Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Restauracja
Gryf 
Drogi czytelniku, jeśli oczekiwałeś w tym wątku zaspokojenia swoich potrzeb gastronomicznych będę musiał cię rozczarować. Nie o taką restaurację bowiem mi chodzi. Zamierzam kandydować na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach. Restauracja to główne hasło tego co planuję zrobić po otrzymaniu stołka. Wyjaśniam już o co chodzi w 3 głównych punktach:
  •  Restauracja prestiżu prezydenta - jak na razie mieliśmy w naszym kraju już 6 prezydentów. Tylko kadencje dwóch z nich można obiektywnie ocenić jako udane. Urząd prezydenta jest kojarzony z nieaktywnością, aferami, teczkami, nieudolnością. Uważany jest za coś zbędnego, niepotrzebną rzecz co moglibyśmy ją wyrzucić i nieszczególnie potem za nią tęsknić. Świadectwem upadku tej funkcji jest zrównanie z ziemią kancelarii prezydenckiej podczas zamachu stanu. Moim celem jest to zmienić. Zmienić postrzeganie tej funkcji. Odbudować jej prestiż, na jaki zasługuje. Zamierzam pokazać że prezydent wciąż jest potrzebny i może stanowić wartość dodaną w naszej republice. Mam nadzieję, że 7. Prezydent zostanie zapamiętany pozytywnie
  • Restauracja pozycji Suderlandu na arenie międzynarodowej - zamach stanu mocno nadszarpnął naszą pozycję za granicą jako państwa prawa. Tutaj nie wszystko zależy ode mnie, a od naszej wspólnej pracy w celu naprawienia naszej pozycji jako silna, praworządna mikronacja. Mogę przy tym zaoferować doświadczenie jako KRSZ które przyda się przy tak reprezentatywnej funkcji. Jedną z moich propozycji jest napisanie podręcznika mającego na celu pomóc dyplomatom oraz objaśniającego politykę zagraniczną Suderlandu, ale to raczej opcjonalne zadanie na nieco późniejszy czas.
  • Restauracja kultury - SAN i NUS nie działają. Poza obchodami świąt narodowych nie ma żadnych szczególnych wydarzeń kulturowych. Rozwija się jedynie perła suderlandzkiego dorobku kulturowego, czyli sport a i tak wszyscy widzimy, że nie jest perfekcyjnie. Moim celem jest poprawienie chociaż trochę tego stanu rzeczy. Póki co nie chcę jednak składać za wielu obietnic, bo sytuacja jest dynamiczna, a sposobów na naprawienie tego stanu rzeczy jest naprawdę wiele
[Obrazek: vu2d2X9.png]

Zapraszam do składania podpisów w tym wątku. Razem możemy odrestaurować Suderland!
Gregory Mykko - Senator XIII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Tak zastanawiałem się czy zadać jakieś pytania, bo zwykle to robiłem. Ale tym razem dam jedno. Wspomniał Pan o byłych Prezydentach i wymienił wady urzędu, ale czy Pan da radę być aktywny od początku września do początku stycznia?

A druga kwestia to czy apolityczność wpisana w aktualną moją funkcję pozwala mi poprzeć Pana. Sprawdzałem poprzednie wybory i tam poparłem jako Prezes SN innego kandydata. Więc, może póki co poczekam. Może inni kandydaci będą to wszystkich poprę, w końcu skierowałem apel do wszystkich obywateli o kandydowania na ten urząd.

Pozdrawiam
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Odpowiedz
(23.08.2019, 08:41)Fryderyk Marks napisał(a): Tak zastanawiałem się czy zadać jakieś pytania, bo zwykle to robiłem. Ale tym razem dam jedno. Wspomniał Pan o byłych Prezydentach i wymienił wady urzędu, ale czy Pan da radę być aktywny od początku września do początku stycznia?

Obiecywanie aktywności to dość śliski temat, na którym już wielu się przejechało, w tym ja swego czasu. Dlatego nie zamierzam być najaktywniejszym prezydentem, ale za to skutecznym, bo sądzę że nie zawsze ilość idzie w parze z jakością. Sama aktywność zależy od wszelakich czynników. Wracając do sedna, pytał Pan czy dam radę być aktywnym. Wspomniane czynniki, jak i ilość obowiązków realnych która nie powinna być szczególnie duża wskazują, że tak. Czuję się na siłach podołać temu stanowisku, dlatego się na to piszę.

