kraj kryzysu ze spadkiem aktywności.

Obecnie jednak już przełamany i oddany w zapomnienie wydarzenie, które dla mnie było twardą linią tego co prawdopodobnie na długo będzie istniało w historii Suderlandu.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Czy powinniśmy tamten dzień spisywać na minus? Uruchomiło co prawda ciąg wydarzeń, który doprowadził do kryzysu, ale w następnej kolejności dał nam także dzień dzisiejszy. Stał się sprawdzianem dla Republiki, który przetrwaliśmy. I dzięki temu stoimy, gdzie stoimy, a raczej idziemy ku lepszemu. Czasami trzeba zrobić jeden krok w tył, by zrobić dwa naprzód. Nie było mnie przy całym zajściu, a także nie było mnie w okresie kryzysu, nad czym w pewnym stopniu ubolewam. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to doszukiwać się w takich zajściach jasnych stron. Wyciągnijmy z tego lekcje. Dziękujmy za to, że przetrwaliśmy próbę i staliśmy się tylko bardziej silniejsi. Dziękujmy za to, że nie ugięliśmy się presji historii i powstaliśmy. Wielu mikronacjom tego brakuje, przez co tak trudno im pozbyć się patologicznych obywateli.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Tego dnia byliśmy smutni, zrezygnowani, odszedł wszak człowiek bardzo zasłużony, głośno za sobą trzaskając drzwiami i zabierając za rączkę przy okazji kilka swoich perełek. Poczułem stratę, bo pan Marks był częścią Suderlandu tak jak każdy z nas, jednak teraz jak tak sobie myślę, może dobrze się stało. Obnażony został jeden z autorytetów naszego państwa, gdy ściągnięto z niego płachtę, okazało się, że pod spodem nic nie ma. Mówi się, że nie ważne jak mężczyzna zaczyna, ale jak kończy. Ów człowiek skończył marnie, rozmienił swoje zaangażowanie na drobne, do tego stopnia, że dzisiaj ludzie nie wspominają go w kategoriach osoby z zasługami, ale człowieka z przerośniętym ego, który gotów był wywrócić kraj, byle komuś dopiec. Tak, druga strona nie była nic lepsza, ale powinnością było walczyć a nie rejterować z placu bitwy. Wróciłby, oj wróciłby do nas, ale duma mu nie pozwala...

Byliśmy poturbowani, osłabieni, ale przez to właśnie się zahartowaliśmy i teraz wychodzimy silni. A będzie jeszcze lepiej, zaręczam.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options