Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

II Nadzwyczajny Zjazd NPS
Cytat:
Towarzysze partyjni!
Spotykamy się tutaj w celach omówienia kwestii obywatelstwa Republiki Suderlandu.
Jak wszyscy wiecie, odrzuciłem wniosek o obywatelstwo Kamiljana Harlina von Wespucciego. Mówiąc szczerze - spodziewałem się burzy, że knebluję ludzi. Ale taka już chyba moja rola, że robię to co każdy by chciał zrobić, lecz mało kto tak naprawdę by się na to odważył. To nie było wywołane moimi osobistymi antagonizmami. Po prostu obecność byłego Prezydenta Federacji Nordackiej u nas budziłaby we mnie, a także mam nadzieję, że u wszystkich, duży niepokój. Niepokój, że szykuje się u nas V kolumna mająca zrzucić Suderland z toru jaki obrał.
Burzy jak narazie nie ma i jak mam nadzieję, nie będzie. To już nie jest sprawa partyjna. W takich sytuacjach powinniśmy wszyscy, niezależnie od członkostwa w partii, poglądów, stanowisk oraz relacji, mówić jednym głosem.
Nasze prawo w tej kwestii jest dosyć dziwne i według mnie nie poważne. Pełne obywatelstwo może mieć tylko osoba nie posiadająca obywatelstwa w żadnym innym państwie. Ale taka osoba może posiadać niepełne obywatelstwo. I co z tego wynika? 
Niech zbierze się takich 5 obywateli, 6, 7. Przecież to byłaby ogromna siła polityczna! I mająca 1 cel - wymusić uzyskanie pełnego obywatelstwa. Przecież to byliby obywatele! Dopóki takich jest 1, 2... Problemu nie ma. Ale gdy zbierze się ich znaczna ilość problem się pojawi. Przede wszystkim będzie to szrama na wizerunku Republiki. Idąc dalej, takie środowisko mogłoby wykorzystywać niewiedzę lub brak doświadczenia młodych mikronautów. 
Narodowa Partia Suderlandu będzie stanowczo się domagać:
- zlikwidowania podziału na obywatelstwo pełne i niepełne, niech będzie zwykłe obywatelstwo
- uzyskać obywatelstwo będzie mogła osoba nie posiadająca obywatelstwa w żadnej innej mikronacji (uznawanej jak i nieuznawanej przez Republikę Suderlandu) oraz nie wykazująca jakichkolwiek związków emocjonalnych z innymi mikronacjami.
Suderland wyróżnia się na tle innych mikronacji, że u nas nie działają osoby dorabiające w wolnej chwili w 5-ciu innych mikronacjach. I niech tam zostanie na zawsze!
Niech żyje Republika Suderlandu!
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(22.05.2019, 15:08)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Niech zbierze się takich 5 obywateli, 6, 7. Przecież to byłaby ogromna siła polityczna! I mająca 1 cel - wymusić uzyskanie pełnego obywatelstwa. Przecież to byliby obywatele! Dopóki takich jest 1, 2... Problemu nie ma. Ale gdy zbierze się ich znaczna ilość problem się pojawi.

Kwestię pełnego obywatelstwa reguluje konstytucja, a do zmiany konstytucji potrzeba 6 senatorów. Jeżeli taka siła się jednak znajdzie i uzyska wystarczające poparcie to będzie znak, że takie zmiany już dawno stały się potrzebne - chce ich całe społeczeństwo.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options