(23.08.2019, 08:41)Fryderyk Marks napisał(a): A druga kwestia to czy apolityczność wpisana w aktualną moją funkcję pozwala mi poprzeć Pana. Sprawdzałem poprzednie wybory i tam poparłem jako Prezes SN innego kandydata. Więc, może póki co poczekam. Może inni kandydaci będą to wszystkich poprę, w końcu skierowałem apel do wszystkich obywateli o kandydowania na ten urząd.

Pozdrawiam

Nie wydaje mi się, żeby ktoś inny na ten moment był chętny, ale rozumiem. Poczekajmy zatem, może ktoś jeszcze w ostatniej chwili zmieni zdanie.

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

Odpowiedz
Pan Markus zapowiada start w wyborach, więc będzie miał Pan konkurencję. A może i ktoś 3 się pojawi.

Więc jeśli czuję się Pan być aktywny to miło, ale czy ta aktywność ma nie tylko polegać na wyjazdach, podpisywaniu ustaw czy wydawaniu rozporządzeń, ale i również:
- Edytowaniu działów jako administrator w celach uaktualniania danych
- udział w dyskusjach w kraju

Bo to ważne rzeczy, które pobudzają aktywność.

Pozdrawiam
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Odpowiedz
Parę pytań posiadam.

Cytat:Restauracja kultury - SAN i NUS nie działają. Poza obchodami świąt narodowych nie ma żadnych szczególnych wydarzeń kulturowych. Rozwija się jedynie perła suderlandzkiego dorobku kulturowego, czyli sport a i tak wszyscy widzimy, że nie jest perfekcyjnie. Moim celem jest poprawienie chociaż trochę tego stanu rzeczy. Póki co nie chcę jednak składać za wielu obietnic, bo sytuacja jest dynamiczna, a sposobów na naprawienie tego stanu rzeczy jest naprawdę wiele
Rozumiem, że nie chce pan składać obietnic, ale czy mógłby pan zdradzić w jakim mniej więcej kierunku chciałby pan poprowadzić SAN i NUS podczas swojej kadencji?

Cytat:Restauracja pozycji Suderlandu na arenie międzynarodowej - zamach stanu mocno nadszarpnął naszą pozycję za granicą jako państwa prawa. Tutaj nie wszystko zależy ode mnie, a od naszej wspólnej pracy w celu naprawienia naszej pozycji jako silna, praworządna mikronacja. Mogę przy tym zaoferować doświadczenie jako KRSZ które przyda się przy tak reprezentatywnej funkcji. Jedną z moich propozycji jest napisanie podręcznika mającego na celu pomóc dyplomatom oraz objaśniającego politykę zagraniczną Suderlandu, ale to raczej opcjonalne zadanie na nieco późniejszy czas.
Co ma pan na myśli mówiąc o odbudowie naszej pozycji jako silnej, praworządnej mikronacji? Czy uważa pan, że straciliśmy ten status z powodu kilku dość aroganckich zagranicznych dygnitarzy, którym nie podobają się nasze obyczaje?
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Podpisy składać tutaj, czy utworzy Pan jakiś wątek?
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
W toku mikronacyjnego życia pan Mykko dał się poznać jako osoba uczciwa i co ważne niezależna, ani mi się nie kłaniał ani nikomu innemu. Ma kulturę i ogładę, do tego pamięta stary Suderland. Uważam, że taka osoba naprawdę przyda się na stanowisku prezydenta i w imię międzypartyjnego porozumienia powinna zostać wybrana. Potrzeba nam młodej nieskompromitowanej twarzy!

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
(25.08.2019, 11:05)Fryderyk Marks napisał(a): Pan Markus zapowiada start w wyborach, więc będzie miał Pan konkurencję. A może i ktoś 3 się pojawi.

