Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Fotorelacja z powstania na Wyspach Wschodnich
Podczas powstania na Wyspach Wschodnich w Okręgu Ostlandzkim, na miejsce wysłano kilku reporterów w celu udokumentowania konfliktu. Oto wybrane zdjęcia z opisami:

NALOT NA POZYCJE SEPARATYSTÓW

[Obrazek: QPIvzwJ.jpg]

Zdjęcie zostało zrobione w sobotę 8 czerwca. Sytuacja miała miejsce podczas zamknięcia w okrążeniu jednostek separatystów, którzy przeprowadzili kontratak. Na zdjęciu widzimy  suderlandzkich żołnierzy z jednostki artylerii, którzy walczyli w lesie do momentu przybycia bombowców Arado. Zadaniem żołnierzy było powstrzymanie próby wydostania się przez separatystów z okrążenia do otrzymania rozkazu odwrotu, który mieli otrzymać tuż przed przybyciem bombowców wyposażonych w bomby napalmowe.

PIECHOTA W NATARCIU

[Obrazek: v1TujDI.jpg]

Zdjęcie wykonane tuż po lądowaniu żołnierzy na południowym wybrzeżu Wyspy Południowej. Ziemia jest spalona, ponieważ całą noc przed lądowaniem obszar był bombardowany z dział okrętów.

PRZEDARCIE SIĘ WGŁĄB LĄDU

[Obrazek: tdOpcGI.jpg]

Na powyższym zdjęciu widzimy drużynę piechoty podczas lądowania na wybrzeżu. Piechurzy właśnie będą przedzierać się przez drut kolczasty, postawiony przez separatystów.

WYCZEKIWANIE WROGA

[Obrazek: pMZoAQ0.jpg]

Zdjęcie wykonane na Wyspie Północnej i przedstawia drużynę piechoty oraz jeden z czołgów. Jednostka tam stacjonująca (pancerna) miała za zadanie bronić mostu za wszelką cenę i uniemożliwić separatystom połączenie sił.

WALKA W MIEŚCIE

[Obrazek: xOVmEPW.jpg]

Zdjęcie zrobione w jednym z oblężonych miasteczek. Suderlandcy żołnierze walczyli na bardzo krótkim dystansie i w ruinach, próbując je wykorzystać jako naturalne fortyfikacje mające pomóc w obronie przed przeważającymi siłami separatystów.

JEŃCY

[Obrazek: fcHYdeJ.jpg]

Po kapitulacji separatystów, jeńcami stało się ponad 1000 powstańców. Byli oni ściśle pilnowani przy przemieszczaniu się przez czołgi oraz piechotę.

KOOPERACJA

[Obrazek: D3MI1rn.jpg]

Podczas całej kampanii, wojska na lądzie regularnie wspierały samoloty stacjonujące na lotniskowcach. Jednostki łącznościowe wzywały pomoc, a piloci bez problemu rozprawiali się z wrogiem. 

FLOTA

[Obrazek: svEEXiW.jpg]

Marynarka Wojenna również odegrała istotną rolę w całej kampanii. Wspierała ogniem dział okrążone jednostki w miastach, a także ostrzeliwała wybrzeże, przed inwazją z morza.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Ładne te zdjęcia.
Norbert Byfyj - Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XII Kadencji Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Ma Pan całkowitą rację. Wojna jest piękna. Szczególnie obrazy z używania napalmu.

(Tak, to żart)

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Wojna to sztuka, więc musi być pięknie.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Nie nazwałbym ganiania powstańców po lasach wojną, ale jak kto uważa.

Odpowiedz
Dobre zdjęcia, dobra fotorelacja. Co do samej wojny... wypowiem się w innym temacie.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Odpowiedz
(13.06.2019, 15:48)Ryszard Maj napisał(a): Dobre zdjęcia, dobra fotorelacja. Co do samej wojny... wypowiem się w innym temacie.

Jak przypuszczam, jest Pan pewnie trochę zawiedziony przebiegiem wojny... Ale ja też jestem, Pan Dugosz również. Mogę jedynie powiedzieć, że z Panem Dugoszem ustaliliśmy, że przeprowadzimy kolejny konflikt (lipiec/sierpień), z zasadami na bazie tego przeprowadzonego. Dzięki takim konfliktom będzie można stworzyć naprawdę solidny system wojenny, który będzie dopracowywany z każdym konfliktem, gdzie będzie testowany.

Adiunkt

Odpowiedz
(14.06.2019, 11:38)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Jak przypuszczam, jest Pan pewnie trochę zawiedziony przebiegiem wojny... Ale ja też jestem, Pan Dugosz również.

Znaczy akurat trudno, żebym ja mówił o jakimkolwiek zawodzie. Jestem świadom, dlaczego powstańcy przegrali i że mogli osiągnąć o wiele więcej. Tylko że nie skupiłem się na konflikcie odpowiednio. Pewnych rzeczy nie doczytałem, o pewnych zapomniałem. Dlatego nie tyle jestem zawiedziony samym konfliktem, co moimi błędami. Na szczęście coś udało się z niego wynieść, przez co właśnie mamy trochę przemyśleń na temat ewentualnego systemu wojennego.

Odpowiedz
Topic Options