Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

To są jakieś jaja
#1
Może i przesadziłem nieco z tytułem, ale nie zamierzam za to przepraszać. Bo dla mnie to naprawdę są jakieś jaja. Mocno żałuję, że ten wątek wcześniej nie wpadł w moje ręce. 
http://fnor.cba.pl/forum/showthread.php?...41#pid4641
Naprawdę nie dociera do mnie, jak można odwalić taką fuszerkę. Czuję się w tej chwili oszukany i opluty przez obywateli federacji, jako że żaden z nich nie sprzeciwił się tego typu akcjom. Nawet najgorsze nie jest to, że oni to robią. Bo możemy zwyczajnie ich wyśmiać. Najgorsze jest to, że to nam się zarzuca ksenofobie, a FN coraz bardziej wywyższa na arenie międzynarodowej i traktuje coraz poważniej. Dlatego w tej chwili to już nie jest kwestia "a olać". Bo są oni coraz bardziej uznawani i te akcje mogą im naprawdę ujść płazem. W momencie, w którym to przeczytałem poczułem się, jakby naprawdę ktoś dał mi w mordę. Od miesięcy buduje tutaj agencje kosmiczną. Jestem tu już chyba pół roku, a jak dotąd wystrzeliliśmy jedynie satelity w okolice księżyca. Wszystkie te operacje opisuje, włącznie z procesem konstrukcji rakiet. Symuluje loty i publikuje z nich relacje. A tymczasem na Nordacie tworzy się takie coś

Nie zamierzam tego tolerować. Bo jest to jednocześnie oplucie zarówno mojej pracy, jak i poważne spłycenie całej mikronacyjnej astronomii. Przez takich ludzi, jak Artur Kardacz zaniża się jej poziom. Żadnych opisów. Nic. Po prostu pstryknięcie palcem i wyprzedzenie naszej agencji o dziesiątki lat. Jako miłośnik astronomii i aktywny jej działacz w mikroświecie, nie zamierzam tolerować takiego jej spłycania do żałosnego poziomu bliskiego zeru. I nie ma tu znaczenia, czy robi to Federacja, Kugaria, Bialenia, czy Dreamland.


Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
#2
Ja się bardziej martwię, czemu mając do wyboru coś wysokiej klasy i masówkę, zawsze wybierze masówkę. Nie podoba mnie się to, ale kapitulowac nie chcę.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
#3
Cóż, to rzeczywiście trochę absurdalne, ale chyba już od dawna jest tak, że każda mikronacja ma swoją astronomię (z resztą praktycznie w żadnej dziedzinie mikronacje nie tworzą spójnego uniwersum*).
Bialenia na przykład ma taką: https://bialenia.sarmacja.org/program-kosmiczny (jeszcze Ronon nie zdążył przenieść, stąd artykuł na starej stronie i niedziałające odnośniki)
* Świetnie byłoby to zmienić, nawet jeśli nie w ramach wszystkich mikronacji, to przynajmniej w jakiejś grupie. Priorytetem powinna być spójna mapa. Prawdziwe jaja to są, że czasem jakieś dziwne kontynenty się wynurzają, czasem ogromne połacie ziemi są zatapiane. A potem powinniśmy dążyć do zintegrowania kolejnych dziedzin: astronomii, historii Pollinu (bo tu też w większości każdy sobie rzepkę skrobie), czy wreszcie tytułów naukowych.

Odpowiedz
#4
Widziałem bialeńską agencje i nawet swego czasu byłem jej prezesem. Mogę powiedzieć tylko tyle, że mam w planach kilka projektów związanych z astronomią, w które chciałbym zaangażować inne państwa. Nie wiem, czy to wyjdzie. Czas pokaże. Może od tego się zacznie zjednoczenie tych nielicznych astronomów w kwestii wyglądu mikroświata.

Co do zaś samego napędu... No cóż, zareagowałem zbyt ostro. Nie dość że mam uraz do federacji, to jeszcze do osób wprowadzających tak innowacyjne i fantastyczne rzeczy do naszego kanonu. Nadal dość sceptycznie do niego podchodzę i osobiście chciałbym o wiele inaczej poprowadzić narrację podróży międzygwiezdnych, nie mogę jednak kontrolować wszystkiego. Wymieniony wcześniej Artur Kardacz odezwał się do mnie i wyjaśnił ze mną kilka spraw. Między innymi pokazał, że istniały już wcześniej jakieś działania agencji, tylko że na innym forum. I chociaż wciąż pozostaje sceptyczny, jak mówiłem, to uspokoiłem się już nieco i jestem w stanie dać szansę. Być może rzeczywiście będzie to miało o wiele więcej sensu, niż przypuszczałem.


Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
#5
Po przeczytaniu tego wątku trochę tego oburzenia nie rozumiem, przecież każdy projekt naczynany w tym państewku tak właśnie wygląda. Gdy u niektórych narrację prowadzi się w tempie żołwim, realistycznym u niektórych osiągnięcia, budynki, wynalazki otrzymywane są na pstryknięcie palca. Niewiele jesteśmy w stanie zrobić w tym faktem. Jeśli pewne państwa uznają takie twory, przymilają się do nich to świadczy to po prostu jak najgorzej o nich. I tyle...
gen. Stanisław Dmowski 


Krzyż Czynu
Odpowiedz
#6
Już napisałem, że rozwiązaliśmy tą kwestięz Panem Kardaczem. Sporo czasu poświęciłem na astronomię i zwyczajnie dopowiedziałem sobie kilka rzeczy za dużo do tego, co on robi. Gdyby była to prawda, to uderzyłoby bezpośrednio w to, co robię. Dlatego takie oburzenie.


Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Topic Options