Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

To są jakieś jaja
Może i przesadziłem nieco z tytułem, ale nie zamierzam za to przepraszać. Bo dla mnie to naprawdę są jakieś jaja. Mocno żałuję, że ten wątek wcześniej nie wpadł w moje ręce. 
http://fnor.cba.pl/forum/showthread.php?...41#pid4641
Naprawdę nie dociera do mnie, jak można odwalić taką fuszerkę. Czuję się w tej chwili oszukany i opluty przez obywateli federacji, jako że żaden z nich nie sprzeciwił się tego typu akcjom. Nawet najgorsze nie jest to, że oni to robią. Bo możemy zwyczajnie ich wyśmiać. Najgorsze jest to, że to nam się zarzuca ksenofobie, a FN coraz bardziej wywyższa na arenie międzynarodowej i traktuje coraz poważniej. Dlatego w tej chwili to już nie jest kwestia "a olać". Bo są oni coraz bardziej uznawani i te akcje mogą im naprawdę ujść płazem. W momencie, w którym to przeczytałem poczułem się, jakby naprawdę ktoś dał mi w mordę. Od miesięcy buduje tutaj agencje kosmiczną. Jestem tu już chyba pół roku, a jak dotąd wystrzeliliśmy jedynie satelity w okolice księżyca. Wszystkie te operacje opisuje, włącznie z procesem konstrukcji rakiet. Symuluje loty i publikuje z nich relacje. A tymczasem na Nordacie tworzy się takie coś

Nie zamierzam tego tolerować. Bo jest to jednocześnie oplucie zarówno mojej pracy, jak i poważne spłycenie całej mikronacyjnej astronomii. Przez takich ludzi, jak Artur Kardacz zaniża się jej poziom. Żadnych opisów. Nic. Po prostu pstryknięcie palcem i wyprzedzenie naszej agencji o dziesiątki lat. Jako miłośnik astronomii i aktywny jej działacz w mikroświecie, nie zamierzam tolerować takiego jej spłycania do żałosnego poziomu bliskiego zeru. I nie ma tu znaczenia, czy robi to Federacja, Kugaria, Bialenia, czy Dreamland.

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Ja się bardziej martwię, czemu mając do wyboru coś wysokiej klasy i masówkę, zawsze wybierze masówkę. Nie podoba mnie się to, ale kapitulowac nie chcę.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Cóż, to rzeczywiście trochę absurdalne, ale chyba już od dawna jest tak, że każda mikronacja ma swoją astronomię (z resztą praktycznie w żadnej dziedzinie mikronacje nie tworzą spójnego uniwersum*).
Bialenia na przykład ma taką: https://bialenia.sarmacja.org/program-kosmiczny (jeszcze Ronon nie zdążył przenieść, stąd artykuł na starej stronie i niedziałające odnośniki)
* Świetnie byłoby to zmienić, nawet jeśli nie w ramach wszystkich mikronacji, to przynajmniej w jakiejś grupie. Priorytetem powinna być spójna mapa. Prawdziwe jaja to są, że czasem jakieś dziwne kontynenty się wynurzają, czasem ogromne połacie ziemi są zatapiane. A potem powinniśmy dążyć do zintegrowania kolejnych dziedzin: astronomii, historii Pollinu (bo tu też w większości każdy sobie rzepkę skrobie), czy wreszcie tytułów naukowych.

Odpowiedz
Widziałem bialeńską agencje i nawet swego czasu byłem jej prezesem. Mogę powiedzieć tylko tyle, że mam w planach kilka projektów związanych z astronomią, w które chciałbym zaangażować inne państwa. Nie wiem, czy to wyjdzie. Czas pokaże. Może od tego się zacznie zjednoczenie tych nielicznych astronomów w kwestii wyglądu mikroświata.

Co do zaś samego napędu... No cóż, zareagowałem zbyt ostro. Nie dość że mam uraz do federacji, to jeszcze do osób wprowadzających tak innowacyjne i fantastyczne rzeczy do naszego kanonu. Nadal dość sceptycznie do niego podchodzę i osobiście chciałbym o wiele inaczej poprowadzić narrację podróży międzygwiezdnych, nie mogę jednak kontrolować wszystkiego. Wymieniony wcześniej Artur Kardacz odezwał się do mnie i wyjaśnił ze mną kilka spraw. Między innymi pokazał, że istniały już wcześniej jakieś działania agencji, tylko że na innym forum. I chociaż wciąż pozostaje sceptyczny, jak mówiłem, to uspokoiłem się już nieco i jestem w stanie dać szansę. Być może rzeczywiście będzie to miało o wiele więcej sensu, niż przypuszczałem.

Odpowiedz
Po przeczytaniu tego wątku trochę tego oburzenia nie rozumiem, przecież każdy projekt naczynany w tym państewku tak właśnie wygląda. Gdy u niektórych narrację prowadzi się w tempie żołwim, realistycznym u niektórych osiągnięcia, budynki, wynalazki otrzymywane są na pstryknięcie palca. Niewiele jesteśmy w stanie zrobić w tym faktem. Jeśli pewne państwa uznają takie twory, przymilają się do nich to świadczy to po prostu jak najgorzej o nich. I tyle...
gen. Stanisław Dmowski 

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Już napisałem, że rozwiązaliśmy tą kwestięz Panem Kardaczem. Sporo czasu poświęciłem na astronomię i zwyczajnie dopowiedziałem sobie kilka rzeczy za dużo do tego, co on robi. Gdyby była to prawda, to uderzyłoby bezpośrednio w to, co robię. Dlatego takie oburzenie.

Odpowiedz
Topic Options