Więc jeśli czuję się Pan być aktywny to miło, ale czy ta aktywność ma nie tylko polegać na wyjazdach, podpisywaniu ustaw czy wydawaniu rozporządzeń, ale i również:
- Edytowaniu działów jako administrator w celach uaktualniania danych
- udział w dyskusjach w kraju

Bo to ważne rzeczy, które pobudzają aktywność.

Pozdrawiam

Jak widzę, znalazł się już konkurent. A co do aktywności to właśnie przede wszystkim miałem na myśli udział w dyskusjach. Od jakiegoś czasu da się zauważyć, że staram się wypowiadać na rozmaite tematy. Oczywiście obowiązkom administracyjnym i legislacyjnym też będę się przyglądał i nie zapominał o tych formalnościach

(25.08.2019, 11:53)Filip Lotnik napisał(a): Parę pytań posiadam.

Cytat:Restauracja kultury - SAN i NUS nie działają. Poza obchodami świąt narodowych nie ma żadnych szczególnych wydarzeń kulturowych. Rozwija się jedynie perła suderlandzkiego dorobku kulturowego, czyli sport a i tak wszyscy widzimy, że nie jest perfekcyjnie. Moim celem jest poprawienie chociaż trochę tego stanu rzeczy. Póki co nie chcę jednak składać za wielu obietnic, bo sytuacja jest dynamiczna, a sposobów na naprawienie tego stanu rzeczy jest naprawdę wiele
Rozumiem, że nie chce pan składać obietnic, ale czy mógłby pan zdradzić w jakim mniej więcej kierunku chciałby pan poprowadzić SAN i NUS podczas swojej kadencji?

Cytat:Restauracja pozycji Suderlandu na arenie międzynarodowej - zamach stanu mocno nadszarpnął naszą pozycję za granicą jako państwa prawa. Tutaj nie wszystko zależy ode mnie, a od naszej wspólnej pracy w celu naprawienia naszej pozycji jako silna, praworządna mikronacja. Mogę przy tym zaoferować doświadczenie jako KRSZ które przyda się przy tak reprezentatywnej funkcji. Jedną z moich propozycji jest napisanie podręcznika mającego na celu pomóc dyplomatom oraz objaśniającego politykę zagraniczną Suderlandu, ale to raczej opcjonalne zadanie na nieco późniejszy czas.
Co ma pan na myśli mówiąc o odbudowie naszej pozycji jako silnej, praworządnej mikronacji? Czy uważa pan, że straciliśmy ten status z powodu kilku dość aroganckich zagranicznych dygnitarzy, którym nie podobają się nasze obyczaje?

W kwestii kultury - moim głównym zadaniem jest uaktywnienie SAN-u, niegdyś prężnie działającego, a obecnie zapomnianego. NUS to inna sytuacja. Trzeba go zreformować. Zamierzam bliżej się mu przyjrzeć i zdecydować jakie zmiany należy tu wprowadzić. Uwzględniam też całkowitą likwidację instytucji choć mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Odpowiadając na pańskie drugie pytanie, też chodzi o podejście kilku osób zza granicy, choć głównie o niestabilność. Nie wiadomo co przyniesie następny dzień, a w tym wypadku akurat potrzebujemy stabilizacji. Rozwiązaniem jest sumienna praca u podstaw, a być może i kilka wizyt dyplomatycznych. Przerzucanie się szambem w obie strony nic nie da. Potrzebne jest spptkanie w cztery oczy.

(25.08.2019, 14:19)Ferdynand Dugosz napisał(a): Podpisy składać tutaj, czy utworzy Pan jakiś wątek?

Podpisy proszę składać tutaj

(25.08.2019, 18:50)Stanisław Dmowski napisał(a): W toku mikronacyjnego życia pan Mykko dał się poznać jako osoba uczciwa i co ważne niezależna, ani mi się nie kłaniał ani nikomu innemu. Ma kulturę i ogładę, do tego pamięta stary Suderland. Uważam, że taka osoba naprawdę przyda się na stanowisku prezydenta i w imię międzypartyjnego porozumienia powinna zostać wybrana. Potrzeba nam młodej nieskompromitowanej twarzy!

