Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Orędzie Sędziego Sądu Najwyższego Republiki Suderlandu
Drogi Panie Prezydencie,
Szanowni Panowie Senatorowie
Obywatele i Obywatelki Republiki Suderlandu!

Jakiż to zaszczyt spotkał mnie - skromnego obywatela Suderlandu, że mogę reprezentować wasze sprawy przed majestatem prawa - w sądzie. Kochani, jestem dla was i z wami. Dziękuję prezydentowi Dmowskiemu za zaufanie. Nic lepszego nie mogło teraz spotkać Suderlandu niż powierzenie mi stanowiska sędziego. Oświadczam zatem wszem i wobec, że bronić będę spraw prostych obywateli. Dość z hipokryzją i politycznymi zagrywkami w sądzie! 

Dzisiaj nietrudno zauważyć głęboki podział polityczny jaki trawi serca, dusze i umysły poczciwych Suderlandczyków. Ważnym jest zatem, ażeby sędzia Sądu Najwyższego był apolityczny, a o to dzisiaj niełatwo. Myślę więc, że to dlatego zostałem wybrany sędzią, gdyż jestem ponad podziałami i układami. Zapewniam także, że będę starał się stan, choć jest to znojny trud, pielęgnować i strzec przed wpływem polityki. 

Czas zmienić funkcjonowanie Sądu! Sąd ma być przyjaznym dla wszystkich obywateli, a nie tylko dla wybranych. Sędziowie zaś mają być sługami jeszcze większymi od duchownych rotryjskich (niejednokrotnie księża rotryjscy w ogóle sługami nie są, ale to już ich sprawa i rozliczać ich za to nie będziemy), bo tylko służąc innym można osiągnąć prawny ład i porządek.

Proszę ludzi dobrej woli, ażeby wsparli mnie swoją dobrą energią, abym mógł efektownie pracować apolitycznie dla dobra, rozwoju, chwały i czci Republiki Suderlandu - naszej ukochanej Ojczyzny-Matki Żywicielki. 

Sędzia Sądu Najwyższego
Guliano Montini

Odpowiedz
Jako były sędzia SN gratuluję objęcia przez Pana tej zaszczytnej funkcji i mam nadzieję, że pańskie sądy będą sprawiedliwe, prawidłowe i apolityczne
Gregory Mykko - Senator XIII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Życzę powodzenia!

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
Topic Options