Dziękuję bardzo za poparcie. Jednocześnie informuję, iż nie będę zabierał stanowiska w sprawie pańskiego konfliktu z Panem Schwarzengrauem. To co miało się wydarzyć już się stało, a resztę proszę załatwić w kuluarach. Trzeba skupić się na rozwoju Suderlandu, a nie na wewnętrznych konfliktach.

Odpowiedz
Szanowny Panie kandydacie

Jako Prezes Sądu Najwyższego chciałbym zorganizować debatę Prezydencką. Podobne zaproszenie skierowałem już do pańskiego kontrkandydata. Mam nadzieje, że się Pan weźmie w niej udział. Debata odbyła by się na konferencji skype. Termin debaty jest do ustalenia, ale najlepiej, żeby odbyła się ona najpóźniej w piątek, dzień przed wyborami.

Sama debata składa by się z 3 części. 1 to zbiór pytań, które zadam Panu i pańskiemu kontrkandydatowi. Druga to pańskie pytania do kontrkandydata i na odwrót. A ostatnie cześć to pytania od publiczności.

Jeśli więc wyraża Pan zgodę na uczestnictwo w debacie to proszę napisać tutaj lub w wiadomości prywatnej jaka Pora panu odpowiada.

Pozdrawiam
Fryderyk Marks 

Odpowiedz
(27.08.2019, 19:45)Fryderyk Marks napisał(a): Szanowny Panie kandydacie

Jako Prezes Sądu Najwyższego chciałbym zorganizować debatę Prezydencką. Podobne zaproszenie skierowałem już do pańskiego kontrkandydata. Mam nadzieje, że się Pan weźmie w niej udział. Debata odbyła by się na konferencji skype. Termin debaty jest do ustalenia, ale najlepiej, żeby odbyła się ona najpóźniej w piątek, dzień przed wyborami.

Sama debata składa by się z 3 części. 1 to zbiór pytań, które zadam Panu i pańskiemu kontrkandydatowi. Druga to pańskie pytania do kontrkandydata i na odwrót. A ostatnie cześć to pytania od publiczności.

Jeśli więc wyraża Pan zgodę na uczestnictwo w debacie to proszę napisać tutaj lub w wiadomości prywatnej jaka Pora panu odpowiada.

Pozdrawiam

Oczywiście zgadzam się na udział w debacie, jej czas już skonsultowaliśmy drogą prywatną

Odpowiedz
Dawno u nas nie było żadnej debaty prezydenckiej, aż miło będzie popatrzeć!

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Odpowiedz
(30.08.2019, 00:26)Gregory Mykko napisał(a): Oczywiście zgadzam się na udział w debacie, jej czas już skonsultowaliśmy drogą prywatną

Tak, debata została ustalona na godzinę 21:30. Zapraszam więc wszystkich na tą godzinne o gmachu sądu (konferencja skype).
Fryderyk Marks 

Odpowiedz
W piątek w godzinach popołudniowych w Delilandzie odbył się wiec poparcia wobec prezydenta-elekta. Wydarzenie zebrało całkiem sporą grupę gapiów ciekawych co do nowego prezydenta. Elekt wyszedł jednak jedynie na chwilę i ograniczył się do krótkiego przemówienia:

Cytat:Drodzy Suderlandczycy! Chciałbym podziękować za oddanie głosu na mnie w wyborach! Zapewniam, że wasze głosy nie pójdą na marne i przysłużą się ku wzmocnieniu naszego kraju. Aktualnie czekam tylko na zaprzysiężenie, które odbędzie się lada chwila. Po nim zacznę już wdrażać swoje pomysły w życie. Niektóre będę musiał nieco zmodyfikować w porównaniu z kampanią wyborczą, zwłaszcza co do polityki zagranicznej, ale zapewniam że nie wytrąci mnie to z obranego kursu. Do zobaczenia już niedługo!

Oprócz tego pojawiły się liczne atrakcje, także dla mniej zdecydowanych ku nowemu prezydentowi. Najczęściej odwiedzany był Pawilon Prezydencki, gdzie odwiedzający mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat 6 poprzednich prezydentów.

[Obrazek: 9Koglzd.jpg]
Pawilon Prezydencki

Odpowiedz
Topic Options